Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Ευχαριστώ για την απάντηση! Κι εμείς έχουμε ιστορικό κρυψορχίας και στις δύο πλευρές που άργησε να χειρουργηθεί. Έχεις εικόνα αν μπορεί να επανέλθει έστω στον μικρό αριθμό που ήταν πριν με τη διακοπή της αγωγής; 

      Στο Έλενα που είμαστε ήδη μας είπαν να βρούμε ανδρολόγο ή ενδοκρινολόγο και δεν μας ανέφεραν το πρόγραμμα που λες για την ειδική θεραπεία "διέγερσης". Θα ρωτήσω λοιπόν στο Έλενα στο ενδοκρινολογικό τμήμα!

      Οι περισσότεροι γυναικολόγοι που είδαμε μας είπαν απλά να αφήσουμε το καλοκαίρι να περάσει με βιταμίνες και βλέπουμε τη μέρα της ωοληψίας.. επειδή αυτό μας φάνηκε λίγο "φλου" σαν σχέδιο, εμπιστευτήκαμε (δυστυχώς) την άποψη του να δοκιμάσουμε ένα φάρμακο μήπως αλλάξει κάτι προς το καλύτερο (αφού μας διαβεβαίωσε ότι δεν μπορεί να έχει αρνητικά αποτελέσματα στο οποίο επιμένει μέχρι και σήμερα). Όσοι ουρολόγοι/ανδρολόγοι είδαμε δεν μας είπαν ποτέ για θεραπεία (μόνο για βιταμίνες). Στα ιδιωτικά κέντρα εξωσωματικής που είδαμε πριν καταλήξουμε στο Έλενα δεν μας ανέφεραν ούτε εμβρυολόγο ενώ στο Έλενα μπήκε κατευθείαν και ο εμβρυολόγος στη διαδικασία με συνεχείς λήψεις σπέρματος αλλά προς το παρόν έχουμε μόνο μία πλακέτα με δείγμα που είπαν ότι δύσκολα θα αντέξει στην απόψυξη. 

      Οπότε εγώ ξεκινάω σήμερα αν και ταραγμένη με προοπτική να ψύξουμε τα ωάρια και να δοκιμάσουμε πώς ανταποκρίνομαι στα φάρμακα (πρωτόκολλο ανταγωνιστών) για να έχουμε έστω περισσότερες πληροφορίες για την επόμενη φορά αν και εφόσον ανακάμψει το σπέρμα. 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοριτσακια μου...γυρισαμε απο τον γιατρο..!:D

Η μαμα φωκια..(εγω δηλαδη..χαχα) +13 κιλα!!!!:mad:

πως ρε γμτ..αφου δεν τρωω..(ψεμααααα..χαχα)

Να πω την αληθεια ομως δεν μου φαινονται..

Αυτο που εχει σημασια ομως ειναι οτι το μωρακι μας ειναι καλα ..πολυ καλα θα ελεγα...ειναι 2 βδομαδες μεγαλυτερος...μας βλεπω να γενναμε αρχες Φλεβαρη..χαχα κ απο κιλα ειναι 1,430...:D:D:D:D

ειμαστε μεγαλοι!!!!!!!!!!κ πολυ χαιρομαι..

χαλαλι τα κιλα...μετα θα τα χασω παλι!

αλλα κ λιγο ραψιμο στο στοματακι δεν βλαπτει...

Κοριτσακια μου ..καλο απογευματακι να εχουμε..! :P


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

mummycool με γεια τα ρουχαλακια που πηρες...τι καλα που ειναι να ψωνιζεις για αυτο το τρομερα ευχαριστο γεγονος...!

Κοριτσακια ραυετε κ σεντονακια ε?

την καλυτερη δουλεια κανετε..ακριβως οπως τα θελετε..σουπερ..!

Τζορτζια..προσεχε με τα νοσοκομεια...φορα κ εσυ καλου κακου καμια μασκκα..!

ινκα ..αυτο ακριβως κ εμενα ..κανενας δεν με εχει πεισει για αυτο το εμβολιο..

Σημερα που πηγα στον γιατρο τον ..ξαναρωτησα...κ μου ειπε..οτι εινα κατα αυτου του εμβολοιου κ εκεινος..ειδικα για εμας τις εγκυους..

