Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

κοριτσάκια μου καλησπέρες!!!!!!

Αγγελικούλα μου ξέχασα να σου απαντήσω στο μηνυμα κ το θυμήθηκα τώρα που το έγραψες. θα σου στείλω αυριο απαντηση.

Περιστεράκι μου περαστικά σας κ υπομονή.

και εμείς μόνο αλεσμένα τρώμε γιατί μέχρι πρότινος ένιωθε κομματάκι στο στόμα κ είχαμε την αναγουλα κ πότε-πότε κ τον εμετό στην τσέπη. επειδή ρώτησα την παιδίατρο μου γι'αυτό το θέμα μου είπε πως βαριούνται να μασησουν το φαγητό κ από την στιγμή που έχουν την επιλογή του αλεσμένου το προτιμούν. εμένα τώρα μασάει κανονικότατα μπισκοτάκια, cheerios, ψωμάκι ενώ πρώτα την είχαμε σε επιφυλακή γιατί πνιγόταν. και ψωμί του τοστ της έδωσα μια μέρα κ λίγο πίτα από σουβλάκι κ τα έφαγε. αλλά δεν αγχώνομαι γι'αυτό γιατί κάποια στιγμή θα φάει. τι θα κάνει??? όσο αφορά το αυγό εγώ της το αλέθω μαζί με τα φρούτα το πρωί και έτσι δεν έχουμε τέτοια προβλήματα.

κατά τα υπόλοιπα ας πούμε καλά. έχει ένα ελαφρύ μπουκωματάκι στη μύτη, ούτε καταροή ούτε τπτ άλλο. σάλια ποτάμι κ έμαθε να παίζει κιόλας με τα σάλια της. τα φέρνει στα χείλη της και τα αφήνει να τρέχουν έξω. δοντάκι μυρίζομαι αλλά πάλι ποιος ξέρει, έχουμε κολλήσει στα 6. τι να πω...??? όσο για το σκαρφάλωμα σήμερα ανακάλυψε οτι μπορεί να σκαρφαλώνει κιόλας και το ψιλοπροσπάθησε, οπότε είναι θέμα ημερών και γι'αυτό.

όσο αφορά εμένα καλά συνεχίζω το ρεκτιφιέ μου. αύριο έχω ραντεβού με τον διατροφολόγο μου, οι φυσιοθεραπείς καλά πάνε αν κ όποτε πάω όλο κ κάποιο καινούριο πρόβλημα ξεκινάει. βέβαια επειδή εχω ένα ψιλο-χοντροθεματάκι με την μέση απο'κεί ξεκινάνε όλα κ χτυπάνε όπου να'ναι. μια οσφυαλγία αυτές τις μέρες την περνάω ίσως κ λόγω καιρού. έδω΄κορίτσια ούτε ίχνος χιονιού μέσα στην πόλη κ καταλαβένεται τι γίνεται.... ψόφος.... δεν παλεύεται η κατάσταση. πάρα πολύ κρύο γιατί δεν ξεσπάει, διατηρούνται οι χαμηλές θερμοκρασίες. και έρχεται κ ο Φλεβάρης ορεξάτος είπαν.

αυτά... καλό σας βράδυ κ τά λέμε πάλι αύριο...!!!!! καληνύχτες!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας!

Σχετικά με την τροφή που λέτε κι εδώ η κατάσταση ε'ιναι όπως την περιγράφει η flosumer.Κοιτάζει τα πιάτα να δει μήπως του έχουμε βάλει 'άλλο φαγητό και μάλιστα αν δεν το πιστεύει απόλυτα ανοίγει το στόμα του μόνο αν του δώσω από το πιάτο μου!Και η αλήθεια είναι ότι δεν ήθελα να συμβεί κάτι τέτοιο ακόμη πρώτον γιατί τώρα τρώει λιγότερο ενώ με τα αλεσμένα του έβαζα ότι ήθελα και το άλεθα και ήξερα τι και πόσο τρώει ακριβώς!Και δεύτερον έχει μοναχά 4 δοντάκια ακόμη αλλά δεν μπορώ να πω το παλεύει αξιοπρεπώς!Αν έχει και τη συνοδεία από τραγούδια στο you tube μπορεί να γίνει πολύ θετικός στο φαγητό!

