Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

καλημερα κοριτσι!!!!

πες μου ....τι θεμα εχουμε????

Σίγουρα; Λοιπόν, θα ήθελα να μου δώσεις ιδέες για βραδινό νηστίσιμο.


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624

μολις μπηκα στη σελιδα του καφε χελωνα στο φβ και σκεφτομαι πολυ σοβαρα να ερθω...

εννοείετε θα έρθεις! αλλιώς θα έρθει η Ταραχή να σε μαζέψει!

δεν σας το είπα το καινούργιο όνομα της Ντίνας!!! την ονόμασα Ταραχή!

πως σας φαίνεται;

Τέλειο το δώρο του παιδιού!!!!! με γειά του!

είναι υπέροχο το early! Πήρα στον βαφτισοανηψιό μου πέρσυ την ηλεκρτρική κιθάρα! χαμός εγινε ετοιμάσου!

Αρχηγέ αφού δεν μασάω .... δεν μασάω! Εχω πεισμώσει και σιγά σιγά θα γίνουν όλα!

οσο για τη συνάντηση γιατί να φάμε βρε παιδιά απογευματιάτικο; καφέ θα πιούμε! άντε και κανένα ποτάκι αν μας βγάλει αργότερα!

κανονίζουμε επόμενη συνάντηση για κανονικό φαί!

Link to comment
Share on other sites

πρώτον ακούστε τον ύμνο μας

επειδη κάνω copy paste παλιοτερα ποστ μου ισως καποια πραγματα να επαναλαμβανονται....σορρυ αλλα δεν εχω το χρονο να κανω πιο σωστη δουλεια ;)

Σωστοί συνδυασμοί *Πρωτεΐνες με λαχανικά. Καλές πηγές πρωτεϊνών αποτελούν το κρέας, το ψάρι, τα πουλερικά, τα αβγά, το συκώτι, τα γαλακτοκομικά και τα αμύγδαλα. Αυτά είναι καλό να συνδυάζονται με ποικιλία λαχανικών, ωμών ή βρασμένων, όπως ντομάτες, μαρούλι, λάχανο, κολοκυθάκια, αγγούρι, χόρτα, καρότα, σπαράγγια, πιπεριές.

Κακοί συνδυασμοί *Πρωτεΐνες με πρωτεΐνες: όχι κρέας με αβγά, ψάρι με τυρί, κοτόπουλο με τυρί.*Πρωτεΐνες με άμυλο: όχι κρέας με πατάτες, κοτόπουλο με μακαρόνια. *Πρωτεΐνες με σάκχαρα και γλυκά φρούτα: όχι πρωτεΐνες με σύκα, σταφύλια, ώριμα αχλάδια, μπανάνες, ώριμα ροδάκινα, σταφίδες, χουρμάδες.*Πρωτεΐνες με λίπη: όχι πρωτεΐνες με βούτυρο, κρέμα γάλακτος, μαργαρίνη, ελαιόλαδο, σπορέλαια. *Πρωτεΐνες με οξέα: κυρίως όχι, με χυμό ανανά ή γκρέιπ-φρουτ. Άμυλα

Σωστοί συνδυασμοί * Άμυλα με λαχανικά: πατάτες, ρύζι, μακαρόνια, μπιζέλια, δημητριακά, ξερά φασόλια, αγκινάρες.

Κακοί συνδυασμοί * Άμυλα με πρωτεΐνες. * Άμυλα με οξέα: κυρίως με ξινά φρούτα, όπως πορτοκάλι, λεμόνι, γκρέιπ-φρουτ, νεκταρίνια. * Άμυλα με άμυλα. * Άμυλα με ζαχαρούχα και γλυκά φρούτα. Φρούτα και λαχανικά

