Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Ο άντρας μου γεννήθηκε με κρυψορχία από τη μια πλευρά και χειρουργήθηκε μικρός.Παρολα αυτά έχει ολιγοασθενοτερατοσπερμια και όπως μας είπε μια ανδρολογος,είναι τυχερός που έχει σπέρμα και κάναμε και ένα παιδάκι.Το 2022 που έδωσε σπέρμα είχε λίγο καιρό που είχε κόψει το κάπνισμα και τώρα που ξαναέκανε σπερμοδιαγραμμα έχει παραπάνω σπερματοζωάρια.Βελτιωθηκε μόνο ως προς την ποσοτητα.Σταματησε και το αλκοόλ,παίρνει και βιταμίνες(απλές,τις pregnacare)και ελπίζουμε με τη μικρογονιμοποίηση να βρεθεί υγιές σπέρμα και να κάνουμε ένα ακόμα παιδάκι.Εχω χαμηλή ΑΜΗ και είμαι 39,την Τετάρτη κάνουμε ωοληψια και ελπίζουμε από τα τρία ωάρια που φαίνονται στον υπέρηχο,να γονιμοποιηθεί έστω το ένα.Ευτυχως έχουμε άψογο γυναικολόγο και η κλινική έχει πολύ καλούς εμβρυολογους,είμαστε στη Θεσσαλονίκη στο Fer...lia του Γένεσις

      Θα σου ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία και σε λίγο καιρό να γίνεις μανούλα ❤️

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια μου σημερα εχω πολλα νευρα! Πηγα να παρω τις εξετασεις για το ζαχαρο!Τελικα τις μισες εξετασεις τις είχε η γιατρος την περιμενα απο τις 11 μεχρι τις 1:30 και μου λεει " η καμπλυλη ειναι παθολογικη" καγκελο εγω, συνεχιζοντας μου λεει "δε μπορω να σου πω τωρα ομως γιατι εχω δουλεια θα ρθεις τη Δευτερα το απογευμα" γκρρρρ!! Η μεγαλυτερη γκατεμια είναι πως ξεχασα το κινητο μου στο σπίτι να την επαιρνα να μην περιμενω τοσες ωρες και δεν εγινε και η δουλεια μου! Μου ειπε στο ποδι οτι ισως χρειαστει ινσουλινη τα νευρα μου, αυτα!!!

Μη λετε για ονειρα και sex την πρωτη φορα που ειχα αιμοραγία εβλεπα ενα οργιο ευτυχως με τον αντρα μου και είχα οπως λεει και inka οργασμό! Την αλλη μερα του ελεγα συνεχεια εσυ φταις ερχεσαι και μ΄αναστατωνεις στα ονειρα μου! Τωρα τελευταια δε βλεπω ονειρα ευτυχως εχω αποκτησειι φοβία απο τότε! Οταν μ΄ακουμπαει εν το μεταξυ ο αντρας μου γαργαλιεμαι ποτε δε γαργαλιομουνα μεχρι τωρα!

Παω να μαγειρεψω τπτ Φιλακια!!!!!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γειά σας κοριτσάκια!

Με γειά τα καινούρια πράγματα όσες πήρατε και καλορίζικα! Μπράβο και για τον ωραίο υπέρηχο, όλα καλά - σούπερ!

Και εγώ βλέπω όνειρα και ξυπνάω λίγο σαν την τρελή γιατί δεν ξέρω αν έχω οργασμό μέσα στον ύπνο μου και ψάχνομαι για υγρά. Το είχα πει στον καλό μου & με κοίταζε σαν να είμαι ζόμπι!

Έπίσης βλέπω κάτι κουλούς εφιάλτες - σήμερα ξύπνησα κλαίγοντας γιατί έβλεπα ότι ο αδελφός μου και η κολλητή μου που είναι ζευγάρι δεν με είχαν καλέσει στην βάφτιση της τρίτης τους κόρης.... Η βάφτιση εν τω μεταξύ έχει γίνει από τον Μάιο...

Anyway, να είμαστε καλά και από τρέλα άλλο τίποτα

Το πρόβλημα είναι ότι αισθάνομαι πάρα πολύ κουρασμένη

Η δουλειά με εξαντλεί, αν και το πάω αρκετά χαλαρά.

