Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 16 ώρες πρίν, helena212 είπε:

      Μην μπεις στην διαδικασία να μαζέψεις αν δεν υπάρχει κάποιο ουσιαστικό πρόβλημα. Μπορεί να πετύχεις με την πρώτη..  γιατί να μπεις στην διαδικασία εξτρά διεγερσεων?

      Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Η προηγούμενη γυναικολόγος που πήγαινα μου είπε ότι λόγω ΣΠΩ τα ωάρια μου μετά τα 35 θα είναι πολύ χειρότερης ποιότητας από μια κοπέλα που δεν έχει ΣΠΩ και έχω τρομοκρατηθεί κάπως έκτοτε, σκέφτομαι μήπως από τώρα έχουν πάρει την κάτω βόλτα.

Γοργόνες σε δίαιτα!


Recommended Posts

Kαλημέρα κορίτσια!

Ήρθα στο γραφείο και ... περιμένω το αφεντικό να με φωνάξει, να "τα πούμε", να χαιρετηθούμε, να πάω να πάρω τα λεφτά μου (γιατί τα πράγματά μου τα μάζεψα) και να φύγωωωωωωωωω.

Κρυο πράγμα ν' αποχωρίζεσαι ένα χώρο που ερχόσουν καθημερινά για τόσα χρόνια. Όσο κι αν σε είχε κουράσει η κατάσταση, πάλι κρύο πράγμα. Ασε που σε πληγώνει και στον εγωισμό η απόρριψη βρε αδελφέ.

Οι δυο που μένουν προς το παρόν είναι νέες, ωραίες και άτεκνεεεεεεες! Για να δω πόσα ψωμιά έχουν κι αυτές.

Ουφ, μου βγαίνουν κακίες, αλλά συγχωρείστε με, περνάω δύσκολα ΦΕΤΟΣ!!!

Το καλό είναι ότι μου 'χει κοπεί η όρεξη!!!

maestria σημερα ολες το ιδιο σου λεμε" καθε εμποδιο για καλο" ισχυει ομως και πιστεψε το!!ξερω οτι ειναι δυσκολο αν αποχωριστεις το χωρο που δουλεψες τοσα χρονια ειμαι σιγουρη ομως οτι θα βρεις κατι αλλο ..καπου που δεν θα διωχνουν τις παντρεμενες με παιδια...:mad::mad::mad::mad::mad::mad:


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 28k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    2255

  • JENIA

    2242

  • mpap

    1708

  • tsipoura

    1624


Διαφημίσεις

Κοιτάξτε τί βρήκα στο fb...

Πώς μπορούμε να δημιουργήσουμε θετικά συναισθήματα και βιώματα στη λίστα μας; Ορισμένες ερωτήσεις που μπορεί να μας βοηθήσουν είναι οι παρακάτω:

• Ποια όμορφα πράγματα είδα, άκουσα, αισθάνθηκα, μύρισα, άγγιξα σήμερα;

• Ποιους ανθρώπους συνάντησα και ποια ήταν τα καλά τους στοιχεία;

• Ποια ήταν τα πιο όμορφα σημεία της ημέρας μου;

• Τι καλό έχω εγώ ως μητέρα και ως άνθρωπος; Ποια είναι τα δυνατά μου σημεία, ποια είναι τα προσόντα μου, ποια πράγματα αγαπώ, ποια πράγματα με ευχαριστούν, τι με κάνει αισιόδοξη και με θετική ενέργεια;

• Πού τα κατάφερα πολύ καλά τελευταία;

Μπορούμε κάθε μέρα να συμπληρώνουμε αυτή τη λίστα και σταδιακά η θετική σκέψη και η αισιοδοξία θα βρίσκουν πιο εύκολα και πιο ασυναίσθητα το δρόμο τους.

Παράλληλα είναι καλό να βρούμε και ορισμένες δραστηριότητες, όπως π.χ. μια βόλτα σε μέρη που μας αρέσουν, να ακούσουμε μουσική, να δούμε τις φίλες μας, να αστειευτούμε ή να ξεκινήσουμε γυμναστική, ζωγραφική, σεμινάρια, να παίξουμε με το κατοικίδιό μας ή απλά να καθίσουμε να χαλαρώσουμε, να γαληνέψουμε για λίγη ώρα χωρίς να κάνουμε τίποτα, να αφεθούμε μέσα σε μια ήρεμη σιωπή. Η αισιοδοξία κάνει καλό

Οι αισιόδοξοι άνθρωποι, σύμφωνα με έρευνες γιατρών και ψυχολόγων, έχουν καλύτερη υγεία, αναρρώνουν γρηγορότερα από διάφορες ασθένειες, κι ακόμη κινδυνεύουν λιγότερο από ορισμένες μορφές καρκίνου που έχουν ψυχοσωματική βάση!

