Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

Cafe Δεκέμβριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα, εδώ πάλι ψιλοάρρωστη, με δέκατα αδυναμία και τέτοια όμορφα, γμτ, και έχω δουλειές, και δε μπορώ.....

Τελοσπάντων, ας ευθυμήσουμε, δείτε τη νέα βερσιόν νεράιδας, μετά της λευκή χειμερινη νεράιδα της Μαργιούλας!

1003356d.th.jpg

Uploaded with ImageShack.us

μου έκαναν καλό ποδαρικό το 2012 θα έλεγα!;)


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Τα χαιρετίσματα μου σε όλες κ ευχαριστώ για τις ευχές.

Ο μικρός σαν να καλυτερεύει με τις μάσκες που κάνουμε στο σπίτι.

Κορίτσια δεν θα το πιστέψετε τι μου έκανε χτες.Τον είχα αφήσει ξέμπαρκο δίπλα μου να παίζει ενώ τακτοποιούσα κ κάποια στιγμή συνειδητοποιώ ότι δεν είναι στο οπτικό μου πεδίο!Φυσικά είχα κλειστές πόρτες για να μη μπει κάπου που να μη τον βλέπω.Το θέμα είναι ότι έχουμε εσωτερική σκάλα κ ο μικρός είχε ανέβει πια το 1 σκαλί κ όδευε για το 2ο!!!!!!!!Ακόμα δεν έχει περπατήσει πως ανέβηκε δεν καταλαβαίνω.Εννοείται ότι τώρα που πήρε το κολάι ανεβαίνει τα σκαλιά σε χρόνο dt.Πάω να πάρω ένα πορτάκι να κλείσω την σκάλα.

Honey είναι πανέμορφη!Μπράβο σου κ περαστικά σου εύχομαι.

chrimai χάρηκα πολύ για τα ευχάριστα νέα.

Μακάρι όλα να κυλήσουν ομαλά οι εγκυμοσύνες σας chrimai κ MarilenaAth

flosummer ευχαριστώ!Θυμάμαι που είχατε θέμα για αρκετό καιρό.Μακάρι να την περάσουμε σύντομα να ησυχάσουμε γιατί υποφέρουν τα μικρούλια.


Καθένας έχει τρεις χαρακτήρες:αυτόν που δείχνει,αυτόν που έχει κι αυτόν που νομίζει ότι έχει

feQKp2.png

4okhp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και χρονια πολλα σε οσους εχετε που γιορταζουν!!!!!!

Περιστερακι(σκλεναρικοβα!) να χαιρεσαι τον Φωτη σου και να ειναι παντα γερος και ευτυχισμενος!

Κλεο εισαι καλυτερα σημερα?Η τουρτα ειναι τελεια παρα πολυ ωραια και εμενα ξερεις δεν μου αρεσουν τα πολυ "κοριτσιστικα"


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

chrimai δεν ξερω και πολλα απο αυτα του θυροειδη αλλα ελπιζω και ευχομαο να σου πανε ολα καλα!Ποτε πας για πρωτο υπερηχο?


[IMG]http://lbyf.lilypie.com/6QhFp3.png?TWzLZ8D5[/IMG]
[IMG]http://lpmf.lilypie.com/K4Sgp2.png?UYTvmZAf[/IMG]
[IMG]http://lb3f.lilypie.com/Qk1Hp3.png?V2xKCBPp[/IMG]
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκι μου!!!!! τι κάνετε??? Χρόνια πολλά σε όσους έχασα τα γενέθλιά τους, Χρόνια πολλά στο Φωτάκη μας, περιστεράκι να τον χαίρεσαι, Χρόνια πολλά κ στην μισή Ελλάδα που γιορτάζει σήμερα!!!! να τους χαιρόμαστε όλοι, όλους!!!!!!

