Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Cristina93 είπε:

      Καλημέρα σε όλες/ους! 
      Ξεκινάω σήμερα τον πρώτο κύκλο εξωσωματικής στο Έλενα με gonal 225 και θα προστεθεί αργότερα orgalutran (Ganirelix). Χθες όμως ο εμβρυολόγος του νοσοκομείου δεν βρήκε καθόλου σπερματοζώαρια και θα πρέπει να σκεφτούμε αν θέλουμε να ξεκινήσουμε με προοπτική κατάψυξης των ωαρίων ή με δότη. Εμείς γνωρίζαμε τον Ιούνιο ότι υπάρχουν 50 χιλιάδες σπερματοζωάρια τα οποία τον Σεπτέμβριο μειώθηκαν σε 10 χιλίαδες και πλέον μηδέν μετά από αγωγή με clomiphen citrate που έδωσε στον σύζυγο γυναικολόγος από ιδιωτικό κέντρο εξωσωματικής στο Χαλάνδρι. Να πω επίσης ότι εγώ έχω αποφραγμένες σάλπιγγες, πολύ χαμηλή ΑΜΗ και έχω κάνει εγχείρηση στη μήτρα συν κάποια ακόμα θέματα που δεν πιστεύω να επηρεάζουν πολύ. Ψάχνουμε έναν καλό ανδρολογο ουρολόγο στην Αθήνα ή και ενδοκρινολόγο με ειδίκευση στην ανδρική υπογονιμότητα για να μας πει τι να δοκιμάσουμε ως την επόμενη προσπάθεια. @Kiddo επειδή είδα ότι έχεις κάποιον θα μπορούσες παρακαλώ να μου στείλεις. Κάθε σχόλιο και για τα υπόλοιπα που αναφέρω είναι ευπρόσδεκτο! Η ύπαρξη αυτού του forum με βοήθησε πολύ τους τελευταίους 6 μήνες και ευχαριστώ πραγματικά για όλα!      

      Καλημέρα!

      Θα σου στείλω και πμ αλλά κάποια θέλω να τα γράψω και δημόσια σε περίπτωση που βοηθηθούν και άλλες κοπέλες..

      Η clomiphene δεν μας ταίριαξε ούτε εμάς και ευτυχώς δεν αφήσαμε μεγάλο διάστημα λήψης τους καθώς παρακολουθούσα στενά τις ορμόνες του συζύγου και έτσι επεμβηκαμε άμεσα σε αλλαγή θεραπείας..

      Ενδοκρινολόγο τουλάχιστον δεν καταφέραμε ποτέ να βρούμε κάποιον "σωστό" και με εξειδικευμένες γνώσεις πάνω στην λειτουργία των ανδρικών ορμονών για παρακολούθηση ανδρικής διέγερσης.. Παρόλα αυτά υπάρχει ένα τμήμα μέσα στο Έλενα από ενδοκρινολόγους που ασχολούνται με τις ανδρικές ορμόνες αναπαραγωγής και κάνουν ειδικές ορμονικές θεραπείες! Δυστυχώς δεν θυμάμαι πολλές λεπτομέρειες γιατί πάνε πολλά χρόνια από τότε.. ψαξτο όμως γιατί αξίζει!! Θυμάμαι  είναι ένα πρόγραμμα εντως του Έλενα που μπορεί να πάει ο άντρας σου με ότι εξετάσεις έχει και να κρίνουν αν ανήκει στις περιπτώσεις που θα είχε αποτέλεσμα μια τέτοια ειδική θεραπεία "διέγερσης" για παραγωγή σπερματοζωαρίων ώστε να τον εντάξουν στο πρόγραμμα αυτό. Εμάς δεν μας δέχτηκαν λόγο ιστορικού κρυψορχιας παρά το ότι έχει αποδειχθεί ιατρικός ότι μια τέτοια θεραπεία έχει θετικά αποτελέσματα και σε τέτοιες περιπτώσεις αλλά οι συγκεκριμένοι γιατροί δεν το θεώρησαν αρκετό για να τον εντάξουν στο εν λόγω πρόγραμμα.. ιδιωτικά τέτοιου είδους θεραπείες είναι πανάκριβες έχετε υπόψιν σας.. εμείς δεν θα τα καταφέρναμε χωρίς τη συμβολή κοριτσιών με δωρεές φαρμάκων.. Γοναδοτροπινες για διέγερση αντρών χορηγούνται και από την επιτροπή εξωσωματικής να έχετε υπόψιν σας.. αλλά δεν θυμάμαι σίγουρα αν έχουν ως προαπαιτούμενο για τα δικαιολογητικά βιοψία όρχεων και δεν θέλω να πω βλακεία γιατί πάνε πολλά χρόνια ξαναλέω.. αν χρειαστεί όμως να φτάσετε εκεί, εγώ το αναφέρω γιατί και αυτό είναι μια βοήθεια οπότε ψάξτε το! Για αρχή όμως πάρε ένα τηλέφωνο στο Έλενα και ζήτα να σε συνδέσουν με το ενδοκρινολογικό τμήμα και από εκεί ρώτα το.. ή αν ξέρει ο γιατρός που σε παρακολουθεί.. δεν ξέρω.. ψαξτο όμως!

