Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Περαστικα Φλο φανταζομαι την κατασταση....υπομονη κοριτσι και περαστικουλια σας!!!

Honeyyyyyy χαρηκα πολυ με τα νεα σου θα ειναι πιο ευκολο κ για μενα τωρα να παραγγειλω γιουπιιιιιι!!!! Τι κανουν οι ζουζουνες σου; :)


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω νεα;; Χμ....ειμαι λιγακι εγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :)

Περιμενα περιοδο την προηγουμενη Δευτερα στις 9/1 κανω λοιπον ενα τεστακι (διοτι η διαισθηση της μανας ειναι μεγαλοοοο πραγμαααα) και βγαινει αρνητικο...εννοειται οτι απογοητευτηκα και ειπα μεσα μου οτι εκανα λαθος...την Τεταρτη που μας περασε πηγα στον γυναικολογο για ενα προγραμματισμενη επισκεψη και παπ, με ειδε και απλα ειδαμε διογκωμενο το ενδομητριο..περιεργο μου ειπε κ υποπτο καθως το τεστακι που εκανα στο ιατρειο του παλι αρνητικο...την επομενη μερα κανω χοριακη και εδειξε την 3η μετα κθυστερησης 180 εκανα επαναληπτικη μετα απο 2 μερες και εδειξε 364 δηλ διπλασιαστηκε!!!!

Μεθαυριο μου ειπε να παω παλι γιατι συμφωνα με τις μοναδες της χοριακης θελει να το δει!!!!!! Δεν μπορω να σας περιγραψω πως νοιωθω....εχω τοσες αποριες και ερωτηματικα και ολα σχετικα με το πως να προετοιμασω τον Λεωνιδα μου για την νεα ζωουλα που μεγαλωνω μεσα μου...θα τα καταφερω; Μπορω να τον παιρνω αγκαλιτσα κανονικα; Οι δευτερομανουλες ας μου πουν την γνωμη τους!! :)

Εννοειται οτι εχω ηδη ξεκινησει και ολο το κοκτειλ φαρμακων παλι...innoheo, ultrogestan κτλ χαλαλι ας κατεβασω και ολο το φαρμακειο αρκει να ειναι γερο το μωρουδακι μου!!! Σας φιλω ολες γλυκα!!!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά στους αρρωστούληδες!!

Τους ξέχασα γιατί με συνεπήραν τα νέα της Αγγελικής

chrimai μη φοβού!Ολα καλά θα πάνε!!

Ζουνιτσα καλή αρχή!!Πώς τα πάς;Σε θέλω δυναμική και φορτσάτη, να χάσουμε ό,τι μας βαραίνει για να ετοιμαστούμε κι εμείς για το δεύτερο.Δεν ξέρω για σενα,αλλά εγώ το θέλω πολύ.Αμα πείσω και τον αντρούλη,καλά θα είναι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αααααααααααα, τι νέα ευχάριστα είναι αυτά;

Καλά στερεώματα Αγγελική μου!!

Πολύ χαίρομαι!

Αχ τι ωραία!!

Γεμίζει το καφέ μας δεύτερα μωράκια

Σ ευχαριστω πολυ πολυ Περιστερακι μου γλυκο :) ολες οι εγκυουλες του κοσμου να ειναι καλοστερεωμενες και ευχομαι μεσα απο την καρδια μου με το καλο και σε σενααααααα!!!!!!!!!

Πως πας με την διαιτα την παλευεις; Κι εγω διατροφη κανω ηδη γιατι δεν την ξαναπαταω με τπτ!!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγγελικούλα.....??????? τι φοβερά νέα είναι αυτά????? όλα καλά θα πάνε, αρκει η θετική σκέψη... τα λέγαμε κ στο 1ο. μπράβο...!!!!!!! ααχχχχ πολύ χάρηκα..!!!!!!!!

Φλο περαστικούλια σου!!!!!! υπομονή τι άλλο να σου πω...!!!

