Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 31 λεπτά , Cristina93 είπε:

      Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχει κάποιος/α εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; Παρότι δεν μας είπε ποτέ κάτι τέτοιο ο γυναικολόγος, κάναμε από μόνοι μας για ασφάλεια μερικά σπερμοδιαγράμματα ενδιάμεσα και πήγαινε προς το χειρότερο, πράγμα που μετέφερα στον γυναικολόγο και μας διαβεβαίωνε ότι είναι τυχαίο και είναι σημαντικό να συνεχίσει ο σύζυγος τη θεραπεία μήπως βελτιωθεί η ποιότητα του σπέρματος. Τώρα που βρεθήκαμε στο μηδέν και τον πήραμε τηλέφωνο πάλι, είπε τελικά ότι ίσως (!!!) δεν δουλεύει σε εμάς και ας το σταματήσουμε ή να το συνεχίσουμε (ήταν χύμα ως προς αυτό)...

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη, μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Είναι πολύ σωστή η άποψή σου αλλά επειδή κι εγώ έχω χαμηλή AMH είπα να μην πάει χαμένος ένας κύκλος. Αποκλείεται να βρεθεί κάτι στο κατεψυγμένο δείγμα του συζύγου ή να δώσει κάτι εκείνη τη μέρα; Ο γιατρός μας εξήγησε το ρίσκο να μη βρεθεί κάτι και μας είπε ότι αν δεν βρεθεί θα καταψύξουμε ή έχουμε την επιλογή χρήσης δότη. Σε κάθε περίπτωση κι εμείς δεν θέλουμε δότη ακόμα άρα εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. @Kiddo Κρατάω την ιδέα για βιοψία αλλά θα πρέπει να βιαστούμε για να κανονίσουμε να είναι κάποιος stand by για τη μέρα της ωοληψίας. Είναι εύκολο να με ενημερώσεις με ποιόν έγινε η βιοψία γιατί πραγματικά δεν βρίσκω κάποιο όνομα στο forum πέρα από έναν καθηγητή στα Ιωάννινα;

      Μακριά από το καθηγητή στα Ιωάννινα!!!!!!! 

      Σου έχω στείλει πμ!

      Πίστεψε με, με το χέρι στη καρδιά.. ένας κύκλος πάνω ένας κύκλος κάτω, δεν είναι τίποτα απολύτως!! Στόχος είναι μόνο ένας!! Μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη με υγιές μωράκι στην αγκαλιά σας!

      Κανένας δεν θα σας κάνει βιοψία με το καλημέρα σας.. θα πρέπει να ακολουθήσει θεραπεία που έχουν το λιγότερο 3 μήνη διάρκεια στη καλύτερη.. αν βιάζεσαι τόσο πολύ παίρνεις και το όποιο ρίσκο.. 

      Καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου.. εμείς ξεκινήσαμε το 2018.. πρώτη φορά διέγερση εγώ έκανα το 2022.. ξέρω πως είναι να νοιώθεις με όλες αυτές τις αναβολές και τις ακυρώσεις... Αν βιάζεσαι για τον όποιο λόγο, επιλέξτε δότη και θα κάνετε σίγουρα άμεσα το παιδάκι σας.. δεν είναι καθόλου εύκολες οι περιπτώσεις κρυψορχιας... 

      Α! Και μη περιμένεις να σας κατευθύνουν ιδιαίτερα με το σπέρμα και με θεραπείες.. οι περισσότεροι δεν ασχολούνται κάν και αυτό αν γνωρίζουν να ασχοληθούν.. εγώ έπρεπε να γίνω "γιατρός" για να βρούμε λύσεις..

      Anyway, εγώ μόνο γνώμη με όσες γνώσεις αποκόμισα και εμπειρία παραθέτω.. εσείς θα επιλέξετε για εσάς ότι είναι καλύτερο! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερουδιααα αν και για εμενα μετα πο τις 6 που ξυπνησα παλι σημερα μαλλον ειναι καλυτερα να πω μηπως καλο βραδυ ??? χαχαχα

Μολις γυρισα απο τον μικροβιολογο με εστειλε να κανω μια ακομα καλλιεργεια κολπικου γιατι εχω πολλα υγρα...πηρα και τις ενεσεις κορτιζονης θα μου τις κανει η μαμα μου αυριο και το Σαββατο. Να δω τι αλλο φαρμακο θα παρω για τον πριγκιπακο μου...