======================================================

  • Κοψτε το αλατι ή παρτε αυτο στην πρασινη συσκευασια -51% νατριο
  • Πινετε τουλαχιστον 2 λιτα νερο την ημερα
  • Κοψτε τυρια-αλλαντικα-αναψυκτικα-αλκοολ
  • Καντε 6 γευματα την ημερα (πρωινο-10ατιανο-12κατιανο-μεσημεριανο-απογευματινο-βραδινο
  • Μην αφηνετε τον εαυτο σας να πεινασει....οταν νιωθετε λιγουρες καντε ενα τσικκκκ και πιαστε ενα φρουτακι....αυτη την εποχη υπαρχουν τα καλυτερα φρουτα!!!
  • Θελετε γλυκο???....οκ φτιαξτε ζελε ή δοκιμαστε τα κελλογκς μπαρ ή σε μεγαλα ζαχαροπλαστεια ζητηστε γλυκα για διαβητικους!!!
  • Προσθεστε στη διατροφη σας φυτικες ινες (δημητριακα-ψωμι ολικης κτλ)
  • Βραδινο προτειμηστε ή ενα μπωλ δημητριακων με γαλα ή μια πρασινη σαλατα ή ωραιοτατα βλητα εποχης!!!
  • Βγαινετε εξω για φαγητο και νομιζετε οτι θα στερειθητε???....ΟΧΙ !!!...διαλεξτε ενα φιλετακι ψητο (κοτοπουλο-μοσχαρι κτλ ή ψαρι)....και συνοδευστε το με μια πρασινη σαλατα
  • Παραγγελνει ο αντρας σας σουβλακια????....εσεις παραγγειλτε 2-3 καλαμακια κοτοπουλο και μια σαλατουλα

  • Θελει ο αντρας σας πιτσα???...ας φαει ...παραγγειλτε μια ωραιοτατη σαλατουλα του καισαρα εσεις!!!
  • Καντε με περισσοτερη ενταση τις δουλειες του σπιτιου....π.χ τζαμια δεν καθαριζουμε δεξια-αριστερα...πανω κατω με βαθια καθισματα ...θελετε να πιασετε απο το ντουλαπι τη χλωρινη???...μην τουρλωνετε πωπο....καντε βαθυ καθισμα και πιαστε την !!!
  • Ασανσερ ΤΕΛΟΣ !!!....σκαλιτσες
  • Παρκαρετε παντα πιο μακρια απο τον προορισμο σας....το περπατημα θα σας ωφελησει....περπατατε ΓΡΗΗΗΗΓΟΡΑ...το ιδιο και με το λεωφορειο κατεβειτε μια σταση νωριτερα
  • Καντε σωστους συνδιασμους τροφων...μην τρωτε πρωτεινη (κρεας) με αμυλο (πατατες-μακαρονια) ουτε με υδατανθρακες (γιγαντες ας πουμε)
  • Πατε με τα παιδια σας στην παιδικη χαρα και θελουν να κανουν τραμπαλα??? αφηστε το παγκακι που αραζετε....απο την αλλη πλευρα της τραμπαλας καθιστε εσεις!!!!....η καλυτερη ασκηση για γλουτους!!!!!
  • Δεν εχετε χρονο για γυμναστηριο αλλα ο πωπος ειναι λιγο στα down του???...παρτε μια σταθερη καρεκλα και καντε στεπ!!!....καντε 15 κοιλιακους τουλαχιστον τη μερα(για αρχη...μη μου πιαστειτε κιολας....τελος καντε λιγες διατατικες...να τεντωσουν και να τονωθουν οι μυες σας

  • ************************************************** *************************************
  • Το κολπο στην ιστορια (διατροφη) ειναι να γινει τροπος ζωης.....εεεε ΟΚ και αν παρασπονδουμε καποιες φορες δεν κανει κακο....μια στο τοσο

  • Δεν θελει κοπο, θελει τροπο.
  • Μη μασατε....ολα στο μυαλο μας ειναι....θα τα χασετε!!!

  • Οταν ξαφνικα σταματησει ο οργανισμος να χανει κιλα-λιπος, κοινως κολλησατε, η λυση ειναι απλη. Δωστε ενα τρανταγμα στο σωμα σας με μια εντονη αλλαγη στις συνηθειες σας. Προφανως κανετε τα ιδια ακριβως για μεγαλο χρονικο διαστημα και ο οργανισμος επεσε σε αδρανεια. Ξυπνηστε τον λοιπον!
  • Ειναι καθαρα θεμα ψυχολογιας....μην κανετε πολυ αυστηρη διαιτα με αποτελεσμα να πεινατε ή να στερειστε απαραιτητες τροφες.
  • Η λυση για να χασετε κιλα-λιπος ειναι η σωστη διατροφη.....και το αποτελεσμα μακροχρονιο γιατι πλεον γινεται τροπος ζωης !!!
    Ειδικα εαν προσθεσετε και ενα ειδος ασκησης......τα αποτελεσματα ειναι θαυματουργα!!!
    Ακολουθηστε μας και θα δειτε οτι ΔΕΝ ειναι δυσκολο να χασετε κιλα και λιπος

