Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Chrimai μην ανησυχείς είναι πράγματι πολύ πολύ νωρίς για συμπεράσματα περί ανάπτυξης.Κι αν είχες καθυστερημένη ωορηξία και συνέλαβες αργά?Βέβαια δεν είμαι και σπίτι σου να ξέρω και πότε ξέρεις χμμ αλλά να ας πούμε ότι πρέπει να περιμένεις την αυχενική.Εγώ πχ που μου έλεγαν κάτι τέτοια δεν ανησυχούσα γιατί ήξερα πως στο τρίτο τουλάχιστον η σύληψη έγινε πως έγινε ακριβώς δεν κατάλαβα αλλά εν πάσει περιπτώσει έγινε Μ.Τρίτη!

Μαριλένα σου εύχομαι όλα να πάνε καλά.Περιμένουμε νέα σου!

Περιστερ'ακι να μαντ'εψω τη μάρκα που πήρατε? KLIN?????

Γεια σας από εδώ!

Επαναλαμβ'ανω είναι τεράστια η ευτυχία με τα πάνω της και τα κάτω της κάθε μέρα με τα τρία παιδιά αλλά και ένα να ήταν και κανένα ακόμη δύσκολες και εύκολες μέρες θα υπήρχαν!

Φιλάκια


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

chrimai και γω τα ίδια θα σου πω, η ωορρηξία κ η σύλληψη δε συμπίπτουν απαραίτητα, μπορεί η σύλληψη να γίνει κ 2-3 μερες μετά την επαφή.

Και οι υπέρηχοι μηχανήματα είναι, και αλίμονο αν όλα τα έμβρυα ήταν ίδια...!

Ηρέμησε το κατά δύναμην, όταν δε μπορείς πήγαινε κ κάνε καναν έξτρα υπέρηχο ακόμα να ανακουφίζεσαι!

Λενα τι καλή φωτό....πολλά παιδιά....! να τα χαίρεσαι!

Πως είναι να εχεις τόσο μεγάλο παιδί, κοντά 8 ετών??

Η δικιά μου που πατάει τώρα τα 2.5 και γίνεται ανθρωπάκι και με έχει τρελάνει με τη γλώσσα της, το μυαλουδάκι της, τις γλύκες της....και που είσαι ακόμα ε??

Μ.Τρίτη κ συ ε?

Ασε....εγώ ακόμα χειρότερα.....Μ.Παρασκευή!

Περιστέρι, Νο 23??? Παναγιά μου! 23 φοράει η Ζωή! Πωπω!

Ζουνίτσα, άντε, καλές προσπάθειες! Εύχομαι να αποδώσουν άμεσα!

Καλά βρε, δεν εχεις κάνει παπ απτη γέννα? Κακώς!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

Μελάκι μου είχα πάει στο σαραντισμό (περίπου δλδ) και τώρα πέρασε ο χρόνος. δεν είμαι "ξεχασιάρα" σάυτά, τα προσέχω πολύ.

Περιστεράκι ηρέμησε γιατί όσο το σκέφτεσαι και αγχώνεσαι ή νευριάζεις χειρότερα είναι. σκέψου οτι μπορεί να περιμένεις να αδιαθετήσεις, ή να είσαι σε φάση οωρηξίας, ή απλά ο οργανισμός σου να κάνει κατακράτηση χωρίς ιδιαίτερο λόγο. "μηχάνημα" είναι κ αυτό που το τρελένουμε εμεί οι γυναίκες.... χαχαχαχαχα όσο αφορά το παπούτσι τι να σου βρε παιδί μου?? 23???!!!! μπράβο!!!!

Μαράκι μου μην αγχώνεσαι με το πόσο είναι το σποράκι σου. όλες αυτές οι μετρήσεις στην αρχή δεν είναι ποτέ ολοσωστες. η ουσία είναι οτι έχει αναπτυξη κ χτύπο καρδούλας. αυτό σκέψου κ χαμογέλα!!!

