Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Ο άντρας μου γεννήθηκε με κρυψορχία από τη μια πλευρά και χειρουργήθηκε μικρός.Παρολα αυτά έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια και όπως μας είπε μια ανδρολογος,είναι τυχερός που έχει σπέρμα και κάναμε και ένα παιδάκι.Το 2022 που έδωσε σπέρμα είχε λίγο καιρό που είχε κόψει το κάπνισμα και τώρα που ξαναέκανε σπερμοδιαγραμμα έχει παραπάνω σπερματοζωάρια.Βελτιωθηκε μόνο ως προς την ποσοτητα.Σταματησε και το αλκοόλ,παίρνει και βιταμίνες(απλές,τις pregnacare)και ελπίζουμε με τη μικρογονιμοποίηση να βρεθεί υγιές σπέρμα και να κάνουμε ένα ακόμα παιδάκι.Εχω χαμηλή ΑΜΗ και είμαι 39,την Τετάρτη κάνουμε ωοληψια και ελπίζουμε από τα τρία ωάρια που φαίνονται στον υπέρηχο,να γονιμοποιηθεί έστω το ένα.Ευτυχως έχουμε άψογο γυναικολόγο και η κλινική έχει πολύ καλούς εμβρυολογους,είμαστε στη Θεσσαλονίκη στο Fer...lia του Γένεσις

      Θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία και σε λίγο καιρό να γίνεις μανούλα ❤️

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Δεν ξέρω inkaki πότε doppler αυτό περιμένω κι εγώ την αλλη βδομαδα που θα δω το γιατρό φαντάζομαι θα μου πει. Ναι τα μικρά μου όλο κουνιούνται.και όσο κουνιούνται κυνηγαω το μπαμπά τους να τρεξει να βάλει το χέρι του να τα νιώσει. Εγώ είμαι 28.

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι καμπύλη ζαχάρου μόνο αν ήταν υψηλη την πρώτη φορά ξανακάνεις ή πρεπει να κάνεις κάθε μήνα. Γιατί έκανα τώρα τις εξετάσεις αίματος τις γενικές του κάθε μήνα άλλα δε μουχε γράψει να ξανακάνω καμπύλη ζαγχάρου. όχι τιποτα άλλο αλλά τις τρώω τις σοκολατίτσες μου.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια!!!

Πως ειστε? Εμενα τις τελευταιες μερες με εχει πεθανει η πλατη μου δεν μπορω να καθομαι πολλη ωρα καθιστη και ειδικα οταν οδηγω ωρα στο αυτοκινητο με πεθαινει και δεν με ποναει η μεση αλλα η πλατη πιο ψηλα δηλαδη.. το εχει καμια αλλη αυτο? Εσεις που παιρνετε το yutopar ποσο καιρο το συνεχιζετε? Σημερα κλεινω μια εβδομαδα που παιρνω μισο ανα δυωρο εκτος απο το βραδυ που κοιμαμαι οι συσπασεις εξαφανιστηκαν σχεδον και λεω να παρω το γιατρο να μου μειωσει λιγο την δοση να το κοψω τελειως φοβαμαι και δεν θελω.

Πω πω ολο ερωτησεις ειμαι πρωι πρωι :P

Να εχετε ολες μια τελεια μερα!!!!!!!!!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!

Τελικά παρέλαβα την παραγγελία μου από το mothercare Αγγλίας!!! Όλα μια χαρά, εκτός από 1-2 δικές μου βλακειούλες!! Πχ το μαξιλάρι θηλασμου στις 10λιρες.. εε έλεγε δίπλα cover!!! Χιχιχι εγω δεν το κατάλαβα!!!! Δεν πειράζει, τουλάχιστον τώρα εχω το πατρόν ωστε να φτιάξω μονη μου το μαξιλάρι!! Η ζακετούλα τελικά δεν ηταν αυτό που νομιζα, αλλα είναι ομορφη!!!

Σήμερα δεν έχω και την καλύτερη διάθεση.. παρόλο που το απόγευμα θα έρθουν τα πράγματα της μικρής!!! Με εχει πιάσει μελαγχολία.. μοναξιά.. κτλ..

