Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλέ δε σας προλαβαίνω!!!!Angelikig συγχαρητήρια για τα ευχάριστα εύχομαι να έχεις μία τέλεια εγκυμοσύνη.

Chrimai υπομονή κ να μην αγχώνεσαι αφού ο γιατρός είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό κάτι παραπάνω ξέρει.

honey πως αντέχεις τόσο τρέξιμο με την μικρή?Έλεγα να ξεκινήσω γυμναστική στο σπίτι αλλά με τέτοιο ξεθέωμα ούτε σε 100 χρόνια...Κ μάλλον θα σταματήσω τώρα από την δουλειά κ δεν ξέρω πως θα την παλέψω τόσο τρέξιμο,ζωή να'χουν.Πρέπει να βρω κάτι δημιουργικό να απασχολείται μπας κ ηρεμεί λίγο,δεν σταματάει καθόλου...

flo περαστικά σας εύχομαι...εμείς είμαστε στα τελειώματα θέλω να πιστεύω γιατί εκεί με του περνούσε η φαρυγγίτιδα πέταξε κ έναν πυρετό στα καλά καθούμενα.Έβγαλε όμως κ τους 4 κυνόδοντες μαζί οπότε υποθέσαμε ότι ήταν από αυτό.Στα προηγούμενα δόντια δεν είχε κάνει τίποτα γι'αυτο λέω υποθέσαμε.

Πάω να ταβλωθώ...λένε ότι τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα...


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπερα καλησπερα

καλε τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα θα γεμισει το καφε μας μωρακια!!!!!!

Αγγελικουλα συγχαρητηρια να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι και να κρατησεις ενα γερο μωρακι και παλι στην αγκαλιτσα σου........

Σε οτι αφορα αυτα που ρωτησες εγω δεν αλλαξα στην δευτερη εγκυμοσυνη απολυτως τιποτα σε σχεση με το Μαριο.Οταν εμεινα εγκυος ηταν 10 μηνων και φαντασου οτι περπατησε κοντα 16 μηνων.Το περασα δηλαδη ολο το πρωτο εξαμηνο με κανονικοτατες αγκαλιες και οχι απλα σηκωματα για αλλαγμα!μεχρι και την ημερα που γεννησα εκανα ολα μα ολα οσα καναμε καθε μερα το βραδυ τον επλυνα τον ταισα τον εβαλα για υπνο και μετα απο μια ωρα σπασαν τα νερα και ετρεχα!Σου ευχομαι να απολαυσεις αυτη την εγκυμοσυνη στο επακρο και να χαρεις και τον λεωνιδακο σου οσο μπορεις!

υγ: λιγο ελειψε να σου κανω παρεα στις μανουλες σεπτεμβριου αλλα ευτυχως(δεν ειναι ακομα η ωρα για τριτο παιδι!) θα τα λεμε μονο απο εδω!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Chrimai κανε υπομονη και ολα θα πανε καλα.Εμπιστευσου τον γιατρο σου και την καλη σου τυχη και κανε θετικες σκεψεις!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

swanocean αστα και εδω παρα πολυ τρεξιμο δηλαδη κατι μερες δεν την παλευω καθολου και με τα δυο πραγματικα!Περαστικα σας και παλι/Διαβασα καλα?Κυνοδοντες γραφεις?Καλα εσεις ειστε πολυ προχο!


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Εμεις εδω την παλευουμε τι αλο να κανουμε!Το σκορ μεχρι στιγμης ειναι 3-0 που σημαινει Παρασκευη γαστρεντεριτιδα εγω, Κυριακη ο Μαριος και εχτες Τριτη ο αντρας μου!Και τωρα ναμενουμε τι θα γινει με τον Χαρουλη και αν αυριο θα ειναι η τυχερη του μερα!Εχω μεσα μου μια ελπιδα μηπως και δεν κολησει το μικρο μου μωρο αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο.Κινητο νοσοκομειο ειμαστε εδω μεσα....Ευτυχως ο μαριουλης ειναι σημερα πολυ πολυ καλυτερα.