Περιστεράκι είπα για την klin γιατί είναι μία πολύ καλή μάρκα που έχει την ιδιαιτερότητα σε σχέση με τις άλλες να παίρνεις 30 νούμερο παπούτσι και να εννοείς το 26 ας πούμε!

Τώρα όσο για τις εκπτώσεις έτσι είναι.Αυτοί που θα πάνε τώρα όμως με το 50% δεν θα βρούν την ποικιλία που είδες εσύ αλλά θα τα πάρουν και σχετικά αργά αφού σε λίγο τελειώνει ο χειμώνας και όπως γνωρίζετε φαντάζομαι δεν θα τα φοράτε τα ίδια παπούτσια του χρόνου το χειμώνα!Σε παρηγ'ορησα καθόλου?

Περαστικά σας όμως με την γαστρεντερίτιδα πρώτα στον Περιστέρι και στο σποράκι Περιστεράκι!


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, γειά σας!

Κι εμείς αλεσμένο το τρώμε το φαγητό. Απλά απ'ότι μου είπε και ο παιδίατρος σταδιακά να το αλέθω όλο και λιγότερο για να περάσουμε κάποια στιγμή στο επόμενο στάδιο. Ο μικρούλης μου τρώει μη αλεσμένο το ψωμί (μεγάλη αγάπη), κουλουράκια, τόστ με τυράκι και πίτσα που του είχα φτιάξει μια φορά μόνο με τυρί και ντομάτα. Α και αν τρώμε εμείς πορτοκάλι ή μανταρίνι του αρέσει να χωρίζει τις φετούλες και να μας τις δίνει να τις τρώμε και τρώει κι αυτός από καμιά.

Και τα δικά μας τα παπουτσάκια KLIN είναι Λένα. Τα πρώτα KLIN που του είχα πάρει ήταν μεν πολύ καλά αλλά δεν την πάλεψαν για πολύ καιρό. Τα Χριστούγεννα του πήρα κάτι μποτάκια KLIN που τα φοράμε κάθε μέρα και δεν έχουν πάθει τίποτα.

Α κι εδώ θα βρείτε τα δοκιμασμένα από τους χρήστες του parents forum e-shops παπουτσιών: http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2112668&postcount=1426

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα να πω γεια και....γεια!

Είμαι λίγο πιεσμένη, το παλεύω όμως, όλα καλά εδώ?, διάβασα λίγο απέξω απέξω, περαστικά στη φρικτή γαστρεντερίτιδα περιστέρια, τον εφιάλτη μου! παναγιά μου....

για φαγητά λέτε, εμείς απόλα τρώμε, δεν έχουμε θέμα, τα βασικά τα αλέθουμε, όχι πολτό ας πούμε, αλλά το κρέας δε το τρώει αλλιως, και να σας πω την αλήθεια, ΔΕ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩΩΩΩ να ταίζω δέκα ώρες! Σιγά, θα φάει, τι θα κάνει?

Κατα τάλλα μεγαλώνουμε κ ζωηρεύουμε, η μικρή θηρίο ανήμερο, η μεγάλη γλωσσού φοβερή, όλα καλά!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω να σας κάνω κου-κου,τσα!!

Αντί να βελτιωθεί το περιστεροπουλο,χειροτερεψε

Ξεκινησαν και οι διάρροιες

Το πήγαμε στο γιατρό σήμερα.Μπορεί να κρατήσουν και 6 μέρες είπε και σίγουρα 10 μέρες θα του κάνω δίαιτα.Τι δίαιτα δηλαδή;Τιποτα δεν τρωει το παιδάκι μου.Με το ζόρι λίγο γαλατάκι.Μας εγραψε τωρα κι ενα χωρις λακτοζη και ενα σκεύασμα για αναπλήρωση ηλεκτρολυτών

Φιλάκια σε όλα τα μωράκια.σε μανούλες κι εμβρυάκια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας βρε κορίτσια!! πάλι χάθηκα,:rolleyes: διαβαζα βεβαια ανελλιπώς αλλα δεν ειχα διαθεση να σας γραψω μιας και το θεμα μου ηταν το φαγητο!! ε, μιας και το θίξατε.... θα σας πω και εγω την προσφατη εμπειρία μου...