Elita γιατι δεν πας μόνη σου να κάνεις έναν υπέρηχο στην μητέρα αφου το θέλεις; Πχ εμένα ο γιατρός μου μου ειπε πως δεν χρειάζεται να κάνω την καμπύλη γιατι τα ούρα που μου παίρνει κάθε μηνα είναι καλα!! Εγω όμως ήθελα να την κάνω για να είμαι πιο ήρεμη και πήγα και την έκανα!!! Υπέρηχο Βʼ επιπέδου δεν έκανες;

Katerina να τον παρεις, εγω θεωρώ πως ειναι πολλα τα χάπια που παιρνεις!! Είμαι τώρα στις 5-7 συσπάσεις την ημέρα και ο γιατρός μου μου ειπε να μην παρω ξανά χαπια γιατι εμποδίζω την μήτρα να προετοιμαστει καταλλήλως!! Την στιγμή που μπήκα στον εβδομο ειναι φυσιολογικό λεει!! Απλα να τις παρακολουθώ και να τον ενημερώνω!!

Κορίτσια ουτε εγω θέλω κανένα σπίτι μου τις πρώτες μέρες!! Θέλω να ηρεμήσω, να μπω σε μια σειρά και να μπορέσω εστω τον ελάχιστο ελευθερο χρόνο που θα έχω για εμένα να ξεκουράζομαι!! Έχουμε στριμωχτεί παρα πολύ στο σπίτι, ακόμα και ένα άτομο ή δυο χωρίς να το θέλουν φυσικά δημιουργούν φασαρία!! Αν βλέπατε ποσο ελάχιστο χώρο έχουμε πλεον θα καταλαβαίνετε!! Εξάλλου πες πως θέλω να θηλάσω, εε θέλω να εχω την ελευθερία να το κάνω οπουδήποτε και όχι να κλείνομαι στην κρεβατοκάμαρα μας!! Ο άνδρας μου θα πάρει δέκα εργάσιμες άδεια και προσπαθεί να πάρει 15!! Αλλα θα το δουμε γιατι έχουμε έναν γάμο-βάπτιση στο χωρίο του εξω από την Αρτα και οσο ναʼ είναι θέλει άδειες για να προετοιμαστούμε!!

Κοριτσια η κόρη μου ειναι βαμπιράκι!!! την ημέρα ειναι ελάχιστα ξυπνια!! Με το που πάει οκτώ το βράδυ ομως και σε τακτά χρονικά διαστήματα ξυπνάει και ζαρζανευει!! Λέτε να μην κοιμάται το βράδυ οταν γεννηθει;

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαΜαρια και η δικια μου τα ιδια ολο το βραδυ κλωτσαει και το πρωι μεχρι το απογευματακι συνηθως ριχνει υπνους ελπιζω να μην συνεχισει το ιδιο προγραμματακι οταν βγει γιατι με βλεπω να μην κοιμαμαι ποτε


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα Ηλπιζα σε μια διαφορετική απάντηση!!! Κάτι στο στυλ "οοοχιι μην ανησυχείς θα ειναι ξυπνια την ημέρα και θα κοιμάται το βράδυ οταν γεννηθει" :P (Πάντως αν συνεχισουν ετσι οι κορες μας μας βλέπω να ξενυχτάμε παρέα!!)

Πάντως απο την 14η εβδομάδα που την άκουσα εχουμε την σταθερότητα του 5.00-5.30 τα ξημερώματα!!!

Θυμάστε που νωρίτερα ξυπναγα παντα εκείνη την ώρα; αυτή την ώρα την άκουσα για πρώτη φορά και ακόμα και σημερα που την νιώθω συνέχεια αυτή την΄ωρα ειναι πάντα ξύπνια!! Λέτε να μου σπάσουν τα νέρα τα ξημερώματα;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalimera manoules!!!!!

elita ,ki ego eixa kali kabili zaxarou kai o giatros mou eipe na min epanalavo tin eksaetasi ...ayton ton mina...den ksero an tha mou ti zitisei meta .ki ego troo sokolatitses!!!!

katerinaki ponaei i platoula sou e?sigoura to diko sou soma kataponite kai me ton gio sou pou tha ton sikoneis pistevo.o ponos stin plati borei na einai kai apo to varos tou stithous ,apo psiksi, apo stomaxi,i kai apo kaki stasi ...

ego yutopar perno miso kathe 6...nomizo etsi tha me paei mexri to telos ...ti na po ...pantos tin ora pou einai na to paro arxizoun i sispaseis ...opote den to kovo!!!!!