εμείς μια χαρά είμαστε (φτου φτου φτου) πολύ το κρύο στην πόλη μας κ δε λέει να χιονίσει. ρίχνει γύρω γύρω στα βουνά και στη πόλη τπτ. πιάνουν κ οι αέρηδες και έρχονται παγωμένοι-παγωμένοι.... αλλά τουλαχιστον ας τα κάνει τώρα γιατί και νωρίς είναι το πάσχα (να έχει ξεσπάσει) και πέρσι έριχνε χιόνια τον Μάϊο και δεν μπορούσα να βγω βόλτα με το μωρό-Αγγελικούλα.

Πήγαμε μια βόλτα στα χιόνια (όσες έχουν φεισμποθκ το είδαν), πολλά τα γέλια. το μπουφάν που είναι για τα χιόνια της έφτανε μέχρι τις γάμπες. είναι βέβαια μεγαλύτερο νούμερο 2-4 ετών. περπάτημα κ άγιος ο Θεός..... δεν έβαλε κώλο κάτω κ μετά από περίπου μιάμιση ώρα έπεσε ξερή για ύπνο στην αγκαλιά μου. ωραία ήταν. από θέμα γιορτών οικογενειακές καταστάσεις γενικώς κ αλλαγή του χρόνου με την ομάδα (Αστέρας Τρίπολης) που κάνει κάθε χρόνο ρεβεγιόν.

Αθήνα θα ανέβουμε κάποια από τις επόμενες Τρίτες για ραντεβού στη Νίκαια. ααα επίσης ξέχασα να σας πω οτι επειδή αντιμετώπιζα σοβαρό θέμα τον τελευταίο καιρό με το γάλα (ήταν πολύ κοντά στο να το κόψει τελείως με το μπιμπερό) ξεκινήσαμε κ το πίνουμε με κουτάλι. με το μπιμπερό έπινε 50-100μλ το πολύ γιατί προτιμούσε να κοιμηθεί. έτσι κ εγώ ξεκίνησα το κουτάλι και της δίνω 210μλ τη φορά. κ όλα μια χαρά. εντωμεταξύ νερό πίνει άθφονο από το μπιμπεράκι της ή κ από το ποτηράκι της. ότι να'ναι δλδ. χαχαχαχαχα

Κλεό σούπερ οι νέες τουρτίτσες!!! περαστικούλια σου.

στις εγκυμονούσες όλα καλά να πάνε και μην ακούτε τπτ κα κανέναν παρά μόνο το γιατρό σας, αυτός ξέρει!!!

δεν θυμάμαι κάτι άλλο. φιλιά προς το παρόν!!!!!!


WeDjp2.png

0hUop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια!!!

Για πότε πέρασαν οι γιορτές ούτε που το κατάλαβα...

Για την ακρίβεια δεν ένιωσα καν το εορταστικό κλίμα!

Ευχαριστώ για τις ευχές για το παιδάκι μου,αλλά να σας θυμήσω ότι είναι αβάπτιστο...

Βέβαια δεν είναι λίγοι αυτοί που μου ευχήθηκαν και οι ευχές είναι καλοδεχούμενες

Αλλωστε τον φωνάζουμε με το όνομά του

Ξεστόλισα το μεσημέρι

Μόνο το δέντρο έμεινε και θα το μαζέψω αύριο

Αύριο έχω και ραντεβού με τη διαιτολόγο και θα κάνω λιπομέτρηση

Θα σας έχω νέα λοιπόν

Με δική μου ζυγαριά δείχνει να έχω χάσει κάτι παραπάνω από 5 κιλά από τις 7/12

Με τη ζυγαριά της διαιτολόγου σχεδόν συμβαδίουμε,οπότε κάπως έτσι θα είναι τα αποτελέσματα

Μεσολάβησαν και γιορτές κι έφαγα και κάτι παραπάνω κάποιες μέρες

Από την άλλη σκέφτομαι ότι αν δεν το είχα πάρει απόφαση να ξεκινήσω δίαιτα,θα είχαν προστεθεί και 3 κιλά από τις γιορτές

Οπότε μια χαρά...