· Αλλαγη συνηθειων και ασκηση και διατροφη

1) Κομμενο ασανσερ...ΜΟΝΟ σκαλες!!!...ακομα καλυτερα κι αν εισαι ελαφρα φορτωμενη με ψωνια....δεν αφηνεις τις σακουλες να κρεμονται ....ανεβαινεις ανασηκωνοντας λιγο τους αγκωνες ...(βαρακια)

μετα τον πρωτο μηνα περιπου...ανεβαινεις 2-2 τα σκαλοπατια (αυτο ομως χωρις να εισαι φορτωμενη με πραγματα)

2)Πλυσιμο τζαμιων...οχι δεξια αριστερα κοριτσια....πανω -κατω....που σημαινει οτι λυγιζεις ποδια και κανεις βαθια καθισματα

3) Σιδερο παντα ορθια με σφιγμενους τους γλουτους και τις γαμπες....αυτο οσο συχνα μπορεις....οταν σε κουραζει αυτο...σιδερωνεις με τα ποδια στις μυτες....σαν τις μπαλλαρινες

4)Παντα πανω στο γραφειο σου θα υπαρχει ενα μεγαλο μπουκαλι νερο που θα το πινει ΟΛΟΚΛΗΡΟ μεσα στο 8ωρο...αν μπορεις και παραπανω σουπερ!!!

5) ΠΟτε δεν παρκαρεις κατω απο τη δουλεια...παντα στο επομενο τετραγωνο...αν χρησιμοποιεις λεωφορειο κατεβαινεις μια σταση νωριτερα

6) Κοψε το αλατι ....για σενα θα κανεις φαγητα που χρησιμοποιοντας λεμονι ή ξυδι και θα εχεις κανονικοτατα τη γευση του φαγητου

7)ΜΟΝΟ τα σ/κ θα τρως οτι τρωει και η υπολοιπη οικογενεια!!!...αλλα αυτο δεν ισχυει για το βραδινο...

8 )Μαχαιρι το βραδινο....Kellogs all bran με γαλατακι....και να δεις πως μεσα σε 4 μερες θα μπαινει το τζην και θα ειναι 1 νουμερο μεγαλυτερο

9)Σκυβεις να πιασεις τη χλωρινη???....μην τουρλωνεις πωπο....κανε βαθυ καθισμα και πιαστην!!!!

10)Καθε μερα μειωνεις ολο και περισσοτερο την ποσοτητα της ζαχαρης (οσο αντεχεις)

11)Μη μασας τσιχλες....μην παιρνεις καραμελες...κοψε τα αναψυκτικα....αγοραζε να πινεις νερο ανθρακουχο κ σταξε λιγο λεμονακι ή πορτοκαλακι μεσα γι γευση

12)Οταν βλεπεις τηλεοραση κ θελεις κατι να μασουλας καθαρισε 2-3 μανταρινια και τα τρως σαν πατατακια

13) Πρωινο καθε μερα 1 ποτηρι στιμενο χυμο και 1 φρυγανια με μελι...και κατα τις 12 kellogs Με γαλατακι

15) Εγω τρωω μονο 2 φορες τη μερα το πρωινο και αργα κατα τις 17,00 το μεσημεριανοβραδινο....το βραδυ kellogs Με γαλατακι

16) ΠΟΛΥ καλο θα ηταν και ενα γυμναστηριακι....αλλα αν δεν μπορεις καθιερωσε οπωσδηποτε ενα γρηγορο περπατημα τουλαχιστον 30λεπτα τη μερα 3 φορες τη βδομαδα ....αν και παλι δεν μπορεις....περπατα παντα γρηγορα....ΠΟΤΕ αργα....βημα ταχυ που λεμε???