εδω λεει δεν επιτρεπεται σε μωρα κατω των 6 μηνων...κ να το επιτρεψουμε στα εμβρυα..

Προσοχη..απλα....δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο..

α...κ αυτο που μου ειπε..ειναι οτι..κ να κολλησουμε ..δεν βλαπτει το μωρο..ουτε του προκαλει καποια ανωμαλια..για μας ειναι το προβλημα..κατα ποσο θα την περασουμε βαρυα ή οχι..κ τα φαρμακα που θα πρεπει να παρουμε.....γιατι καλο ειναι να αποφευγουμε τα φαρμακα..

Αυτα..


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

ox ti trelo treksimo einai ayto vre georgia !!!!!!pios se trexei o diavitologos i o ginekologos ?giati kai na pigeneis sta nosokomia den einai kalo

malon eisai sta anotera fisiologika oria e?

Ναι ετσι είναι ρε γμτ! Ειμαι οριακα, ο ενδοκρινολογος μου είπε για ινσουλινη αμα δε βγει καλη η καμπυλη αστο! Ο γυναικολογος περιμενει τ΄αποτελεσματα εκεινος μ΄εστειλε στο συγκεκριμμενο ενδοκρινολογο.

Ειναι διευθυντρια της ενδοκρινολογικης στο Αλεξανρας και καλη απ΄οτι εχω μαθει, το μονο κακο είναι οτι μπαινοβγαινω στο νοσοκομειο αυριο θα παω παλι με μασκα!καλα σημερα είδα καποιες εγκυες που καθοταν μεσα στην αιθουσα αναμονης χωρις μασκες, πηχτρα στο κοσμο εν τω μεταξυ! Ευτυχως δεν εμεινα πολυ εκει μεσα, με φροντισε αυτη δε μπορω να πω, ημουνα μονη μου σε μια αιθουσα και φορουσα και τη μασκα και οποιος εμπαινε τον εβγαζαν εξω 2 νοσηλευτριες που ηταν κοντα στη πορτα!

Ελπιζω να ξεμπερδεψω αυριο με το θεματακι και χωρις παρατραγουδα! Φιλακια


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου...γυρισαμε απο τον γιατρο..!:D

Η μαμα φωκια..(εγω δηλαδη..χαχα) +13 κιλα!!!!:mad:

πως ρε γμτ..αφου δεν τρωω..(ψεμααααα..χαχα)

Να πω την αληθεια ομως δεν μου φαινονται..

Αυτο που εχει σημασια ομως ειναι οτι το μωρακι μας ειναι καλα ..πολυ καλα θα ελεγα...ειναι 2 βδομαδες μεγαλυτερος...μας βλεπω να γενναμε αρχες Φλεβαρη..χαχα κ απο κιλα ειναι 1,430...:D:D:D:D

ειμαστε μεγαλοι!!!!!!!!!!κ πολυ χαιρομαι..

χαλαλι τα κιλα...μετα θα τα χασω παλι!

αλλα κ λιγο ραψιμο στο στοματακι δεν βλαπτει...

Κοριτσακια μου ..καλο απογευματακι να εχουμε..! :P

Μπραβο ramonitsa, χαιρομαι για σενα, αντε καλο υπολοιπο να χουμε ολες μας!

Μια χαρα καλο παιδακι θα βγει!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με τα δικα μου δε σας ειπα με γεια και με το καλο για τα ψωνακια και τις ετοιμασιες σας!Ωραια τα χειροποιητα των γιαγιαδων χααχα! εχουν τρελαθει κ΄αυτες με τα εγγονακια τους !

Εγω το σαββατο περιμενω την αδερφουλα μου απ΄τις Σπετσες που θα ερθει αποκλειστικα να ψωνισουμε για την ανιψουλα για να βοηθησει στο πλυσιμο και το σιδερωμα! Μεταξυ μας θα τη βαλω να μου κανει και καμια δουλιτσα στο σπίτιο χιιιιχι!!! Για να μην ξεχνιομαστε!!!!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο ramonitsa, χαιρομαι για σενα, αντε καλο υπολοιπο να χουμε ολες μας!

Μια χαρα καλο παιδακι θα βγει!!!!

