Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 20/9/2024 at 4:17 ΜΜ, Katiamaxiking είπε:

      Τόση διαφορά οι κύκλοι μεταξύ τους;; Μου φαίνεται πολύ παράξενο..θα δω τον γιατρό την Δευτέρα από κοντά για να δούμε πως θα προχωρήσουμε και τι θα μου πει...οικονομικα μας συμφέρει να κάνουμε άλλη μια ωοληψια γιατί είναι ήδη στο πακέτο που θα πληρώσουμε. 
      οποτε έχουμε 3 έμβρυα κατάψυξη από την προηγ φορά (1 καλο και 2 μέτρια) και να δούμε αυτό τι θα γίνει..δεν είναι και πολύ υπέρ μας οι πιθανότητες προς το παρόν 

      Και μένα με ίδιο πρώτοκολλο μου φαίνεται μεγάλη η διαφορά έχεις δίκιο αλλά από τη στιγμή που έχεις κατάψυξη δες το θετικό αυτού όσο δύσκολο κι αν είναι. Έχω κάνει 3 διεγερσεις και η μία ήταν για ωοληψια δεν είναι εύκολο να γίνεται συνέχεια το καταλαβαίνω όμως δείτε το μήπως κανετε άλλη μια αφού σας συμφέρει και οικονομικά. Στειλε μας νέα από το γιατρό! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Στην Κυμη έχουμε έναν πολύ ωραιο μπακλαβά που είναι πολύ γνωστος στην Ελλάδα αλλα και πιο δυσκολος από τον καλαματιανο. Δεν ξέρω αν θαθελε κάποια να δοκιμάσει να φτιαξει, ξέρω από τη γιαγια και έχω τη συνταγή αλλά δεν το χω επιχειρήσει γιατί θέλει τέχνη. Οι παλιές ανοίγαν μόνες το φύλλο πολύ πολύ λεπτό και βάζαν 80 με 100. Φανταστείτε πως κάθε φυλλο το στρώναν με αμύγδαλο ψιλότριμμένο. Αν θέλετε να σας τη γράψω άλλα έχει διάφορα μυστικά μια μέρα θα τη δοκιμάσω

Ωστόσο η μάνα μου μας έφτιαχνε αντί αφτού φλογερίτσες με αμύγδαλο ή καρύδι


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μου φαινεται κάποια πεινάει τώρα και της τρεχουν τα σάλια. Κοριτσα΄ρες σας φιλώ για σήμερα γιατί πρεπει να φύγω για μια δουλίτσα με τον άντρα μου (κάτι δωράκια για κάποιους εορτάζονται πουχουμε τις επόμενες ημέρες) Μαρεσει ο Δεκέμβρης όλο γιορτούλες. Γιορτάζει και ο άντρας μου κι εγώ. Αν και εμένα είναι άγνωστη η γιορτή.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Eleonora δεν ξέρω εγώ θα κάνω καισαρική επειδη έχω διδυμάκια αυτό δεν είναι για αυτές που θα γεννησουν φυσιολογικά?Πάντως μένεις Πειραιά?Η εδώ γύρω?Μπορουμε να βρεθούμε καμοια φορά

Ινκα 30 με 45 λεπτα στους 180 μέχρι να πάρουν χρώμα βαθυκόκκινο

Σωστά δεν το σκέφτηκα για εσένα!!!!! Καλύτερα πάντως που εισαι προετοιμασμένη...

Εγώ θέλω πολύ να γεννήσω φυσιολογικά αλλά ότι είναι καλύτερο φυσικά για την μπεμπούλα μου!!!!

Μένω κοντά στον Πειραιά και δουλεύω στον Πειραιά. εσύ?????


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σωστά δεν το σκέφτηκα για εσένα!!!!! Καλύτερα πάντως που εισαι προετοιμασμένη...

Εγώ θέλω πολύ να γεννήσω φυσιολογικά αλλά ότι είναι καλύτερο φυσικά για την μπεμπούλα μου!!!!

Μένω κοντά στον Πειραιά και δουλεύω στον Πειραιά. εσύ?????

Μένω Πειραιά Ελεονώρα μου.Στα Μανιάτικα, Αγια Σοφία αν έχεις ακουστα


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ξερετε τι σκέφτηκα μόλις συνειδητοποίησα πως εκει που λέει το τικεράκι 78 μέρες έμενα τώρα με τα νεα δεδομένα μεχρι 16 Γενάρη είναι περίπυ 45 μέρες. Πωπω!Ένας μήνας και κάτι. Αχ βρε κορίτσια λέτε να γεννήσω και μετα να σας στείλω φωτογραφία με τα μπεμπάκια?Αντε όλες καλά θα πάμε. Σας φιλώ για την ώρα