Εδω που εφτασα σκεφτομαι και εγω να παραγγειλω μεσω internet... απλα θα ηθελα να τα ειχα δει πρωτα και απο κοντα ρε γμτ....αλλα τι να κανω.. εχω παρει τοσες γνωμες απο ολες σας εδω μεσα που εχω κανει λιστα ακομα και με τα σχολια σας....

Μετα σκεφτομαι ας ειναι καλα ο μπεμπακος και θα τα παρω και μετα ......

Κατερινακι και εμας γεννησε μια φιλη την τριτη μια μπουμπουκα ... την ειδα σε φωτο ...τελεια τρελαθηκαααα σαςλεω!!! Αυτο με τις γοβες αφηστε το ..πονεμενη ιστορια και με τοσα κιλα! απαγορευτηκες.... σε λιγο θα μοιαζζω με αυτες τις κυριες που φορανε αυτα τα απαισια ορθοπεδικα χιχιχι

Φελια μια φιλη μου επινε μπυρα κανονικη με το φαγητο και θηλασε περιπου ενα εξαμηνο... μηπως ειναι και αυτο μια λυση??? Τι λες ???

Αντε να περασει και αυτη η μερα... θα δω νομιζω τελικα ολες τις ταινιες της τελευταιας 20 ετιας οπως το παω μεχρι το τελοςςςςςς

Φιλιααααα

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια ακούω κι εγώ για τα όνειρά σας αλλά αισθάνομαι λίγο περίεργα...

εγώ στο άλλο άκρο: όχι οτι δεν θέλω αλλά έχω μπει σε μια διαδικασία να μην με πολυαπασχολεί το θέμα του σεξ τώρα... Μήπως κάτι δεν πάει καλά?

Μου αρέσει να με έχει αγκαλιά ο αντρούλης μου, να με φιλάει, να με προσέχει αλλά για επαφή δεν τρελαίνομαι κιόλας. Εκείνος φοβάται, εγώ τα δικά μου.... οπότε καταλαβαίνετε....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Φελια μια φιλη μου επινε μπυρα κανονικη με το φαγητο και θηλασε περιπου ενα εξαμηνο... μηπως ειναι και αυτο μια λυση??? Τι λες ???

:lol:

Η μαγιά μπύρας που λέμε είναι συμπλήρωμα διατροφής που για να την καλύψεις θα πρέπει να πιείς 2 βαρέλια μπύρα :lol: γενικά βοηθάνε όσα τρόφιμα έχουν μαγιά μπύρας μέσα...

Πάρος ευχαριστώ!!!Αυτά τα έξοδα είναι με παραλαβή στο σπίτι;;;Θέλω να πάρω αυτό http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.ca02.07.01/1760800

Το σλιγκ το πήρες;;;


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια ακούω κι εγώ για τα όνειρά σας αλλά αισθάνομαι λίγο περίεργα...

εγώ στο άλλο άκρο: όχι οτι δεν θέλω αλλά έχω μπει σε μια διαδικασία να μην με πολυαπασχολεί το θέμα του σεξ τώρα... Μήπως κάτι δεν πάει καλά?

Μου αρέσει να με έχει αγκαλιά ο αντρούλης μου, να με φιλάει, να με προσέχει αλλά για επαφή δεν τρελαίνομαι κιόλας. Εκείνος φοβάται, εγώ τα δικά μου.... οπότε καταλαβαίνετε....

Και δεν χαίρεσαι γι αυτό;;;Ξέρεις τι είναι να πάς να ξαπλώσεις να ηρεμήσει το κορμάκι σου και να βλέπεις θες δεν θες τσόντα;;;:lol::lol::lol:


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και δεν χαίρεσαι γι αυτό;;;Ξέρεις τι είναι να πάς να ξαπλώσεις να ηρεμήσει το κορμάκι σου και να βλέπεις θες δεν θες τσόντα;;;:lol::lol::lol:

Χαχαχαχα!