Σύμφωνα με τον νόμο πρέπει να σταματήσω στις 17 Δεκεμβρίου - γεννάω τέλη Ιανουαρίου. Έλεγα να το κρατήσω και άλλο και να δουλεύω όσο πάει, αλλά αν έχω κουραστεί από τώρα, πώς θα είμαι σε 1 μήνα?? Τελικά ο νομοθέτης μήπως έχει δίκιο σε μερικά πράγματα??

Ινκάκι όντως μερικοί ηλικιωμένοι είναι αλλού για αλλού και οι μεγαλύτεροι κάφροι... Σόρρυ για την έκφραση αλλά πραγματικά είναι αυτοί που θα σπρώξουν, θα απαιτήσουν και θα προσβάλλουν. Τί να πώ!


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

georgiahar ,sigxaritiria gia tin boubou sou!!!!borei na eisai 3 meres piso alla den ksereis pote tha geniseis ?sou eipe ?

georgia ,exeis faei trrelo agouri....ego den katalaveno ...ti paei na pei exo douleia tora ela tin deytera ..den eisai esy i douleia tis ?sorry pou se fitiliazo ...tespa ola na pane kala kai insoulini na xriastei pantos ..simasia exei na eina gera ta morakia mas ...e?ki emeis ypomoni!!!!!...orgia????wow!!!!!:):):)

bouda ki esy ??poly xerome koritsia pou sas simvenei ki esas ayto !!!giati fovithika ligo tin nyxta ...eniosa typsis oti den tha eprepe na skeftome etsi ...kai apo tin alli fovithika mipos gino san kati manoules pou koroidevo ...me kokino kragion ,kokines botes vinilio ,ksantho mali,kai ntekolte mexri to gonato !!!!!xaxxxaxaxaxxaxxaxaxa!!!!!:)...toulaxiston na isaste ki eseis etsi!!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας κι από μένα.

Σας διαβάζω συνεχώς και χαίρομαι για τα καλά σας νέα, αλλά έχω πάαρα πολύ καιρό να γράψω.

Μια και πήγα όμως κι εγώ χθες για υπέρηχο, θέλω να σας γράψω τα νέα κι από το δικό μου μπεμπάκι.

Θυμίζω είναι αγόρι, και χθες (27+2) μου είπαν οτι είναι 1.200 kg κι ο γιατρός το χαρακτήρισε "παχουλό". :P

Γενικά είμαι καλά, αλλά ρε παιδί μου από αντοχές... άστα να πάνε.. με μια δυο δουλειές βγαίνω off, τελείως.

Περιμένω πως και πώς να έρθει ο καιρός να σταματήσω την δουλειά.

Από κιλά είμαι +9 κι από ψώνια τίποτε ακόμη, τα αφήνουμε κάποια για τον Δεκέμβρη και κάποια άλλα για τις εκπτώσεις. Βλέπω όμως ότι αρκετές από σας είναι πολύ οργανωτικές και σας ζηλεύω.

Τα πικρά θέματα καρότσι και βλαστοκύταρα τα αποφεύγω ακόμη.. αλλά κάποια στιγμή θα πρέπει να αρχίσω το ψάξιμο αναγκαστικά.

(αν και για το καρότσι φίλη με δίδυμα μου είπε ότι μακράν από όλα είναι καλύτερο το Maclaren και μάλιστα αυτό που απέσυραν μαζικά, αλλά αυτά είναι και λίγο σχετικά έτσι δεν είναι; )


Gfl2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κοριτσάκια!

Με γειά τα καινούρια πράγματα όσες πήρατε και καλορίζικα! Μπράβο και για τον ωραίο υπέρηχο, όλα καλά - σούπερ!

Και εγώ βλέπω όνειρα και ξυπνάω λίγο σαν την τρελή γιατί δεν ξέρω αν έχω οργασμό μέσα στον ύπνο μου και ψάχνομαι για υγρά. Το είχα πει στον καλό μου & με κοίταζε σαν να είμαι ζόμπι!