Εδω και τρεις εβδομαδες ο μικρος αρνιόταν πεισματικά να φαει...Ουτε φρουτοκρεμα το πρωι ουτε αλεσμενο το μεσημερι, ουτε αβγο η γιαυρτακι το απογευμα!!μονο γαλα επινε πρωι μεσημερι βραδυ ευτυχως αρκετο(απο 400μλ)

Πηγαμε στην πρωτη παιδιατρο μας ειπε να τον αφησουμε να πεινασει ΤΙΠΟΤΑ

πηγαμε στην αλλη μας και μας ειπε να του δινουμε συμπλήρωμα γαλα και οτι θα συνελθει σιγα σιγα γιατι βαρεθηκε τις γευσεις...ΤΙΠΟΤΑ

Ειδα και απόειδα... πηγα και σε μια διαιτολογο με αντρα ψυχολογο το τονιζω και μητερα 2 παιδιων!! Μιλουσαμε γυρω στις 2 ωρες και καταληξαμε οτι μαλλομ βαρεθηκε τα αλεσμενα και επισης θελει να τρωει μονος του μαζι μας σαν μεγαλος!!Φυσικα μου ειπε να χαλαρωσω και εγω γιατι ημουν απαρηγορητη...Μου ελεγε ο,τι ελεγε και σε εκεινη ο αντρας της περι παιδιων και οτι πρεπει να καθομαστε ολοι μαζι για φαγητο, να ρωταω το μικρο αν τελειωσε για να τα μαζεψω και οτι απαξ και τελειωσουμε πρεπει να ερθει η επομενη ωρα για να φαμε .Παντα στο καρεκλακι του!

Θα πειτε καλα δεν τα ηξερες;;;δεν καταλαβαινεις το παιδι σ;;; Ε, οχι ! Ημουν τοσο στενοχωρημενη και αγχωμενη που θα εκανα οτιδηποτε για να φαει!!!

Ε, με το που γυρισα απο το γραφειο της του εβαλα μπροστα του απολυτα χαλαρη, μακαρονια με κιμα που ειχαμε απο το μεσημερι και ως εκ θαυματος τα τσακισε!! Μη φανταστειτε βεβαια μεγαλες ποσοτητες αλλα απο το τπτ!!

Ετσι το παμε απο τοτε...Δεν τρωει οσο ετρωγε απο τα αλεσμενα αλλα τι να γινει.. Θα μαθει σιγα σιγα!!

Εσεις πως τα πατε; Διαβαζω πως εσας τρωνε και αλεσμενα.Ο μικρος ουτε να δει κουταλι στο χερι μου...

Περιστερακι περαστικα!!!

εγκυουλες με το καλο να ακουσετε τις καρδουλες και να δειτε το ''φασολακι-γιγαντα'';)(ετσι το λεγαμε εμεις οταν πρωτοειδαμε τον μικρο στον ηπερηχο)

Φιλακια σε ολες!!!:-)


aigAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα!!!!! Χτες ακουσαμε την ωραιοτερη μελωδια του κοσμου...την καρδουλα του μωρου μας και ειμαι απιστευτα χαρουμενη!!!!! Ολα καλα πανε δοξα το θεο, ο γιατρος πολυ ευχαριστημενος μου εδωσεενα τεραστιο πακετο εξετασεων να κανω και ραντεβου ξανα σε δυο εβδομαδες :)

