Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Εγω πηρα σουτιέν θηλασμου και βαμβακερά κυλοτάκια για εμένα. Και ζιπουνάκια, καλτσουλες και ρουχαλάκια για την μικρή μου!!

Κάποια απο αυτά τα ειχα δει εδω και μετα τα παρήγγειλα απ' εξω!!

Είστε σιγουρες πως θα σταματήσουν τις αποστολές στην Ελλάδα;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κι από μένα κορίτσια. Σημερα με ΄πλάκωσε το πάπλωμα και νόμιζα ότι ήταν πρωί και είχε πάει 3 το μεσημέρι. Τώρα νιώθω σαν κοτοπουλάκι από τον πολύ τον ύπνο.Χρόνια πολλά στους εορτάζοντες. Αχ βρε κοριτσάκια υπομονή λίγος καιρός έμεινε, είδα κάποιες είσασταν χάλια το σκ. Inka μάλλον θαναι τα utopar. Ελεονώρα μεγεια τις κουρτινούλες.

Εγω ήρεμα πράγματα, τα μωράκια κουνιούνται αυριο θα ξανακάνουμε κορτιζονη τη δευτερη δόση για τα πνευμονάκια. Α το Σάββατο κι εγώ ένιώθα πόνο δεξια χαμηλα μάλον ήταν το έντερο που ακουμπαγαν τα μωρά. Πόναγα πολύ και με το άγγιγμα, αλλά τελικά χτες ήταν κα΄λυτερα. Καλη εβδομάδα σε όλες. Κι εγώ περιμένω ναρθει η Πέμπτη να τα δώ στο ντοπλερ


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει να κάνει με τα ταχυδρομεία γιατί έχουν κάτι απεργίες στην Αγγλία. Εγώ περιμένω από Αγγλία το θήλαστρο και κάτι άλλα αλλά τα στέλνουν με κουριερ γιαυτό το λόγο γιατί δεν δουλεύουν τα ταχυδρομεία. Δεν είναι mothercare όμως είναι άλλη εταιρία


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Το ξέρω ότι έχω χαθεί λιγάκι, έχω κάποια μικρά θεματάκια με τον υπολογιστή μου, που δεν είναι πια στο σπίτι μου.

Λοιπόν, πήγαμε στον γιατρό, όλα είναι τέλεια. Η μπουμπού είναι ήδη 1100γρ. Εγώ πήρα 8 κιλάκια, άρα όλα καλά. Η καμπύλη σακχάρου είναι πολύ καλή (ευτυχώς, γιατί είχα ένα άγχος για αυτό!)

Η παραγγελία μου με την μάδερκερ είναι ακόμα σε εκκρεμότητα.... Ακόμα δεν έχει λυθεί το ζήτημα (η παραγγελία έγινε 25/11). Δεν νομίζω να είναι κάτι μόνιμο, αλλά προσωρινό. Ευτυχώς που δεν βιάζομαι. Μου είπαν να επικοινωνήσω μαζί τους σε 2-3 εβδομάδες.

Άλλαξα και το αβατάρ μου, για να μπορείτε να δείτε την κοιλίτσα μου, ελπίζω να φαίνεται, αν και είναι μικρή η φώτο.


6Eylp2.png
Link to comment
Share on other sites

axaxaxaaa!!! pira to hxeio tou pc k exw valei xalari klassiki mousiki k to exw valei(einai lepto k mikro) katw apo to poulover mou ka8omais to pc loipon k i beba apolamvanei tin mousiki tis!!! eidi arxizei k kouniete!!!!:D

i maia sto ma8ima anodinou toketou eipe pws kanei polu kalo i klassiki xalari mousiki afou leei meletes deiksane pws to 70% tou xarakthra tou mwrou diamorfonete stin emvriaki zwi tou k mono to 30% einai auto pou mporoume na diamorfwsoume emeis!!akou na deis?!opote as akouei i mpempa mou apo konta tin mousikoula tis!!!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλώς τη nutella!

όλα καλά λοιπόν με τη παραγγελία μέχρι στιγμής δηλαδή...περιμένουμε και βλέπουμε...φαίνεται θα τους έκραξαν πολλοί μέχρι στιγμής

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια... :D

Μανουλες που γιορταζουν τα παιδακια σας να τα χαιρεστε....!:D

Κ με το καλο να υποδεχτειτε το καινουργιο μελος της οικογενειας!