Μικρές ασκήσεις αισιοδοξίας

• Εάν καταλάβουμε ότι κολλάμε πολύ στο αρνητικό και είμαστε απαισιόδοξες, ίσως έχει νόημα να συζητήσουμε με τον εαυτό μας και να συνειδητοποιήσουμε εάν υπάρχουν λόγοι που μας οδηγούν σε αυτή τη συμπεριφορά. Από τη στιγμή που θα συνειδητοποιήσουμε τη στάση μας μπορούμε να την αλλάξουμε.

• Ψάχνουμε σε κάθε κατάσταση, ακόμη και στις αναποδιές, να βρούμε ένα θετικό στοιχείο, το οποίο θα τονίσουμε στο μυαλό μας για να αισθανθούμε καλύτερα.

• Περιμένουμε να μας συμβεί το καλύτερο αντί να προετοιμαζόμαστε για το χειρότερο. Ακόμη όμως κι αν τα πράγματα δεν έρθουν όπως τα θέλουμε, μπορούμε να υιοθετήσουμε την παροιμία «κάθε εμπόδιο για καλό».

• Αντιδράμε σε ό,τι δεν μας αρέσει και δεν δεχόμαστε αναντίρρητα αυτά που μας συμβαίνουν. Αυτή η παθητική στάση δεν μας επιτρέπει να διεκδικήσουμε κάτι περισσότερο, ούτε να δούμε τα θετικά στοιχεία κάθε κατάστασης.

• Κάνουμε βόλτες κάτω από τον ήλιο τα Σαββατοκύριακα, ανοίγουμε τις κουρτίνες να μπει το φως στο σπίτι μας, περπατάμε τις κοντινές αποστάσεις. Το φως του ήλιου είναι το υπʼ αριθμόν 1 φυσικό αντικαταθλιπτικό και μας χαρίζει καλή διάθεση και αισιοδοξία.

• Γυμναζόμαστε. Η τακτική άσκηση μπορεί να βελτιώσει τη διάθεσή μας. Αισθανόμαστε καλύτερα με το σώμα μας, αυξάνεται η αυτοπεποίθησή μας, γινόμαστε πιο κοινωνικές, βγαίνουμε συχνότερα από το σπίτι. Όλοι αυτοί οι παράγοντες συμβάλλουν στο να είμαστε πιο αισιόδοξες…


jMqBp3.png

OeGUp3.png

F453p3.png

Link to comment
Share on other sites

Οχι, με απολυσανε 14 μηνες μετα τον τοκετο!

να φάνε θκατά! τα πήρα άσχημα! ντροπή μόνο αυτό.

λοιπον...εγω γεννησα μαιο ....ειχα παρει αδεια .....και το σεπτεμβρη δε με ανανεωσε γιατι τωρα με το μωρο δε θα μπορουσα να πηγαινοερχομαι αιγιο πατρα.......και οπου και αν πηγα με ρωταγανποσο ειναι το μωρο μου....και οταν ελεγα 3..... 4 μηνων......οτι το μωρο θα με δυσκολευς να βρω ωρες

υπέροχο κι αυτό! ντροπή τους!

Τελικά το πήρα το μπιλιετάκι!

Πάω αύριο για λεφτά και πραγματά μου.

καλύτερα 1000 φορές καλύτερα

211c3fd9-2c2f-41d4-b7e7-f4dfc59735ac.adaptive.jpg

βρε ποιο ψαρακι σημερα πεταει εεεεεεεεεεεεεεεε!! μηπως αυτη ειναι η τσιπουρα μας καλος τα δεχεσαι καλο μου την αδερφουλα αλλα και τον ανιψιο σου καλο ......................................... βρε και τι αλλο ηθελα να πωωωω αααααααααααααααααα!!! τι ειπε η διαιτολογααααααααααααααααααααα!! χαχαχαχαχα!!

ναι ! ναι! ναι!!!!!!!!!!!!!!!!

είμαι πολύ χαρούμενη! θα τους δω για 3 μέρες μόνο ... κάτι είναι κι αυτό!

όσο για τη διαιτολόγΑ, αναφέρω ότι πήγα σήμερα το πρωι γιατί χθες πήγαμε για χριστουγεννιάτικα κλπ και δεν προλάβαινα.

Χθες έφαγα πολύ αργά (μετά τις 10:30) 3 καλαμάκια χοιρινά + χόρτα. Με έδειξε + 500 !!!!! αλλά είχα χάσει πόντους (περίπου 2 σε κάθε σημείο). Μου είπε να πάω ξανά το απόγευμα μόνο να με ζυγίσει γιατί δεν έχω ξαναπάει πρωί και μπορεί να έχω μεγάλη κατακράτηση τα πρωινά. Επίσης ότι έφαγα πολύ αργά χθες το βράδυ + τα αλάτια που είχε το φαι μου.

