Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσακια μου και μπεμπακια!!!

Αχ βρε Ελιτα τι τρομο περασατε!! Ευτυχως ολα καλα πηγαν για τα ζουζουνια σου!!!! Μια χαρουλα ειναι!! Καλα εκανες και εφτιαξες την βαλιτσα και εγω την ετοίμασα τωρα!!

Τινάκι μην ανησυχεις και εγω τα ακουσα κανονικότατα χθες για τα κιλά μου!! +14!!!!

Όπως ξέρετε είδαμε την κορουλα μας χθες!!!! Εχει φτάσει τα 1503 κιλά!!!! Είναι στις ιδανικές συνθήκες για την εβδομάδα μου!! Εχει πάρει διαγωνια θέση, θα γυρισει ολη σιγά σιγα και γι'αυτο το λογω σταματησα να εχω αυτους τους τρομερούς πονους στην ενδομητρίωση. Προς το παρον ολα δειχνουν πως παμε για φυσιολογικο τοκετό!!!

Απλα λιγους μήνες μετα θα χρειαστεί μαλλον να μπω χειρουργιο για να βγαλω τις ενδομητριωσεις αν ο πονος δεν καλυτερεψει, υπαρχει πιθανοτητα ομως μετα τον τοκετο να μην πονάω τοσο πολυ!! Ιατρικώς δεν υπάρχει προβλημα πλεον μιας και κατάφερα να συλλαβω, μονο ο πονος ειναι μειον αυτη την στιγμή!!!! Αλλα θα δουμε πως θα παει, βλέποντας και κανοντας απ΄' οτι μου ειπε ο γιατρος!!

Το κοριτσακι μου τσαντιστηκε με τον γιατρό γιατι την κρυωσε με το ζελέ και δεν σταμάτησε να του ριχνει μπουνιες και με τα δυο χεράκια!!! και με τα ποδαρακια μπορω να πω!!! ξετρελλαθήκαμε!!! Ειδικά ο ανδρας μου γεμάτος περηφάνια για την κοράκλα του, έλεγε συνέχεια πως αυτος ήξερε πως γυρισε το παιδι διαγωνια και πως ηξερε την ακριβή θεση της κορης του!!! χιχιχι χαζομπαμπας με περικεφαλαία!!! Μάλιστα πρεπει να τους ειπε καμμια δεκαριά φορες πως πλεον ακουει μονος του την καρδια της απο την κοιλιά μου!!!! χιχιχι

το κοριτσακι μου μεγάλωσε!!! Αντε λιγο λιγότερο απο 2,5 μηνες μας εμειναν!!!!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Αααα...επίσης μας ειπαν πως μπορουμε να κανουμε και οι τρεις μας το εμβολιο αν το θελουμε.. αλλα εμεις δεν ξερουμε τι να κανουμε.. δεν το εμπιστευόμαστε!!! Σκεφτόμουν να γεννησω και να το κανω μετα, γιατι να δωσω τα αντισωματα μεσω του θηλασμου στο παιδι!! Και οχι νωριτερα..


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου και μπεμπακια!!!

Αχ βρε Ελιτα τι τρομο περασατε!! Ευτυχως ολα καλα πηγαν για τα ζουζουνια σου!!!! Μια χαρουλα ειναι!! Καλα εκανες και εφτιαξες την βαλιτσα και εγω την ετοίμασα τωρα!!

Τινάκι μην ανησυχεις και εγω τα ακουσα κανονικότατα χθες για τα κιλά μου!! +14!!!!

Όπως ξέρετε είδαμε την κορουλα μας χθες!!!! Εχει φτάσει τα 1503 κιλά!!!! Είναι στις ιδανικές συνθήκες για την εβδομάδα μου!! Εχει πάρει διαγωνια θέση, θα γυρισει ολη σιγά σιγα και γι'αυτο το λογω σταματησα να εχω αυτους τους τρομερούς πονους στην ενδομητρίωση. Προς το παρον ολα δειχνουν πως παμε για φυσιολογικο τοκετό!!!

Απλα λιγους μήνες μετα θα χρειαστεί μαλλον να μπω χειρουργιο για να βγαλω τις ενδομητριωσεις αν ο πονος δεν καλυτερεψει, υπαρχει πιθανοτητα ομως μετα τον τοκετο να μην πονάω τοσο πολυ!! Ιατρικώς δεν υπάρχει προβλημα πλεον μιας και κατάφερα να συλλαβω, μονο ο πονος ειναι μειον αυτη την στιγμή!!!! Αλλα θα δουμε πως θα παει, βλέποντας και κανοντας απ΄' οτι μου ειπε ο γιατρος!!