Ο Λεωνιδακος παλι τρωει και κανονικο φαγητο απο εμας ενιοτε αλλα κυριως αλεσμενο και να σας πω την αληθεια μαλλον εγω φταιω που τρωει ακομα αλεσμενο..τι εννοω; Οταν παμε στην πεθερα μου κα εχει ας πουμε παστιτσιο του το παταω με το πιρουνι και το εξαφανιζει αλλα οταν ειμαι στο σπιτι μου φοβαμαι μηπως μεινει νηστικος και ετσι του τα αλεθω κανονικα. Τα φρουτα δε επειδη δεν τρελαινεται οταν δοκιμασα να του δωσω κομματακια δεν ειχε μεγαλη επιτυχια οποτε κ παλι αλεσμενα. Ευτυχως ομως τρελαινεται για το αυγο φανταστειτε οτι κλαιει οταν τελειωσει χαχαχαχαχ

Καποια στιγμη συντομα θελω να σταματησω να αλεθω να δω τι γινετε...ειδωμεν


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Ας μιλήσει και πάλι η εμπειρία...χε χε χε!

Λοιπόν από φρουτόκρεμα που λέτε ο μεγάλος μου γιος έτρωγε μέχρι 6 χρονών!Εκ τοτε ούτε να δει φρούτα εκτός από σουρωμένη πορτοκαλάδα!Η κόρη μου γενικά από 8 μηνών δεν έτρωγε τίποτα αλεσμένο.Αν και κομματάκια λίγο έτρωγε γενικ'ως φαγητό εντούτοις από το τίποτα κουρκουμπέλι καλά ήταν και η μικρή ποσότητα μη αλεσμένων!Η πιο ολιγόφαγη που ήταν και είναι η κόρη μου είναι και μακράν το υγιέστερο παιδί μου!Θήλασε και 19 μήνες και άντε βγάλε άκρη με την κοπελιά.Εγώ δεν βγάζω!

Ο μικρός Γιωργάκης τώρα θέλει να μην τρώει αλεσμένα από πριν λίγες μέρες!Έτσι ξαφνικά!Αλλά το κατάλαβα γρήγορα καθότι τρώμε όλοι μαζί το μεσημέρι και οι προθέσεις του έγιναν γρήγορα αναγνωρίσιμες λόγω κυρίως σπαστικών κινήσεων και φωνών!Τώρα άντε να έχεις αρνί με πατάτες και τι να του δώσεις?Γι αυτό το θέμα η μαμά φροντίζει τώρα που είναι και χειμώνας η οικογένεια να τρώει αρκετά σουποειδή φαγητά!Για τα υπόλοιπα τρώει τι τρώει από ότι έχουμε και σε άλλο χρόνο αργότερα του δίνω αλεσμένο δικό του με τη συνοδεία you tube τραγουδάκια και κυρίως με το gummy bear που μάλλον κάτι φοβάται ότι θα του κάνει αυτό το αρκούδι αν δεν φάει οπότε χοροπηδάει στην καρέκλα του αλλά και τρώει! Γιαούρτι ούτε να το δει οπότε το έχουμε ρίξει στις κρέμες,χυλοπίτες και τραχανά! Κι εκεί που έλεγα θα με κάνει επίτιμο μέλος της εταιρείας η Φαγε από τα γιαούρτια που τρώνε τα άλλα δύο παιδιά μου το χάλασε ο μικρός!

Οπότε συμπέρασμα είναι πως το κάθε παιδί εκφράζει διαφορετικά το τι θέλει,πως το θέλει κι εμείς καλό θα είναι να τα "ακούμε" και όλα γίνονται εύκολα!

Φυσικά αν το παιδί θέλει σοκολάτα πατατάκια και αναψυκτικά όλη μέρα κάθε μέρα εκεί υπάρχει βέτο!

Άλλωστε δεν υπάρχει και πρόβλημα τέτοιο όταν τέτοια είδη δεν εμφανίζονται μέσα στο σπίτι ούτε βλέπουν εμάς να τα καταναλώνουμε!Αν όμως κάνουν καλά πράγματα κάνω κι εγώ τα στραβά μάτια αν θέλουν!