Αυτα

σας αφηνω


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι έγινε το καφέ των εγκύων?

Ολα καλά??

Νέα? Αχ αυτή η αναμονή....κουράγιο....καταλαβαίνω απολυτα....εγώ είχα κάνει πλούσια τη βιοιατρική.....

Τι έγινε Φλο, ατυχηματάκια, ατυχηματάκια??? :lol:

Εδώ καλά, το γνωστό τρέξιμο, όλα τα χα, εχω και τη βάφτιση του βαφτισιμιού μου τώρα, έτρεχα χτες όλο το πρωί (εννοείται με τη Δανάη παραμάσχαλα εεεε) να βρω ρούχα κλπ κλπ.....ευτυχώς είμαι γρήγορη και αποφασίζω μπαμ μόλις δω κατι που μου κάνει κλικ, και τα πήρα, είχε και καλές τιμές λόγω εκπτώσεων.....σήμερα θα ξαναπάω για κάτι συμπληρώματα και σταυρό.

Αχ....πολλά τα έξοδα.....

Ευτυχώς η καλή μου φιλενάδα απτον Αύγουστο φτιάχνει μόνη της λαμπάδες, μαρτυρικά, λαδια κλπ κλπ και θα μου τα κάνει όλα! Ευτυχώς γιατί κυκλοφορεί το απίστευτο κιτς εκεί έξω! Και τα πληρώνεις κ χρυσά!

Το βράδυ τα παιξα....πιέστηκα πολύ, πολλές υποχρεώσεις, και τσακωνόμουν και με τον ίσκιο μου.....

Αυτάααααααααααααα

Α δόντια εμείς ακόμα 4! Λυσσάει να τρίβεται, μέχρι κ το τραπέζι του σαλονιού δαγκώνει, ό,τι βρει μπροστά της, απο ζωηράδα δόξα το Θεό, παλαβό είναι και το δικό μου!

Εμαθε και να σκαρφαλώνει σε σκαμπώ, τραπέζια, καρέκλες....

Τρώει με χαρά ότι κάνει κριτς κριτς και της ξύνει κ τα ούλα προφανώς, ρυζογκοφρέτες, κράκερ, φρυγανιές....

Και τρέχει πάνω κάτω όλη μέρα είτε γκρεμίζοντας ότι βρει είτε βγάζοντας κραυγές και κάτι δικά της ακαταλαβίστικα.

Εχει μονίμως και ένα μωράκι αγκαλιά και το ζουλάει και το φιλάει, όταν το βλέπει τσιρίζει απτη χαρά της! παράξενο μου φαίνεται να το κάνει αυτό τόσο νωρίς.

Επίσης τρελαίνεται να παίζουμε κουκου τσα πίσω απτις κουρτίνες!

Και να κυνηγιόμαστε γύρω γύρω απτη νησίδα της κουζίνας!

Αυτάααααααα!

Ξεκινώ τροχάδην τώρα!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

εμένα η αγωνία μου παρατείνεται μέχρι την Παρασκευή

ο γιατρός στο Έλενα δεν επιχείρησε να ακούσει τίποτα

και μου είπε να ξανακάνω τον υπέρηχο μετά τις 20/01

για να σιγουρευτούμε ότι η καρδιά λειτουργεί καλά

το οτι ακούσαμε λέει τον πρώιμο χτύπο δεν είναι ανησυχητικό αλλά

να ξανακάνω για να σιγουρευτούμε ότι όλα πάνε καλά

στην αναμονή και πάλι λοιπόν

Μαρακι μου...μια μερα εμεινε...αυριο πρωτα ο θεος θα δεις οτι ολα ειναι μια χαρα για το ζουζουνακι σου, προσπαθησε οσο μπορεις να αδειασεις τ μυαλο σου απο ολες τις αρνητικες σκεψεις..οταν θελουμε κατι πολυ ολο το συμπαν συνωμωτει για να το αποκτησουμε!!!! Επισης να σου πω οτι πολλες φορες δεν ειναι διαισθηση της μανας οταν πιστευουμε οτι κατι δεν παει καλα αλλα ο τεραστιος φοβος που φωλιαζει μεσα μας... Αυτο στο λεω γιατι το ιδιο ενιωθα στην παλινδομη αλλα το ιδιο ενιωθα και στον Λεωνιδα την αρχη...με λιγα λογια...Ολα θα πανε καλα θα δεις!!!! Σου στελνουμε τα φιλια μας!!!

