Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

bravo elena !!!!pas gia mathimata ?

ta seminaria (sto mothercare pou piga ego)einai dorean den xriazete kan na psoniseis !!!!pas sto antistixo magazi i perneis til kai tous les opote kanoun sminario na se enimerosoun ...

ramonitsa ,to eida to kouvadaki gia tis panes sto mothercare ..super einai !!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Και τώρα η λιστα της elitas χώρις να γελάσετε. Νεσσεσεράκι- βαλιτσάκι μώρών¨:

2 πιτζαμάκια για μπέμπη + 2 για μπέμπα

2- 3 φανελακια που κουμπώνουν για τη μπέμπα και αλλα τόσα για μπέμπη

4 ζευγάρια καλτσάκια (2&2)

2 ζευγάρια γαντακια (1 &1)

Από δύο σκουφάκια γιατί δεν ξέρω πιο θα τους κάνει. Τα δύο πιο μικρα τα άλλα δύο λίγο μεγαλύτερα

Άπό ένα μάλλινο κουβερτακι για να τα τυλίξω όταν φύγουμε.

πανες δεν θα βάλω γιατί στο μητέρα στα βάζουν αυτοί.

Βαλίτσα μαμάς:

2 νυχτικές που ανοιγουν μπροστα για να μπορώ να βγάζω τα μαστάρια έξω χαχαχα

1 ρομπα φανελένια γιατί εκει μέσα σκάει ο τζιτζικας

εσώρουχα όχι μιας χρησης σου δίνουν

2 σουτιεν θηλασμού

μια αλλάξια ρούχα για όταν φύγω

του αντρούλη εσώρουχο- αλλαξια θα το συζητήσουμε γιατί θα μένει εκεί

καλλυντικά για να είμαστε όμορφες

το λαδάκι που βάζω στις θηλές,

1 πακέτο μωρομάντηλα γε γενική χρήση

1 πακετάκι επιθέματα στήθους

8 πετσετάκια και για τα μωρα και για μένα

σερβιέτες και ας δίνουν

1 απολυμαντικό για τα χέρια των συγγενών :-P:-P:-P

σκεφτομαι να βάλω και καμοια μάσκα ιατρική για τους ιούς, δεν ξέρω το λέω για πλέκα άλλα το σκεφτομαι, οι γονείς μου αν τους πω θα βάλουν με τη μια γιατί νομίζω έτσι κάναν και σε μένα, θα δώ εκεινη την ώρα πως θα μου βγει αν ακούω βηχες και τέτοια θα τις εμφανίσω κιας πουν ότι θέλουν

1 mp3

φωτογραφική μηχανη με φορτιστή

φορτιστη για κινητο

λεω να παρω το netbook και για το συζυγο αλλά σκεφτομαι αν έχει ιντερντ να σας στειλουμε τα νέα βρε κορίτσια. Θα του πω να το πάρει στο αμάξι και αν έχει ασυρματο θα σας γράψω

και τέλος επειδή έχω πεισμώσει να θηλάσω πήρα δικό μου θήλαστρο καλό για παν ενδεχόμενο γιατί δεν ξέρω πως θαναι τα μικρά, και όλα τα παρεμφερη, έπιθέματα, λανολινη για θηλές, κλπ.

νομίζω τα έγραψα όλα.αν θυμηθω κατι άλλο θα σας πω.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

auta ta seminaria prenatal k mothercare pou exoun anaferei edw pera ti einai? exw xasei episodia???

pantws deutera emeis kleisame rantevou sto ika agias sofias(peiraias) gia to prwto mas ma8ima anwdinou toketou!!!:D

Ελενα αυτό είναι κάτω από το σπίτι μου. Εκει μένω. Μακάρι να έκανα κι εγώ αλλά θα κάνω καισαρική.