      Τα παρακάτω δεν τα γράφω για να σε "μαλώσω" αλλά για να έχουν και άλλες κοπέλες υπόψιν τους μη βρεθούν προ εκπλήξεων όπως καταλαβαίνω βρεθήκατε εσείς και σίγουρα δεν είστε οι μόνοι εκεί έξω..

      Καταρχήν δεν ακολουθούμε ποτέ μα ποτέ οδηγίες γυναικολόγου σε ανδρολογικα θέματα!! Όπως δεν θα πηγαίναμε εμείς οι γυναίκες σε ανδρολογο για παρακολούθηση ωορρηξίας ή οποιοδήποτε άλλη γυναικολογική εξέταση έτσι δεν πρέπει να αφήνουμε και τους άνδρες μας να παρακολουθούνται ή να ακολουθούν οδηγίες γυναικολόγου!! ΣΟΣ!! 

      Επίσης δεν λαμβάνουμε ποτέ μα ποτέ φάρμακα διέγερσης χωρίς να παρακολουθούμε στενά τις ορμόνες και το αποτέλεσμα που έχουν σε αυτές!! Δεν ταιριάζουν όλα τα φάρμακα σε όλους τους οργανισμούς! Σε κάποιους έχουν καλό αποτέλεσμα σε άλλους όχι..! Πάντα η όποια αγωγή διέγερσης είτε σε άντρες είτε σε γυναίκες πρέπει να γίνεται με την απόλυτη και στενή παρακολούθηση του αναλογούντος γιατρού! ΣΟΣ!! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κι εγώ κορίτσια για τα "χοντρά" περιμένω τις εκπτώσεις....

Έχω πάρει κάποια πραγματάκια αλλά τα περισσότερα θα τα πάρω μόλις ξεκινήσουν εκπτώσεις....

Αλήθεια ξέρετε πότε αρχίζουν?


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

φελια εγω ειδα στο mothercare ενα καροτσι που ειναι μπρος πισω διπλο με δυο θεσεις δηλαδη για αδερφακια διαφορετικης ηλικιας μπροστα καθεται το μεγαλο και πισω το μωρο και το σκεφτομαι πολυ σοβαρα γιατι με τον μικρο ακομα χρησιμοποιουμε το καροτσι οπως κι εσεις φανταζομαι και σκεφτομαι αν ειμαι μονη σπιτι με τα δυο και χρειαστει κατι ενα σουπερ μαρκετ ενα φαρμακειο κατι επειγον τελος παντων που θα τα βαλω να παμε αυτο που ειδα κανει εδω στην Ελλαδα 249 ευρω και στην Αγγλια 150 λιρες και δεν μου φαινεται τοσο ακριβο δεν ξερω ειμαι σε σκεψη να το παρω


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Γιώτα κάτσε να γεννήσεις και θα δεις άν θα θες βροχές και καταιγίδες....εγώ αυτές τις μέρες τον Γιώργο τον βγάζω έξω συνέχεια...μια χαρά μας κάθετε ο ήλιος!!!:-P

Ε, για αυτο το λεω... να βρεξει τωρα και να κανει κρυα, και οταν ερθουν τα μωρακια να εχει φτιαξει ο καιρος να κανουμε τσαρκες.... Ετσι κ αλλιως τωρα ειμαι εσωκλειστη και δεν μπορω να χαρω τον ηλιο , σνιφ, σνιφ....


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λίτσα συνήθως τέλος Ιανουαρίου αρχίζουν....

Κατερίνα δεν στέλνουν καρότσια τα mothercare απ ότι έχω διαβάσει,επειδή έχουν δικό τους σύστημα αποστολής και δεν χρησιμοποιούν Royal Mail δυστυχώς!!!

Επεξεργάστηκαν by Felia

line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αλλα ισως μπορεσω να μιλησω με καποιον γνωστο που εχω στο Λονδινο και μου το στειλει βεβαια δεν ξερω αν σε αυτη την περιπτωση θα συμφερει με τα μεταφορικα αλλα θα το ψαξω. Εσυ πως λες να τα βολευεις και τα δυο οταν θα βγαινετε εξω? Εχεις σκεφτει κατι?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!