Περιστεράκι μου σήμερα είναι η πρώτη μέρα. δεν μου κακοφαίνεται (ακόμα) γιατί το πήρα απόφαση. και εγώ θέλω 2ο. πολύ!!!!! την άλλη δευτερα έχω ραντεβου για παπ και κουβεντούλα με τον γιατρό για τουςς λόγους προωρωτητας (ακόμα δεν το έχουμε κουβεντιάσει) και βουρ για το 2ο. του είπα του διατροφολόγου μου οτι σε περιπτωση που προκύψει εγκυμοσύνη συνεχίζουμε κανονικά κ μου είπε εννοείται......

το σημερινό μου μενου είχε τοστ το πρωι με τυρι-γαλοπούλα ντομάτα το μεσημερινό φακές με μια φέτα ψωμί και λίγο τυρί, το απόγευμα 2 φρούτα και το βράδυ ομελέτα με 2 αυγά λίγο σαλάτα κ μια φέτα ψωμί. αύριο τοστ το πρωι, λίγα μακαρόνια με σάλτσα και λίγο σαλάτα, 2 φρο'υτα και 1 αυγό βραστό 1 φέτα ψωμί και λίγο σαλάτα για βράδυ. φαντάσου έτσι συνεχίζετε όλη η εβδομάδα με μπιφτέκια, αρακά, ψάρι κοτόπουλο και λίγο κρέας για μασημεριανά, φρούτα κ γιαούρτια για απογευματινά και τοστ ή αραβική πίτα (σαν τοστ) ή παξιμάδι με σλατοειδή για βράδυ. πολύ νερό εννοείται και πράσινο τσάι αν θέλω επειδή δεν πίνω καφέ. επίσης μου είπε οτι έχω φοβερή κατακράτηση αλλά το βρίσκω φυσιολογικό δεδδομένου οτι δεν πίνω καθόλου νερό. την δευτερα κ τρίτη επειδή θα είμαι αθήνα σε γιατρούς θα φάω κοτόπουλο τη μία μέρα και μακαρόνια την άλλη. τα υπόλοιπα κανονικά. αυτά εν ολίγης. εσύ?? για πες μου πειρπου τι τρως?? καλή μας συνέχεις κ υπομονή.


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites

Ζουνιτσα μου τρώω περίπου τα ίδια

Πέντε γεύματα την ημέρα από όλες τις ομάδες τροφίμων και σε αρκετά χορταστικές ποσότητες

Κακώς που δεν πίνεις νερό.Ξεκίνα το τώρα με τη δίαιτα και θα σε βοηθήσει πολύ.Εγώ κάνω και περπάτημα

Λοιπόν σήμερα για πρωινό είχα 1 φλ.γάλα 1,5% με 30 γρ.δημητριακά ολικής 1% και 3 δαμάσκηνα αποξηραμένα

Δεκατιανό 10 αμύγδαλα ανάλατα και άψητα και 1 πορτοκάλι

Μεσημεριανό 1 1/2 φλ.μαυρομάτικα με σπανάκι,60 γρ.τυρί φετα 12% και 1 φετα ψωμί ολικής 30γρ

Απόγευμα 30γρ.κριτσίνια ολικής και 2 μανταρίνια

και για βράδυ τοστάκι με ψωμί ολικής διπλό τυρί 11% και 1 φετα γαλοπούλα 1% και λίγη ντομάτα και 1 γιαουρτι 2%

Τρώω κάθε εβδομάδα για μεσημερι 2 φορες κρεας,1 όσπρια, 1 κοτόπουλο,1 ψάρι, 1λαδερό και 1 σαλάτα που κάθε φορά μου τα αλλάζει.Οι σαλάτες που μου βάζει είναι πεντανόστιμες και χορταστικές

Θα πάω πάλι τη Δευτέρα που μας έρχεται για λιπομέτρηση και αλλαγή του μενού

Εχω άλλα 14 κιλάκια να χάσω,αλλά και τα μισά να είναι πάλι ευχαριστημένη θα είμαι

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν χάσω τα κιλά που θελω δεν βαζω μπροστά για δεύτερο

Και στην πρωτη εγκυμοσύνη ξεκίνησα με πολλά κιλά και πήρα μόνο 7 και προβλήματα δεν είχα

Αλλά σκέφτομαι ότι αν δεν χασω τα περιττά κιλά που με βαραίνουν και μείνω πάλι έγκυος,μετά δεν θα μαζεύομαι με τίποτα και δεν θα εχω χρόνο και χρήμα για διαιτολόγους

Link to comment
Share on other sites

Πωπωπω ωραία νεά!

