Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 9 λεπτά , ZetaK είπε:

      Μου είπε πως δεν μπαίνουμε έτσι στα χειρουργια γιατί είναι μια επεμβατική εξέταση !  Επίσης είχα κάνει από αφαίρεση πολύποδα πριν ξεκινήσω ! Δεν θα μπορούσε να είχε δει και κάτι τότε; 

      Υστεροσκοπηση δεν χρειάζετε να μπεις χειρουργείο . Υπάρχει Κ μη επεμβατική υστεροσκοπηση. Απλώς βάζουν κάμερα Κ βλέπουν. Επίσης για ενδομιτριτηδα μπορείς να κάνεις Κ άλλες εξετάσεις πιο απλές από την υστεροσκοπηση. Γενικά πλέον μετά από αποτυχίες υπάρχουν πολλές μη επεμβατικές εξετάσεις 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!

Είμαι σπίτι με τον γιόκα μου και βλέπουμε ζουζουνια στο pc. Στείλαμε τον μπαμπά μας να ψωνίσει σουπερ μαρκετ, κρεοπώλη, μανάβη κλπ και εμείς παίζουμε...

Το στομάχι μου εδώ και 3 ημέρες είναι χάλια, κάθε βράδυ έχω εξαγωγές..να έχω πάθει καμμιά γαστρεντερίτιδα???

Ίνκα, σου προτείνω να μην περιμένεις τις εκπτώσεις για την βαλιτσούλα, να τις εκμεταλευτείς για πράγματα του μωρού, αλλά η βαλιτσούλα πρέπει να είναι έτοιμη...στις 15/01 δεν αρχίζουν?

Για εσάς που είστε Αθήνα, σας προτείνω ένα μαγαζί με πολύ ωραία πράγματα που ξεκινάνε από 10 ευρώ για πυζαμονυχτικές και εσώρουχα κλπ. Είναι στην Βουλιαγμένης, στο ύψος της Ηλιούπολης, λέγεται Τρε Ζολι Σταυρόπουλος- ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση. Έγω ψωνίζω από εκεί χρόνια, είναι πολύ οικονομικός...

Εύχομαι σε όλες καλό Σαββατοκύριακο!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερ μανουλες και μπεμπάκια!! Εχει άδεια ο ανδρας μου και ο υπολογιστής ειναι of limit!!!! Οπως καταλαβαινετε!!!

ΑΑ δεν το θυμόμουν για την Πάρος!!Καρδουλα λες να ειναι η Ελιτα η πρωτη;

Μακαρι να γεννησουμε ολες ευκολα τα αγγελουδια μας οποια κι αν ειναι η σειρά!!

Ανυπομωνώ να αρχισουμε να γεννάμε!Για ολες μας ανυπομωνώ οχι μονο για εμένα!!!

Οποτε τον αλλον μηνα αρχιζουμε να τα υποδεχόμαστε επιτέλους!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

elena,valitsa exo....gia ta mbitzamakia ,soutien thilasmou,formoules elega...ayto enoeis na ta perilamvanei ola mesa?

kaneis humour?

kala oso se vlepo ..thimame oles aytes pou lene ..ekana koritsi kai anikse i lekani mou ..kai trelenome ...!!!!xaxaxaxaxxaaxaxaxa!!!!!eisai zizel !!!!

maraki ,ego exo 2 mines mexri na geniso ...nomizo


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Nai den ginete na ta perilamvanei ola???

axxaxaxaxxaa! toso treli eimai 'i toso polu variemai????

kala sigoura exei anoiksei i lekani mou giati oute tis aderfis mou den koumpwnoun ta tzin pia! to 8ema einai 8a perasei i beba apokei 8a xoraei??!!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Mariamg, Kardoyla,Paros,διαβάζω για το πότε θα γεννήσουμε. Εγώ να φτάσω Φλεβάρη δεν παίζει. Ο γιατρός είπε θα το πάμε όσο πάει με όριο την 37η βδομάδα και πολύ λέω. Αυτό σημαίνει πως 21

Γενάρη είναι το όριο ανεξάρτητα αν δεν έχω συσπάσεις και λοιπά θα πάει με ραντεβού αναλόγως το βάρος των μωρών. Τωρα που θα κάνω το ντοπλερ θαχουμε μια πιο σαφή εικόνα.Βεβαια σκεφτομαι πως ήδη μουχουν φτασει στο στηθος τα μικρά πόσο θα αντέξουν τα μικρά μου εκει μέσα. Ανησυχώ μήπως έχουμε και τίποτα μες τις γιορτες γιαυτό και ο γιατρός μουπε πως δε θα φύγει. Inka εσύ πουχες και συσπασούλες καλό θαταν να την ετοιμασεις την βαλιτσούλα σου πριν τις εκπτώσεις. Εγώ πάντως δεν μπορώ να περιμένω τις εκπτώσεις, είναι πολύ αργά, η θαχω γεννήσει ή θα γεννάω.Χτες γέλισα ένα μικρό νεσεσεράκι για τα μωράκια. Περιμένω τον αντρούλη να μου ανεβάσει τη βαλιτσούλα να την γεμίσω.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ξεχνάω και mummycool για Γενάρη έ?