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

μόλις γύρισα από τα mothercare είχε σεμινάριο για φροντίδα μωρού κ προετοιμασία τοκετού, πολύ γλυκιά η μαία αλλά δεν έμαθα κ τίποτα συγκλονιστικό! το μόνο που πε ότι δε χρειάζονται μακρυμάνικα εσώρουχα για το μωρό κι εγώ έχω παραγγείλει ήδη 7 :( α επίσης για το μαιευτήριο: τα βρακιά να ναι μεγάλα για να χωράνε 2 σερβιέτες, οι παντόφλες να πλένονται γιατί λερώνονται με αίμα καμιά φορά

εννοείται ότι πρέπει να βάλετε όλες τις κοιλίτσες σας!!! κι εγώ από την καρδούλα το κλεψα...;)

κι εγώ λέω να κάνω κουραμπιέδες και μελομακάρονα αλλά λίγο αργότερα


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου.Έκανα μια ώρα να σας διαβάσω...

Κάθομαι δίπλα στο στολισμένο δεντράκι μας και χαίρομαι μόνη μου...

Το σχολείο ευτυχώς έκλεισε λόγω γρίππης για μία εβδομάδα....Περνάει ο καιρός...Αύριο έχουμε ραντεβού, να δούμε επιτέλους τον γίγαντά μας....

Κάνω δίαιτα εδώ και 10 μέρες περίπου...Όλα μετρημένα και καθόλου μα καθόλου ζάχαρη...Αποτέλεσμα: -3κιλα!!


k5f4p3.png

NRrPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια μου.Έκανα μια ώρα να σας διαβάσω...

Κάθομαι δίπλα στο στολισμένο δεντράκι μας και χαίρομαι μόνη μου...

Το σχολείο ευτυχώς έκλεισε λόγω γρίππης για μία εβδομάδα....Περνάει ο καιρός...Αύριο έχουμε ραντεβού, να δούμε επιτέλους τον γίγαντά μας....

Κάνω δίαιτα εδώ και 10 μέρες περίπου...Όλα μετρημένα και καθόλου μα καθόλου ζάχαρη...Αποτέλεσμα: -3κιλα!!

wow!!!!sigxaritiriaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!-3 kala na pathei o giatros !!!!!pia ekanes ?ayti pou dinoun gia diaviti?


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!!!!!!!!

Καλε δεν σας προλαβαινω .....πολυ γρηγορα τα γραφετε....κ αντε να διαβασω οοοοοολα αυτα....

Ειστε ολες καλα...ε? :D

Τι ωραια που εχει χαλασει ο καιρος...πολυ μου αρεσει....!

Huida εχασες 3 ε? μπραβο κοριτσακι...ετσι να προσεχεις... ;)

εγω παλι +13...:-(

Mummycool κ καρδουλα..πολυ ωραια η φωτο απο τις κοιλιτσες σας!:D:D

Καλε ινκα..κατσε κ λιγο καλα.....τις ταρζανιες τι τις θελεις τωρα?

υπομονη κ σε λιγοτερο απο 2 μηνακια..ε.ε.ε.ε.ε.ερχονταιιιιιιιιιιιιιιι.:D:D

Φιλια σε ολες τις υπολοιπες εγκουλες..!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα και απο μενα!!! Μολις φυγαμε απο τον γιατρο!!! Ο μπεμπης 1900gr και 2 εβδομαδες μεγαλυτερος!!! Ο doppler παρα πολυ καλος και το καλυτερο ειναι οτι μεχρι 20/01 θα εχω γεννησει!!!!!!!!!!

Ειδα την συνταγη για τα μελομακαρονα&τις επομενες μερες θα την κανω και θα σας πω εντυπωσεις!!!

Huida συγχαριτηρια!!!!!!! Μακαρι να μπορουσα&εγω...


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsia,

Huida pios sth xarh sou kai egw prepei na rapsw ligo to stoma mou an kai o giatros mou den me malonei.

Egw molis gyrisa apo to giatro. O mpemphs mou einai pleon 1740gr plisiazoume ta dio kilakia siga siga kai h kardoula mas mia xara:) Egw exw provlima akoma me ta aimopetalia mou pou epesan ki allo kai o giatros mou eipe na kanw dio enesis kortizonis mpas kai voithisoun. Oso gia to emvolio mou eipe oute na to skeftome kai oti den mou ypografei na to kanw. Enoite oti gia na kanoume to emvolio theloun ypografh apo to gynaikologo mas apo oti mou eipe. GIa doppler tha paw 22/12 argo poly akoma tha exw mpei ston 9o an kai mou eipe oti an den genithei mexri tis 20 kai einai ola kala tha tou dwsoume paratash mexri kai tis 2/2 pou htan h arxikh mou pit. Auta apo mas. Elpizw na akousoume euxarista kai apo tis alles egkioules pou exete autes tis meres rantevou:)

Filakia

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...