Συγχαρητήρια Αγγελική, να πάνε όλα καλά, και να εχεις μια καλή εγκυμοσύνη! Και μετά μια χαρά θα είναι,

εγώ νομίζω ότι τα παιδιά που έχουν αγάπη και σιγουριά αντιμετωπίζουν καλά το νέο αδερφάκι. Εύκολα δεν είναι, θέλει συνεχή δουλειά, αλλά γιατί όχι? Γι'αυτό δε κάνουμε τα παιδιά μας, για να προσπαθούμε συνέχεια για το καλύτερο γιαυτά? Οπότε.....όλα καλά θα ναι!

Ε τώρα για την εγκυμοσύνη, αν όλα είναι καλά, δε χρειάζεται να αλλάξεις τη καθημερινότητά σου πολύ, αγκαλιά φυσικά να τον παίρνεις, αλίμονο, απλά πρόσεχε μη κάνεις απότομες κινήσεις, να ελέγχεις το σώμα σου.

Γεμίσαμε εμβρυάκια. Μπράβο κορίτσια, σε πείσμα των καιρών....!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ψοφόκρυο, έχω κοκκαλώσει, πωπω...

Δίαιτα θα πρέπει κ γω να κάνω....έχω ξεφύγει με το να μη τρώω σωστά....έχει ρημάξει ο μεταβολισμός μου.....

Καλέ έχω εκπτώσεις στο σάιτ! Βέεεεεεεεεεεεβαια.....μαγαζί δεν είμαι???:D


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

σε λιγάκι θα πάω στο γιατρό να ξανακούσουμε το σποράκι

ελπίζω όλα να πάνε καλά

ευχαριστώ για την συμπαράσταση

Αγγελικούλα συγχαρητήρια

χαίρομαι πάρα πολύ και τα νέα σου μου έδωσαν θετική ενέργεια

μου έφτιαξες τη διάθεση να σαι καλά

να μας λές τα νέα σου

κορίτσια αυτές οι διαίτες είναι περίπου η δίαιτα που κάνω κι εγώ

γιατί προσέχω για το διαβήτη κύησης αλλά γενικότερα και εκτός

εγκυμοσύνης δεν πρέπει να πάρω κιλά γιατί έχω προδιάθεση για διαβήτη

οπότε αυτή τη δίαιτα ακολουθώ κι εγώ από ενδοκρινολόγο

μόνο τώρα που είμαι έγκυος λιμοκτονώ

σήμερα έφαγα για πρωινό μια φέτα μαύρο ψωμί με λίγο βούτυρο και έλαχιστη μαρμελάδα και μια κούπα γάλα 1,5% λιπαρά

και σε 2 ώρες άρχισα να ζαλίζομαι από την πείνα

τρώω μια μπανάνα κι ένα γιαούρτι για δεκατιανό

δεν προλάβαινουν να περάσουν 2 ώρες

νάτη η υπογλυκαιμία...

εντάξει περπάτησα πολύ κιόλας

θα πώ στον ενδοκρινολόγο ότι λέει βλακείες

δεν γίνεται να τρώω κάθε 3 ώρες τόσο λίγο

μου έρχονται σκοτοδίνες!

πάντως να στε σίγουρες ότι αυτές οι διαίτες αποδίδουν

και μετά από κάποια στιγμή δεν πεινάς κιόλας

κλείνει το στομάχι σου

είναι περίπου 1600 θερμίδων

φλό περάστικα σε όλους ευχομαι

μελάκι ώραια τα νέα της επιχείρησης και είς ανώτερα

θα επανέλθω με νεότερα από το γιατρό

μέχρι τότε αγωνίααααα


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο βρε Αγγελικούλα!