Το στολισατε οι περισσοτερες το σπιτι σας...Μπραβο κοριτσακια μου... :D

Κ του χρονου με το καλο μετα μωρακια!!!:D

Εγω φετος δεν θα στολισω δεντρακι..δεν εχω τα κουραγια κ την υπομονη...για τετοιες δουλειες..το μπαλκονι μου θα στολισω..τα φωτακια μου στο τζακι..τους Αγ.Βασιλιδες...τα μελομακαρονα μου..κ τους κουραμπιεδες μου!!!!!!

Κ ειμαστε σουπερ!:D

Σημερα ρε παιδια ειμαι καπως....

λιγο ο λαιμος μου....κ εχω παθει ενα σοκ...ειναι ο αντρας μου καπως κακαοαδιαθετος..κ λεω λες?????:confused:

Δεν το βαζω ομως κατω..λεω .." Δεν θα αρρωστησω....χααχ στο χερι του ειναι? οοοοοοοοοοοχιιιιιιιιιιι..."


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας γλυκές γκαστρούλες!

Έχω πολύ καιρό να μπω και έχω χάσει επεισόδια!

Επειδή πήρε το μάτι μου κάτι για mothercare να σας πω ότι και εγώ είχα παραγγείλει 23 Νοέμβρη και πριν 4 μέρες μου στείλαν μέιλ ότι δεν μπορούν την εποχή αυτή να στέλνουν πράγματα στη χώρα μας, η παραγγελία ακυρώθηκε, η πιστωτική κάρτα δεν έχει χρεωθεί και δεν έχουν ιδέα πότε θα μπορέσουν να ξαναστείλουν στην Ελλάδα!

Έχω νευριάσει πάρα πολύ, είμαι σίγουρη ότι το πήραν χαμπάρι από το υποκατάστημα του mothercare ότι όλο και περισσότεροι ψωνίζουν από το ίντερνετ και έβαλαν το χεράκι τους!!!! Θα τους γράψω οπωσδήποτε μέιλ και θα τους ρωτάω αν έχουν υπ'όψην τους τις διαφορές τιμών και πως τις εξηγούν αφού είμαστε στην Ευρωπαική ¨Ενωση και δεν τίθεται θέμα δασμών.....

Κατά τα άλλα σήμερα έκανα doppler ο μπόμπιράς πήγε 1700 και έκανε συνεχώς τούμπες, κάποια στιγμή δε, τον τσακώσαμε να γλύφει τον ομφάλιο λώρο!!!!

Καληνύχτα σας, πάω να κοιμηθώ με τις κότες!


 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φιλενάδες.

Πήγα σήμερα στον ενδοκρινολόγο και είδε το ζάχαρο μου (108) το οποίο παρόλο τη διατροφή ανεβαίνει μόνο του!!!!Μου είπε ότι παίζει να αρχίσω ινσουλίνη και μου γ@#$σε την ψυχολογία!!!!!Με 108 ζάχαρο ινσουλίνη??

Όσο για το εμβόλιο ο γιατρός μου είπε ΟΧΙ παρόλο που είμαι καθηγήτρια και είμαι μες στα παιδιά...Τι να πω...

Την Κυριακή θα έρθουν τα επιπλάκια του μωρού μου....


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα!!!

Γειά σου Μυρτώ!!!Μια χαρά το αντράκι βλέπω!!!

huida να προσέχεις μην κάνεις υποκλυκαιμίες....

Πάντως πολύ ασχοληθήκαμε με το mothercare .. αυτοι θα χάσουν...τι νομίζουν ότι τώρα θα ανέβει η κίνηση στην Ελλάδα..με αυτό το πλευρό θα κοιμηθούν....κάτσε να περάσουν οι γιορτές και πάλι θα αρχίσουν να στέλνουν.....Αλλά υποψιάζομαι οτι οι υψηλές τιμές εδώ πάνε αγκαζέ με υψηλή προμήθεια σε εκείνους (τους αγγλους εννοώ)


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανουλες και μπεμπάκια!!!

Πως τα πατε με τα δωμάτια των αγγελουδων σας; τελειωνεται; Aνυπομωνώ να δω φωτος!!

Ελεονώρα καλοριζικες οι κουρτίνες!!!

Ινκα θα παιρνεις το γιουτοπαρ μεχρι να γεννησεις; Κανει νατο παιρνεις τοσο καιρο;

Νιουτέλα μια χαρά η κοράκλα σου!!! Και τα δικά σου οκτώ κιλα ειναι μια χαρά!!!

έλενα χθες ημουν στον οαεδ για την μηνιαία υπογραφή μου, απ' οτι μου ειπαν δεν έχουν καμμια ενημέρωση ακομα, οποτε ειναι σε αναμονή!! Οι ειδήσεις ειπαν πως οι πρώτες δόσεις στους δικαιούχους θα δοθούν μέχρι τις 22 του μήνα.

