Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα μανουλες και μπεμπακια!!!

Πέρασα δυο δυσκολες μερουλες γιατι το κοριτσάκι μου αποφάσισε να γυρίσει!!! Πιστεύω πως εχει παρει θέση σιγα σιγα!! Αυτο μου δημιουργησε δυνατούς πόνους στο κάτω μερος της κοιλιάς και φυσικα στην ενδομητριωση!!

Αλλα τωρα νιωθω την κοιλιά μου πολυ πιο ανάλαφρη και κοιμάμαι πιο ευκολα, προς το παρον τουλάχιστον!!!

Κανονικα σημερα θα παμε Αθηνα να την δουμε, αλλα με τα επεισοδια που γινονται δεν ξερω τι θα κανουμε τελικά!! Εγω ειμαι συνηθισμένη σ'αυτα λογω της δουλειάς μου αλλα ο ανδρας μου φοβάται να παμε στην κατασταση μου!! Εγω ομως ανυπομωνω να δω την μικρη μας,34 μερες δεν την εχω δει!!!

Κοριτσια εβγαλα και την γραμμη στην κοιλιά χθες, δεν την βλέπω καλα εκει που ειναι, αλλα ο ανδρας μου λεει πως ειναι εντονη!!

Κατερινάκι να χαιρεσαι τον γιοκα σου!!Και οποια αλλη εχει αγαπημενους που γιορταζαν, να τους χαιρεστε κοριτσια!!

Αντριάνα τι κανεις;, τακτοποιήσατε το νεο σας σπιτάκι; mammycool εσεις που βρισκεστε; βρήκατε κατι καλο;

Ελίτα εγω πιστευω πως εισαι πολυ καλα στα κιλά σου!! Διδυμα εχεις!! Εξαρτάται φυσικα και με ποσα κιλά αρχισες!! Εγω αρχισα με 10 παραπανισια συνολο 67 κιλά και τωρα φτάνω τα συν 13 απο την εγκυμοσυνη!!

Φελια πολυ ωραιο σαιτ, παρηγγειλες; Μια χαρουλα η κουκλιτσα σου!! Αυτο ομως με το ξυσιμο, πως το εκανε; Χαλαρά με την πεθερά, οτι κι αν γινεται αγνοησε το προς το παρον..

huida μπράβο με τα κιλακια που εχασες αλλα να προσεχεις, μην το παρακάνεις!!

Καρδουλα, Τζεντ μια χαρα ο γιοκες σας, μεγαλώνουν!!! Πλησιάζει ο καιρος!! Τζεντ ολες λιγο πολυ εσωκλειστες ειμαστε οποτε μην ανησυχεις, παρειτσα αφθονη!! Απο αυριο που επιστρεφει ο ανδρας μου στην δουλεια θα εχω και τον υπολογιστη ξανα!! χιχι!!

Λιτσακι να μην ντρεπεσαι!! Και εγω εχω χαλαρωτητα, κυτταριτιδα (πολυ εντονη πλεον) και ραγάδες και δεν φαινονται στην φωτο!! Αλλα και να φαινονταν εγκυος ειμαι, ειναι αποδεικτικά στοιχεια πως πλεον ειμαι μαμα!!! (ναι.. έχω χαζεψει το ξερω!!)

Βουδα υπεροχα τα επιπλα, με τι χρωμματα θα τα συνδιασεις;

Ελεονόρα εμένα οι τιμές μου ήταν 74 προ κορτιζονης, και μετα ανα μηνα ώρα λήψης 111, 116 και 88!! Οποτε μια χαρα μου φαινονται και οι δικες σου!!

Σιλβή 1900 η μικρή σου και εισαι στις 30 εβδομάδες σχεδον; Πολυ καλα!!! Τα αποτελέσματα τα πηρες;

Ιωάννα να χαιρεσαι τον γιοκα σου!! γιορταζε ε;

Giota οι ορμονες θα ειναι, γιατι δεν πατε μια βολτιτσα να χαλαρώσεις;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!!!

Δεν μπήκα καθόλου Σα/κο είχα ένα σωρο δουλειές....

Μαρία δεν εχω παραγγείλει ακόμα γιατί κάτι έγινε με το password της προπληρωμένης και περιμένω τη Πέμπτη καινούργιο κωδικό..είμαι ακόμα όμως στο ψάξιμο και θα σας ενημερώνω για ότι καινούργιο και οικονομικό...

mummycool στο site που έβαλες ακριβά μου φάνηκαν...αυτό το είδες

http://www.figleaves.com/uk/department.asp?dept=Nursing_Bras&answerhandle=12820&searchhandle=A%3dwomenswear+Not+In+Olet%7eB%3dwomenswear+Not+In+Olet%7eD%3d12%7eE%3d0%5e0%5e2%5eLifeTime%7eG%3d11791%5e2%7eK%3d4%7eL%3d1%7eM%3d104%7eN%3d3%7e&originalquery=Womenswear+not+in+olet&answerhandleback=12820

Απο δω θα πάρω κάποια πράγματα...