εμείς καλά είμαστε με τη διατροφή μου καλά τα πάω σε γενικές γραμμές. έχω κάνει λίγες παρασπονδίες, λίγες κ μικρούλες όμως. πχ σήμερα έφαγα 2 κομματάκι σοκολάτας γιατί δεν άντεχα άλλο, μια μέρα έφαγα μια πηρουνιά μακαρόνια με κρέμα γάλακτος (αλήθεια μια πηρουνιά κ μάλιστα τη μισή την έφτυσα) αλλά μες στο πρόγραμμα είναι κ αυτά. θα ζυγιστώ την Τετάρτη που έχω ραντεβού, αλλά εγώ νιώθω όχι οτι έχω χάσει αλλά οτι έχω ξεπρηστεί απο αυτό το φούσκωμα. με το χέρι μου έκανα σήμερα την 2η φυσιοθεραπεία και έχω δει αποτελέσμα τα αν και είμαστε ακόμ αστη φάση του πόνου. μου το πιέζει για να χαλαρώσει ο μυς κ να "σπάσει" τα τραυματα που είναι σαν μπαλάκια του πινγκ-πονγκ μου είπε. πάντως είναι πολύ ανακουφιστικό και ακόμα πιο τέλειο είναι το μασαζ που μου κάνει στο τέλος. έσπασε λίγο το κρύο εδώ γιατι ψιλοψιχάλησε και είναι ελαφρώς καλύτερα.

αυτά φιλάκια σε όλους σας!!!! καλό βράδυ!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριλένα μην ανησυχείς, είναι πολύ συχνό αυτό, και γω στη Δανάη είχα αίμα στην αρχή, και πόνους πολύ δυνατούς, τίποτα δεν εγινε, λίγο προσοχή και όλα καλά θα πάνε, μη ζορίζεσαι όσο μπορείς!

σε ευχαριστω μελακι!!!

τελικα ειναι ποκοληση και θελει ξεκουραση και δυστηχως απαγορευεται να σηκωνω τον μικρο... :(

καλησπέρα μάνες

η γιατρός είπε ότι μόνο στην αυχενική θα ξεκαθαρίσει το τοπίο

μπορεί να έτυχε...

μέχρι τότε υπομονή!!!

αφού δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο

αποφάσισα να ηρεμήσω και να περιμένω....

αυτά περί εγκυμοσύνης

μαρακι και μενα που εχω το ιδιο θεμα, μου ειπε ακριβως το ιδιο! στην αυχενικη θα δουμε και αν μεχρι τοτε το εμβρυο αναπτυσεται κανονικα και παραμενει η ιδια διαφορα, αλλαζουμε τοτε την πιθανη ημερομηνια!!! μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε!!! :tongue:

Γεια σας κοριτσάκια!

Μαριλένα μην ανησυχείς!όλα καλά θα πάνε

σε ευχαριστω κοριτσακι να εισαι καλα!!! :-P

καλα το εκανες με τα παπουτσια!!! βρε κοριτσια εμενα φοβαται πολυ να περπατησει μονος του! ενω μπορει, οταν το συνηδητοποιησει, καθεται κατω με τον ποπο!!! τι να κανω??? :confused:


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω πηγα στον γιατρο, το σπορακι μου μεγαλωσε!!! ακουσαμε καρδουλα, και ανακουφιστηκα λιγακι...

πηγαινε το μυαλο μου στο κακο...

εχω μια αποκολληση και γιαυτο ειδα το αιμα. μου ειπε ξεκουραση, οχι υπερβολες και απαγορευεται δυστηχως να σηκωνω τον μικρο, οποτε στην ουσια δεν περναμε μαζι πολυ χρονο, αφου καλα καλα δεν περπαταει ακομα και θελει καποιον συνεχεια απο πισω του..

θα ξαναπαω στις 2/ 2 στον γιατρο και τοτε θα μου κλεισει και την αυχενικη!

ελπιζω να ειναι καλα μεχρι τοτε το σπορακι μου...θα με φαει η αγωνια μεχρι τοτε αλλα επειδη εχω και διαβασματα, ψιλοξεχνιεμαι ευτυχως!!!

οσο αφορα τον δημητρη μου, ζοριζεται παρα πολυ με τα δοντια, τον εχουνε ταραξει, ξυπναει και κλαιει απο τον πονο και γενικα ειναι πολυ νευρικος και ανησυχος..