Ραμονιτσα μου τι σοκ επαθες; εγινε κατι ή ειναι ορμονες;

Καλως την Μυρτώ, 1700 ο μπομπιρας και χώραγε να κάνει τουμπες; Νομιζα πως δεν εχουν χώρο πλεον, καποιες στιγμές την νιωθω να πιέζεται την δικιά μου!!

huida διόρθωσε με αν κάνω λαθος, αλλα μέχρι 110 δεν θεωρείτε πως πρεπει να κανεις διατροφή και οχι ινσουλίνη; Λεω εγω τωρα..

Φέλια, εγω πιστεύω πως οι τσουχτερες τιμές στην Ελλαδα αφορουν αποκλειστικά την αιώνια νοοτροπία του Ελληνα και οχι τους ξένους για να ειμαι ειλικρινης!! Πάντως σημερα μπηκα στο αλλο σαιτ να τσεκάρω την κάμερα που θέλουμε και ανέβηκε και εκει η τιμή.Μακάρι να ειναι λογω Χριστουγέννων και να πέσει ξανα μετα!!!

Αρχική τιμή 200 λιρες, μετα επεσε στις 119 μετα στις 100, μετα ξανανέβηκε στις 119 και τωρα την έβαλαν 150 λίρες!! Τι να πω; παντως απο τα υπολοιπα σαιτ που εψαξα εξακολουθει να ειναι η πιο χαμηλή τιμη!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααα κοριτσακια μου !!!

Η ωρα ειναι σχεδον 9 και εχω ηδη 3 μιση ωρες ξυπνια..... κ φοιτητρια τετοια ωραρια δεν τα ειχααα... και ολοι μου λενε το κλασσικο κοιμησου τωρα που μπορεις αλλα αφου δεν μπορω ????? Ουφφφφφ μονο σ εμενα συμβαινει ???? Ελεοςςςςςς!!!!

Μαρακι καλημεραααα πρωινη και εσυ ε ?? χιχιιχ

καλε που τα θυμασαι ολα και απαντας σ ολα τα κοριτσια ??? εγω παιδια ...μνημη ψαριου.... να δεις πως ειπαμε πως με λενε ??? χαχα

Διανυουμε την εβδομαδα του καλωπισμου.... στολισαμε το σπιτακι μας .... τι ωραια και ειναι και καπως πιο ευχαριστη η παραμονη μου μεσα σ αυτο και κανονισα να παω να σουλουπωσω και λιγο τα μαλλια μου .... θα κανω και τις ανταυγεις μου ... να με δει ο γιος μου ξανθια ...αι σιχτιρ ... τα βαρεθηκα τα σκουραααα 7 μηνες τωρα και την πεμπτη εχω και νυχακιααααα ολε!!!

Η μαμα μου πηγε και πηρε αυτη καποια πραγματα για τον εγγονο της ... μην φανταστειτε ...ψιλοπραγματακια ...σκουφακια, καλτσακια, φορμακια και τετοια ...σου λεει αφου εισαι μεσα εσυ ας παρω κ κατι να εχουμε σε καθε περιπτωση ... α μου πηρε και πυζαμακιααα (δικα μου ) χαχα λεω να το εκμεταλευτω και να της πω και τι αλλο θελω.... τι λετε ????

Κοιτουσαμε με τον αντρα μου τα ρουχαλακια και λιωναμεεεεεεε μου ηρθε να βαλω τα κλαματααα!!!

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλημερούδια!!!!

Ελπίζω να είστε όλες καλά!!

Με έχει αγχώσει όλη η ιστορία με την mothercare κυρίως γιατί εγώ έκανα παραγγελία την προηγούμενη Τετάρτη (02.12.2009) μου χρέωσαν αυθημερόν την πιστωτική κάρτα μου και δεν μου είπαν το παραμικρό για καθυστέρηση ή τυχόν προβλήματα που αντιμετωπίζουν σε αποστολές στην Ελλάδα. Αν δεν μιλούσαμε, εγώ θεωρητικά δεν θα ήξερα τίποτα....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Αχ τι αυπνιες ειναι αυτες ρε κοριτσια μια σηκωνομαι για τουαλετα μια δεν με βολευει η κοιλια μια με πιανουν καουρες και ο υπνος παει περιπατο και οσο σκεφτομαι οτι με τα θα παρακαλαω για λιγο παραπανω υπνο με πιανουν τα νευρα μου!!Αυριο πρωι εχω doppler και επιτελους θα δω την μικρουλαμου και δεν περνανε οι ωρες..


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...