Πάλι πολλά έγραψα αλλά εμπειρίες είναι αυτά ας τα λέμε για να μεταφέρονται και για να ανταλλάσουμε απόψεις ε?

Αγγελικούλα

Μια καρδιά τα χέρια μου σου φέρανε

κάντην ότι θες είναι για σένα νε!!!

Αυτό μου ήρθε!Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και βρε κουρκουμπέλι αφού μπαίνεις που μπαίνεις γράψε το θέμα σου κι εμείς εδώ δεκα πράματα θα σου πούμε κάποιο θα σου κάνει!

Εγώ πάντως που επικοινωνώ με πολλές μανούλες από Νοέμβριο 2008 μία εκ των οποίων μου βάφτισε το Γιωργάκη έχω βρει την υγειά μου!Λύνω πολλά από τα άγχη που μου δημιουργούνται.Άλλωτε συμφωνώ κι άλλωτε διαφωνώ αλλά έχω και διαλέγω βρε παιδί μου!


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

εχεις απόλυτο δικιο ΛΕΝΑΛΕΚ επρεπε να εχω πει κατι... τι να πω... κολλησα... Σ'ευχαριστω πολύ για τα λόγια σου και συμφωνω στο να ακουμε το παιδι.. Ειναι που ειναι το πρωτο και ακομα δεν ξερω που μου παν τα τεσσερα,ασε που ειμαι εκ φυσεως αγχωδης... δεν ηθελα και πολύ..:rolleyes:

τωρα ευτυχως παμε πολύ καλύτερα!! Σημερα εφαγε ενα ολοκληρο αχλαδι καθαρισμενο ΜΟΝΟΣ του! Σουπες δεν τρωει γιατι δεν μπορει να πιασει το κουταλι καλα ΜΟΝΟΣ του και απο εμενα δεν υπαρχει περιπτωση!! θα δουμε..

Ευχαριστω και παλι!!


aigAp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αρχή είναι ακόμα, θα μ'αθουμε!!!! χαχαχαχαχαχα κουρκουμπελάκι μην άγχεσαι βρε, θα τα καταφέρουμε, πολλές φορές δεν καταλαβαίνουμε τον άνθρωπό μας που μιλάει κιόλας. όλα καλά θα πάνε με δοκιμές πάντα κ σε όλα...

Λενάκι καλά κάνεις κ τα λες να παίρνουμε ιδέες κ γνώσεις από τις "παλιές κ έμπειρες".

Αγγελικούλα μπράβο κοριτσάκι μου!!!!! πολύ χαίρομαι!!! και όλα θα κυλήσουν ομαλά με το Λεωνιδάκο σου, θα στην κάνει τη χάρη κ θα πάει με το δικό σου πρόγραμμα. όσο αφορά το φαγητό γιατί του κάνεις πισωγυρίσματα με το άλεσμα??? κ επίσης βρε κορίτσια μου τι μανία είναι αυτή με τα κιλά του παιδιού?? μια χαρά είναι τα μπεμπάκια, γιατί αγχώνεστε?? θα έρθει η εποχή που θα τα κηνυγάμε να μην φάνε όπως κάνουμε εμείς τώρα.....

εμείς ξεκινήσαμε τρελλή καταροή και φοβερό βήχα με φλέμα. η παιδίατρός μας βγήκε νοκ-άουτ με πυρετό κ δεν δούλεψε σήμερα οπότε θα πάμε αύριο. σήμερα άρχισα κ εγώ ένα ψιλομπούκωμα κ ο θεός βοηθός. επίσης επιτέλους χιόνισε το πρωί κ έσπασε λίγο η παγωνιά. τώρα θα αρχίσουν οι βροχές αλλά θα ξαναέρθει κύμα κακοκαιρίας λένε από βδομάδα. υπομονή!!!

Περιστεράκι περαστικούλια κ κράτα γερά!!!!

οι εγκυούλες μας οι υπόλοιπες??? Μαργιούλα κ λοιπά κοριτσάκια όλα καλά??