το παιδακι μου εχει πολυ πλακα! μονο που θα ακουσει μουσικη, οτι μουσικη και να ειναι, χορευει με εναν τροπο πολυ αστειο!!! κουναει τον ποπο του και μου ερχεται να τον φαω!!! κοιμομαστε μαζι και οι τρεις δυστηχως ακομα (η ευτυχως... ) και βεβαια τωρα δεν μπορω να προσπαθησω να τον παω στο δωματιο του εφου δεν γινεται να ταλαιπωρηθω...οταν με το καλο περασουν τα δυσκολα, πρεπει οπως και δηποτε να λυσω το θεμα του υπνου!

εσεις πεινετε γαλα τη νυχτα? εμεις ακομα ξυπναμε...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

την άλλη δευτερα έχω ραντεβου για παπ και κουβεντούλα με τον γιατρό για τουςς λόγους προωρωτητας (ακόμα δεν το έχουμε κουβεντιάσει) και βουρ για το 2ο. του είπα του διατροφολόγου μου οτι σε περιπτωση που προκύψει εγκυμοσύνη συνεχίζουμε κανονικά κ μου είπε εννοείται......

ζουνιτσα μου σου ευχομαι να εισαι γρηγορα η τεταρτη στην παρεα μας!!! :tongue:

να κανεις ενα αδερφακι στην φραουλενια!!!

μην τρελενεσαι μα τα κιλα σημασια εχει οτι ξεκινησες..

εγω δυστηχως δεν εχω χασει τα κιλα της πρωτης εγκυμοσυνης και θα ζοριστω πολυ.. σκεφτομαι να παω και γω σε διατροφολογο αλλα ακομα ψαχνω το κουραγιο!!! :-(


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ντρεπεστε καθολου....... παλι με τα μουτρα στο sex πεσατε και γκαστρωθηκατε!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχα

ΑΓΓΕΛΙΚΟΥΛΑ εισαι εγκυος κοπελαρα μου!!!!!!!!!!! με το καλο με ενα γερο μωρακι...... χαρηκα παρααααααααααααααα πολυ!!!! να μου φιλησεις το Λεωνιδακο σου.... φιλακια πολλα......ολα καλα να πανε και στις αλλες εγκυουλες chrimai μην αγχωνεσαι με τη διαφορα που βλεπεις στο υπερηχο..... Μαριλενα μου λιγη ακομα υπομονη θα περπατησει και μετα τελος..... θα ξενιασεις λιγο........ ΖΟΥΝΙΤΣΑ μου γλυκια ευχομαι οσο πιο γρηγορα γινεται εγκυουλα!!!!!!!!!!!!!!!

Εγω μετα το γαμο πηγα στον οδοντιατρο για να μαζεψω το χαλι μου......... εχω ακομα 3 δοντια για φτιαξιμο, αφαιρεσα και φρονιμητη χωρις αντιβιοση και χωρις να παρω αντιφλεγμονωδη γιατι ακομα θηλαζω.......η μικρη ειναι ΥΠΕΡΟΧΗ μεγαλωνει και γινεται εξαιρετικο παιδακι..... τελικα αξιζει η υπομονη μας ωστε να τα διαπεδαγωγησουμε καλα τα παιδακια μας, εγω απο την αλλη ενω σχεδον ειχαμε αποφασισει να ξεκινησουμε προσπαθιες για δευτερο.... 26 Φεβρουαριου ξεκιναω τη δουλεια και αυτο το αποφασισα γιατι εχουν γινει απιστευτες αλλαγες...... αλλαξαμε προϋσταμενο, γενικο διευθυντη και δεν θελω να μου ξεφυγει τοσο η κατασταση απο τα χερια...... αν και δεν ειμαι σιγουρη αν κανω καλα και αφηνω την ευκαιρια να μην γυρνουσα για δουλεια κατευθειαν......... τελος παντων φιλακια σε ολες!!!!!!!!!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εγω πηγα στον γιατρο, το σπορακι μου μεγαλωσε!!! ακουσαμε καρδουλα, και ανακουφιστηκα λιγακι...

πηγαινε το μυαλο μου στο κακο...

Υπέροχα νέα,μην αγχώνεσαι καθόλου!