Όλα καλά να πάνε!

Όλα είναι σχετικά.Αν έχεις χέρια να σου παίρνουν αγγαλιά το Λεωνίδα να τα εκμεταλευτείς!

Εμένα ο Κων ήταν ήδη 4 χρονών όταν έμεινα έγγυος στην Χριστινούλα κι έτσι δεν χρειαζόταν πια να τον σηκώνω κι επίσης ήθελα τόσο πολύ να πάει πολύ καλά η εγγυμοσύνη που έλεγα πως και γαιδούρα να με πουν εγώ θα είμαι τεμπέλα αρκεί να πάνε όλα καλά! Στο τρίτο δεν είχα επιλογές!Έπρεπε να σηκώνω τη Χριστίνα που ήταν μικρούλα και όλοι θεωρούσαν και υπερβολή αυτό που πάω να κάνω!Αλλά δόξα το Θεό αυτό το παιδί ήταν να γίνει και να πάνε όλα καλά και πήγαν όλα καλά και σήκωνα και τη Χριστίνα και θέμα δεν είχα καθόλου!Τι να πω!Κάθε εγγυμοσύνη διαφορετική,η ψυχολογία άλλη και οι αντοχές εντελώς διαφορετικές!Βλέποντας και κάνοντας.καλό είναι να το παίξεις λίγο τρελίτσα στην αρχή και μετά θα δεις κι εσύ πόσα μπορείς και πόσα δεν μπορείς!

Αυτά κατά τα άλλα μ'υξα,μ'υξα,μ'υξα!!!!!!!!!


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αγγελικούλα.....??????? τι φοβερά νέα είναι αυτά????? όλα καλά θα πάνε, αρκει η θετική σκέψη... τα λέγαμε κ στο 1ο. μπράβο...!!!!!!! ααχχχχ πολύ χάρηκα..!!!!!!!!

Φλο περαστικούλια σου!!!!!! υπομονή τι άλλο να σου πω...!!!

Περιστεράκι μου σήμερα είναι η πρώτη μέρα. δεν μου κακοφαίνεται (ακόμα) γιατί το πήρα απόφαση. και εγώ θέλω 2ο. πολύ!!!!! την άλλη δευτερα έχω ραντεβου για παπ και κουβεντούλα με τον γιατρό για τουςς λόγους προωρωτητας (ακόμα δεν το έχουμε κουβεντιάσει) και βουρ για το 2ο. του είπα του διατροφολόγου μου οτι σε περιπτωση που προκύψει εγκυμοσύνη συνεχίζουμε κανονικά κ μου είπε εννοείται......

το σημερινό μου μενου είχε τοστ το πρωι με τυρι-γαλοπούλα ντομάτα το μεσημερινό φακές με μια φέτα ψωμί και λίγο τυρί, το απόγευμα 2 φρούτα και το βράδυ ομελέτα με 2 αυγά λίγο σαλάτα κ μια φέτα ψωμί. αύριο τοστ το πρωι, λίγα μακαρόνια με σάλτσα και λίγο σαλάτα, 2 φρο'υτα και 1 αυγό βραστό 1 φέτα ψωμί και λίγο σαλάτα για βράδυ. φαντάσου έτσι συνεχίζετε όλη η εβδομάδα με μπιφτέκια, αρακά, ψάρι κοτόπουλο και λίγο κρέας για μασημεριανά, φρούτα κ γιαούρτια για απογευματινά και τοστ ή αραβική πίτα (σαν τοστ) ή παξιμάδι με σλατοειδή για βράδυ. πολύ νερό εννοείται και πράσινο τσάι αν θέλω επειδή δεν πίνω καφέ. επίσης μου είπε οτι έχω φοβερή κατακράτηση αλλά το βρίσκω φυσιολογικό δεδδομένου οτι δεν πίνω καθόλου νερό. την δευτερα κ τρίτη επειδή θα είμαι αθήνα σε γιατρούς θα φάω κοτόπουλο τη μία μέρα και μακαρόνια την άλλη. τα υπόλοιπα κανονικά. αυτά εν ολίγης. εσύ?? για πες μου πειρπου τι τρως?? καλή μας συνέχεις κ υπομονή.