Καλέ δε σας προλαβαίνω!!!!Angelikig συγχαρητήρια για τα ευχάριστα εύχομαι να έχεις μία τέλεια εγκυμοσύνη.

Chrimai υπομονή κ να μην αγχώνεσαι αφού ο γιατρός είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό κάτι παραπάνω ξέρει.

honey πως αντέχεις τόσο τρέξιμο με την μικρή?Έλεγα να ξεκινήσω γυμναστική στο σπίτι αλλά με τέτοιο ξεθέωμα ούτε σε 100 χρόνια...Κ μάλλον θα σταματήσω τώρα από την δουλειά κ δεν ξέρω πως θα την παλέψω τόσο τρέξιμο,ζωή να'χουν.Πρέπει να βρω κάτι δημιουργικό να απασχολείται μπας κ ηρεμεί λίγο,δεν σταματάει καθόλου...

flo περαστικά σας εύχομαι...εμείς είμαστε στα τελειώματα θέλω να πιστεύω γιατί εκεί με του περνούσε η φαρυγγίτιδα πέταξε κ έναν πυρετό στα καλά καθούμενα.Έβγαλε όμως κ τους 4 κυνόδοντες μαζί οπότε υποθέσαμε ότι ήταν από αυτό.Στα προηγούμενα δόντια δεν είχε κάνει τίποτα γι'αυτο λέω υποθέσαμε.

Πάω να ταβλωθώ...λένε ότι τα πρώτα 100 χρόνια είναι δύσκολα...

Swanocean σ ευχαριστω πολυ και ευχομαι συντομα κι εσυ με ενα δευτερο σπορακι αν το θελεις:) περαστικα και σε σας φανταζομαι το παιδακι ταλαιπωρια...απο την μια φαρυγγιτιδα απο την αλλη κυνοδοντες....απαπαααααα

καλησπερα καλησπερα

καλε τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα θα γεμισει το καφε μας μωρακια!!!!!!

Αγγελικουλα συγχαρητηρια να εχεις μια τελειομηνη εγκυμοσυνη σου ευχομαι και να κρατησεις ενα γερο μωρακι και παλι στην αγκαλιτσα σου........

Σε οτι αφορα αυτα που ρωτησες εγω δεν αλλαξα στην δευτερη εγκυμοσυνη απολυτως τιποτα σε σχεση με το Μαριο.Οταν εμεινα εγκυος ηταν 10 μηνων και φαντασου οτι περπατησε κοντα 16 μηνων.Το περασα δηλαδη ολο το πρωτο εξαμηνο με κανονικοτατες αγκαλιες και οχι απλα σηκωματα για αλλαγμα!μεχρι και την ημερα που γεννησα εκανα ολα μα ολα οσα καναμε καθε μερα το βραδυ τον επλυνα τον ταισα τον εβαλα για υπνο και μετα απο μια ωρα σπασαν τα νερα και ετρεχα!Σου ευχομαι να απολαυσεις αυτη την εγκυμοσυνη στο επακρο και να χαρεις και τον λεωνιδακο σου οσο μπορεις!

υγ: λιγο ελειψε να σου κανω παρεα στις μανουλες σεπτεμβριου αλλα ευτυχως(δεν ειναι ακομα η ωρα για τριτο παιδι!) θα τα λεμε μονο απο εδω!

Φλο μου χιλια ευχαριστω και στα δικα σου και συντομαααα!!!!! :) μα πως μου ξεφυγες ετσι σαν το χελι χαχαχαχαχχααχ εντωμεταξυ δεν εχει πατησει καμια στο καφε σεπτ μα καμια δεν ειναι εγκυος;;;;!

