Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 20/9/2024 at 4:17 ΜΜ, Katiamaxiking είπε:

      Τόση διαφορά οι κύκλοι μεταξύ τους;; Μου φαίνεται πολύ παράξενο..θα δω τον γιατρό την Δευτέρα από κοντά για να δούμε πως θα προχωρήσουμε και τι θα μου πει...οικονομικα μας συμφέρει να κάνουμε άλλη μια ωοληψια γιατί είναι ήδη στο πακέτο που θα πληρώσουμε. 
      οποτε έχουμε 3 έμβρυα κατάψυξη από την προηγ φορά (1 καλο και 2 μέτρια) και να δούμε αυτό τι θα γίνει..δεν είναι και πολύ υπέρ μας οι πιθανότητες προς το παρόν 

      Και μένα με ίδιο πρώτοκολλο μου φαίνεται μεγάλη η διαφορά έχεις δίκιο αλλά από τη στιγμή που έχεις κατάψυξη δες το θετικό αυτού όσο δύσκολο κι αν είναι. Έχω κάνει 3 διεγερσεις και η μία ήταν για ωοληψια δεν είναι εύκολο να γίνεται συνέχεια το καταλαβαίνω όμως δείτε το μήπως κανετε άλλη μια αφού σας συμφέρει και οικονομικά. Στειλε μας νέα από το γιατρό! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοπελιές!!!

Ινκα πήρα πολλά για τον μήνα αυτόν..πλάκωσα μακαρόνια με τυρί και επειδή μου αρέσουν πολύ τα μαγειρύω συχνά!!!είμαι +7 κιλά απο τότε που ξεκίνησα....:-(

Φέτος δεν θα φτιάξω τίποτα απο γλυκά...αλλά τι να το κάνω θα μου φέρει η μαμά μου..


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

exoume kamia oraia sintagi gia melomakarona?

Έχω εγώ μια συνταγή μούρλια για μελομακάρονα!!!

Έχω ένα φούρνο στη γειτονιά μου που κάνει εξαιρετικά μελομακάρονα!

Η συνταγή είναι πολύ απλή και γρήγορη:

Ξυπνάς το πρωι, κάνεις το ντουζάκι σου, βάζεις τα ωραία ρουχαλάκια σου και πετάγεσαι μέχρι το φούρνο, παίρνεις όσα κιλά θέλεις (απο 2kg κι επάνω αρχίζεις να καταλαβαίνεις), επιστρέφεις στο σπιτάκι σου, τα βάζεις στην ωραία πιατελίτσα σου και μετά κάθεσαι με την ησυχία σου και τα τσακίζεις!!!!!!

Εγώ αυτό θα εφαρμόσω!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!

Τι βλεπω για μελομακαρονα μιλατε ?? Μιαμ μιαμ συμφωνω και εγω με το λιτσακι και εγω ετσι τα φτιαχνω καθε χρονο:P Σημερα ο γιος μου ειχε εγερτηριο απο τις 6 μιση και κοιμαμαι ορθια. Να σας ρωτησω κατι που το εχω απορια εσας τα μπεμπακια εχουν λοξυγγα? Στον γιο μου θυμαμαι τον ενιωθα συνεχεια που ειχε λοξυγγα την μπουμπου τιποτα... Α δεν σας ειπα καταφερε και μειωσα και τα yutopar μισο ανα 4ωρο αντε και στο 6ωρο τωρα!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

xaxaxaxaxa !!!Litsaki ayti tin syntagi tin ksero ...kai petixenei kathe xrono!!!!!:)

..elega mipos mirisei to spiti melomakarona vre koritsia ...tous kourabiedes tous petixeno ...ta melomakarona..ase....

einai pou den exei ksipnisei akoma i mariamg..na deis i syntages vroxi tha pesoun!!!!

felia eimai ki ego makaronou ti na kanoume!!!!..pantos +7 den einai polla!!!!! thimame oti eixes kava kila gi ayto kai fovase ...alla egyos eisai, kai se dyo mines genas!!!!!

nomizo esy kai i giota isaste i pio leptoules egyoules apo tin parea mas...e?telika eseis tha pate me to tanga kai emeis me to tinga e giota???:):):)


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!

Πήρα τα αποτελέσματα από την καμπύλη ζαχάρου:

χρόνοι 0 84 (με φυσ. τιμες 70-110 mg/dl)

60 143

Τι λέτε??? είναι καλά???

Το απόγευμα θα πάω στον γιατρό μου να με δει.....

Από κιλά έφτασα αισίως +7!!!!!!!!!!! και ανεβαίνουμε χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακια μου πως ειστε σημερα, καλα σας διαβαζω, ετσι να μαστε όλες καλα!

Περαστικα στη Bouda!

Και γω κοριτσια αυτη τη συνταγη ξερω για μελομακαρονα εγγυηση!!

Φκιαχνω ομως μπακλαβα για τον αντρουλη μου που τον λενε Χρηστο και φερνει και η πεθερα κουραμπιεδες!