Το κοριτσακι μου τσαντιστηκε με τον γιατρό γιατι την κρυωσε με το ζελέ και δεν σταμάτησε να του ριχνει μπουνιες και με τα δυο χεράκια!!! και με τα ποδαρακια μπορω να πω!!! ξετρελλαθήκαμε!!! Ειδικά ο ανδρας μου γεμάτος περηφάνια για την κοράκλα του, έλεγε συνέχεια πως αυτος ήξερε πως γυρισε το παιδι διαγωνια και πως ηξερε την ακριβή θεση της κορης του!!! χιχιχι χαζομπαμπας με περικεφαλαία!!! Μάλιστα πρεπει να τους ειπε καμμια δεκαριά φορες πως πλεον ακουει μονος του την καρδια της απο την κοιλιά μου!!!! χιχιχι

το κοριτσακι μου μεγάλωσε!!! Αντε λιγο λιγότερο απο 2,5 μηνες μας εμειναν!!!!!!!

Μπράβο Μαρία μου ... το κοριτσάκι σου μεγάλωσε!!!!!!!!!

Την τσαντούλα δεν την έχω φτιάξει ακόμα και αγχώνομαι.... τι βάλατε τελικά μέσα????


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια σήμερα ξυπνήσαμε μια χαρά εγώ και τα μπεμπε δηλαδή. Ο μπαμπακας εμεινε σημερα να μας φροντίσει. Inka σευχαριστώ για τις συμβουλες?

Μummycool συλλυπητήρια κοπέλα μου αλλά σκέψου το καλά να βγεις να ταξιδέψεις είναι και μακριά, δεν νομίζω να πει κανείς γιατί δεν πήγες. Δεν είναι ωραίες αυτες οι καταστάσεις για σενα τώρα που είσαι έγκυος.

Όσο για τα δικά μου καλά εννοείται δεν υπάρχει, αλλά μέσα μου το ξερα πως ήταν η τελευταία φορά που ζουζουνιζα. Αστο καλό του!

Ινκα τελικά επειδή διαβασα τις παρενέργειες και επειδή ουσιαστικά δεν έχω συσπάσεις, δεν θα τα πάρω τώρα εκτος κια ν νιώσω συσπάσεις. Γιατί γραφει καθαρά μεσα πως δεν πρεπει να λαμβάνεται αζί με κορτικοστεροειδή γιατί μπορει να προκαλέσουν πνευμονικό οιδημα και μάλιστα στις πολύδιμες κυήσεις είναι πιο ευκολο να ανεβουν πολύ οι παλμοί, και εγώ έχω τρεις μερες που έκανα την ένεση και ήδη έχω λιγη ταχυπαλμία. Εντομεταξυ και αυτά ανεβάζουν το ζαχαρο, όποτε μαζί με την κορτιζόνη θα μου πάει στα ύψη. Εγραφε πολλά άλλα και πως δεν ενδικνειται για αιμοραγίες στην κυηση οποιασδήποτε μορφής. Καλό είναι να διαβάζουμε τις οδηγίες ειδικά αν παίρνουμε και άλλα φάρμακα δεν είναι παιχνίδι. Κια οχι μόνο αυτό αυξάνονται και οι παλμοι του μωρού όχι μόνο της μαμας.Ειδικά για την κορτιζόνη το αναφέρει δυο φορές.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mariamg , τσαμπουκαλου η μικρή, τσαχπίνα.Να την χαιρεσαι. Τελικά τα κορίτσια από βάρος σκίζουν. Κανονικά απότι διαβασα σε δυο βδομαδες που θα ξαναπάω για ντοπλερ θα πρεπει να είναι γυρω στα 1800 και κάτι, μακάρι. Παίρνουν περίπου 200 με 300γρ τη βδομάδα για να δούμε. Ωραια μέρα για χουζουρι δε θα πει τίποτα. Κρυο έχει έξω, αλλα θα θελα πολύ ναχα ένα τζακι τετοιες μέρες. Στο χωριό έχουμε ααχ!