Ας τα χάσω τα παλιοκιλά κι ας χαθούν σιγά σιγά

Ηδη πλησιάζω τον αρχικό μου στόχο, να χάσω δλδ τα κιλά της γέννας που ξανάβαλα

Link to comment
Share on other sites

chrimai όταν γενιούνται τα παιδα αν θυμάσαι δίνουν κάποιες σταγόνες αίματος για να πάνε στο Ινστιτούτο και μας λεν ότι αν δεν μας ειδοποιήσει κανείς τότε όλα καλά ενώ αν πάρουμε επιστολή τότε πρέπει να πάμε για απανεξέταση.Θυμάσαι?Ε λοιπόν ανάμεσα στις εξετάσεις που κάνουν με αυτές τις σταγόνες είναι και το TSH!!!Οπότε αν δεν έχεις ειδοποιηθεί δεν υπάρχει πρόβλημα και αν υπάρξει καλό είθναι να κάνεις μια εξέταση στα 5 με 7 χρόνια της ζωής του παιδιού οπότε και φαίνονται πιθανά μαθησιακά ίσως προβλήματα!Εγώ μόλις γεννήθηκαν τα παιδιά μου με δική μου πρωτοβουλία και πάντα μετά το 3ο 24ωρο της ζωής τους τους έκανα όλες τις εξετάσεις του θυρεοειδή με ενδοφλέβιο αίμα!Γιατί όποιος έχει τη μύγα να ...τη φέρει πίσω! Η κόρη μου δεν είχε τίποτα ενώ ο Γιωργάκης έδειξε και ύστερα από επαναλήψεις αυξημένη TSH που σήμερα πια φαίνεται σαν παροδική θυρεοειδίτιδα! :cheers:


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

λένα σ'ευχαριστώ για τις πληροφορίες

με τρώει λίγο να του κάνω εξέταση αλλά θα ρωτήσω και την παιδίατρο...

αν δεν είναι απαραίτητο θα περιμένω...

περιστέρακι να τον χαίρεσαι τον λεβέντη

5 κιλά σε τόσο λίγο διάστημα είναι πάρα πολλά

όσο πιο αργά τα χάσεις τόσο πιο σταθερά θα είναι

πας καλά λοιπόν

πρώτο υπέρηχο έχω την Παρασκευή 13/01

αλλά μπαίνω και στον πειρασμό να πάω νωρίτερα

έκανα μια υπογλυκαιμία ανήμερα των Φώτων και ανησυχώ

μήπως έπαθε τίποτα το σποράκι

είχαμε πάει μια μίνι εκδρομή και είχα να φάω κανά 4ώρο

και ξαφνικά με έπιασε μια σκοτοδίνη

σαν λιποθυμία ένα πράγμα

ευτυχώς είχα σε ένα τάπερ γιουβαρλάκια για τον Κωστή

έφαγα κανά 2 και συνήλθα

ζουνίτσα την είδα την μικρή σου στα χιόνια

και ήταν πολύ τσαούσα...

η στολή της πήγαινε τέλεια και αυτά τα μάτια της τα μεγάλα

πώ πώ είναι πολύ όμορφή

θα κάψει καρδιές σου λέω

νομίζω ότι σου μοιάζει αν δεν κάνω λάθος


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά και για τις μέρες που πέρασαν και τα κεφάλια για τα καλά μέσα από αύριο!

Velissa κατάλαβες τι είναι το Ινστιτούτο?Κατά τα άλλα είναι σε έναν όροφο σε ένα κτίριο δίπλα στο νοσοκομείο Πάιδων Αγία Σοφ'ια.

Περιστεράκι ντρέπομαι μπροστά σου ούτε έκοψα λίγο το φαγητό ακόμη και ύστερα από την εξαγωγή δοντιού που έκανα το Σάββατο!Μα να μην πονάει!