Σ ευχαριστω για τις συμβουλες θα το χειριστω οσο καλυτερα μπορω γιατι ειναι λεπτο το ζητημα!!!!! Περαστικα σας καιπαλι...ελεος....


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε το καφέ των εγκύων?

Ολα καλά??

Νέα? Αχ αυτή η αναμονή....κουράγιο....καταλαβαίνω απολυτα....εγώ είχα κάνει πλούσια τη βιοιατρική.....

Τι έγινε Φλο, ατυχηματάκια, ατυχηματάκια??? :lol

Εδώ καλά, το γνωστό τρέξιμο, όλα τα χα, εχω και τη βάφτιση του βαφτισιμιού μου τώρα, έτρεχα χτες όλο το πρωί (εννοείται με τη Δανάη παραμάσχαλα εεεε) να βρω ρούχα κλπ κλπ.....ευτυχώς είμαι γρήγορη και αποφασίζω μπαμ μόλις δω κατι που μου κάνει κλικ, και τα πήρα, είχε και καλές τιμές λόγω εκπτώσεων.....σήμερα θα ξαναπάω για κάτι συμπληρώματα και σταυρό.

Αχ....πολλά τα έξοδα.....

Ευτυχώς η καλή μου φιλενάδα απτον Αύγουστο φτιάχνει μόνη της λαμπάδες, μαρτυρικά, λαδια κλπ κλπ και θα μου τα κάνει όλα! Ευτυχώς γιατί κυκλοφορεί το απίστευτο κιτς εκεί έξω! Και τα πληρώνεις κ χρυσά!

Το βράδυ τα παιξα....πιέστηκα πολύ, πολλές υποχρεώσεις, και τσακωνόμουν και με τον ίσκιο μου....

Αυτάααααααααααααα

Α δόντια εμείς ακόμα 4! Λυσσάει να τρίβεται, μέχρι κ το τραπέζι του σαλονιού δαγκώνει, ό,τι βρει μπροστά της, απο ζωηράδα δόξα το Θεό, παλαβό είναι και το δικό μου!

Εμαθε και να σκαρφαλώνει σε σκαμπώ, τραπέζια, καρέκλες....

Τρώει με χαρά ότι κάνει κριτς κριτς και της ξύνει κ τα ούλα προφανώς, ρυζογκοφρέτες, κράκερ, φρυγανιές....

Και τρέχει πάνω κάτω όλη μέρα είτε γκρεμίζοντας ότι βρει είτε βγάζοντας κραυγές και κάτι δικά της ακαταλαβίστικα.

Εχει μονίμως και ένα μωράκι αγκαλιά και το ζουλάει και το φιλάει, όταν το βλέπει τσιρίζει απτη χαρά της! παράξενο μου φαίνεται να το κάνει αυτό τόσο νωρίς.

Επίσης τρελαίνεται να παίζουμε κουκου τσα πίσω απτις κουρτίνες!

Και να κυνηγιόμαστε γύρω γύρω απτη νησίδα της κουζίνας!

Αυτάααααααα!

Ξεκινώ τροχάδην τώρα!

Καλημερα Κλεο!!! Μα πως τα καταφεραμε ολες μαζι εινα οντως αξιοθαυμαστο χαχχαχαχαχαχχαχ

Λοιπον εγω εχω νεα..χτες πηγαμε την πρωτη μας επισκεψη και ειδαμε το μπιζελακι μας.. Ο γιατρουλης μου εμεινε πολυ ευχαριστημενος με αυτα που ειδαμε για την εβδομαδα παντα που διανυουμε, ειδαμε σακο σε ικανοποιητικο μεγεθος και λεκιθικο ασκο με αρχη εμβρυακου, αυτην την φορα εχει πιαστει σε πολυ καλο σημειο στην μητρα, στην μεση και πανω. Στον Λεωνιδα μου ηταν πολυ χαμηλα και γι αυτο ειχαμε αιμα, αποκολλησεις κτλ.. Γενικα εμεινα κι εγω πολυ ικανοποιημενη και σιγουρη οτι ολα θα πανε καλα, πριν παω ειχα ανυσηχιες τωρα πεταωωωωω!!!! Χαχαχαχχαχα