Ούτε χαίρομαι ούτε λυπάμαι...

Πιστεύω οτι το σεξ πρέπει να το απολαμβάνεις και για να γίνει αυτό πρέπει να το θες! Αν είναι να μην έχουμε όρεξη, να φοβόμαστε μήπως πάθει κάτι το μωρό (ακόμα κι αν ξέρουμε οτι δεν παθαίνει τίποτα), και να αγχωνόμαστε δεν υπάρχει λόγος να γίνεται μόνο και μόνο για να λέμε οτι έγινε...

Καλύτερα λίγο αργότερα και με περισσότερη όρεξη και κέφι...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα!

Ούτε χαίρομαι ούτε λυπάμαι...

Πιστεύω οτι το σεξ πρέπει να το απολαμβάνεις και για να γίνει αυτό πρέπει να το θες! Αν είναι να μην έχουμε όρεξη, να φοβόμαστε μήπως πάθει κάτι το μωρό (ακόμα κι αν ξέρουμε οτι δεν παθαίνει τίποτα), και να αγχωνόμαστε δεν υπάρχει λόγος να γίνεται μόνο και μόνο για να λέμε οτι έγινε...

Καλύτερα λίγο αργότερα και με περισσότερη όρεξη και κέφι...

Λιτσάκι εδώ ταιριάζει το ρητό "Ο πεινασμένος καρβέλια ονειρεύεται" :lol:


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

:lol:

Η μαγιά μπύρας που λέμε είναι συμπλήρωμα διατροφής που για να την καλύψεις θα πρέπει να πιείς 2 βαρέλια μπύρα :lol: γενικά βοηθάνε όσα τρόφιμα έχουν μαγιά μπύρας μέσα...

xaxaxa καλο ! φαντασου να θηλαζεις και να εισαι καπως σαν τον Ορεστη Μακρη.....και θα σου πω μετα αν εχεις ορεξη και για sex...

εμας παλι μας το εχει απαγορευσει ρητα και κατηγορηματικα!!!!!

αστα μαυρα χαλια .... οσο απο ονειρα αλλο πραγμα αλλα και διαθεση η κυρια απο εδω μπολικη .. ο μπαμπας παλι φοβαταιιι( μαλλον φοβοταν γιατι τωρα δεν παιζει οπως ειπα......)

αχ ινκα τι κουβεντα μας ανοιξες σημερα.....και δεν μπορω να φαω και σοκολατα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λιτσα να σου πω την αληθεια μου και εγω δεν εχω καμια ορεξη πλεον... καταρχην φοβαμαι πολυ μην κανω καμια ζημια στο μωρο... μπορει να ακουγεται χαζο, αλλα φοβαμαι πολυ μηπως κανει καμια συσπαση παραπανω η μητρα και τρεχω και δεν φτανω... απο την αλλη, δεν βαριεσαι... δεκα χρονια ειμαι με τον αντρα μου η αληθεια ειναι πως το σεξ το εχουμε καταευχαριστηθει, ενα διαλλειμα δεν βλαπτει, φανταζομαι αναζωογονει... οταν με το καλο γεννησω μαλλον θα θελουμε πιο πολυ ο ενας τον αλλον!!!!


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πάρος ευχαριστώ!!!Αυτά τα έξοδα είναι με παραλαβή στο σπίτι;;;Θέλω να πάρω αυτό http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.ca02.07.01/1760800

Το σλιγκ το πήρες;;;

Ναι στο φέρνει courier στο σπίτι! Εγώ το είχα παραγγείλει Παρασκευή και ήρθε Δευτέρα!!!! Τέλειο είναι το καρότσι!!!