maraki,fenete oti den eisai kala ton teleyteo kero ..exeis xasi tin dimiourgikotita sou ...isos giati ta organoses ola apo prin kai tora les...ayto itan?

min afinese boubou giati me ta tin genna apo oti mou exoun pei i ormones tha mas pezoun trela pexnidia !!!

na ksekinas tin mera sou me ena oraiao proino kai na etimazese san na prokite na pas stin doulia (ntisimo ,vapsimo...)prepei na mas doune omorfes i koroules mas e?mi se pernei apo kato kai kaneis stin akri ton eayto sou....a kai na se vlepei o ilios!!!

yparxei periptosi an petakseis kanena pragmataki sto spiti na meegalosei o xoros ?

na exoume oles mia omorfi meraaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

smouch!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αυτό Ινκα μου! Είναι πως εδω ειμαι παντελώς μονη μου, οικογένεια, φιλοι είναι ολοι μακριά!!! Μου λείπει πολυ η προσωπική επαφή!! Οκ μιλάμε πολλές ωρες στο τηλεφωνο ή στο ιντερνετ αλλα αυτο δεν ειναι προσωπική επαφή!! Μου λείπει να πάμε χαλαρά για ενα καφεδάκι, για ψώνια κτλ κάτι χαζό, μικρό αλλα πολύτιμο!! Και πριν ετσι ήμουν απλα οταν μια κατάσταση συνεχίζεται με το περασμα του χρόνο σε βαρύνει περισσότερο!!! Εδω έχω μονο τον άνδρα μου δεν εχουμε κανει καποιο κύκλο, οποτε καταλαβαινεις!!! Ασε που και με τα νυχτερινά του, υπηρεσίες κτλ εμένα με πιάνει ανασφάλεια να ειμαι μονη στο σπιτι μας, στην πολυκατοικία και σε ολόκληρο το συνοικισμο!!!

Στο σπίτι δεν μπορούμε να αλλαξουμε τίποτα δυστηχώς, αλλα απο μια αποψη δεν με πειράζει κιολλας γιατι ειναι ενας καλός τροπος να έρχονται μεν οι γονείς μας να δουν την μικρή αλλα να μην μπορούν να μεινουν για μέρες!! Πιστευω και ευτυχώς ο ανδρας μου με στηρίζει σ'αυτο πως πρέπει να μάθουμε οι τρεις μας να ειμαστε οικογένεια!! Εξάλλου δεν ξέρουμε που θα είμαστε στο δεύτερο παιδί, μπορεί εδω, μπορεί πισω στην Ορεστιάδα, μπορεί στην Χίο, Μυτιλήνη, Σάμο οπουδήποτε!! Και τότε πάλι θα πρεπει να τα αντιμετωπίσουμε μονοι μας, οποτε ειναι καλό να μαθαίνουμε και να δεθούμε και ως οικογένεια οχι μόνο ως ζευγάρι!!! Και μόλις μπούμε σε μια σειρα ας ερθουν οι δικοί μας να μεινουν για οσο θέλουν, δεν εχω προβλημα, ισα ισα.. Αλλα τον πρωτο καιρο θελω να μάθουμε να ειμαστε οικογένεια!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!!