Εμείς απο χθες περνάμε διάφορα χέρια με μονωτικο υλικό τον τοιχο της μικρής!!! Ο άνδρας μου εχει υπηρεσία αυριο που θα παραλάβω τα επιπλά της, οπότε το βάψιμο θα το κάνει το Σάββατο και την Κυριακή με το καλό θα στήσουμε το δωμάτιο της!! Είμαι ενθουσιασμένη, ανυπομωνώ να το δω φτιαγμένο!!!

Κατερινάκι χρόνια πολλα και απο εδω!!! Γεμάτα υγεία, τύχη και πολλές πολλές ευτυχισμένες στιγμές με την πανέμορφη οικογένεια σου!!! (και τους 4σας!!!)

Πάρος εισαι καλυτερα τωρα;

Γεωργία να προσέχεις και καλως να δεχτεις την αδελφούλα σου!!

Βούδα τι να πω με το εμβόλιο, μας εχουν αγχώσει και μπερδέψει οσο δεν παει!!! Εμεις δεν ξέρουμε τι να κάνουμε!!

Mammycool καλωρίζικα!!! Και εγω το ιδιο εκανα, οτι μπορουσα να φτιάξω μονη μου το εφτιαξα!! πολλα τα έξοδα για το πρωτο παιδί τελικά!!! Τουλάχιστον στο δευτερο θα εχουμε μονο το παιδικό δωμάτιο, θήλαστρο και αποστειρώτη που τωρα ειναι δανεικά!!

Ραμονιτσα τέλεια ειναι!! Αντε με το καλο!! Και μην ανησυχεις για τα κιλά δεν εισαι η μονη!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsiaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

katerinaki, ki ego ki ego me ta takounia den tin palevo ...mou fenete oti eimai asteia !!!kai pos ta zilevo ta takounia..anipomono na ta foreso otan geniso ki ego !!!!!ayta ta karotsakia bros piso einai ligo diskola stous xorous ...ansanser kai tetia ...

litsaki ,ti oraia oneira pou vlepeis me ta kalsonakia e?aaaaaaax den mporo me eftiakses proi ,proi!!!!!i ekptoseis nomizo ksekinoun apo 20 ianouariou?

felia ,exo polles erotiseis gia sena :eixes pei oti i magia biras se voithise me ton thilasmo?pos tin ipies ?

mou eipane oti epidi i foufoula mou kanei toubitses sinexia kai tin nyxta enoite ...tha ginei zoiroula kai otan genithei!!

logo tou epagelmatos sou gnorizeis posa kila apo ayta pou exoume einai egimosinis kathara ????mexri stigmis!

giotaki tha erthei o xeimonas ....katse na stegnosei kanena rouxo!!!!

koritsia tin nyxta evlepa erotika onira !!!!mi gelasete alla eixa orgasmo mesa ston ypno mou ...kai epatha taftoxrona kai krampa sto podi ...ksipnise o adras mou tromagmenos kai me rotage ti exo....rezili koritsia ..ti mana tha gino !!!!!!eseis exete pathei kati tetio??


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

το ξερω αλλα ισως μπορεσω να μιλησω με καποιον γνωστο που εχω στο Λονδινο και μου το στειλει βεβαια δεν ξερω αν σε αυτη την περιπτωση θα συμφερει με τα μεταφορικα αλλα θα το ψαξω. Εσυ πως λες να τα βολευεις και τα δυο οταν θα βγαινετε εξω? Εχεις σκεφτει κατι?

Να πω την αλήθεια δεν το έχω σκεφτεί...αλλά συνήθως με τα μικρά θα βγαίνω μόνο για βόλτα..έχω που να τα αφήσω όταν πάω για ψώνια βοηθλαει ο άντρας μου στα ψώνια και στις εξωτερικες εκκρεμότητες.

Υπάρχει επίσης και αυτό

http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.ba.ca02.07.07.12/1678334 που προσαρμόζει στα περισσότερα καρότσια...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!

ΚΑΤΕΡΙΝΑΚΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΓΙΑ ΕΧΘΕΣ!!!!!!!!!!

ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΔΕΧΘΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!!!

Κοριτσάκια εχθες δεν ήρθα στην δουλειά έκατσα σπιτάκι μου γιατί με πονούσε λίγο ο λαιμός μου... κοιμήθηκα πολλές ώρες και ξεκουράστηκα! Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα!

Την Τριτη πήγα σε σεμινάριο στο Prenatal και μπορώ να πω ότι ξετρελάθηκα με αυτά που μας είπε η Μαία, πολύ διαφωτιστικά. Εννοείται πως είπε πως τόνισε πόσο καλό κάνει ο θηλασμός για το παιδί και την γυναίκα ...΄και ότι δεν υπάρχει γυναίκα που δεν έχει γάλα όλες έχουμε έχει προνοήσει η φύση απλά θέλει: ηρεμία-υπομονή-καλό φαγητό-και ελάχιστους ανθρώπους δίπλα σου που να μην σου σπάνε το νευρικό σύστημα!!!