Ναι το σλιγκ το έχω πάρει εδώ και πολύ καιρό! Αφού το είχα βάλει στην ντουλαπα και το είχα ξεχάσει... Το υφασμά του πάντως είναι τέλειο!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Λιτσα να σου πω την αληθεια μου και εγω δεν εχω καμια ορεξη πλεον... καταρχην φοβαμαι πολυ μην κανω καμια ζημια στο μωρο... μπορει να ακουγεται χαζο, αλλα φοβαμαι πολυ μηπως κανει καμια συσπαση παραπανω η μητρα και τρεχω και δεν φτανω... απο την αλλη, δεν βαριεσαι... δεκα χρονια ειμαι με τον αντρα μου η αληθεια ειναι πως το σεξ το εχουμε καταευχαριστηθει, ενα διαλλειμα δεν βλαπτει, φανταζομαι αναζωογονει... οταν με το καλο γεννησω μαλλον θα θελουμε πιο πολυ ο ενας τον αλλον!!!!

Κι εγώ με τον αντρούλη μου είμαστε 7 χρόνια μαζί (τα κλείσαμε την προηγούμενη βδομάδα).... Ίσως τελικά και να μας κάνει καλό, όπως λες, το διάλειμμα και μετά.... να πάμε κατευθείαν για το δεύτερο!!! :P:p


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia,

apo oti vlepw piasame kai th sexologia simera. afiste kai egw apo tetia oneira allo tpt ton teleutaio kairo. ipomoni ligo mas emeine. meta tha ginoyme sexomanis xaxa.

inka h maia otan eixa paei sto mathima toketou mas eixe pei oti kai mpira xoris alkool voithaei sto thilamso kai isos gia arxh na einai kalitera apo to na pareis simpliroma magias mpiras pou opws leei kai i felia kanei yperparagogi.

Link to comment
Share on other sites

litsaki ,giota,felia ,ki ego exo na kano sex ...ouuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!apo ton septemvrio?gi ayto to onirevome malon e?an den eixa tin peridesi kai tis sispaseis tha tou edina kai tha katalavene apo tin oreksi pou exo !!!!

vre koritsia o kosmos den exei kanena sevasmo gia tis egyes... eidika i ilikiomenoi..proxtes pou vgika ithela na agoraso karidia kai eno itan i sira mou mou tin pirane kai me sproxnane ...simera piga volta me to skylaki kai mia kologria vgike apo to spiti tis kai arxise na me vrizei kai na mou leei oti tha me katavreksei an den fygo kai enoite oti den leroname apla kaname volta!!!!

ta nevra mou ta exoun peksei ...palia den tha edina simasia ..alla tora tin moutzosa tin gria kai sigxisttika pali!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Inka δυστυχώς οι περισσότεροι ηλικιωμένοι θεωρούν οτι είναι υπεράνω όλων!! Οτι έχουν μόνο αυτοί δίκιο, οτι είναι οι πιο αδικημένοι κλπ κλπ.... και κάθε φορά που έχουν ευκαιρία λένε τα δικά τους....

Τι να πεις? Το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να μην δίνεις σημασία και κυρίως να μην συγχύζεσαι....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κυρίες μου!!!

Η σεξολογία δε βοηθάει στην κατάσταση μου...είναι καθαρά ψυχολογικό το ζήτημα!!!Με τα όνειρα οι άμυνές μου βρήκαν τη λύση...δε τα θυμάμαι!!! Τώρα τι μπορεί να ακούει ο σύζυγος είναι άλλο θέμα!!!

Σήμερα κάναμε υπέρηχο ανάπτυξης στο Ιπποκράτειο και είναι όλα υπέροχα!!!

Ζυγίζουμε 992γρ. και με βάση τον υπέρηχο είμαστε 27εβδ.2ημ. χάνουμε 3 μερούλες!!!Δεν πειράζει θα βγούμε Ιχθύς και όχι Υδροχόοι!!! Είναι φάτσα και πιπιλάει τα δάχτυλά της όταν δεν σπρώχνει τη μαμά!!!Παρά την υπέρταση οι μητριαίες αρτηρίες δεν δείχνουν πιθανή άσχημη εξέλιξη για την εγκυμοσύνη και μάλλον ήταν νευροπίεση αυτό που με έπιασε!!!

Φυσικά ακόμα δεν πήραμε θέση γιατί ο γυναικολόγος μιας φίλης μου της είπε να κανονίσουν από τον 7ο για καισαρική επειδή το παιδί βρίσκεται σε ισχιακή προβολή(ζντουπ!!!)...


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...