Τί κάνετε κοριτσάκια? Εμείς καλά, περάσαμε μια τρομάρα προχθές βράδυ με τον μικρό μου, ξύπνησε στισ 12 με κλάμματα και σχεδόν άπνοια, δεν μπορούσα να τον ηρεμήσω με τίποτα. Πώς να ηρεμήσει κιόλας, αφού δεν μπορούσε να αναπνεύσει!Εγώ η κακομοίρα δεν είχα ξανακούσει κάτι τέτοιο ούτε και μου είχε συμβεί και δεν ήξερα τί να κάνω..πήρα την γιατρό και από την τρομάρα μου δεν μπορούσα να της εξηγήσω τί γινόταν!Αφήστε κορίτσια, να μην τυχαίνει ποτέ σε καμμία μανούλα και κανένα μωράκι τέτοιο πράγμα..να βλέπεις το παιδάκι σου να σπαράζει και να μην ξέρεις τί να κάνεις!! Μόλις τον πήγαμε στη γιατρό- και οι 2 σε αλλόφρονα κατάσταση, ούτε και θυμάμαι τί είχα φορέσει και πώς ήμουν- μας λέει αμέσως στον καθαρό άερα και σταγόνες κορτιζόνης, είχε πάθει λαρυγγίτιδα με οξύ οίδημα, πρήξιμο δλδ, γι αυτό δεν μπορούσε να πάρει ανάσα. Μετά κάναμε μασκάκια αερολιν κλπ, κλπ - οι ήδη μανούλες σίγουρα ξέρουν τί λεω- και ηρέμησε το παιδάκι μας. Η γιατρός τον είδε και μου λέει, δεν νομίζω να το γλιτώσετε το νοσοκομείο. Εγώ τα έπαιξα, πρώτον γιατί το νοσοκομείο απέχει 55 χλμ και 2ον σκέφτηκα αμέσως την γρίπη και όσους είναι εκεί ασθενείς!! Αλλά δεν υπήρχε περίπτωση να μην πάω με το παιδί μου..τέλοσπαντων, τέλος καλό, όλα καλά. γυρίσαμε σπίτι, καθήσαμε στο μπαλκόνι για καμμιά ώρα, όλα τα παράθυρα ανοιχτά και αποικοιμήθηκε. Μετά φιλούσα τσίλιες όλο το βράδυ, καταλαβαίνετε μην το ξαναπάθει..χαμός σας λέω!

Τώρα ακολουθούμε αγωγή και ο θεός βοηθός..και το θέμα είναι πώς δεν είχε κανένα, μα κανένα σύμπτωμα πρίν!!

Μαρακι, όλα καλά θα είναι, μην αγχώνεσαι για τίποτα! Εσύ θα πείς ποιον θέλεις και ποιον όχι στο σπίτι σου, εξυπακούεται αυτό! Εγώ τις πρώτες ημέρες είχα την μανούλα μου, αλλά για να με βοηθάει με το σπίτι, όχι με το μωρό! Έκατσε περίπου 2 εβδομάδες και μετά μόνη μου..και όσο για τον χώρο, σε καταλάβαίνω!Και εγώ σε τέτοιες καταστάσεις δεν θέλω πολλούς στα πόδια μου!Τα πεθερικά μου μια ζωή έρχονται ανά 5αδες τουλάχιστον και αυτό πάντα με εκνεύριζε. Από τότε που γέννησα τον Νικόλα, το ξεκόψαμε..τους το ξεκαθάρισα και τέλος!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι αυτό Ινκα μου! Είναι πως εδω ειμαι παντελώς μονη μου, οικογένεια, φιλοι είναι ολοι μακριά!!! Μου λείπει πολυ η προσωπική επαφή!! Οκ μιλάμε πολλές ωρες στο τηλεφωνο ή στο ιντερνετ αλλα αυτο δεν ειναι προσωπική επαφή!! Μου λείπει να πάμε χαλαρά για ενα καφεδάκι, για ψώνια κτλ κάτι χαζό, μικρό αλλα πολύτιμο!! Και πριν ετσι ήμουν απλα οταν μια κατάσταση συνεχίζεται με το περασμα του χρόνο σε βαρύνει περισσότερο!!! Εδω έχω μονο τον άνδρα μου δεν εχουμε κανει καποιο κύκλο, οποτε καταλαβαινεις!!! Ασε που και με τα νυχτερινά του, υπηρεσίες κτλ εμένα με πιάνει ανασφάλεια να ειμαι μονη στο σπιτι μας, στην πολυκατοικία και σε ολόκληρο το συνοικισμο!!!

Ακριβώς ετσι ήμουν και εγώ όταν πρωτοήρθα εδώ και ακόμα δεν έχω κάνει φίλες να πάμε για καφέ κλπ..αλλά όπως λές έχω έρθει πιο κοντά με τον άντρα μου και έχουμε κάνει την δική μας παρέα..και χθές με αυτό που συνέβη στον Νικόλα, τρέχαμε μόνοι μας, αλλά τα καταφέραμε!Μην ανησυχείς, σκέψου πώς και άλλοι αντιμετωπίζουν ίδια και χειρότερα..και μην σκέφτεσαι πώς όλοι οι άλλοι περνάνε καλύτερα από εσένα!Είναι μεγάλος μύθος αυτό..