Κλεισαμε παλι ραντεβου σε 2 εβδομαδες δηλ να ειμαι 7 για να ακουσουμε καρδουλα, ο γιατρος μου ειπε οτι και νωριτερα θα ακουσουμε αλλα επειδη την πρωτη φορα ακουσα 6 και 6 ειπα να παμε κατευθειαν την 7η!!

Πως τα καταφερνεις εσυ παλι ειναι αξιον αποριας ειλικινα... Μπραβο σου κοπελα μου εισαι παραδειγμα προς μιμηση!!!

Με το καλο να γινει και η βαπτιση ολα θα ειναι τελεια οπως οτι κανεις παντα!

Η Δαναουλα αγκαλιαζει το μωρο της; Αχ δεν μπορω.... Η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα πολυ να ειναι κοριτσακι το μπιζελακι μας αλλα εννοειται οτι και αγορακι να ειναι παλι πολυ ευχαριστημενη θα ειμαι γιατι θα ειναι φιλαρακια με το αγορινι μου!! Γερο να ειναι κ οτι να' ναι!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Angelikig μακάρι να πάνε έτσι όλα καλά μέχρι το τέλος.

Μέχρι πρότεινος κ μόνο στην ιδέα για δεύτερο παιδί πάθαινω πανικό (έχω ακόμα τις μνήμες της καισαρικής) αλλά την τελευταία φορά είχα μία μικρή καθυστέρηση κ ο άντρας μου καταχάρηκε...κ καλά πάμε για το κοριτσάκι τώρα...κ δεν φρίκαρα τόσο με την καθυστέρηση...με βλέπω να πηγαίνω σε λίγο καιρό για το δεύτερο.Αλλά σκέφτομαι πως θα αντέξω με 2.Κορίτσια χαρά στο κουράγιο σας όσες έχετε 2 κ 3.

flo περαστικά κ πάλι.Εμείς πιστεύω το ξεπεράσαμε αν κ κάνουμε ακόμα μάσκα γιατί έχει λίγο βηχάκι ακόμα αλλά το σ/κ θα τον βγάλω έξω όπως κ δήποτε να ξελαμπικάρει.Μία με τον πυρετό μία με τα χιόνια έχει να βγει πάνω από βδομάδα από το σπίτι.

Οι κυνόδοντες κ επισήμως βγήκαν κ τώρα έχουν πρηστεί τα πίσω...δεν είναι όμως πολύ νωρίς για τραπεζίτες?Αλλά κάτι έχω ακούσει ότι μπορεί να κάνουν κ 3 κ 4 μήνες για να βγουν αληθεύει?

Αυτάααα...από Δευτέρα πάλι χιόνια λέει...θέλω να πάω με τον μικρό στα χιόνια να παίξουμε.Κάποια από δω μέσα πήγε (συγχωρήστε με για το μνημονικό μου) κ την ζηλεύω λέμε...

Καλημέρα!!!!


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω νεα;; Χμ....ειμαι λιγακι εγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Περιμενα περιοδο την προηγουμενη Δευτερα στις 9/1 κανω λοιπον ενα τεστακι (διοτι η διαισθηση της μανας ειναι μεγαλοοοο πραγμαααα) και βγαινει αρνητικο...εννοειται οτι απογοητευτηκα και ειπα μεσα μου οτι εκανα λαθος...την Τεταρτη που μας περασε πηγα στον γυναικολογο για ενα προγραμματισμενη επισκεψη και παπ, με ειδε και απλα ειδαμε διογκωμενο το ενδομητριο..περιεργο μου ειπε κ υποπτο καθως το τεστακι που εκανα στο ιατρειο του παλι αρνητικο...την επομενη μερα κανω χοριακη και εδειξε την 3η μετα κθυστερησης 180 εκανα επαναληπτικη μετα απο 2 μερες και εδειξε 364 δηλ διπλασιαστηκε!!!!