σας φιλώ κ γλυκές καληνύχτες!!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες τις μανούλες

από ότι διαβάζω μάλλον έχουμε μείνει λίγο πίσω

γιατί περισσότερο αλεσμένα τρώμε

αλλά αν δεν αναλάβω εγώ αποκλειστικά δεν πρόκεται να μάθει

η μαμά μου κάνει άλλα η πεθερά μου άλλα, εγώ άλλα

έχει μπερδευτεί το παιδάκι αλλά τι να κάνουμε που η κάθε μια

θέλει να επιβάλλει την δική της άποψη

και εμένα δεν με ακούνε καθόλου

τέλος πάντων τώρα τελευταία ο μικρός μας

εχει πολύ έντονο το άγχος του αποχωρισμού

δεν μας αφήνει το πρωί να φύγουμε για την δουλειά

και όσο κι αν τον ξεγελάμε

μέτα κλαίει απαρηγόρητος μέχρι να εξαντληθεί

μόνο αν είναι ο πατέρας μου

δηλαδή ο παππους του που του έχει αδυναμία παλεύεται η κατάσταση

έρχονται μέρα παρά μέρα με την μαμά μου μαζί για να τον κρατήσουν

αλλά τα πρωινά όταν έρχεται η πεθερά μου μόνη της

τον λυπάμαι τον καημένο

κλαίει υστερικά τουλάχιστον κανά τέταρτο και κοπανάει την εξώπορτα

2 φορές έκανε και εμετό από το κλάμα

και τον κρατάνε από τον Μάιο

αλλά τώρα του βγαίνει πολύ έντονο

και σπίτι όταν είμαστε το βράδυ εννοείται ότι

κλαίει ακόμα κι αν πάει τουαλέτα ένας από τους δυό μας

ή εγώ ή ο μπαμπάς του


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικούλα ωραία νέα

χάρηκα πάρα πολύ

μακάρι να έχω κι εγώ ευχάριστα

ο επόμενος υπέρηχος βέβαια αργεί σ'εμένα

αλλά ελπίζουμε

η διαθεσή μου δεν είναι η καλύτερη αλλά το παλεύω

και σιγά σιγά θα φτιάξει


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

κουκουμπρέλι φάση ήταν και πέρασε

τελικά τα παιδάκια μας ξέρουν καλύτερα τι θέλουν

αλλά από ότι βλέπω κι εγώ με τον εαυτό μου

όταν αγχώνομαι δεν βλέπω καθαρά τα πράγματα

ζουνίτσα και περιστεράκι περαστικά σας

κι εμείς είχαμε αυτό το βήχα με τις μύξες

και κόλλησα κι εγώ

κι ακόμα δεν μου έχει φύγει τελείως


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες κ τις εγκυούλες μας.Χάθηκα λίγο μία η μετακόμιση στη δουλειά,μία που έλειπε ο άντρας μου δεν προλάβαινα κ πολλά.Ο μικρός πλέον περπατάει κ φεύγει σφαίρα κ όπως καταλαβαίνετε τρέχω κ εγώ από πίσω (μέχρι να συνηθίσω στην ιδέα).Φτιάξαμε κ την περπατόπιτα μας την κεράσαμε κ όλα καλα!

Ο μικρός σκέτο ζιζάνιο σκαρφαλώνει,τρώει ότι βρει μπροστά του (μέχρι κ χνούδια από το χαλί κ παθαίνω εγώ τα εγκεφαλικά).

Επειδή έχασα κάποια επεισόδια δεν έχουμε κάποια καινούρια εγκυούλα?Ο άντρας μου μου λέει συνέχεια ότι ο μικρός θέλει αδερφάκι κ θέλει να κάνουμε κ άλλο παιδάκι (θέλει πάρα πολύ ένα κοριτσάκι) αλλά του το δήλωσα ότι πρώτα θα γίνει ο γάμος (ευελπιστώ να γίνει τον Ιούλιο,ακόμα δεν έχω κλείσει ούτε εκκλησία) κ μετά πάμε για δεύτερο.

zounitsa κ peristeraki τα περαστικά μου.

Καληνύχτα :)


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...