Zounitsa μου την εκανα την εκπληξη ετσι; Ευχομαι να χασεις οσα κιλα θελεις και μετα βουρρρρρ φουσκοκοιλιτσα!!!! Θελω παρεουλα κοριτσια μην μ αφησετε μονη μου αντεεεεεε ;)

Πωπωπω ωραία νεά!

Συγχαρητήρια Αγγελική, να πάνε όλα καλά, και να εχεις μια καλή εγκυμοσύνη! Και μετά μια χαρά θα είναι,

εγώ νομίζω ότι τα παιδιά που έχουν αγάπη και σιγουριά αντιμετωπίζουν καλά το νέο αδερφάκι. Εύκολα δεν είναι, θέλει συνεχή δουλειά, αλλά γιατί όχι? Γι'αυτό δε κάνουμε τα παιδιά μας, για να προσπαθούμε συνέχεια για το καλύτερο γιαυτά? Οπότε.....όλα καλά θα ναι!

Ε τώρα για την εγκυμοσύνη, αν όλα είναι καλά, δε χρειάζεται να αλλάξεις τη καθημερινότητά σου πολύ, αγκαλιά φυσικά να τον παίρνεις, αλίμονο, απλά πρόσεχε μη κάνεις απότομες κινήσεις, να ελέγχεις το σώμα σου.

Γεμίσαμε εμβρυάκια. Μπράβο κορίτσια, σε πείσμα των καιρών....!

Σ ευχαριστω πολυ Μελακι μας οντως σε πεισμα των καιρων η μια μετα την αλλη φερνει στον κοσμο μας αλλο ενα θαυματακι οπως λες κι εσυ και ειναι απλα υΠεροχο!!! Συνεχη δουλεια δεν λες τπτ...αλλα αυτο ειναι και το ομορφο της υποθεσης ο χρονος που αφιερωνεις σ εκεινο κι αυτο ειναι κ το σημαντικοτερο ολων!! Ευχομαι ολα να πανε καλα γιατι δεν μπορω να μην τον παιρνω αγκαλια και εκει θα ερθουν τα πρωτα διλημματα... Σ ευχαριστω για την συμβουλη σου αλλωστενκαι σενα η Ζωη μια σταλια ηταν οταν γεννηθηκεηνΔαναη κμξερεις καλα!!

καλησπέρα

σε λιγάκι θα πάω στο γιατρό να ξανακούσουμε το σποράκι

ελπίζω όλα να πάνε καλά

ευχαριστώ για την συμπαράσταση

Αγγελικούλα συγχαρητήρια

χαίρομαι πάρα πολύ και τα νέα σου μου έδωσαν θετική ενέργεια

μου έφτιαξες τη διάθεση να σαι καλά

να μας λές τα νέα σου

κορίτσια αυτές οι διαίτες είναι περίπου η δίαιτα που κάνω κι εγώ

γιατί προσέχω για το διαβήτη κύησης αλλά γενικότερα και εκτός

εγκυμοσύνης δεν πρέπει να πάρω κιλά γιατί έχω προδιάθεση για διαβήτη

οπότε αυτή τη δίαιτα ακολουθώ κι εγώ από ενδοκρινολόγο

μόνο τώρα που είμαι έγκυος λιμοκτονώ

σήμερα έφαγα για πρωινό μια φέτα μαύρο ψωμί με λίγο βούτυρο και έλαχιστη μαρμελάδα και μια κούπα γάλα 1,5% λιπαρά

και σε 2 ώρες άρχισα να ζαλίζομαι από την πείνα

τρώω μια μπανάνα κι ένα γιαούρτι για δεκατιανό

δεν προλάβαινουν να περάσουν 2 ώρες

νάτη η υπογλυκαιμία...

εντάξει περπάτησα πολύ κιόλας

θα πώ στον ενδοκρινολόγο ότι λέει βλακείες

δεν γίνεται να τρώω κάθε 3 ώρες τόσο λίγο

μου έρχονται σκοτοδίνες!

