Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 20/9/2024 at 4:17 ΜΜ, Katiamaxiking είπε:

      Τόση διαφορά οι κύκλοι μεταξύ τους;; Μου φαίνεται πολύ παράξενο..θα δω τον γιατρό την Δευτέρα από κοντά για να δούμε πως θα προχωρήσουμε και τι θα μου πει...οικονομικα μας συμφέρει να κάνουμε άλλη μια ωοληψια γιατί είναι ήδη στο πακέτο που θα πληρώσουμε. 
      οποτε έχουμε 3 έμβρυα κατάψυξη από την προηγ φορά (1 καλο και 2 μέτρια) και να δούμε αυτό τι θα γίνει..δεν είναι και πολύ υπέρ μας οι πιθανότητες προς το παρόν 

      Και μένα με ίδιο πρώτοκολλο μου φαίνεται μεγάλη η διαφορά έχεις δίκιο αλλά από τη στιγμή που έχεις κατάψυξη δες το θετικό αυτού όσο δύσκολο κι αν είναι. Έχω κάνει 3 διεγερσεις και η μία ήταν για ωοληψια δεν είναι εύκολο να γίνεται συνέχεια το καταλαβαίνω όμως δείτε το μήπως κανετε άλλη μια αφού σας συμφέρει και οικονομικά. Στειλε μας νέα από το γιατρό! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπέρα μανουλες και μπεμπάκια!!

Κοριτσια τα διάβασα τα αρθρα, ειναι σιγουρο πως η γριπη δεν διαπερνάει τον πλακουτα; Ουσιαστικά ο μονος κινδυνος ειναι να μην το αντιμετωπίσουμε εμεις εγκυρα ωστε στην περιπτωση που εξελιχθει σε πνευμονια δεν μπορουμε να παρουμε αγωγη, σωστα;

Ελίτα ενα δυο γλυκάκια για το καλο μπορείς να φας ετσι δεν ειναι; Μην ασχολησε με τετοια πραγματακια, η κάθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετική περιπτωση!! Λογικά με καισαρική θα πας ε;

Φέλια πλησιάζεται!!! Εμεις την δευτέρα θα παμε!!! Σημερα εχω το σεμινάριο θηλασμου στο μοδερκεαρ Χαλκιδας!!! Δυστηχως την αλλη Τεταρτη που ειναι το σεμινάριο τοκετού ο ανδρας μου εχει υπηρεσία οποτε δεν θα το παρακολουθησει!! Ηθελα να ειναι προετοιμασμένος γιατι σχεδιάσει να μπει στον τοκετο!!

Mammycool τέλεια η φωτος!!! Να αντιγράψω την ιδέα σου;

Βρε Νινιακι τι να πω; Καποιοι ανθρωποι ειναι.. αστο καλύτερα!!Ειδες την κορουλα σου πως ειναι;

Ινκα ίσως ειναι επειδη δεν χωράνε πλεον να γυρίσουν καιτο παλεύουν!!! Και εγω το νιωθω καποιες φορες σε σημειο, αλλα πλεον αναγνωρίζω τον πονο!!

Τζεντ ευχαριστώ!! σημερα θα δεις το ζουζουνι σου; περιμένουμε νεα!!!

Ιωάννα πως ειναι ο μικρουλης σου σημερα; Ταλαιπωρειτε Χριστουγεννιατικα!!