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

πω πω ιωαννα τι περασες και εσυ? τοσκεφτομαι και ανατριχιαζω ειχα παθει και εγω λαρυγγιτιδα οταν ημουνα μωρο και ακομα θυμαται η μανουλα μου που με πηγε μελανιασμενη στο παιδων ελπιζω να ειναι περαστικα ολα και να μην ξαναταλαιπωρηθει το αγορακι σου

Μαρακι μην πεφτεις και εγω τελευταια δεν ειμαι στα καλα μου γιατι με τις συσπασεις εχω περιοριστει πολυ και μου λειπει ο γιος μου απιστευτα γιατι ο γιατρος μου ειπε σε καμια περιπτωση μην τον εχω εγω μονη μου και ετσι τον πηγαινω στην γιαγια του το πρωι και τον παιρνω το απογευματακι ο αντρας μου στην καλυτερη να γυρισει κατα τις 7 σπιτι οποτε ολη μερα ειμαι μονη και μου λειπει το αγορακι μου και νιωθω πως χανω στιγμες μαζι του αλλα τι να κανω οπως λεει ο αντρας μου τα κανουμε ολα για το καλο της μικρουλας και μετα θα εχουμε πολυ χρονο σαν οικογενεια


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πω πω τι ηταν αυτο που πέρασες; Πως ειναι τωρα;

Αχ δεν σκέφτομαι κάτι τέτοιο!! Εχω το κοριτσάκι μου και αυτο ειναι το πιο πολυτιμο όλων!! Απλα πολυ κλεισουρα και πολυ απότομα.. απο την κουραση των συνεχιζόμενων ταξιδιών περα δώθε, περάσαμε κατευθείαν στην κλεισουρα του σπιτιου.. δεν ξερω κοριτσια ισως τελικα με επιασαν και εμένα οι ορμόνες!!! Λέω να παω να περπατησω λιγο στην παραλία.. μπορει να εχω διάφορα άλλα, αλλα το πόδι μου ειναι καλά αυτες τις ημερες..


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

ναι Μαρακι αυτο να κανεις να βγαινεις μικρες βολτουλες εστω και μονη σου και να σκεφτεσαι οτι ο καιρος περναει γρηγορα και σε λιγο θα βγαινεις παρεουλα με το κοριτσακι σου και θα δεις ποσο καλυτερα θα εισαι


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Κοριτσάκια

Ιωάννα, τρελό σοκ πρέπει να έπαθες - περαστικό στον μικρό σου - πω πω!όλα καλά από εδώ και εμπρός .. Δηλαδή απ'ότι κατάλαβα πρήστηκε και αυτό τον εμπόδιζε να αναπνεύσει?? Φαντάζομαι και τον μικρούλη σου πόσο θα τρόμαξε.

...


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

Μαρία, στο Βασιλικό δεν είσαι? Και στην Ερέτρια μπορείς να κάνεις ωραία βόλτα, είναι πολύ όμορφα εκεί! Εμείς παραθερίζουμε λίγο πιο πέρα, προς Αμάρυνθο και μου αρέσει πολύ... Μου έχει λείψει τόσο η θάλασσα, και τώρα που κάηκαν και όλα δεν θέλω ούτε στον Μαραθώνα να πάω γιατί θα με πιάσει κατάθλιψη με τα καμένα στον δρόμο


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!

Ιoanna περαστικά στον μικρούλι σου.. Φαντάζομαι το σοκ που έπαθες.. Εύχομαι να ήταν η πρώτη και η τελευταία φορά που έπαθε κατι τέτοιο το παιδάκι..

Mariamg κάνε υπομονή... Αφού έχεις τον άντρα σου, είσαι μια χαρά!! Σε λίγο καιρό θα έχεις και το μωράκι και όλα θα είναι τέλεια!!!

Εγώ κορίτσια εχθές ξεκίνησα την γενική και τελείωσα στις 20:00... Ακόμα βέβαια μου μένουν κάτι λεπτομέριες και ένα καλό σκουπισμα και σφουγγάρισμα!!! Αν προλάβει την σημερινή πτήση ο άντρας μου θα είναι αυριο στις 15:00 μαζί μας!!! Αλλιώς την Κυριακή το πρωί!!! Εντωμεταξύ θέλω να κάνω και αποτρίχωση και να βάψω νυχάκια κλπ κλπ και μου φαίνεται οτι δεν θα προλάβω!!!

705727zgto2ir3ld.gif


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...