Έπίσης βλέπω κάτι κουλούς εφιάλτες - σήμερα ξύπνησα κλαίγοντας γιατί έβλεπα ότι ο αδελφός μου και η κολλητή μου που είναι ζευγάρι δεν με είχαν καλέσει στην βάφτιση της τρίτης τους κόρης.... Η βάφτιση εν τω μεταξύ έχει γίνει από τον Μάιο...

Anyway, να είμαστε καλά και από τρέλα άλλο τίποτα

Το πρόβλημα είναι ότι αισθάνομαι πάρα πολύ κουρασμένη

Η δουλειά με εξαντλεί, αν και το πάω αρκετά χαλαρά.

Σύμφωνα με τον νόμο πρέπει να σταματήσω στις 17 Δεκεμβρίου - γεννάω τέλη Ιανουαρίου. Έλεγα να το κρατήσω και άλλο και να δουλεύω όσο πάει, αλλά αν έχω κουραστεί από τώρα, πώς θα είμαι σε 1 μήνα?? Τελικά ο νομοθέτης μήπως έχει δίκιο σε μερικά πράγματα??

Ινκάκι όντως μερικοί ηλικιωμένοι είναι αλλού για αλλού και οι μεγαλύτεροι κάφροι... Σόρρυ για την έκφραση αλλά πραγματικά είναι αυτοί που θα σπρώξουν, θα απαιτήσουν και θα προσβάλλουν. Τί να πώ!

Αν γεννάς τέλη Ιανουαρίου γιατί σταματάς 17 Δεκεμβρίου? Εγώ έχω υπολογίσει με ΠΗΤ 10/02/2010 οτι πρέπει να σταματήσω 15.12.09? Εσύ γιατί είσαι μετά απο μένα αφού γεννάς νωρίτερα?????


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ΠΗΤ στα χαρτιά έχω 10/02 όπως εσύ και για αυτό ο γιατρός του ΙΚΑ μου έβγαλε 17/12 να σταματήσω τη δουλειά

Ωστόσο θα γεννήσω 2 εβδομάδες νωρίτερα, στην 38η εβδομάδα δηλαδή με καισαρική


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ΠΗΤ στα χαρτιά έχω 10/02 όπως εσύ και για αυτό ο γιατρός του ΙΚΑ μου έβγαλε 17/12 να σταματήσω τη δουλειά

Ωστόσο θα γεννήσω 2 εβδομάδες νωρίτερα, στην 38η εβδομάδα δηλαδή με καισαρική

Α μάλιστα, κατάλαβα.

Εγώ είχα ΠΗΤ 05.02.2010, όταν ζήτησα απο το γιατρό μου βεβαίωση για τον γιατρό του ΙΚΑ μου έγραψε ΠΗΤ 09.02.2010 (μετά τον υπέρηχο είδαμε οτι η μπέμπα ήταν πιο μικρή) και ο γιατρός του ΙΚΑ δίνει 10.02.2010.

Τελικά δεν ξέρω πότε θα γεννήσω! ΧΑΧΑΧΑ!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

georgiahar ,sigxaritiria gia tin boubou sou!!!!borei na eisai 3 meres piso alla den ksereis pote tha geniseis ?sou eipe ?

georgia ,exeis faei trrelo agouri....ego den katalaveno ...ti paei na pei exo douleia tora ela tin deytera ..den eisai esy i douleia tis ?sorry pou se fitiliazo ...tespa ola na pane kala kai insoulini na xriastei pantos ..simasia exei na eina gera ta morakia mas ...e?ki emeis ypomoni!!!!!...orgia????wow!!!!!:):):)

bouda ki esy ??poly xerome koritsia pou sas simvenei ki esas ayto !!!giati fovithika ligo tin nyxta ...eniosa typsis oti den tha eprepe na skeftome etsi ...kai apo tin alli fovithika mipos gino san kati manoules pou koroidevo ...me kokino kragion ,kokines botes vinilio ,ksantho mali,kai ntekolte mexri to gonato !!!!!xaxxxaxaxaxxaxxaxaxa!!!!!:)...toulaxiston na isaste ki eseis etsi!!!!!!

Και γω αυτο σκεφτομαι να γερο το κοριτσακι μου θα κανω οτι χρειαστει! μια φιλη που εκανε κ' αυτη ζαχαρο το κρατησανε για παρακολουθηση μια μερα και μετα της το πηγανε το μωρακι......... δε θελω σνιφ!!!!!