οσο αφορα τον δημητρη μου, ζοριζεται παρα πολυ με τα δοντια, τον εχουνε ταραξει, ξυπναει και κλαιει απο τον πονο και γενικα ειναι πολυ νευρικος και ανησυχος..

Μια από τα ίδια...Πρεπει να εχει 13 δόντια!!

το παιδακι μου εχει πολυ πλακα! μονο που θα ακουσει μουσικη, οτι μουσικη και να ειναι, χορευει με εναν τροπο πολυ αστειο!!! κουναει τον ποπο του και μου ερχεται να τον φαω!!! κοιμομαστε μαζι και οι τρεις δυστηχως ακομα (η ευτυχως... ) και βεβαια τωρα δεν μπορω να προσπαθησω να τον παω στο δωματιο του εφου δεν γινεται να ταλαιπωρηθω...οταν με το καλο περασουν τα δυσκολα, πρεπει οπως και δηποτε να λυσω το θεμα του υπνου!

εσεις πεινετε γαλα τη νυχτα? εμεις ακομα ξυπναμε...

Και το δικό μου έχει τρελή πλάκα!Τωρα που επικοινωνούμε αλλιώς,που ανταποκρίνεται σε όσα του λέω, χαίρομαι τρομερά να παίζω μαζί του.Δεν καταλαβαίνω πλέον την κούραση

Τον κοιμίζουμε στο κρεβάτι μας και τον μεταφέρουμε στο δικό του

Κάποιες νύχτες ξυπνάει όχι για μαμ,αλλά λόγω δοντιών

Οταν ξέρω ότι στη διάρκεια της ημέρας εχει φαει καλά,αποφεύγω να του δίνω μπουκάλι τη νύχτα για να μην μάθει

Αν όμως λόγω δοντιών έχει χασει γεύμα,του δίνω

ζουνιτσα μου σου ευχομαι να εισαι γρηγορα η τεταρτη στην παρεα μας!!! :tongue:

να κανεις ενα αδερφακι στην φραουλενια!!!

μην τρελενεσαι μα τα κιλα σημασια εχει οτι ξεκινησες..

εγω δυστηχως δεν εχω χασει τα κιλα της πρωτης εγκυμοσυνης και θα ζοριστω πολυ.. σκεφτομαι να παω και γω σε διατροφολογο αλλα ακομα ψαχνω το κουραγιο!!! :-(

Εγώ θέλω να είμαι η πέμπτη...

Αλλά πείτε το του περιστέρη

Ανένδοτος!

Σήμερα είχα ραντεβού με την διατροφολόγο.Εχασα άλλα 900γρ.λίγα για 15 μέρες,αλλά συνεχίζω ακάθεκτη.Δηλαδή παρά 100 γρ.σύνολο -7 κιλά από τις 7/12

Μην είμαι κι αχάριστη

Καλα δεν ντρεπεστε καθολου....... παλι με τα μουτρα στο sex πεσατε και γκαστρωθηκατε!!!!!!!!!! χαχαχαχαχαχα

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!

Νιόπαντρο Μαργιούλα κάτι δεν πάει καλά με το τικεράκι σου!Για δε!

Να δεις εγώ πως φοβάμαι και τρέμω που περνάω από εδώ και γράφω!

Με τα μούτρα στο sex εντάξει αλλά από το άλλο ούτε να ακούσω!

Συγγνώμη τα 13 δόντια που λέτε αναφέρονται στα μικρά σας που είναι ενός χρονού και κάτι?????? Εμείς έχουμε μόνο 4!!!

Και κάτι για να με μαλώσετε.Δεν έχω πάει γυναικολόγο καθόλου από τότε που γέννησα ούτε στο 40ντισμό ούτε για τεστ ΠΑΠ που περιέργως βέβαια το τελευταίο το είχα κάνει λίγο πριν μείνω έγγυος στο Γιωργάκη που πάλι είχα 1 χρόνο να δω γυναικολόγο! Αλλά για ενδοκρινολόγο μη μου πεις...Καθε τρεις και λίγο εκεί είμαι!

Λοιπόν Μελάκι είναι υπέροχο να έχεις κι ένα 8χρονο στην παρέα!Καταρχήν είναι το παρεάκι μου τα απογεύματα που δεν είναι ο άντρας μου εδώ.Λες ακόμη και καμιά σοβαρή κουβέντα μαζί του πια!

