Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

elita poso kairo meta sou vgikan pali ok oi eksetaseis?

Δεν ξέρω γιατί δεν έκανα αμέσως. Σημερα έκανα γενική και ζαχαρο για να δω αν είναι εντάξει΄, έχουν περάσει τρεις βδομάδες που έκανα την πρώτη δόση και σήμερα επειδή θα έκανα τη δευτερη πηγα για το αίμα για ναναι καθαρες. Απλά τότε δεν το ξερα και δεν τοχα συζητησει με το γιατρό,ουτε διαβασα τις παρενέργειες.Και έκανα μια 6 μέρες μετά γενική αίματος και βγηκαν αλανττι άλλων και όταν του τις πήγα με ρωτησε αν πηρα αιμα μετα την ένεση κορτιζόνης και έτσι ήταν. Αν μου βγουν εντάξει τώρα τοτε σιγουρα στις τρεις εβδομάδες είναι εντάξει και στη μια όχι.Πάντως πέρα από τις ενέσεις επειδή δεν έτρωγα αλμυρα, έτρωγα γλυκά γιατί δεν ήξερα οποτε ο συνδυασμός φανταζομαι μου ανεβασε το ζαχαρο


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσια απο την ωρα που γυρισε η μικρη μου εχω τρελλές καουρες! και συνεχεια μια ασχημη γευση στο στομα!!

Ειμαι μονο εγω ή τις εχετε και οι υπόλοιπες; Πως τις αντιμετωπίζεται;

maria mhn anisixis mia apo ta idia kai egw. apla pio mikra geumata kai poly nero kai pali kaoures einai. emena kapoia stigmi apla stamatisan i tis sinithisa kai tora niotho kalitera.

Link to comment
Share on other sites

Καρδουλα εχω και μικρά ρεψιματάκια που νομιζω πως ανεβάζουν οξέα στο φάρυγγα μου, δεν μπορω να το περιγράψω καλυτερα!!

Ελπιζω να σου σταμάτησαν και να μην τις συνήθισες και να μου σταματησουν και εμενα συντομα! Καιει ο φαρυγγας μου οπως στην αρχη της εγκυμοσυνης μου!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια απο την ωρα που γυρισε η μικρη μου εχω τρελλές καουρες! και συνεχεια μια ασχημη γευση στο στομα!!

Ειμαι μονο εγω ή τις εχετε και οι υπόλοιπες; Πως τις αντιμετωπίζεται;

Κι εγώ έχω συχνά. Και χτες το βράδυ. Η αλήθεια είναι πως όταν με πιάνουν στον υπνο παίρνω κάνα αντυόξιο, όπως simeco, αλλα δεν είναι για χόρταση καλό να ρωτήσεις και το γιατρό αν είναι εντάξει. Συνήθως δεν υπάρχει πρόβλημα. Ε μετά κάλο είναι να τρως νωρίς το βράδυ ώστε να προλαβαίνεις να χωνευεις και πίνε γαλατάκι ζεστό. Εμενα τουλάχιστον παρόλο που το γάλα δεν το πίνω ευκολα το πρωί μου πεφτει βαρύ, το βράδυ όμως το ζεσταινω και το πίνω και χαλαρώνω χωρίς να μου κάνει καούρες ή ξινύλες. Α εμενα με βοηθάνε και τα καστανακια βραστα όταν τρώω μου περνάνε οι ξυνίλες. Αντίθετα με τα κριτσίνια και τα αμυλοειδή που υποτίθεται πως βοηθάνε έμενα μου κάνουν ξυνίλες. Πειραματίσου λίγο. Πάντως αν τρως μανταρίνια να ξερεις πως αργουν να χωνευτούν γιαυτό και κάνουν ξυνίλες


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

mariamg και εγώ τα ίδια... Έχω κόψει τα καυτερά και τα πολύ γλυκά, γιατί μετά υποφέρω απο καούρες...

Όσο για τον πλακούντα και εμένα grade 1 ήταν απο ότι μου είπε ο γιατρός!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συνήθως αυτες οι ενοχλήσεις λένε σταματάνε όταν αλλλάξει θέση το μωράκι και κατεβάσει το κεφαλάκι. Εμενα βεβαια δεν είναι στανταρ, και να πάρει θέση το ένα το αλλο είναι ψηλα και έτσι πιέζεται το στομάχι και δυσκολευει τη χώνεψη. Γιαυτό κάποιες εχετε σταματήσει τις καούρες γιατί εχει κατεβει και δεν πιεζει οπως πριν το μωρό. Πάντως mariamg να αποφευγεις και τα τηγανιτά είναι ότι χειρότερο. Τρελλές καούρες


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έπινα γάλα, αλλά μου είπε η μαμά μου οτι δεν κάνει καλο στο στομάχι αν έχεις καούρες.. Αυτό που βοηθάει είναι να βάλεις σε ένα ποτήρι ένα δάχτυλο γάλα εβαπορέ αδιάλυτο, της το είχε πει ένας γιατρός!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί ίσως γιατί το γάλα είναι δυσπεπτο, απλά εμένα μέχρι τώρα δε μεχει πειράξει το βραδυ τουλαχιστον γιατί αν το πιω μερα με πεθαίνει δεν ξέρω πως γίνεται αυτό


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Και εγω kardoula ετσι το πινω, αλλα δεν μου κανει τπτ.. Αφου μερικες φορες ξυπναω απο καουρες... Παντως στην μικρη μου καμια σχεση.. Ειχα λιγες καουρες αλλα αυτο το πραγμα οχι...


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λέτε να έχει να κάνει με τον μηνα που γεννάμε; :P

Ανυπομωνώ να την δω αυριο το βράδυ!! 36 μερες θα κλεισουμε!!!

Θα μιλησουμε και με τον γιατρο για το εμβολιο, τις ενεσεις κορτιζονης και διαφορα θεματακια να δω τι θα μου πουν!!!

Γαλα πινω και εγω δυο ποτηρια την ημερα, δεν εχω καταλάβει αν βοηθάει ή οχι, αλλα σιγουρα δεν θα το σταματήσω γιατι το χρειάζεται η βατραχινα μου!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου ευχαριστω απο καρδιας για τις ευχουλες σας!!!!!!:D:D

Καλες γιορτες να εχουμε, με πολυ αγαπη, κ με το καλο να υποδεχτουμε τα μπεμπακια μας!:D:D

Οσα κοριτσακια γιορταζουν οι μανουλες...να τις χαιρεστεεεεεεεεεεεεεεε...!!!!!!!;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες και μπεμπάκια!!!

Περιμενω να περασει η ωρα να ερθει ο ανδρας μου απο την υπηρεσία ωστε να παμε να δουμε την κορακλα μας!!!!!!!!!

Με τα δωματιάκια πως τα πατε; τελειωνεται; ανυπομωνώ να τα δω!!!

Μόλις τσακισα ενα μελομακαρονοοο!!!!!!!!! Θα μεινω αραγε στο ενα;

ειναι η αδυναμια μου αυτα τα γλυκα!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κούκλες

βρέχει από χθες το απόγευμα συνεχώς.... :(

χθες κοιμόμουν όλη μέρα ε με τέτοιο καιρό τι να κάνει κανείς;;

θα πεταχτώ λίγο από τη δουλειά να δω μια συνάδελφο που γέννησε...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...