Κοιτα τωρα που λες για ντεκολτε εγω κοιταω στη ντολαπα κατι φουστακια μινι που εχω και κατι αλλα ρουχαλακια και σκεφτομαι πως τωρα που θα γινω μανα μηπως πρεπει να ντυνομαι πιο συντηριτικα???

Ασε που αν βλεπω κανενα νεαρο ωραιο στο δρομο σκεφτομαι πως δε θελω να πληγωσει κανενας τη κορουλα............ μου εχω ξεφύγει τελιως!!!!!!!!!!

Επισης σκεφτομαι ατελειωτες ωρες στα hodos center και πολλα καλυντικα που θα αγοραζουμε παρεα......... δε τη παλευω!!!!!!!!!!!!!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ πάλι βλέπω κάτι νεαρούς με απαίσιο (για τα γούστα μου) ντύσιμο - εμφάνιση - μαλλιά κτλ - και λέω φαντάσου να μου έρθει η μικρή μου με κανέναν τέτοιο και να πρέπει να είμαι και ευγενική....


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα, κατάλαβα.

Εγώ είχα ΠΗΤ 05.02.2010, όταν ζήτησα απο το γιατρό μου βεβαίωση για τον γιατρό του ΙΚΑ μου έγραψε ΠΗΤ 09.02.2010 (μετά τον υπέρηχο είδαμε οτι η μπέμπα ήταν πιο μικρή) και ο γιατρός του ΙΚΑ δίνει 10.02.2010.

Τελικά δεν ξέρω πότε θα γεννήσω! ΧΑΧΑΧΑ!!!

Το ιδιο και σε μενα ο γιατρος λεει 6/02 στους υπερηχους γραφουν 5/02 και στο ΙΚΑ μου γραψανε 8/02. Το βρηκα ομως γιατι εγινε αυτο επειδη 5 και 6 ειναι σαββατοκυριακο ......χαααχαα αιωνιο ΙΚΑ


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι βλέπω κάτι νεαρούς με απαίσιο (για τα γούστα μου) ντύσιμο - εμφάνιση - μαλλιά κτλ - και λέω φαντάσου να μου έρθει η μικρή μου με κανέναν τέτοιο και να πρέπει να είμαι και ευγενική....

Και αυτο το παθαινω και αλλα πολλα, ασε εκεινη ομως τη σκεφτομαι ομορφη περιποιημενη και αρχοντικη................... ψωνιο η μανα ουτε συζητηση!!!!!!!!!!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω όπως έχουμε ξεφύγει όλες ομαδικώς να φωνάξουμε το Ασκητη και να τον κάνουμε και μασκότ...χαχαχα!!!

ινκα οι γέροι εννοειται ότι βλέπουν τον εαυτό τους σε πιο ευάλωτη θέση απο μια έγκυο..γι αυτό και το απαιτούν να σηκωθεις για να καθήσουν αυτοι στο λεωφορείο...

Εγώ στο νοσοκομείο πήγα για εξετάσεις και όλα τα χούφταλα μπροστά κοίταγαν την κοιλιά τούρλα και κάναν τον αλέκο,γι αυτό και γω έλεγα στις νοσοκόμες"σας παρακαλώ να περάσω εγώ που είμαι έγκυος" αμέσως τρώγαν ένα φτύσιμο και γω μπροστά κυρία...οχι θα τους το χάριζα..μα να μην προσφερθει κανέναν τους πια...

Γεωργία δεν πιστεύω να γεννήσεις σε αυτόν τον γιατρό,γιατί την ώρα που θα γεννάς θα σηκωθει να φύγει.........το έχω δει το επισόδειο παλαιότερα και ξέρω...σηκώθηκε και έφυγε ο μ*$%κας και άφησε έγκυο με εκλαμψία..πως γλύτωσε αυτό το κορίτσι δεν ξέρω,ευτυχώς ηταν ένας άλλος γιατρός που μέσα σε ένα μισάωρο της το πήρε με καισαρική....πρώην γιατρός μου κιόλας ο μ&$&κας....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...