Αλλά και αυτός για τη μαμά του καμάρι!Συμμετέχω στο Συλλογο Γονέων και κηδεμόνων του σχολείου του και εκδίδω την εφημερίδα τους.Τη γράφω και την επιμελούμε πλήρως!

Ο γιος μου καμάρι όταν τη μοιράζανε σήμερα.Η μαμά μου την έφτιαξε,την έβλεπα εγώ όταν την έφτιαχνε!Και όταν του είπα ότι μπορεί να μην πάω στο Σύλλογο στις επόμενες εκλογές μου είπε να βάλω υποψηφιότητα κι αυτός θα πει στους φίλους του να πουν στους "γονέους" (από το Σύλλογο Γονέων )να με ψηφίζουν!Κι άρχισε να φτιάχνει λίστα σε ποιους να μιλήσει!Ελπίζω τα μικρά να μην θέλουν ρουσφέτι!

Διασκεδάζω υπέροχα με το μεγάλο μου γιο!Όλα τα έχει ο μπαχτσές εδώ.Τι μωρό ,τι 3χρονο υπέροχο...σούπερ!


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Συγγνώμη τα 13 δόντια που λέτε αναφέρονται στα μικρά σας που είναι ενός χρονού και κάτι?????? Εμείς έχουμε μόνο 4!!!

Oh yes!!Δεν έχεις ιδέα τι έχουμε τραβήξει από τον 5ο μήνα και μετά

Και κάτι για να με μαλώσετε.Δεν έχω πάει γυναικολόγο καθόλου από τότε που γέννησα ούτε στο 40ντισμό ούτε για τεστ ΠΑΠ που περιέργως βέβαια το τελευταίο το είχα κάνει λίγο πριν μείνω έγγυος στο Γιωργάκη που πάλι είχα 1 χρόνο να δω γυναικολόγο! Αλλά για ενδοκρινολόγο μη μου πεις...Καθε τρεις και λίγο εκεί είμαι!

Δεν θα σε μαλώσω!:tongue:

Ούτε εγώ πήγα στις 40 μέρες και γενικά άργησα να πάω,λόγω χιλιομετρικής απόστασης από τον γιατρό μου,αλλά αρχές Δεκέμβρη πήγα και ησύχασα.Μέχρι και υπέρηχο στο στηθος έκανα να δω αν όλα είναι εντάξει,έτσι προληπτικά

Θέλω κι άλλο παιδάκι...

Οχι τώρα,αλλά μέσα στον επόμενο χρόνο

Σας το έχω ξαναπεί

Και ο άντρας μου είναι ανένδοτος.Κι αυτό σας το έχω ξαναπει.

Χθες είχαμε πάλι μια σχετική κουβέντα.Του θύμισα πόσο ήθελε στην αρχή και δεύτερο ακόμα και τρίτο παιδί.Επιστράτευσα ένα σωρό επιχειρήματα,αλλά τίποτα...

Σκέφτεται την κρίση και πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα.Οτι είναι καλύτερο να πεινούν τρεις παρά τεσσερις και τα σχετικά

Και να φανταστείτε ότι είμαστε σχετικά καλά,από άποψη οικονομικής κρίσης εννοώ.Ζόρικα όπως όλοι μεν,αλλά χωρίς προβλήματα ιδιαίτερα δε.

Δεν θέλω το παιδάκι μου να μεγαλώσει χωρίς αδερφια

Κι εγώ σκέφτομαι ότι το μέλλον είναι δύσκολο,αλλά η επιθυμία μου για άλλο ενα νινι είναι μεγάλη

Δεν ξερω πώς να τον μεταπείσω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα κι από μένα

κι εμείς έχουμε 16 δόντια πλέον

και μένουν μόνο οι κυνόδοντες πάνω και κάτω για να κλείσουμε από δόντια

ήδη στους πάνω κυνόδοντες φαίνονται οι κορυφές

παππούτσια πήραμε κι εμείς 2ο ζευγάρι το Σάββατο

και από το 20 που του φόραγα

πήγαμε κι εμείς στο 22-23

(να γιατί παραπατούσε όταν του τα φόραγα)

τα παντοφλάκια τα πήραμε 22

και τα παππουτσάκια 23

πήγαμε στο μούγερ και μου έκανε εντύπωση που δεν είχαν

μέσα τα παππούτσια τη γνωστή καμάρα για την πλατυποδία

η πωλήτρια μου είπε ότι πλέον δεν βάζουν την καμάρα και

φτιάχνουν αλλιώς τη σόλα (πιο σκληρή κτλ.)