Επίσης με την τουαλέτα δεν πάω καλά (2 φορές αυτή την εβδομάδα) , προστέθηκε στο μενού και 3 δαμάσκηνα ξερά ημερισίως (μπλιαχ)

Δεν μπορώ να πάω το απόγευμα γιατί θα δω την αδερφή μου.

Στεναχωρήθηκα λίγο γιατί ήμουν πραγματική κιΟΥρία, αλλα δεν θα το αξιολογήσω περισσότερο εφόσον όπως είπε κι εκεινη είναι μία φορά και θα δούμε τί στοιχεία θα έχουμε στην επόμενη συνάντηση.

Εγώ εχθές το βράδυ έριξα ένα μεγάλο μάτσ με τη μικρή η οποία από το Σάββατο μου έχει βγάλει τη πίστη και της έριξα και μερικές και εννοείται ότι μετά ήμουν κουρέλι.Ηρθε ο καημένος ο Γιάννης με χαρά και με βρήκε σε μαύρη κατάθλιψη.

αχ βρε κορίτσι, ελπίζω να είσαι κεφάτη σήμερα, συμβαίνουν αυτά.....

Κρυο πράγμα ν' αποχωρίζεσαι ένα χώρο που ερχόσουν καθημερινά για τόσα χρόνια. Όσο κι αν σε είχε κουράσει η κατάσταση, πάλι κρύο πράγμα. Ασε που σε πληγώνει και στον εγωισμό η απόρριψη βρε αδελφέ.

Οι δυο που μένουν προς το παρόν είναι νέες, ωραίες και άτεκνεεεεεεες! Για να δω πόσα ψωμιά έχουν κι αυτές.

Ουφ, μου βγαίνουν κακίες, αλλά συγχωρείστε με, περνάω δύσκολα ΦΕΤΟΣ!!!

Είναι όπως όταν έχεις αποφασίσει να χωρίσεις τον γκόμενο και προλαβαίνει να σε στείλει εκεινος ενα πράγμα.........

το αποτέλεσμα είναι ότι θα εσαι Much much better off (σωστά το λέω;;;;;;) και το αποτέλεσμα είναι αυτό που μετράει! ασε που με τα μαθήματα τώρα θα είσαι κι μια πλουσία!!!! Ουαου!!!!

όσο για τις κοπελιές που κράτησαν κάποια στιγμή θα κάνουν κι αυτές οικογένεια , ροδα είναι και γυρίζει!

όπως το είπες περνάς δύσκολα ΦΕΤΟΣ! το τουχρόνου όμως είναι στην Οξωπορτα!

Πάντως άρχισα ήδη να εφαρμόζω τις οδηγίες της αρχηγού. Χθες το βράδυ έφαγα μαρούλι με τόνο. Πολύ καλό!!! Σήμερα όμως που είναι Παρασκευή, τί;;;;

Κοριτσάκι δεν σου ευχήθηκα η γουρουνα!!!! Χρόνια σου πολλά πολύχρονη ευτυχισμένη και καραμονΔελο οσονούπω εύχομαι!

Για σήμερα μήπως κοτοπουλάκι; Απο τη εμπειρία μου να σου προτείνω να φτιάχνεις εβδομαδιαιο πρόγραμμα, βοηθάει πολύ από κάθε άποψη!

Ελιζάκι μπράβο στη μαμά σου!!! Σε καλή μεριά εύχομαι!!!!!!!!

Κράτα λίγα λεφτάκια (λίγα) για να με κεράσεις το daquiri φραουλα που λέγαμε!!!!!!!!!

Μαριλίνα χάρηκα πολύ που θα έρθεις! Ερη έλα κι εσύ!!!!!!!!! Τζένη;;;; δεν θυμάμαι στην αθήνα είσαι κι εσύ; αν ναι έλα!!!!!!!!!!!

Γεωργία είσαι η μητέρα των γοργονών σε ευχαριστούμε όλες πολύ!

Σας φιλώ!

Link to comment
Share on other sites

[quote name=tsipoura;717907Κοριτσάκι δεν σου ευχήθηκα η γουρουνα!!!! Χρόνια σου πολλά πολύχρονη ευτυχισμένη και καραμονΔελο οσονούπω εύχομαι!

Για σήμερα μήπως κοτοπουλάκι; Απο τη εμπειρία μου να σου προτείνω να φτιάχνεις εβδομαδιαιο πρόγραμμα' date=' βοηθάει πολύ από κάθε άποψη!/QUOTE]

1000 ευχαριστώ τσιπουρίτσα μου! Κι εγώ ψαράκι είμαι! Ρωτάω για Παρασκευή γιατι σήμερα νηστεύω...Δώστε ιδέες...