Και να σας βάλω και σε πειρασμό http://www2.victoriassecret.com/collection/?cgname=OSSLPSOFZZZ&cgnbr=OSSLPSOFZZZ&rfnbr=6816

Με την πεθερά δεν το παρατραβώ αλλά ώρες ώρες δεν μπορώ γμτ...τεσπα...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μανουλες!!!!!!!!!!

Ευχαριστω Μαρακι για τις ευχες γιορταζε και ο γιοκας και ο μπαμπακας μου:D

Εχτες το βραδυ παρηγγειλα μια κρεπα και δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ απο πονους στο εντερο αφου τρομαξα μην γεννησω τρελους πονους ποιος ξερει τι χαλασμενο ειχαν μεσα:mad: Η μπεμπουλα μου ριχνει τρελες κλωτσιες μαλλον δεν θα χωραει εκει μεσα καλα και θα στριμωχνεται. Εχτες κατσαμε το βραδακι με τον αντρα μου κλεισαμε φωτα και αφησαμε μονο τα φωτακια απο το δεντρο μας και το τζακι και ηταν τελεια αφου νομιζα πως απο στιγμη σε στιγμη θα εμφανιστει και ο Αγιος Βασιλης:P


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

manoules kalimera!!!!

emeis teliosame me to stolisma ...egine to spiti mesa,ekso mes ta labionia!!!!!!:):):)

ki ego xtes eixa diskoli mera ...malon apo ta yutopar einai ..i apo tis ormones ...eniosa na fountono na zestenome ...ithela na ourliakso ...etreman ta xeria mou ..aniga ta parathira ..ekana aera me periodika ..mexri pou evala ta klamata...

olo ayto kratise 5 lepta ..piesi eixa 9-6 kai sfigmous 80 (i metrisi egine otan eixa iremisi entelos 15' meta )

leo pos malon einai apo to to yutopar giati ola ayta pou grafei ayta eniosa ..i sfigmoi mou sinithos einai 55-60

...meta oli tin imera imouna xalia ..taleporimeni ...eksantlimeni ...sokarismeni

giota, ypomoni !!!! ...niotho ki ego ta nevra mou poly evesthita ...ypomoni koritsaki ...pernas kai diskoli egiimosini ..me tous iligous sou kai ta tetia ...alla ypomoni ..se 2 mines to poly tha petaksoume ta farmaka kai tha grapsoume kai olous tous kobleksikous ....kanonikaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!lemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!

maraki ,ypomoni !!!!ton fagame ton gaidaro e?an to iatrio tou doc einai sto kentro kai fovate o adras sou giati den pate na ton dite sto mitera?(sto mitera den einai?)...perimenoume nea sou!!!!!

katerinaki ,oraia koilitsa !!!!!!na xerese ton gio sou !!!!!!

felia petheno gia victoria secret !!!!kai stin ameriki einai poly ftina eixa psonisei me ta tsouvalia ...edo einai panakriva gmt!!!!exo mia fili pou paragelnei apo to internet ...alla einai kai ena thios tis ekei ...exei pargilei kamia sas victoria secret?

paros ,giota ..sorry den thimame pos ta psinoume!!!kai se posous vatmous kai posi ora!!!!!(melomakarona)

na exoume super evdomada !!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχω μπει σε τρελό πειρασμό να πάρω κάποια πράγματα,αλλά σε χρεώνουν ακριβά αφού τα στέλνουν με κούριερ....αν ήταν με USPS θα ήταν καλά....θα ρωτήσω βέβαια αν γίνεται αυτό...και ξέρεις τα κούριερ τα χρεώνουν και στο τελωνείο,ενώ τα ταχυδρομεία περνάνε απαρατηρειτα και χρεώνουν και πολύ φθηνοτερα...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!! Καλή εβδομάδα να έχουμε!!

Οι περισσότερες ταλαιπωρηθήκατε το Σ/Κ ε???

Ειδικά εσεις που παίρνετε φάρμακα.. τι να κανουμε υπομονή περνάει ο καιρός!!!

Εγώ καλά είμαι σε γενικές γραμμές.. στολίσαμε το δέντρο μας γαι γενικά το σπίτι μας με τραγουδάκια εννοείται γλυκα αφήστε....

και το μωράκι το νιώθω οτι έχει μεγαλώσει αρκετά γιατί βλέπω εξωγκώματα να πετάγονται... έχει φάση αλλά και πονάκι αιδίως όταν με σπρώχνει χαμηλά... αλλά την νιώθω και μου αρκεί!!!!