Επίσης εκείνο που με μπέρδεψε ήταν ότι ειπώθηκε πως πρέπει από τον 6οή7ο μήνα να γίνεται προετοιμασία της θηλής... με κρεμούλα... τελικά κάνει ή οχι?????

και γενικά να ενυδατώνεται όλο το σώμα της εγκύου....

Πήρα και την προίκα της κούνιας από εκεί και το σετ της vent μπιμπερό - αποστειρωτή κλπ.. πολύ ωραία!!!!!! άντε γεμίζει το δωματιάκι!!!!!

Φιλάκια!!!


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ινκα!!!

Αστα μεγαλη πικρα με τα τακουνια δεν φοραω πλεον καθολου και ειδα κατι κοκκινες γοβιτσες στον καλογηρου και ητανε τρελα ηθελα να τις παρω επιτοπου αλλα μετα το ξανασκεφτηκα τι να τις κανω να τις βαλω να τις βλεπω δεν λεει.

Τα διπλα το ξερω οτι ειναι δυσχρηστα αλλα το σπιτι ειναι μονοκατοικια και δεν εχουμε ασανσερ και ελεγα για περιπτωσεις αναγκης μηπως το χρειαστω δεν ξερω ακομα το σκεφτομαι..

Ονειρακια ακουω??? ε λοιπον εγω πριν καμια εβδομαδα εβλεπα καθε βραδυ τετοια:rolleyes: οταν λεω καθε μα καθε βραδυ κυριολεκτω λυσσα ειχα παθει και αναρωτιομουνα ποτε θα μου περασει αφου φοβομουνα μην κανω και θορυβους στον υπνο μου και γινω ρεζιλι στον αντρα μου ευτυχως μου περασε αλλα τι να πω οτι δεν το σκεφτομαι? Ολο το σκεφτομαι και το θελω αλλα με τις παλιοσυσπασεις φοβαμαι πολυ και ο αντρας μου το ιδιο..


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα μανούλες!!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!

Απο το mytoys.de εχω ψωνίσει και είναι πολυ καλό site!! Είχα πάρει το maxi-cosi tobi που εδώ το Λητώ το έχει 320ευρώ 210 με τα έξοδα αποστολής!! Και το είχα σε 3 μέρες σπίτι!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

felia ,exo polles erotiseis gia sena :eixes pei oti i magia biras se voithise me ton thilasmo?pos tin ipies ?

mou eipane oti epidi i foufoula mou kanei toubitses sinexia kai tin nyxta enoite ...tha ginei zoiroula kai otan genithei!!

logo tou epagelmatos sou gnorizeis posa kila apo ayta pou exoume einai egimosinis kathara ????mexri stigmis!

koritsia tin nyxta evlepa erotika onira !!!!mi gelasete alla eixa orgasmo mesa ston ypno mou ...kai epatha taftoxrona kai krampa sto podi ...ksipnise o adras mou tromagmenos kai me rotage ti exo....rezili koritsia ..ti mana tha gino !!!!!!eseis exete pathei kati tetio??

1o όταν ερθει η ώρα να θηλάσεις μπορεί να μην τα χρειαστείς...την παίρνεις απο το φαρμακείο σε ταμπλέτες συνήθως βρίσκεις της lanes..αλλά δεν πρέπει να βιαστείς να τις πάρεις..είναι η εσχατη λύση ,δλδ όταν βλέπεις ότι όσο και να θηλάζεις δεν χωρταίνει το μωρό..γιατί προκαλούν υπερπαραγωγή που δεν είναι καλό...

Όσο για τα όνειρα τα ίδια περνάω και γω ,και πολλές φορές έχω αγκαλιά τον γιό μου και αισθάνομαι άσχημα...είναι θεμα ορμονών καλή μου don' t worry!!!


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!! Ελπίζω να είστε όλες καλά!!!!

Απο το mytoys.de εχω ψωνίσει και είναι πολυ καλό site!! Είχα πάρει το maxi-cosi tobi που εδώ το Λητώ το έχει 320ευρώ 210 με τα έξοδα αποστολής!! Και το είχα σε 3 μέρες σπίτι!!!!

Πάρος απο μια έρυνα που έκανα το αγγλικο site που έβαλε χθες η Καρδούλα μου φάνηκαν πιο φθηνα σε σχέση με το γερμανικό...βέβαια δεν ξέρω τι έξοδα αποστολής έχει...

ΑΑ ήθελα να σε ρωτήσω..παλιά είχες βάλει ένα site για ring-sling...μπορείς να μου πεις ποιό είναι;;;

To mytoys.de τι έξοδα αποστολής έχει..θελω να πάρω κάτι πραγματάκια εδώ και καιρό αλλά ακόμα το ψάχνω...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...