Μεθαυριο μου ειπε να παω παλι γιατι συμφωνα με τις μοναδες της χοριακης θελει να το δει!!!!!! Δεν μπορω να σας περιγραψω πως νοιωθω....εχω τοσες αποριες και ερωτηματικα και ολα σχετικα με το πως να προετοιμασω τον Λεωνιδα μου για την νεα ζωουλα που μεγαλωνω μεσα μου...θα τα καταφερω; Μπορω να τον παιρνω αγκαλιτσα κανονικα; Οι δευτερομανουλες ας μου πουν την γνωμη τους!! :)

Εννοειται οτι εχω ηδη ξεκινησει και ολο το κοκτειλ φαρμακων παλι...innoheo, ultrogestan κτλ χαλαλι ας κατεβασω και ολο το φαρμακειο αρκει να ειναι γερο το μωρουδακι μου!!! Σας φιλω ολες γλυκα!!!!

κοριτσακι μου γλυκο!!! μπραβο συγχαρητηρια!!! αντε αντε ολες να ξαναφουσκωσουμε!!! :tongue:

χαρηκα πολυ-πολυ! και γω εχω ενα καρο απορειες αλλα προς το παρον δεν με απασχολουν!!!

ευχομαι ολα να πανε τελεια!!! φιλακιααααααααα


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσια εγω δεν ειμαι και πολυ καλα...

ειδα αιμα και ειμαι στο κρεβατι!!! εχω και διαφορους πονους...

ελπιζω να ειναι απο την κουραση και να μην ειναι κατι κακο..

διαβαζω και στο ιντερνετ και τα συμπτωματα μου δεν ειναι και πολυ καλα!

βεβαια πονους ειχα και στην πρωτη εγκυμοσυνη αλλα οχι αιμα...

ειμαι πολυ αγχωμενη, στεναχωρεμενη, τον μικρο μου δεν τον σηκωνω και τον εχει κυριως η μαμα μου..

ειχα εξετασεις στο τει αυτην την περιοδο και δεν θα μπορεσω να σωσω μαλλον

το βραδυ εχω ραντεβου με τον γιατρο!...

στειλτε μου την θετικη σας ενεργεια....


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσάκια μου και εγκυούλες μην μου αγχώνεστε...!!!!! μόνο θετικές σκέψεις θέλει. το αίμα κ τα πονάκια δεν είναι απαραίτητα κακό. λένε οτι συνήθως οταν έχεις αίμα στην αρχή (λίγο εννοώ) είναι αγόρι. όλα καλά θα πάνε Μαριλενάκι μου. Αγγελικούλα θα μιλήσουμε στο τηλ.

εμείς καλά είμαστε, πήραμε αίμα σήμερα στην Αγγελικούλα για γενικές αίματος κλπ και ψιλοτρέχαμε από το πρωί. πήγαμε στον μικροβιολόγο δεν μπόρεσε να βρει φλέβα (τα πρόωρα έχουν λίγο κρυφές φλέβες αλλά κ εγώ έχω οπότε..), πήγα μετά έκανα την 1η μου φυσικοθεραπεία στο χέρι, μετά πήγα τρέχοντας παιδίατρο να μας πάρει το αίμα και να γίνει γρήγορη αποστολή στο μικροβιολογικο (τα πήγε ο συζυξ) και πια είχε φτάσει 2 η ώρα πήγαμε για φαγητό κ ξερές κ οι 2 για ύπνο μεσημεριανό. αυτά. αυριο έχω ραντεβού πάλι για το χέρι.

Ζηλευω σποράκια θέλω κ εγώ...!!!!! Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γυναικολόγο μου και μετά βουρ. να προλάβω να κάνω ένα παπ μετά τη γέννα. να είμαι λίγο ήσυχη ότι πάνε όλα καλά γιατί έχω κ ένα μικροιστορικούλι με διάφορα.