πάντως να στε σίγουρες ότι αυτές οι διαίτες αποδίδουν

και μετά από κάποια στιγμή δεν πεινάς κιόλας

κλείνει το στομάχι σου

είναι περίπου 1600 θερμίδων

φλό περάστικα σε όλους ευχομαι

μελάκι ώραια τα νέα της επιχείρησης και είς ανώτερα

θα επανέλθω με νεότερα από το γιατρό

μέχρι τότε αγωνίααααα

Μαρακι μου ευχομαι πολυ πολυ καλη επιτυχια καιολες σου οι αμφιβολιες να εξανεμιστουν!! Περιμενω νεα σου μακια πολλαααααα

Μπράβο βρε Αγγελικούλα!

Όλα καλά να πάνε!

Όλα είναι σχετικά.Αν έχεις χέρια να σου παίρνουν αγγαλιά το Λεωνίδα να τα εκμεταλευτείς!

Εμένα ο Κων ήταν ήδη 4 χρονών όταν έμεινα έγγυος στην Χριστινούλα κι έτσι δεν χρειαζόταν πια να τον σηκώνω κι επίσης ήθελα τόσο πολύ να πάει πολύ καλά η εγγυμοσύνη που έλεγα πως και γαιδούρα να με πουν εγώ θα είμαι τεμπέλα αρκεί να πάνε όλα καλά! Στο τρίτο δεν είχα επιλογές!Έπρεπε να σηκώνω τη Χριστίνα που ήταν μικρούλα και όλοι θεωρούσαν και υπερβολή αυτό που πάω να κάνω!Αλλά δόξα το Θεό αυτό το παιδί ήταν να γίνει και να πάνε όλα καλά και πήγαν όλα καλά και σήκωνα και τη Χριστίνα και θέμα δεν είχα καθόλου!Τι να πω!Κάθε εγγυμοσύνη διαφορετική,η ψυχολογία άλλη και οι αντοχές εντελώς διαφορετικές!Βλέποντας και κάνοντας.καλό είναι να το παίξεις λίγο τρελίτσα στην αρχή και μετά θα δεις κι εσύ πόσα μπορείς και πόσα δεν μπορείς!

Αυτά κατά τα άλλα μ'υξα,μ'υξα,μ'υξα!!!!!!!!!

Λενακι μου να σαι καλα κουκλα μου!!!! Να σου πω την αληθεια μενει η μαμα μου απο κατω και μπορει να βοηθησει αλλα και παλι καποια πραγματα θα τα κανω μονη μου, το πρωι που τον αλλαζω, πλενω και μετα αλαξιερα κτλ. Με εχουν τρομοκρατησει ολοι οτι θα παθει ζημια το μωρο κτλ...απο την αλλη κ ο Λεωνιδας μου μωρο ειναι ακομα κ μαλιστα ενα μωρο που εχει μαθει να στηριζετε πανω μου ολη μερα κ να εχει αγκαλιες απλετες μεσα στην μερα...μπα αν χτυπα ξυλο δεν παθω αποκολληση θασυνεχισω να τον περνω κ καποιες ωρες στην ημερα θα ζηταω κ βοηθεια και ονθεος βοηθος!!!!

Περαστικα σαςςςςς αμαν με αυτες τις ιωσεις ταλαιπωρει απειρο κοσμο!!!


p2mPp2.png

BMqPp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

εμένα η αγωνία μου παρατείνεται μέχρι την Παρασκευή

ο γιατρός στο Έλενα δεν επιχείρησε να ακούσει τίποτα

και μου είπε να ξανακάνω τον υπέρηχο μετά τις 20/01

για να σιγουρευτούμε ότι η καρδιά λειτουργεί καλά

το οτι ακούσαμε λέει τον πρώιμο χτύπο δεν είναι ανησυχητικό αλλά

να ξανακάνω για να σιγουρευτούμε ότι όλα πάνε καλά

στην αναμονή και πάλι λοιπόν


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...