Ελεονόρα για φαγητό έγω είχα γιδούλα βραστή πουχα φτιάξει και είχα φυλάξει με ζωμό σε μπωλάκια στην κατάψυξη καια την έβγαλά κι έκανα με πιλαφάκι καστανό ρύζι. Αλλά θέλει ώρες να βράσει αν και στη χύτρα γίνεται λουκούμι. Μπορείς να κάνεις μακαρονάκια με κιμά, μέρες τα λιγουρευόμαι και έτυχε χτες και μου δωσε η πεθερά πουχε μαγειρεμένο.

Α ο αντρας μου πήγε κια μου πηρε συκώτι μοσχαρίσιο αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω να μη στεγνώσει, μια φορά τοχα κάνει και ήταν σα σόλα παπουτσιού. Σκεφτομαι να το αφήσω σε λαδάκι, ριγανίτσα απτο βράδυ και να το ψήσω με αλουμινόχαρτο απο πάνω για να μη στεγνώσει. Καμοια ιδέα εκτος από τηγανητό?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και απο μένα!!!! Μόλις γύρισα απο το μικροβιολογικό κέντρο! Έκανα εξετάσεις αίματος και ούρων και θα έχω το μεσημεράκι τα αποτελέσματα!

Elita με δίδυμα και επαφή??? Άξια!!!! Χιχιχιχι! Και εμείς ήρθαμε σε επαφή την προηγούμενη εβδομαδα, αλλά δεν μπορώ να το χαρώ, νιώθω σαν βουβάλα..

Mammycool συλλυπητήρια... Εγώ στην θέση σου δεν θα πήγαινα πάντως..

Eleonora Εγώ θα φτιάξω φακές... Έχουμε μέρες να φάμε όσπρια..


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!!!

Mummycool συλληπητήρια! Έχω την εντύπωση πως και τα υπόλοιπα κορίτσια έχουν δίκιο. Ίσως είναι προτιμότερο να μην πας στη κηδεία.

Elita, μπράβο κοριτσάκι. Καταλαβαίνω πως νιώθεις... Ήθελες ζουζουνιές αλλά μάλλον επρέπε να το ξανασκεφτείς... Τώρα ξεκούραση και προσοχή!!

Φιλάκια σε όλες, να έχουμε όλες μια όμορφη μέρα!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εγκυουλες!

Εlita ευχομαι να πανε ολα καλα κοριτσακι!!Περασμενα ξεχασμενα να ειναι!!!

Μαρια τι ωραια τα νεακια για τη μικρουλα σου!!! Μπραβο αντε με το καλο και το καλοκαιρι να βρεθουμε να παιζουνε τα παιδακια μας στο χωριο!! Χιιιιι!!

mummycool, αν δεν σου ειναι τοσο στεναχωρο που θα λήψεις απ΄την κηδεια καλυτερα να μη πας!! θα φορτιστεις πολυ συναισθηματικα!!

Κοριτσια εμενα ο γιατρος μετα την 30 εβδομαδα λεει καλυτερα να αποφευγονται οι επαφες!! Τι να πω παντως εγω εχω να κανω 6 μηνες sex !!

Και γω πρεπει ν΄αρχισω να βαζω τα πραγματακια στη βαλιτσουλα!!

Φιλακια κοριτσακια να προσεχουμε !!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι τίποτα paros μου γιατί πριν από τρεις ή τεσσερις εβδομάδες μας είχε και με είχε πιασει μια μανία και κάναμε 3 φορές. Αλλά τότε είμασταν σε καλυτερη φάση. Βδομαδα στη βδομάδα διαφέρει. Τωρα βαρύναμε τα κεφάλια μέσα.Καλά εγώ εφταιγα όμως γιατί ξεκίνησα για άλλο αλλά μετα ήθελα κι εγώ και λέω έλα μωρε δεν κάνει κακό λιγουλάκι αλλά φαινεται είχα κουραστει κιολας όλη μέρα


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Mariamg , τσαμπουκαλου η μικρή, τσαχπίνα.Να την χαιρεσαι. Τελικά τα κορίτσια από βάρος σκίζουν. Κανονικά απότι διαβασα σε δυο βδομαδες που θα ξαναπάω για ντοπλερ θα πρεπει να είναι γυρω στα 1800 και κάτι, μακάρι. Παίρνουν περίπου 200 με 300γρ τη βδομάδα για να δούμε. Ωραια μέρα για χουζουρι δε θα πει τίποτα. Κρυο έχει έξω, αλλα θα θελα πολύ ναχα ένα τζακι τετοιες μέρες. Στο χωριό έχουμε ααχ!