Κλεο εμένα τα βαφτιστικά τα είχαν πάρει οι κουμπάροι απο το κάπου στου Ψυρρή πάρα πολύ ωραία και πάρα πολύ φτηνά όλα μαζί. περιπου 300 όλα (χωρίς το σταυρό εννοώ.) σύντομα θα ανεβάσω φωτό πό τον φωτογράφο μας να δείτε στο φεισμπουκ.

Swan όλα μια ιδέα είναι, κ εγώ όταν το σκέφτομαι για 2ο παιδάκι (ενώ το θέλω) φρικάρω από την άποψη πως θα τα καταφέρω κ η Αγγελική είναι μικρή ακόμα κλπ.... μετά μου περνάει. οπότε απλά το απολαμβάνεις όταν έρθει.

πάντως κ εμείς έχουμε μείνει στα 6 δόντια. 4 επάνω κ 2 κάτω παρόλο που τρώγεται με τα πάντα. και πολλα σάλια. έχω δει 2 ασπράκια σε πίσω μέρος για τραπεζίτη αλλά δεν έχει σκάσει τπτ. ούτε κ τα πλαινά τα κάτω, είμαστε λαγουδάκια ακόμα.

πάω για ξεκούραση κα τα λέμε. φιλάκια πολλά και καληνύχτες κ όλα θα πάνε καλά αρκεί να είμαστε αισιόδοξοι.

ματς μουτς....


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαριλένα μην ανησυχείς, είναι πολύ συχνό αυτό, και γω στη Δανάη είχα αίμα στην αρχή, και πόνους πολύ δυνατούς, τίποτα δεν εγινε, λίγο προσοχή και όλα καλά θα πάνε, μη ζορίζεσαι όσο μπορείς!

Αχ γεννάει μια φίλη απτον Αύγουστο σήμερα το 2ο μωράκι της και είμαστε στις επάλξεις, αγωνία και συγκίνηση.....

Της έχουμε στείλει κ τούρτα αλλά δε το ξέρει! Χιχιχιχι!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μάνες

μόλις γύρισα από τον 2ο υπέρηχο

το σποράκι έχει μεγαλώσει φυσιολογικά μέσα σε μια βδομάδα

και η καρδιά χτυπούσε πιο γρήγορα 126/λεπτό

το μόνο περίεργο είναι ότι στις μετρήσεις είναι μια βδομάδα μικρότερο

δηλαδή ημερολογιακά είμαι 7+6 και υπερηχογραφικά είμαι 6+6

αυτό δεν θα ήταν καθόλου περιέργο αν είχαμε με το σύζυγο

έστω και μια επαφή μετά την 14η μέρα του κύκλου

αλλά δεν είχαμε

οπότε προς τι αυτή η καθυστέρηση στη σύλληψη ή στην ανάπτυξη?

η γιατρός είπε ότι μόνο στην αυχενική θα ξεκαθαρίσει το τοπίο

μπορεί να έτυχε...

μέχρι τότε υπομονή!!!

αφού δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο

αποφάσισα να ηρεμήσω και να περιμένω....

αυτά περί εγκυμοσύνης


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια!

Μαριλένα μην ανησυχείς!όλα καλά θα πάνε

Chrimai νομίζω ότι αυτό είναι φυσιολογικό.Και ο δικός μας έδειχνε μια εβδομάδα μεγαλύτερος και θυμάμαι που είχε πει ότι ο γιατρός ότι αυτό συμβαίνει,μια πάνω,μια κάτω.Το εχουν πάθει και φίλες μου

Λοιπόν πήρα την απόφαση και πήρα παπούτσια του μικρού.Αρκετά το είχα καθυστερήσει.Τα φοράει και κάνει πιο εύκολα βηματάκια.Αμα σας πω το νούμερο,θα πάθετε!!23!!Αν είναι δυνατόν...

Ζουνιτσα μου πώς πάει η διαιτούλα;Είμαι στη φάση του "κολλήματος"κι έχω τα νεύρα μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...