Στα prenatal kai στα mothercare διοργανώνουν μια φορά το μήνα σεμινάριο με μαία, όχι για ανώδυνο. Πας και ρωτας, πότε. Ξέρω ότι στην prenatal του Πειραια θα κάνουν νομίζω 22 Δεκεμβρη και αυτή τη φορά θα μιλήσει και για τον ανώδυνο τοκετό.Το Νοεμβρη είπε για το θηλασμό

Είναι μυθος αυτό που λένε δεν είχα γάλα. όλες οι μανούλες έχουν γάλα αρκει να μην επαναπαυτείς. Στα ιδιωτικά δεν τις ενθαρρυνουν τις μανούλες. Εσυ που θασαι σε δημόσιο θες δε θες θα το βάλεις στο στηθος με το που στο φέρουν. Το πρωτογαλα είναι θρεπτικό κι ας είναι λίγο μη σε προβληματίζει αυτό για το μωρό είναι αρκετό και μην ακούς κανένα ότι λέει το ενστικτό σου. Αν το μωράκι δεν ρουφίξει γιατι είναι μικρό γιατ ξέρω γω τι ζήτα θηλαστρο έχουνε νοσοκομιακά, και τραβα γάλα όσο βγει μην το αφήσεις δηλαδή.

Εγώ έχω κάνει δήλωση στο γιατρό, ξέρω θα μου φέρουν μπουκάλι να άλλα θα ζητήσω όταν κλαψουν το βράδυ να μου τα φέρουν να τα ταισω εγώ κιαν είναι να τους δώσουν κάποια στιγμή αυτή θα προσπαθήσω να βγάλω να τους δώσουν δικό μου.

Επειδή είμαι και κριαράκι είμαι πεισματάρα καταλαβαινεις πιστευω θα τα καταφέρω γιατί πάω διαβασμένη και δεν είμαι ψαρωμενη σαυτό το θέμα. Το στηθος μου ήδη είναι βαρύ και πονάει και καμοία φορά αν ζουλίξω τη ρώγα βγαζει λίγο ζουμάκι αυτό θα πει ότι η φύση το προετοιμάζει πως είναι δυνατόν λοιπό να μην έχω γάλα. Αντε καλή επιτυχία κορίτσια


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα μερικα είναι προσωπικές επιλογες δε σημαινει πως θα τα χρειαστώ όλα αλλά επειδη δε θέλω να στελνω το συζυγο Μαρούσι- Πειραιά καλύτερα να πάρω περισσότερα κιας μην τα χρησιμοποιήσω

Και ο άντρας μου έτσι είναι φευγαμε για σκ διήμερο και πέρναμε όλη μας την προικα να δώ τωρα με τα μωρά τι θα κάνουμε. Πουναι και μικρό το αμάξι. Το καλοκαιρι για μια βδομάδα είχαμε γεμίσει και πορπαγκαζ και πισω καθίσματα μόνο οι δυο μας:-P:-P:-P:-P


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτα μερικα είναι προσωπικές επιλογες δε σημαινει πως θα τα χρειαστώ όλα αλλά επειδη δε θέλω να στελνω το συζυγο Μαρούσι- Πειραιά καλύτερα να πάρω περισσότερα κιας μην τα χρησιμοποιήσω

Και ο άντρας μου έτσι είναι φευγαμε για σκ διήμερο και πέρναμε όλη μας την προικα να δώ τωρα με τα μωρά τι θα κάνουμε. Πουναι και μικρό το αμάξι. Το καλοκαιρι για μια βδομάδα είχαμε γεμίσει και πορπαγκαζ και πισω καθίσματα μόνο οι δυο μας:-P:-P:-P:-P

axaxxaxaxaxaxxaxaxaa:D:D:D:D:D:D:D:D:D


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Ναι και μάλιστα του βάζω τις φωνες τι να τα κάνουμε αυτά χριστιαννέ μου.όσο σκέφτομαι πως με τα μωρά θα γεμιζει το πορπαγκάζ μόνο με το καρότσι (διπλό κιολας) με λουζει κρυος ιδρώτας. Λεμε μεχρι να πάρουμε καινούριο αμάξι να βάλουμε σχάρα και να δανειστούμε καμοια μπακγαζιέρα για αν είναι να πάμε σε κάνα χωριό.Πωπω φρίκη


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

sigoura me ta didima 8es megalutero amaksi!!!!

edw emeis den exoume amaksi ka8olou, egw den odigw k o antras mou eixe pa8ei paliotera atuxima sovaro k apo tote fovate na odigisei an k eipe 8a prospa8isei me tin beba mipws paroume telika amaksi...k egw fovamai polu na odigisw...ti na kanoume omws?!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...