Ελεονώρα εμένα μου φαινονται πολυ καλες οι τιμες!! Ο γιατρος σου τι ειπε; οσο για τα κιλά εγω δεν ζυγιζομαι πλεον , πιστευω πως θα εχω φτάσει στα 13-14 τώρα!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κι από μένα. Ελιωσα στον ύπνο. Inka έτσι φαίνεται θα γεννησω πιο νωρίς απόλες.Λόγω διδύμων αλλιώς θα γενναγα 14 Φλεβάρη. Και τα έχω μπλέξει με την άδεια γιατί νόμιζα πως θα ξεκίναγε με βάση το πότε θα γεννήσω κανονικά και όχι με βάση την ΠΗΤ. Τελικά ισχύει το δευτερο. Ξερει καμοια είμαι δημόσιο εγώ. Α ξέχασα να σας πω μου πε και για το ζαχαρο και για μερικά λευκά που είχα πιο πολύ έκανα μια γκάφα ότι πήγα και έκανα εξετάσεις αίματος ενώ είχα κάνει την ένεση κορτιζόνης και αυτό επηρεάζει το αίμα και το ζαχαρό. Μου πε πως δε χρειάζεται να ξανκάνω καμπύλη, ουφ τη γλύτωσα απλά θα επαναλάβω την εξέταση την απλή για το ζαχαρο


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Eleonora ναι σε θυμαμαι, φαντάστικα πως είσουν εσύ έπειδη ανέφερες τις θηλές. Πάντως μικρή κοιλίτσα είχες, μια χαρά.

Κορίτσια έλεος πια με τα κιλά, δηλαδή δε φτανει που μας βομβαρδίζουν με ανορεκτικά μοντέλα καθημερινά μας τα ζαλίζουν και στην εγκυμοσύνη. Εγώ είμαι στα +11 και κάθε μέρα αγχωνομαι μηπως την δώ να ανεβαίνει. Χτες ζυγίστικα στο γιτρό και έκατσε δίπλα, αλλα άλλο έβλεπε αυτός άλλο εγώ, του λέω δε βλέπεις καλλά γιατί κοιτάς από τα πλάγια. Η αλήθεια είναι πως ήμουν +2 από τον προηγούμενο μήνα. Μετα μου λέει, μου πάιρνεις κιλάκια γιατί, και ξέρετε τι έκανα έψαχνα την τσαντα μου και άλλαξα θέμα ταχα πως δεν άκουσα.κΑΙ τώρα έχω αγχωθεί γιατί ξέρω πως τα μωράκια πρεπει να πάρουν αλλό ένα εναμιση κιλό οπωσδήποτε πριν γεννηθούν αυτό τον ένα μήνα. Αρα είναι λογικό να πάρω 3 με 4 κιλά μόνο από τα μωρά. Η μαία είπε πως το φυσιολογικό στα διδυμα είναι +15. Τσιμα τσιμα είμαι αλλά να σας πω κάτι εγω θέλω τα μωράκια μου να πάρουν και δε με νοιαζει να περάσω λίγο το όριο


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τα κιλά είναι μια πονεμένη ιστορία....

Και δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι τώρα πια...

Εγώ είμαι +16 και ξέρω οτι θα πάρω σίγουρα τουλάχιστον αλλα 4-5kg. Τι πρέπει να κάνω? Να σκάσω? Ε, λοιπόν όχι!

Ξέρω οτι θα ζοριστώ λίγο μετά τη γέννα για να τα χάσω αλλά δεν θα πεθάνουμε κιόλας!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

elita χαλαρωσε.... διδυμα εχεις δεν μπορεις να παιρνεις μονο ενα κιλο τον μηνα.... ελεος... ενα κιλο υποτιθεται παιρνουμε εμεις με το ενα.. το ιδιο θα εισαι και εσυ με τα δυο??? εξαλλου και αν δεν παρεις 15 που ειναι το προβλεπομενο αλλα παρεις 17 θα παθουν ζημια τα μωρα??? οχι βεβαια... απλα οι γιατροι λενε αυτα που λενε για να κανουμε εμεις λιγοτερα και παλι να ειμαστε οκ....

το μονο που πρεπει ειναι να τρεφομαστε υγιεινα και αν παρουμε και λιγο πιο πανω δεν εγινε και τιποτα βρε κοριτσια..