Ευχαριστω πολυ Τζορτζια μου....!:D

Καλο υπολοιπο να εχουμε...αντε φιλεναδα κοντευουμε..

λιγο μας εμεινε ακομα..

μεχρι να πουμε...α.σ.τ.ρ.ο.φ.ε.γ.γ.α.ρ.ο.σ.κ.ο.ν.η........

τσουπ να την κ η ωρα μας..χαχαχααχαχα!

:D:D:D;)


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια με τα δικα μου δε σας ειπα με γεια και με το καλο για τα ψωνακια και τις ετοιμασιες σας!Ωραια τα χειροποιητα των γιαγιαδων χααχα! εχουν τρελαθει κ΄αυτες με τα εγγονακια τους !

Εγω το σαββατο περιμενω την αδερφουλα μου απ΄τις Σπετσες που θα ερθει αποκλειστικα να ψωνισουμε για την ανιψουλα για να βοηθησει στο πλυσιμο και το σιδερωμα! Μεταξυ μας θα τη βαλω να μου κανει και καμια δουλιτσα στο σπίτιο χιιιιχι!!! Για να μην ξεχνιομαστε!!!!!!!!

kalos na tin dexteis tin aderfoula sou !!!!!etsi na tin ksepatoseis ...me to kalo kai ta psonia sas !!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

ramonitsa!!! pires ki esy kilakia ?esy eisai kai kai 2 metra gineka ...pou na fenonte!!!!!!megalose o adroulis sou e?1.400?ton exeis kardamomeno e?

ti oraia ...megalonoune!!!!!

georgia bravo pou foras maska !!kala apotelesmata sou eyxomai !!!!!

ναι...ινκακι..τρα πηρα κ εω τα κιλακια...σιγα που θα τα απεφευγα..χαχα..

τα πηρα η φωκια..χαχαχααχα

ναι το αγορακι μου ειναι καρδαμωμενο...1,430..παρακαλω ..μην μου τα τρως τα 30..χαχαχαχχα

καλα να ειμαστε ολες..κ με το καλο να τα δεχτουμε τα καμαρακια μας!

Τζορτζια....καλα ψωνια ...να τα ξετιναξετε τα μαγαζια ε? :D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Είπα να περάσω μια βολτούλα μιας και κοιμήθηκε το μικρό......

Είπα να κάνω και δουλίτσες βραδυάτικα ,αλλά έχει πιάσει τον καναπέ ο σύζυξ και βλέπει μπάλα και μου ανάψαν τα λαμπάκια....

Ραμονίτσα μια χαρά σε βρίσκω .....λοιπον έχω την εντύπωση ότι τα μωρά που γεννιούνται μεγάλα ,κοιμούνται περισσότερες ώρες ,κυρίως το βράδυ ...με πιάνεις,έτσι;;;:wink:

Μεγάλο πράγμα να κοιμάται το μωρό τη νύχτα!!!

Γεωργία ψωνια εεεεε;;;;Με την αδερφούλα εεεεε;;;;Ζηλεύω....

Καρδούλα το καρότσι ΤΕΛΕΙΟ!!!

Αυτή την ζαχαροκαμπύλη όλο την αποφεύγω..μου είπε ο ντοκ.να προσέχω τους υδατάνθρακες για μερικές μέρες πριν την κάνω και κάνω το ακριβώς αντίθετο...ε βλέπω να κοιτάω τα μελομακάρουνα απο την βιτρίνα...

Άσε που φοβάμαι να πάω στο νοσοκομείο για αιματολογικές.....μάλλον σε ιδιώτη θα τις κάνω...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!!!!!!

Ραμονίτσα τέλεια τα νέα σου πολύ μου αρέσει που τα παιδακια μας από τοσο μικρά εχουν γίνει 1500γρ ανυπομονώ να τα αγκαλιάσουμε!!!!Σήμερα έβλεπα στον ύπνο μου οτι έβαζα στην μπέμπα μου ρούχα καλσόν και άλλα πολλά μην σας τα λέω και γελάτε.......

Φέλια ούτε εγώ έκανα ακόμη την καμπύλη μάλλον την άλλη εβδομάδα θα την κάνω μην αγχώνεσαι!