τέλος πάντων εγώ αυτό που διάλεξα ήταν το μόνο που είχε καμάρα

έχει ένα δάχτυλο κενό μέσα όταν το φοράει

και με βάση τις οδηγίες της πωλήτριας έτσι πρέπει

γιατί λέει όταν το πατάει και περπατάει το πόδι "απλώνει"

τα εγκαινιάσαμε και τα λερώσαμε ήδη

αρχικά τα ασπρίσαμε στα χαλίκια της παιδικής χαράς

και μετά με μπόλικο εμετό...

είχε ένα ξερό βηχαλάκι από την Πεμπτη

και το Σάββατο το βράδυ έγινε πιο παχύρευστο

κάτι τον νευρίασε και έβαλε τα κλάμματα

τον έπιασε πνιχτός βήχας

και ξέρασε ότι είχε φάει όλη μέρα πάνω στα παππούτσια

στο χαλί στα ρούχα μας κτλ....

την Κυριακή το βράδυ πάλι τα ίδια

έπεσε και χτύπησε λίγο πριν κοιμηθεί

μόλις τον είχα κάνει μπάνιο

...άρχισε να κλαίει

άρχισε να πνίγεται από τον βήχα

και τσουπ βγάζει μεσημεριανό απογευματινό και βραδυνό γάλα

ένα κουβά εμετό!

Δευτέρα το πρώι με βλέπει που φέυγω για δουλειά

τον πιάνει κλάμα με παράπονο, ακολουθεί ο βήχας και

να μια ρουκέτα με φρουτοκρεμα, αυγό και πρωινό γάλα

οπότε χτες το απόγευμα τον πήγα στη παιδίατρο

δεν έχει ακροαστικά, αυτιά καθαρά

ο βήχας είναι από τον φάρυγγα

λίγο αντισταμινικό σιροπάκι θα πάρουμε

για να ελευθερώσουμε τα φλέματα και βλέπουμε

εν τω μεταξύ είναι ιωσούλα γιατί κολλησε κι εμένα

την τσιμπήσαμε σε ένα παιδικό πάρτυ που πήγαμε την

προηγούμενη Κυριακή

αρρώστησαν ακριβώς με την ίδια ιστορία

και τα 3 ξαδερφάκια του

και το ένα το κοριτσάκι είναι 3 μηνών μαμώτο

και της δώσανε μασκούλα

ούτε να θηλάσει δεν μπορεί


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Θέλω κι άλλο παιδάκι...

Οχι τώρα,αλλά μέσα στον επόμενο χρόνο

Σας το έχω ξαναπεί

Και ο άντρας μου είναι ανένδοτος.Κι αυτό σας το έχω ξαναπει.

Χθες είχαμε πάλι μια σχετική κουβέντα.Του θύμισα πόσο ήθελε στην αρχή και δεύτερο ακόμα και τρίτο παιδί.Επιστράτευσα ένα σωρό επιχειρήματα,αλλά τίποτα...

Σκέφτεται την κρίση και πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα.Οτι είναι καλύτερο να πεινούν τρεις παρά τεσσερις και τα σχετικά

Και να φανταστείτε ότι είμαστε σχετικά καλά,από άποψη οικονομικής κρίσης εννοώ.Ζόρικα όπως όλοι μεν,αλλά χωρίς προβλήματα ιδιαίτερα δε.

Δεν θέλω το παιδάκι μου να μεγαλώσει χωρίς αδερφια

Κι εγώ σκέφτομαι ότι το μέλλον είναι δύσκολο,αλλά η επιθυμία μου για άλλο ενα νινι είναι μεγάλη

Δεν ξερω πώς να τον μεταπείσω

Κοιτά μην αγχώνεσαι μπορεί σε λίγους μήνες να αλλάξει γνώμη

αλλά δεν μπορείς να τον πιέσεις

πρέπει να το θέλουν κι οι δύο

για μένα το πιο σοβάρο επιχείρημα που έχεις

είναι ότι το παιδάκι σας πρέπει να έχει ένα αδερφάκι

ίσως έτσι αλλάξει γνώμη

θα έχει και παρέα στο παιχνίδι

και αργότερα όταν μεγαλώσουν θα έχει την οικογένεια του....