Mother of 4:-D

Χρήστος-22/3/2008

Μιχάλης-30/11/2009

Δημήτρης-3/4/2012

Γεωργία-3/2/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


με κανα μαρούλι σκέτο με βλέπω να τη βγάζω:(

γιατι σχετο βρε βαλε μεσα και πιπερια , αγκουρακι ,λαχανο λιγα κορετζ και ξυδι και θα ειναι πολυ ωραια τωρα κρεμιδακι φρεσκο αν εχεις βαλε

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια!

Ήρθα στο γραφείο και ... περιμένω το αφεντικό να με φωνάξει, να "τα πούμε", να χαιρετηθούμε, να πάω να πάρω τα λεφτά μου (γιατί τα πράγματά μου τα μάζεψα) και να φύγωωωωωωωωω.

Κρυο πράγμα ν' αποχωρίζεσαι ένα χώρο που ερχόσουν καθημερινά για τόσα χρόνια. Όσο κι αν σε είχε κουράσει η κατάσταση, πάλι κρύο πράγμα. Ασε που σε πληγώνει και στον εγωισμό η απόρριψη βρε αδελφέ.

Οι δυο που μένουν προς το παρόν είναι νέες, ωραίες και άτεκνεεεεεεες! Για να δω πόσα ψωμιά έχουν κι αυτές.

Ουφ, μου βγαίνουν κακίες, αλλά συγχωρείστε με, περνάω δύσκολα ΦΕΤΟΣ!!!

Το καλό είναι ότι μου 'χει κοπεί η όρεξη!!!

παρε τα λεφτακια σου και στα μπουζουκια το βραδυ χαχαχχα...πλακα κανω...ειπαμε παμε για αλλα τωρα...καλυτερα ετσι?????

Καλημερα κοριτσια τι κανετε? Τι καλα Παρασκευη σημερα!!

....

καλημερα τζενακη...παρασκευη ναι γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιι...

Αρετη καλως ηρθες κ πολυχρονη! Λιγα ειναι τα κιλακια σου ουτε που θα το καταλαβεις πως θα τα χασεις! Καλη αρχη !/QUOTE]

Σ'ευχαριστώ πολύ! Πάντως άρχισα ήδη να εφαρμόζω τις οδηγίες της αρχηγού. Χθες το βράδυ έφαγα μαρούλι με τόνο. Πολύ καλό!!! Σήμερα όμως που είναι Παρασκευή, τί;;;;

καλημερα αρνικολ εσυ φαινεσαι καλη μαθητρια :-P...σημερα παρασκευη μπορεις να φας καποιο οσπριο ή καποιο λαδερο...μην τη βγαλεις παντως μονο με σαλατα...και ο αντρουλης μου νυστευει τεταρτες και παρασκευες ολο το χρονο...χροοοοοονια τωρα...εγω παλι δυστηχως οχι :oops: παρολο που μαγειρευω νυστησιμα φαγητα αυτες τις μερες παντα καπως το χανω...

ναι ! ναι! ναι!!!!!!!!!!!!!!!!

είμαι πολύ χαρούμενη! θα τους δω για 3 μέρες μόνο ... κάτι είναι κι αυτό!

όσο για τη διαιτολόγΑ, αναφέρω ότι πήγα σήμερα το πρωι γιατί χθες πήγαμε για χριστουγεννιάτικα κλπ και δεν προλάβαινα.

καλως να τους δεχτεις τσιπουριτσα μου...κοιτα να παιξεις πολυ με τον υπεροχο μπεμπουκο...να τον ευχαριστηθεις...

Ελιζάκι μπράβο στη μαμά σου!!! Σε καλή μεριά εύχομαι!!!!!!!!

Κράτα λίγα λεφτάκια (λίγα) για να με κεράσεις το daquiri φραουλα που λέγαμε!!!!!!!!!

αχχχ ναι μπραβο στη μαμα μου...πολυ θελω να παω για ψωνια η ψωνισμενη...απο βδομαδα μαλλον...εεεεεεεεε αν μου μεινουν θα κρατησω για το φραουλοποτο μας...αλλιως την επομενη φορα :rolleyes:...θα το πιουμε βρε στη συναντηση...μπορει 5 να μην εχω χασει αλλα εχεις χασει εσυ και ειναι το ιδιο...θα το γιορτασουμε...

Σας φιλώ!

μαριλινα να χαιρεσαι τον αντρουλη σου...και αν θες μιλαμε για τη συναντησουλα...αφου μενουμε κοντα μηπως συναντηθουμε...το ιδιο λεμε και με την ελλη...

τι θα ποσταρετε σημερα να εμφανιστει η αρχηγος???????


...αξιζει φιλε να υπαρχεις για ενα ονειρο και ας ειναι η φωτια του να σε καψει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...