Εδώ που λέτε περπατάνε όλα τα παιδιά και αλοίμονο μου!Πια δύο σκαλιά που αλλού τον αφήνεις τον μικρό και μετά τον ψάχνεις!Παίρνει τα πόδια του και πάει όπου να ναι!Αλλά το καλό το παλικάρι έχει πλέον μάθει και δεν υπάρχει πλέον τίποτα επικίνδυνο στο σπίτι,είναι κάτι σαν "πολύ φιλικό σε παιδιά" όπως λέμε "φιλικό με το περιβάλλον".

Άλλο ένα παιχνιδάκι που είναι όμοφο για τώρα και πολύ εκπαιδευτικό είναι να μαθαίνει να σου δείχνει το κεφάλι του,τα αυτιά του,τα μάτια του,το στόμα του!Είναι ολόκληρη επιστήμη να το μάθει και όταν επικροτείς όταν σου δίχνει την απάντηση σωστά εμένα τουλάχιστον καμαρώνει σαν "γυφτικο σκεπάρνι"!

Μια τούρτα για Φλεβάρη θέλω Μελάκι,θα επικοινωνήσω σύντομα!Στο ντελίβερι έχεται φτάσει?


B1nVp3.png MDOOp2.pngzkyMp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

Τα νέα από την επίσκεψη στη διαιτολόγο είναι πάρα πολύ καλά.Εχασα 6 κιλά συνολικά από τα οποία τα 4.5 είναι λίπος

Είμαι κατενθουσιασμένη.Η διαφορά είναι πλέον εμφανής

Συνεχίζω ακάθεκτη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο βρε Περιστέρι που δείχνεις πειθαρχία! Είναι πολύ δύσκολο αυτό! Παίρνεις κουράγιο απτο καλό αποτέλεσμα κ συνεχίζεις! Μπράβο!

chrimai βρε εννοείται παθαίνεις σκοτοδίνες και τέτοια, κ γω πάθαινα συνεχεια κ στα 2 κορίτσια, τελείως φυσιολογικό είναι! Να κουβαλάς πάντα κάτι μαζί!

Αχ δεν εχω προλάβει να χαζέψω στο φέισμπουκ με τη ησυχία μου....

εχω λίγη δουλίτσα, μου παρήγγειλαν τη πρώτη μου towel cake για 26χρονη κοπελα, πολύ μαρέσει!, και ένα diaper για δίδυμα κοριτσάκια! Τέλεια! Η επιτομή του ΡΟΖ! (που σαι φλο να δεις!)

Λενα είμαστε πια πλήρως επαγγελματίες, τς τς τς, ΕΛΤΑ courier πόρτα πόρτα περικαλώ, αμ τι? Για ρίξε ένα βλέφαρο στο thavmataki.gr πληροφορίες και about us!!:D

Ασχετο, καμια 80αρα πόντους κ 12 κιλάκια κοντά τη βλέπω τη Δανάη μου, τη φτάνει τη Ζωή, πωπω, θα γελάμε, και θα κλαίμε, καλέ πως θα αγοράζω ρούχα επί 2? αμαν.....από που πήρε αυτό το παιδί δε ξέρω!

Εφυγα!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

εχω λίγη δουλίτσα, μου παρήγγειλαν τη πρώτη μου towel cake για 26χρονη κοπελα, πολύ μαρέσει!,

Βάλε φωτό στο σάιτ σου να δούμε

και ένα diaper για δίδυμα κοριτσάκια! Τέλεια! Η επιτομή του ΡΟΖ! (που σαι φλο να δεις!)

Λενα είμαστε πια πλήρως επαγγελματίες, τς τς τς, ΕΛΤΑ courier πόρτα πόρτα περικαλώ, αμ τι? Για ρίξε ένα βλέφαρο στο thavmataki.gr πληροφορίες και about us!!:D

Κρίμα που δεν έχω καμιά φίλη μου γεννάει να κάνω κι εγώ μια παραγγελία

Μου αρέσουν πολύ οι τούρτες σου!!