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαράκι κοντεύει η ώρα της κρίσης...όχι τίποτα αλλά δεν αντέχω την γκρίνια του άντρα μου...και μετά θα πρέπει να κρύβω το σνακ για να μην με βλέπει να τρώω..ολόκληρο σενάριο δλδ..ασε δε η μάνα μου,θα μου κόψει την φαγοεπιδότηση....:lol:

Κοιτάξτε τι βρήκα

http://www.marksandspencer.com/Girls-Babywear-Babywear-0-2-yrs-Kids/b/47111031


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου σας φιλώ!!!

Πάω σπιτάκι να κάνω δουλίτσες (έχουν μαζευτεί μπόλικες γιατί χθες τελικά δεν έκανα τίποτα)....

Τα λέμε αύριο!

Φιλάκια!!!!!!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια η συνταγή που έχω εγώ είναι η ίδια με σένα giota με κάποιες μικροδιαφορές του τύπου αντί για ένα κουταλάκι βάζω δύο μπεικιν και βασικά την σόδα τη διαλύω στο κονιάκ. Τα υλικά τα ανακατευω ως εξής λαδι+ πορτοκαλαδα+ζαχαρη+κονιακ(με σόδα)+ ξύσμα και στο τέλος το αλευρι με το σιμιγδάλι. Δεν τα ζυμώνουμε υπερβολικά γιατί έτσι σφίγγουν. όταν τα βουτάτε στο σιρόπι, τα έχετε αφήσει να κρυώσουν πρώτα και τα βουτατε ένα ένα με μια σουρωτή κουτάλα στο ζεστο σιροπάκι.όσο μείνει το περιχύνετε από πάνω.Εγώ για το σιρόπι έχω 2 φλυτζ ζάχαρη, 2 μέλι και 2 νερό. Καλή επιτυχία να σας γράψω και κουραμπιέδες?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


elita μου είδες πόσο μικρός είναι ο κόσμος?????

Μακάρι να είχαμε συνενοηθεί να τα λέγαμε!!!!

Αλλά θα οργανώσουν κι άλλο σεμινάριο μέσα στον Δεκέμβρη για ανώδυνο τοκετό, (δεν ξέρω βέβαια αν θα αντέξω τις λεπτομέρειες) οπότε ίσως τα πούμε τοτε ε????

Από γλυκάκια δεν έχω αρχίσει ακόμα να φτιάχνω ... αν αρχίσω από τώρα δεν με βλέπω καλά...χχχχχχχχ γιατί τρελαίνομαι για

ΚΟΥΡΑΜΠΙΕΔΕΣ - ΜΕΛΟΜΑΚΑΡΟΝΑ ΜΕ ΣΙΡΟΠΙ ΟΜΩΣ-ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΔΙΠΛΕΣ!!!!!!!!!!

Αχ!!! τι μου κάνετε!!!

Φιλάκια πολλά σε όλες!!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

mariamg thelo ki ego na antigrapso tin mammycool gia tin photo !!!!ti lete na valoume oles tis koilitses mas !!!!!

elita eisai mia xara me ta kila !!!mas kanoun paratirisi gia ta kila kai an tous deis oi perisoteroi(giatroi ,maies)einai pio xontroi apo mas !!!!xaxxaxaxaxxaxxa!!!!

giota thelo kai xrono psisimatos pls !!!to diko mou mati den kovei me ta glyka!!!!!!

mou ayksise o giatros to yutopar miso kathe 4 ...

smouch!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΥΡΑΜΠΙΕΔΕΣ

Της μαμας οι συνταγες από πολλές πουχει δοκιμάσει βγαίνουν πιο τραγανοί και όχοι μπαλάκια του πινγκ πονκ.