Λοιπόν Ελενα θα σου πρότεινα να φτιάξεις μόνη τη βαλιτσούλα. Εσύ θα γεννήσεις σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο γιατί έχει διαφορά.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που ξεχνάω και mummycool για Γενάρη έ?

Λοιπόν Ελενα θα σου πρότεινα να φτιάξεις μόνη τη βαλιτσούλα. Εσύ θα γεννήσεις σε ιδιωτικό ή σε δημόσιο γιατί έχει διαφορά.

se dhmosio 8a gennisw!!!


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

Στο σεμηνάριο της prenatal είπε η μαια που δουλευει στο Ελενα πως όσες γεννησουν σε δημόσιο δεν σου δείνουν πραματάκια. Ας πουμε. Εγώ που θα πάω σε ιδιωτικό, θα πάρω δυο νυχτικάκια, μια ρομπούλα λεπτή, σερβιέτες αν και φέρνουν εκεί, αν έχεις σκοπό να θηλασεις :επιθέματα, πετσετακια για να τα καθαρίζεις, τα καλλυντικά σου, φωτογραφική μηχανή,

Τωρα σου λέω πάνω κάτω τα βασικά που θυμάμαι. Στο δημόσιο ας πουμε θα πάρεις μαζι εσώρουχα μιας χρήσης, γιατί δεν τα δίνουν , ούτε τις σερβιέτες, κι αυτά που δε σού δίνουν είναι για τα μωρα φανελάκια, ζιπουνάκια, πάνες τα πάντα πρεπει να τα πάρεις εσύ από το σπίτι. Γιατί εκει τα μωράκια τα έχουν οι μαμάδες δεν ταχουν στο θάλαμο. Καλό είναι να ρωτήσεις και το γιατρό σου γιατί αυτό ισχύει για το Ελενα σίγουρα.

Θα σου γράψω τι θες για το μωράκι


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


katalava...oxi exw diavasei sto internet ti prepei na exei i valitsa...ennoeite pws an exw gala 8a filasw! den katalavenw autes pou den 8ilazoun?!!! 8a rwtisw k ton giatro mou . ennoeite pws 8a exw fotografiki mixani mazi mou! min sou pw k to laptop(eimai kollimeni me to internet!) na sas grafw k apo kei k olas!!!

axxaxaxaxaxaxaxxaxa


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites

exete dikio koritsia ...ki ego logika apo 20 ianouariou ...prepei na eimai etimi ...na ta exo plinei na ta exo siderosei ..na doume tin triti me to doppler ti tha mou pei o doc...

elita,ti evales sto neseseraki ?

koritsia tha valete kounoupiera ?skeftika oti tha einai xeimonas ....

elena ,pote genise i aderfi sou? ...ta exase ola ta kila kai den koubonoun ta pantelonia ...apo tin lekani i apo koilitsa?


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Για τα μωράκια : 2 - 3 φανελάκια

2 φορμάκια-πιτζαμακια, 2 καλτσάκια, 1 ζευγαρι γαντάκια, σκουφάκι, πάνες, κάνα ζακετάκι, κουβερτάκι ανάλογα τι σε βολευει για ναναι ζεστο όταν το βγάλεις από το μαιευτήριο.

Α για σενα και σουτιέν θηλασμού. Πάντως για να μην αγχώνεσαι ρώτα το γιατρό σου μηπως ξεέρει.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

inka ta pantelonia tis allis aderfis mou foraw(eimaste 3koritsia k 1 agori,egw eimai i mikroteri) pou den exei gennisei k foraei to 28ari...den koumponei sti mesi,dld to paw xamila den koumpwnei to paw psila den koumpwnei!!! to afinw anixto vazw kamai zwni k foraw kana rixto plekto k efuga!!!!

kala i alli aderfi mou pou gennise prin 3xronia, mesa se kana3 mines idia egine.exoume sto soi to adunato...ti na kanoume?! egw vevaia eimai i pio adunati...afou vlepw tin aderfi mou(1,75upsos),:eek: tis lew posa kila eisai leei 60 k lew a mia xara eimai egw k 60 kila na paw kala 8a fenomai!:D


i omorfia mou genni8ike 8 martiou!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...