Οσα κορίτσια ψωνίσατε με γεια τα καινούρια πραγματάκια !!

Σήμερα λέω να βγω έ ξ ω από το σπίτι τρομερόοοοο ε!

Χρόνια πολλά σε όσα κορίτσια γιορτάζουν σήμερα ή σε όσους αντρούληδες γιορτάζουν σήμερα.


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημερούδια!!!

Πολύ ωραία τα νέα σας!!!

Ραμονίτσα, super ο μικρός σου!! Μπράβο!! Όσο για τα κιλάκια μην αγχώνεσαι... υπάρχουν και χειρότερα (βλ. εμένα)!

Ανυπομονώ να πάω να δω κι εγώ τη μπεμπούλα μου...

Με γεια τα καινουργια ρουχαλάκια σε όσες ψωνίσατε και καλά ψωνια σε όσες ετοιμάζεστε για εξόρμηση στα μαγαζιά!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φουσκοκοιλιτσες:P!!!

Σας ευχαριστω ολες για τις ευχες σας με το καλο τα μπουμπουκακια μας!!!

Καρδουλα πολυ ωραιο το καροτσι εγω δυστυχως εχω το mclaren απο τον γιο μου που δεν μου πολυαρεσει τωρα αλλα δεν θα παρωκαινουριο αφου εχω θα ειναι πεταμενα λεφτα.

Ραμονιτσα τελειος ο γιοκας σου 1430 ε? πω πω ολοκληρο αντρακι :D

Εγω εχθες λογω μερας βγηκα μια βολτιτσα μην φανταστειτε μεχρι το golden hall πηγα για να φαμε και να μου παρει δωρακι ο αντρας μου αλλα τι δωρο να παρω που ειχα ολα τα μαγαζια μπροστα μου αλλα ετσι που ειμαι σαν ελεφαντιτσα δεν ειχα ορεξη να παρω τιποτα , γλυκοκοιταζα και κατι γοβιτσες 12ποντες συν αλλα μετα σκεφτηκα πως να περπατησω πανω σε αυτες με την κοιλαρα και ετσι το αφησα , συμφωνησα λοιπον με τον αντρουλη μου να μου παρει διπλο δωρακι στα γενεθλια 24 Μαρτιου ελπιζω να εχω αδυνατισει καπως μεχρι τοτε χαχαχαχαχα

Γεννησε και μια φιλη μας προχθες μια μπουμπουκα 3.500 κιλα και ειναι μια γλυκα περασαμε απο το Ιασω και την ειδαμε και ζηλεψα θελω και εγω να περασει ο καιρος!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

τελικα αναρωτιεμαι ποτε θα αποφασισει ο καιρος πως ειναι χειμωνας... καλος ειναι ο ηλιος, καλη και η ζεστη αλλα φτανει πια... θελω να βρεξει, να εχει ομιχλη στο βουνο, να εχει κρυο και να πω τωρα μαλιστα ειναι χειμωνας και το μωρακι κοντευει να ερθει!!! δηλαδη ετσι θα κανουμε Χριστουγεννα??? με ηλιο και κοντομανικα???


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καρδουλα πολυ ωραιο το καροτσι εγω δυστυχως εχω το mclaren απο τον γιο μου που δεν μου πολυαρεσει τωρα αλλα δεν θα παρωκαινουριο αφου εχω θα ειναι πεταμενα λεφτα.

Αχ βρε Κατερίνα και γω πολύ ζηλεύω τα καρότσια αλλά θα κρατήσω του μπουμπούκου για την μικρά...unisex το χρώμα...είναι και μεγάλο και βολεύει...μου χρειάζεται όμως ένα μικρό..

Γιώτα κάτσε να γεννήσεις και θα δεις άν θα θες βροχές και καταιγίδες....εγώ αυτές τις μέρες τον Γιώργο τον βγάζω έξω συνέχεια...μια χαρά μας κάθετε ο ήλιος!!!:-P

Για ψώνια λέω να πάρω στις εκπτώσεις,πυτζάμες και ρουχαλάκια της μικρής...όχι ότι δεν έχω πάρει κατι ψιλοπράγματα...μια κουβερτούλα αγκαλιάς και κάτι φανελάκια...

Την άλλη Πέμπτη παμε γιατρό....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...