κι εμένα έτσι είναι η φίλη μου

είναι 2 χρονών το παιδάκι τους κι ο σύζυγος δεν θέλει 2ο

γιατί βαριέται την "ταλαιπωρία":-x

αλλά και της ξαδέρφης μου που δεν ήθελε μόλις έγινε 3μησι

η μικρή άλλαξε γνώμη και το έκαναν το 2ο


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

μαργιούλα μπράβο σου που θηλάζεις ακόμα

σε θαυμάζω

εγώ πήγα στο γυναικολόγο στο 40ντισμό

και για πάπ τώρα το Νοέμβριο...

όπου ανακάλυψαμε 2 μικρά ινομυώματα

η πρώτη εγκυμοσύνη ένα σωρό κουσούρια μου άφησε

ινομυώματα, θυροειδή, διαταραχή στο ζάχαρο, ρήξη τραχήλου

το μόνο που στεναχωρεί είναι ότι θέλω πολλά παιδάκια

και με τόσα που μου τυχαίνουν στις εγκυμοσύνες

δεν ξέρω αν θα τα καταφέρω

ας έρθει με το καλό και το 2ο

να είναι γερό και βλέπουμε

μαριλένα όλα καλά πάνε

είδες? πότε θα πάς για αυχενική?

εμένα μου είπε 24/02

αυτή τη βδομάδα θα πάω για αίματος, κολπικού υγρού κτλ.

περίμενα τον 2ο υπέρηχο για να πάω

η άλλη φρεσκο- εγκυούλα τι κάνει?

Αγγελικούλα???


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο Λενακι μου για το τιγκερακι μου!!!

ειναι υπεροχο αυτο που περιγραφεις με τον γιο σου!!!!!!!!

chrimai και εμεις εχουμε γεμισει δοντια..... και οποιο δεν φαινεται το πιανω και ειναι ετοιμο να σκασει μυτη..... αχ και το δικο μου το παιδακι αλλαγη στο νουμερο θελει..... τωρα το τσεκαρα!!!!!

κοριτσακι μεθαυριο παω για τεστ παπ και αποφασισα να αλλαξω γιατρο και ξαναγυρισα σε αυτον που με ειχε αναλαβει απο την αρχη της εγκυμοσυνης μεχρι τον 7 που πηγα στον Χ......ο!!Λενα απλα ειναι μια επισκεψη που πρεπει να την κανεις.... εγω με τον οδοντιατρο σχεδον τελειωσα αυριο παω και ελπιζω να μη ξαναχρειαστει ..... φιλακια πολλα σε ολες και στα ζουζουνακια σας!!!!! Chrimai σε ευχαριστω γλυκια μου με εμψυχωνεις με το θηλασμο γιατι και αυτος ειναι ενας λογος που φοβαμαι για δευτερο..... η μικρη δεν νομιζω οτι θα μπορεσει να σταματησει να θηλαζει τοσο ευκολα...... και οσον αφορα την εγκυμοσυνη και εμενα ενα σωρο κουσουρια μου αφησε αστο μη το ψαχνεις!!!!!!!!!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

καληπσερα

happy hour εδω κοιμουνται και τα δυο και ειπα να δω λιγο τα νεα σας......

Φρεσκοεγκυουλες τι κανετε?

Μαριλενακι υπομονη και ξεκουραση θελει η αποκολληση.Ολα θα πανε καλα.....

Μαρακι κανε υπομονη και εσυ και στο τελος θα ανταμειφθεις ειμαι σιγουρη.Εχει πολυ αγχος η εγκυμοσυνη αλλα ειναι πολυ νωρις ακομα για αυτο.Θα κανεις την αυχενικη σου θα δεις χερακια ποδαρακια να κουνιουνται και θα ηρεμησεις!

Αγγελικουλα ολα καλα?


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...