Σήμερα θα πάμε στον γιατρό!!!! επιτέλους είμαι περίεργη πόσο βάρος θα έχει πάρει!!!!

Α! το Σάββατο παρήγγειλα και τις κουρτίνες.. καλά εκτός ότι ήμουν 2 ώρες στο μαγαζί κατέληξα σε αποχρώσεις ροζ-φούξια.. με δεσίματα και φράμπαλα θα γινει μπουμπουνιέρα το δωμάτιο της μπουμπούς μου!!!! χχχχχχχ

Φιλάκια !!!!!!!!!!!!! α! εχω και internet στο σπίτι από το Σάββατο .. προετοιμάζομαι για όταν τελειώσω την δουλειά.. δεν θα μπορούσα να σας αποχωριστώ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μανούλες καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλες μας!!!

Δεν προλαβαίνω να σας διαβάζω αλλά χαίρομαι που είστε καλά!

Χρόνια πολλά σε όσους είχατε εορτάζοντες...

Εγώ πέρασα ένα κουραστικό ΣΚ αλλά τουλάχιστον έκανα αρκέτές δουλίτσες...

Πήρα κουρτίνες για το παιδικό, το σαλόνι και το υπνοδωμάτιο μας....

Καθάρισα (...τα περισσότερα τα έκανε ο άντρας μου - ντρέπομαι, αλλά τι να κάνω?) και σήμερα έχω πάρα πολύ σιδέρωμα (παρόλο που σιδέρωνα χθες απο τις 7 εως τις 10 το πρωι), ελπίζω μόνο να μπορώ να σταθώ όρθια μετά απο όλα αυτά γιατί χθες σερνόμουν....

Και φυσικά ανυπομονώ για την Τετάρτη που θα κάνω το doppler!!!!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

αμάν βρε κορίτσια...άντε αφήστε το σκ πίσω σας...ξεκινάει μια καινούρια εβδομάδα!!!

εγώ χθες μετά την κούραση της Παρασκευής και του Σαββάτου πέρασα όλη τη μέρα στον καναπέ!!

άντε και άυριο έχουμε γιατρό!!!! γιούπι!!!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξύ δεν ξέρω αν το ακούσατε το mothercare μάλλον θα σταματήσει τις αποστολές στην Ελλάδα έκανα παραγγελία 30/11 και περιμένω... αν την ακυρώσουν θα βάλω την καρδούλα να τους γράψει και να τους τα ψάλει :mad::(:mad::(


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξύ δεν ξέρω αν το ακούσατε το mothercare μάλλον θα σταματήσει τις αποστολές στην Ελλάδα έκανα παραγγελία 30/11 και περιμένω... αν την ακυρώσουν θα βάλω την καρδούλα να τους γράψει και να τους τα ψάλει :mad::(:mad::(

Γιατί;;;;;;Τι έχουν παράπονα απο το κατάστημα εδω;;;

Δεν πειράζει υπάρχουν και τα Marks&Spenser....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια

Την Παρασκευή πήγα στον γιατρό. Όλα καλά με την μπεμπούλα, μας είπε ότι η ανάπτυξη της είναι πολύ καλή κτλ, βάρος γύρω στα 1650 και λίγο πιο ψηλή από το Μ.Ο.

Οι εξετάσεις μου ήταν γενικά καλές, με εξαίρεση το συκώτι που κάτι έχει και θα ξανακάνω την εξέταση καθώς και τον σίδηρο που δέν έχω καλή απορρόφηση. Επίσης μου αιτιολόγησε τους πόνους που νιώθω με την στάση της μπεμπούλας, όταν γυρίσει η γλυκούλα μου δεν θα πονάω τόσο..

Το πρόβλημα είναι ότι ο γιατρός επέμεινε παρα πολύ για το εμβόλιο. Δεν μπορείτε να φανταστείτε. Στενοχωρήθηκα πολύ γιατί δεν αφήνει περιθώριο..

Και σήμερα μου είπε μια φίλη μου που πάει και αυτή σε μεγαλογιατρό ότι και εκείνος τα ίδια, αν και πριν από ένα μήνα ήταν και εκείνος αντίθετος...

Σκέφτομαι να παρατήσω τη δουλειά τώρα - από την άλλη όμως ο άντρας μου με την δουλειά του είναι όλη μέρα με κόσμο..

Δεν ξέρω κορίτσια. Αν έχετε και εσείς αυτήν την περίοδο ραντεβού με τους γιατρούς σας θα δείτε τελείως διαφορετική αντιμετώπιση για το θέμα... Τεράστια αλλαγή..


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...