1 πκετο φυτίνη ή 800γρ φρέσκο βουτυρο αν μπορεσετε να βρείτε. Εγώ έχω βρει ένα προιον το ΑΡΙΣΤΟΝ που είναι φυτικό με λίγο βουτυρο.το χτυπάμε μεχρι να ασπρισει μαζί με ένα φλυτζάνι ζάχαρη

2αυγα (τα χτυπάμε και τα προσθέτουμε στο πιο πάνω μείγμα

1 φλυτζανάκι του καφε κονιάκ

300γρ αμύγδαλα καβουρδισμένα και τεμαχισμένα ή ολόκληρα ανάλογα με τα γούστα, άλλοι τα θέλουν με τη φλούδα

1 κιλό και 300γρ αλευρι νο1

Πάλι κι εδώ ζυμώνουμε ελαφρα

όσο λιγοτερα τα υγρα τόσο πιο τρυφεροι θα γίνουν.

Ψήνουμε στους 180 βαθμους γαι 30 με 35 λεπτακια και όταν κρυώσουν τα βάζουμε στη σχάρα και πασπαλίζουμε με ζάχαρη άχνη

Καλή επιτυχία κορίτσια ήδη μου τρέχουν τα σάλια


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Eleonora δεν ξέρω εγώ θα κάνω καισαρική επειδη έχω διδυμάκια αυτό δεν είναι για αυτές που θα γεννησουν φυσιολογικά?Πάντως μένεις Πειραιά?Η εδώ γύρω?Μπορουμε να βρεθούμε καμοια φορά

Ινκα 30 με 45 λεπτα στους 180 μέχρι να πάρουν χρώμα βαθυκόκκινο


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες και μπεμπάκια!!

Κοριτσια τα διάβασα τα αρθρα, ειναι σιγουρο πως η γριπη δεν διαπερνάει τον πλακουτα; Ουσιαστικά ο μονος κινδυνος ειναι να μην το αντιμετωπίσουμε εμεις εγκυρα ωστε στην περιπτωση που εξελιχθει σε πνευμονια δεν μπορουμε να παρουμε αγωγη, σωστα;

Ελίτα ενα δυο γλυκάκια για το καλο μπορείς να φας ετσι δεν ειναι; Μην ασχολησε με τετοια πραγματακια, η κάθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετική περιπτωση!! Λογικά με καισαρική θα πας ε;

Φέλια πλησιάζεται!!! Εμεις την δευτέρα θα παμε!!! Σημερα εχω το σεμινάριο θηλασμου στο μοδερκεαρ Χαλκιδας!!! Δυστηχως την αλλη Τεταρτη που ειναι το σεμινάριο τοκετού ο ανδρας μου εχει υπηρεσία οποτε δεν θα το παρακολουθησει!! Ηθελα να ειναι προετοιμασμένος γιατι σχεδιάσει να μπει στον τοκετο!!

Mammycool τέλεια η φωτος!!! Να αντιγράψω την ιδέα σου;

Βρε Νινιακι τι να πω; Καποιοι ανθρωποι ειναι.. αστο καλύτερα!!Ειδες την κορουλα σου πως ειναι;

Ινκα ίσως ειναι επειδη δεν χωράνε πλεον να γυρίσουν καιτο παλεύουν!!! Και εγω το νιωθω καποιες φορες σε σημειο, αλλα πλεον αναγνωρίζω τον πονο!!

Τζεντ ευχαριστώ!! σημερα θα δεις το ζουζουνι σου; περιμένουμε νεα!!!

Ιωάννα πως ειναι ο μικρουλης σου σημερα; Ταλαιπωρειτε Χριστουγεννιατικα!!

Ελεονώρα εμένα μου φαινονται πολυ καλες οι τιμες!! Ο γιατρος σου τι ειπε; οσο για τα κιλά εγω δεν ζυγιζομαι πλεον , πιστευω πως θα εχω φτάσει στα 13-14 τώρα!!

Μαρία μου τελικά μόνο εγώ δεν μπόρεσα να δω τις φωτογραφίες που ανέβασες....

σνιφ.........σνιφ...


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...