Ασχετο, καμια 80αρα πόντους κ 12 κιλάκια κοντά τη βλέπω τη Δανάη μου, τη φτάνει τη Ζωή, πωπω, θα γελάμε, και θα κλαίμε, καλέ πως θα αγοράζω ρούχα επί 2? αμαν.....από που πήρε αυτό το παιδί δε ξέρω!

Κοντά στον δικό μου και η δικιά σου...Γερά παιδάκια να είναι!!

Τώρα το Χ2 το ίδιο νούμερο είναι μεγάλη πίκρα

Κοντεύει να το πάθει η κουμπάρα μου με τις μικρές της που έχουν 15 μήνες διαφορά

Link to comment
Share on other sites

honey

ξέχασα πριν να σχολιάσω ότι η ροζ τουρτίτσα είναι τέλεια

εκτός από την κουμπάρα μου που περιμένει το σλινγκ που σου είχα πει

έχω κι άλλη κουμπάρα που περιμένει το τρίτο και σ'εκείνη θα στείλω

σίγουρα μια τέτοια τουρτίτσα

κοριτσάκι έχει και έχει πητ 1/3

κορίτσαρος η Δανάη

φτού φτού φτού

πρέπει να σου βγαίνει η μέση για να τη σηκώνεις

εμένα 10 είναι και ζορίζομαι

πόσο διαφορετικά είναι τα παιδιά όμως

ακόμα και τα αδερφάκια...


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Ξανάρθα διότι τα κορίτσια κοιμούνται ακόμα κ έχω λίγη ώρα, γιούπι. Ωραία βγήκε η πετσετότουρτα!

Θα επεκταθώ μάλλον, οι πετσετοτουρτες είναι κ για μεγάλα παιδιά, και για ενήλικες. Πολλές περιπτώσεις! Τώρα έκανα για γενέθλια κοπέλας 26 ετών! Μου εχουν ζητήσει κ για Αγιο Βαλεντίνο! Από ιδέες άλλο τίποτα!:D

Οι diaper δεν είναι μόνο για νεογέννητα, κάνουν θράυση και σε βαφτίσεις κ γενεθλια.

Προ επαγγελματικής δουλειάς, είχα πάει σε φίλη στα 2α γενέθλια του γιου της, και η πεθερά της την εβαλε στο ψυγείο! Χωρίς πλάκα! ε, μεγάλη γυναίκα, που να το φανταστεί!

Σε βάφτιση που πήγα προσφάτως μία, εννοείται μας κοίταζαν όλοι και ρωτούσαν!, ο άντρας μου ντράπηκε, δε το πολυέχει με κάτι τέτοια!

Αχ για τη Δανάη μου, η μέση όχι εντάξει είναι, τα χέρια μου λίγο δυσανασχετούν ώρες ώρες, οι καρποί, τα δάχτυλα....

Τα παιδιά μου είναι η μέρα με τη νύχτα....όντως.....σε εμφάνιση, συμπεριφορά, συνήθειες, διατροφή, όλα! Ειναι όμως γλύκες και οι δυο.....!

Κοντεύει η 13/1.....κοντεύει!


DWyVp1.png30b2p1.pngcekS.png

Τα thavmatakia μας και μεις!

Link to comment
Share on other sites

καλέ που πήγατε?

τρέξιμο φαντάζομαι....

εγώ εδώ στην αναμονή για τον πρώτο υπέρηχο...

δεν έχω κάτι άλλο στο μυαλό μου αυτή τη στιγμή...

ααα και κάτι καινούριο

μετατρέψαμε την κούνια του μικρού σε κρεβατάκι και βάλαμε κι ένα

μακρύ προστατευτικό καγκελάκι

μπορεί να είναι πολύ νωρίς αλλά δεν άντεχα να τον σηκώνω από κει μέσα

ειδικά στην κατάσταση μου

ξύπναγε το βράδυ και ήθελε να τον πάρω αγκαλιά

τώρα περιμένουμε τις πρώτες αντιδράσεις

ή τα πρώτα πεσίματα να πώ:confused:


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...