Δεν θελει και πολυ κοπο... προγραμμα θελει και να γινουν συνηθεια ορισμενα πραγματακια

''Αν ασπαστειτε'' αυτες τις συνηθειες.....θα δειτε πως μετα θα πρεπει να πατε για καινουργια ρουχα και στενεματα τα παλια......ΔΕΝ θα χασετε!!!!.... ...οσες με εχουν ακουσει ...εχουν χασει...κιλα !!

======================================================

Πληροφορίες απο το ιντερνετ για όλους τους καφέδες

Eλληνικός: O σκέτος καφές δεν έχει θερμίδες ,(για κάθε κουταλάκι ζάχαρη, υπολογίστε 20 θερμίδες)

Στιγμιαίος (φραπέ και νες): O καφές δεν έχει θερμίδες (για κάθε κουταλάκι ζάχαρη, υπολογίστε 20 θερμίδες και για κάθε μερίδα γάλακτος, 30 θερμίδες).

Γαλλικός: O καφές δεν έχει θερμίδες (για κάθε κουταλάκι ζάχαρη, υπολογίστε 20 θερμίδες και για κάθε μερίδα γάλακτος, 30 θερμίδες).

Espresso: O καφές δεν έχει θερμίδες (για κάθε κουταλάκι ζάχαρη, υπολογίστε 20 θερμίδες).

Cappuccino: Kαφές Espresso, φρέσκο γάλα (με αφρόγαλα 160 θερμίδες, με σαντιγί 333 θερμίδες).

Freddo Espresso: Διπλή δόση καφέ, παγάκια (100 θερμίδες).

Freddo Cappuccino: Διπλή δόση καφέ, αφρόγαλα, παγάκια (160 θερμίδες)

Freddoccino Espresso:ζάχαρη, φρέσκο γάλα, θρυμματισμένος πάγος (330 θερμίδες).....ΠΟΛΛΛεσ θερμιδες για ενα καφε....γνωμη μου μια φορα την εβδομαδα ειναι το ιδανικο και για να μην τον στερηθεις ...

Mochaccino Espresso: σοκολάτα, σαντιγί, θρυμματισμένος πάγος (400 θερμίδες).


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

τσιπουριτσα εκανα χτες το τεστακι που μου εστειλες...αν και δεν πιστευω σε αυτα...να σου πω οτι επεσε πολυ κοντα σε ολα τα αποτελεσματα...και πρεπει και καλα να περιμενω 5 καλα να συμβουν...

1.τα καλα αποτελεσματα του κωνσταντινου

2.τα φταγκακια της μαδερ

3.ενα μινι ταξιδακι που θα κανουμε

να περιμενω λες και τα αλλα δυο ή οχι χαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχα


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα; Λοιπόν, θα ήθελα να μου δώσεις ιδέες για βραδινό νηστίσιμο.

το μεσημέρι τί θα φας; αν φας φακές ή κάτι τέτοιο μια χαρά μπορείς να φας το βραδυ βραστά λαχανικά με 1 πατάτα βραστή :)

αρχηγέ τι λες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ξεροσφυρι ρε τσιπουριδιο?

ενα σαντουιτσακι, μια μηλοπιτιτσα το κατιτις μας βρε κοριτσια

να σας πω, για να εχω ενα γενικο πλανο , 4-6 ειναι η ωρα προσελευσης?ή η διαρκεια της συναντησης?δηλαδη, τι ωρα να υπολογισω για επιστροφη στο περιπου?για τρενα κλπ?


bgx2ye5lc.png
Link to comment
Share on other sites

τσιπουριτσα εκανα χτες το τεστακι που μου εστειλες...αν και δεν πιστευω σε αυτα...να σου πω οτι επεσε πολυ κοντα σε ολα τα αποτελεσματα...και πρεπει και καλα να περιμενω 5 καλα να συμβουν...

1.τα καλα αποτελεσματα του κωνσταντινου

2.τα φταγκακια της μαδερ

3.ενα μινι ταξιδακι που θα κανουμε

να περιμενω λες και τα αλλα δυο ή οχι χαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχα

εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!! θελω και εγω !!!! :D

Link to comment
Share on other sites

να περιμενω λες και τα αλλα δυο ή οχι χαχαχχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχχαχα

να τα περιμένεις γιατί και μόνο η θετική διάθεση βοηθάει να μας βρει η καλή μας τύχη!