Ελεονόρα για φαγητό έγω είχα γιδούλα βραστή πουχα φτιάξει και είχα φυλάξει με ζωμό σε μπωλάκια στην κατάψυξη καια την έβγαλά κι έκανα με πιλαφάκι καστανό ρύζι. Αλλά θέλει ώρες να βράσει αν και στη χύτρα γίνεται λουκούμι. Μπορείς να κάνεις μακαρονάκια με κιμά, μέρες τα λιγουρευόμαι και έτυχε χτες και μου δωσε η πεθερά πουχε μαγειρεμένο.

Α ο αντρας μου πήγε κια μου πηρε συκώτι μοσχαρίσιο αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω να μη στεγνώσει, μια φορά τοχα κάνει και ήταν σα σόλα παπουτσιού. Σκεφτομαι να το αφήσω σε λαδάκι, ριγανίτσα απτο βράδυ και να το ψήσω με αλουμινόχαρτο απο πάνω για να μη στεγνώσει. Καμοια ιδέα εκτος από τηγανητό?

Το συκώτι κάνει???? γιατί δεν έχω φάει στην εγκυμοσύνη... αν είναι να πάρω κι εγώ για αλλαγή!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Elita πολύ ζωηρή σε βρίσκω!!!!

Εμείς κορίτσια απο τότε που μάθαμε για την εγκυμοσύνη αραιώσαμε επικίνδυνα!!

Τελευταία φορά 27.11.2009 (και μάλλον δεν θα υπάρξει αλλή πριν τον τοκετό)....

Δεν πειράζει όμως, χαλάλι της της μπέμπας! Ευτυχώς συμφωνεί και ο μπαμπάς...

Και μετά τη γέννα καλά να είμαστε και ....βούρ για αγαπούλες!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι τίποτα paros μου γιατί πριν από τρεις ή τεσσερις εβδομάδες μας είχε και με είχε πιασει μια μανία και κάναμε 3 φορές. Αλλά τότε είμασταν σε καλυτερη φάση. Βδομαδα στη βδομάδα διαφέρει. Τωρα βαρύναμε τα κεφάλια μέσα.Καλά εγώ εφταιγα όμως γιατί ξεκίνησα για άλλο αλλά μετα ήθελα κι εγώ και λέω έλα μωρε δεν κάνει κακό λιγουλάκι αλλά φαινεται είχα κουραστει κιολας όλη μέρα

Δεν πειράζει κοπέλα μου.. πέρασε τέλος καλά όλα καλά !!!!!!

Τουλάχιστον το διασκεδάσατε!!!! χχχχχχχχχ

Κορίτσια ο καιρός μου αρέσει πολύ αρκεί να είμαι στο σπίτι με τον αντρούλη μου - τζάκι και βέβαι καλό φαγητό !!!!!!!!! αχ ανυπομονώ να περάσει η μέρα!!!!

Με περιμένουν μελομακάρονα στο σπίτι από μανούλα... ε??? γίνεται να μην τα τιμήσω?????

κουραμπιέδες δεν θα φάω ... εντάξει ... είναι πιο ζαχαρωτοι... θα κάνω την καρδιά μου πέτρα!!!! χχχχχχ


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Elita πολύ ζωηρή σε βρίσκω!!!!

Εμείς κορίτσια απο τότε που μάθαμε για την εγκυμοσύνη αραιώσαμε επικίνδυνα!!

Τελευταία φορά 27.11.2009 (και μάλλον δεν θα υπάρξει αλλή πριν τον τοκετό)....

Δεν πειράζει όμως, χαλάλι της της μπέμπας! Ευτυχώς συμφωνεί και ο μπαμπάς...

Και μετά τη γέννα καλά να είμαστε και ....βούρ για αγαπούλες!!!

Άσε κι εμένα ο δικός μου ανυπομονεί για το μετά!!!!

Μου λέει να την κάνουμε μετά με την πρώτη ευκαιρία τα δυο μας!!!!

και του λέω ετοιμάσου για ταξιδάκι ... ψάχνε απο τώρα!!!!!!

χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βγηκε και το ζαχαρο, καμοια σχεση με πριν αλλά ενταξει καλά κάνω και έκοψα τις σοκολάτες. 100 ήταν τώρα.από 155 που μουχε βρει. Το όριο είναι 120. Τελικά έφταιγε η κορτιζόνη.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...