Φετος ομως τπτ δεν κανω απο τραπεζια και τετοια τα Χριστουγεννα θα μαι 34 εβδομαδων του χρονου να μαστε καλα!!!

Σημερα το ριξα στο σιδερωμα εχω να σιδερωσω και τις πετσετουλες της μπεμπινας μου, τα σεντονακια τα κανε η αδερφή μου μπας και ηρεμησει κιολας λιγο!

Τ΄αδερφια μου μου χουν δωσει δωρακια πολλα κι ειμαι χαρουμενη, δηλάδη λεφτα να παρουμε οτι θελουμε!

Αυτα βαριεμαι να μαγειρεψω......................!

Φιλακιαααααααααααααααααααααα ..................................


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!!!

Πήρα τα αποτελέσματα από την καμπύλη ζαχάρου:

χρόνοι 0 84 (με φυσ. τιμες 70-110 mg/dl)

60 143

Τι λέτε??? είναι καλά???

Το απόγευμα θα πάω στον γιατρό μου να με δει.....

Από κιλά έφτασα αισίως +7!!!!!!!!!!! και ανεβαίνουμε χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ

Ο ειδικος πλεον στο ζαχαρο λεει οτι εισαι μια χαρα!!!!!

Και γω 7 κιλα πηρα λογω διατροφης μη φανταστεις οτι θα παιρνα μονο τοσα!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εleonora τελικά για πες που καθόσουν στο σεμινάριο της prenatal. Eγώ καθόμουν με τον άνταρ μου όπως κοιταγες τη μαια πίσω δεξια.

Καλά μικρός που είναι ο κόσμος!!!

Εγώ είχα πάει με την μητέρα μου και καθόμουνα στην προτελευταία σειρά στη μέση!!!!

Εγώ ήμουν που ρώτησα για το αν πρέπει να βάζουμε κρέμα στις θηλές!!!!!

Η μαία φανταστική ε?????? Όλα τα λεφτά!!!!

Για φαντάσου ε??????


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Giota θέλω κι εγώ τη συνταγή (είμαι γλυκατζού τι να κάνω?)

Eleonora, σε ζηλεύω!!! Μόλις +7kg? Τι να πούμε κι εμείς????

Πάντως η καμπύλη σου νομίζω πως είναι πολύ καλή!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Georgiab, συμφωνώ για τον μπακλαβά. Θα φτιάξω κι εγώ για τον αντρούλη μου (τον λένε Σπύρο)....

Πολίτικο μπακλαβά με φρέσκο βούτυρο και φυστίκια αιγίνης...

...μου τρέχουν ήδη τα σάλια!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι λέτε καλέ...εγώ ξεκίνησα με +10 απο την πρώτη..τώρα δεν έπρεπε να περάσω τα 8 κιλά!!!

Αλλά το θέμα είναι ότι είναι όλα συγκεντρωμένα στην κοιλιά...μου λένε ότι δεν έχω πάρει αλλά το βάρος είανι αφόρητο...και με μικρό παιδί,αστα να πάνε


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ενα μπωλ βαζεις 1 φλυτζανι σπορελαιο - 1/2 φλυτζανι λαδι - 1/2 φλυτζανι φυτινη και 1 φλυτζανι ζαχαρη και τα χτυπας καλα, μεχρι να γινουν γινουν αφρατα. Μετα ριχνεις μεσα 1/4 φλυτζανιου κονιακ - 3/4 φλυτζανιου χυμο πορτοκαλι - 2 κουταλακια του γλυκου ξυσμα πορτοκαλιου - 1/2 κουταλακι του γλυκου κανελλα - 3 βανιλιες και 1 κουταλακι γλυκου σοδα (που την εχεις διαλυσει σε 4-5 κουταλιες σουπας γαλα) και ανακατευεις καλα. Σε αλλο μπωλ βαζεις 750 γρ αλευρι για ολες τις χρησεις - 1 κουταλακι γλυκου baking powderκι λιγο αλατι και αφου τα ανακατεψεις καλα τα ριχνεις στο αρχικο μειγμα. Ζυμωνεις και προσθετεις οσο αλευρι ακομα χρειαστει..... Πλαθεις και ψηνεις στον φουρνο , στον αερα στους 180 βαθμους. Ποση ωρα δεν θυμαμαι , αλλα τα βλεπω με το ματι....

Για το σιροπι βαζεις 5 φλυτζανες ζαχαρη - 5 φλυτζανες νερο - 1 φλυτζανα μελι και ενω αυτο βραζει βουτας τα μελομακαρονα... το ποσο ειναι θεμα γουστου ποσο πολυ μελωμενα τα θες... Μετα πασπαλιζεις με κανελλα και τριμμενο καρυδι και απολαμβανεις....

(η συνταγη βγαζει περιπου 35 κομματια - οταν λεμε φλυτζανα εννοουμε αυτη των 250 κ. εκ. οχι τις μεγαλες που πεινουμε γαλα!!!)

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ!!!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...