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα; Λοιπόν, θα ήθελα να μου δώσεις ιδέες για βραδινό νηστίσιμο.

χμμμ.....με πιανεις απροετοιμαστη....αλλά καποιες επιλογες που μου ερχονται στο μυαλο

1) πρασινη σαλατα με ξηρους καρπους (βινεγκρετ με λιγο μελι, μπαλσαμικο και λαδι)

2) μια μικρη πιτα αραβικη με ντοματουλα-αγγουρακι-τριμενο καροτο αλατι πιπερι

3)μια μεριδα χορτα

4)μια σαλατα με ντοματα, καπαρη, και ντακο....χωρις πολυ λδια ομως εεε?!!

5)ψητα λαχανικα....μελιτζανα, κολοκυθι, ντοματα, πιπερια....τα πασπαλιζει μελιγο λαδι και λιγο μπαλσαμικο....τα βαζεις στο φουρνο (γκριλ)....και ετοιμο το βραδινο σου

θα σκεφτω κ αλλα ;)


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


160 ο καπουτσινο?ο σκετος?τωρα μας το λες?και λεω γιατι παχαινω...

εισαι αδιαβαστη αχιλεας παιδι μου :tongue::tongue::tongue:....εχει ποσταριστει πολλακις


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

ξεροσφυρι ρε τσιπουριδιο?

ενα σαντουιτσακι, μια μηλοπιτιτσα το κατιτις μας βρε κοριτσια

να σας πω, για να εχω ενα γενικο πλανο , 4-6 ειναι η ωρα προσελευσης?ή η διαρκεια της συναντησης?δηλαδη, τι ωρα να υπολογισω για επιστροφη στο περιπου?για τρενα κλπ?

ξεροσφύρι τον καφέ μαρή;;;;;;;; τι θελεις μια γουρουνοπούλα για να βουτάς th πέτσα στον καφέ;;;;; χαχαχαχααααα

pigcookies.jpg

αχ αχ αχ με εσας που έμπλεξα...... ακουνε και οι νεες!

φάε να γίνεις σαν κι εμένα να δω τί θα καταλάβεις! άιντε! <3

εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!! θελω και εγω !!!! :D

θα σου στείλω!

Link to comment
Share on other sites

το μεσημέρι τί θα φας; αν φας φακές ή κάτι τέτοιο μια χαρά μπορείς να φας το βραδυ βραστά λαχανικά με 1 πατάτα βραστή :)

αρχηγέ τι λες;

σωστη η τσιπουραααααααααααααααααααααααααααααααααα :cool:

ξεροσφυρι ρε τσιπουριδιο?

ενα σαντουιτσακι, μια μηλοπιτιτσα το κατιτις μας βρε κοριτσια

να σας πω, για να εχω ενα γενικο πλανο , 4-6 ειναι η ωρα προσελευσης?ή η διαρκεια της συναντησης?δηλαδη, τι ωρα να υπολογισω για επιστροφη στο περιπου?για τρενα κλπ?

απο τις 4 εως τις 6 προσελευση???

εγω 4 νταν θα ειμαι εκει....κατα τις 6,30 θα πρεπει να φυγω ομως...ελπιζω να προλαβω οσες περισσοτερες μπορω ;)


''Αξίζει ό,τι χαρίζει η στιγμή ,Που πίσω δεν Ξαναγυρίζει

αναγνωρίζει μόνο κάποιες ΑΝΑΜνήσεις...δυνατές ΣΥΓΚΙΝΗΣΕΙΣ !'' ;)

Link to comment
Share on other sites

ξεροσφύρι τον καφέ μαρή;;;;;;;; τι θελεις μια γουρουνοπούλα για να βουτάς th πέτσα στον καφέ;;;;; χαχαχαχααααα

pigcookies.jpg

αχ αχ αχ με εσας που έμπλεξα...... ακουνε και οι νεες!

φάε να γίνεις σαν κι εμένα να δω τί θα καταλάβεις! άιντε! <3

θα σου στείλω!

καλε στη σελιδα του μαγαζιου γινεται χαμος, τι μηλοπιτα, τι κορμος, τι μπραουνις σε μνημοσυνμο παμε?πως θα κατεβει ο καφες?


bgx2ye5lc.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...