Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα μπεμπουλες και μπεμπακια.Σημερα μετραμε δευτερη μερα που κοιμηθηκαμε 6μιση ωρες η μπεμπα και 5μιση ο μπεμπης χωρις σταση για γαλα και φαγαμε τωρα και συνεχιζουμε υπνο.Χτες ομως ηταν ολο το απογευμα ξυπνια και γκρινιαζαν πουχαμε παει επισκεψη και βολτα. Θελαν να κοιμηθουν και δεν κοιμοντουσαν λογω αλλαγης περιβαλλοντος, στο σπιτι ομως μετα απο λιγο παιδεμα εφαγαν και ξεραθηκαν. Κοριτσια λετε να το κρατησουν αυτο το σερι το βραδινο, παναγιτσα μου μακαρι, ειναι φοβερο να κοιμομαστε και εμεις 6 ωρες σερι. Και τωρα παω να συνεχισω μιας και ξανακοιμηθηκαν.

Συμπεθερα τα αιγοκερακια ειναι του προγραμματος, λες να μπηκαν σε προγραμμα τα καμαρια μου?Αντιθετως τα υδροχοακια ξερετε ειναι λιγο ατιθασα!!!!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αν ειναι του προγραμματος εγω τι σκ@#α αιγοκερακι εκανα? Κοριτσια εχθες κοιμηθηκε μετα απο πολυ γκρινια στις 2 το βραδυ ξυπνησε ξανα 5.30 και ξανακοιμηθηκε με απιστευτη γκρινια στις 8 το πρωι... ε 8.10 μξυπνησε ο γιος μου ειμαι χαλια απο την κουραση σερνομαι περιμενω την πεθερα μου να ερθει να παρει τον μικρο να κοιμηθω λιγο , αντιθετως ελιτα ο γιος μου που ειναι υδροχοος απο την πρωτη μερα που ηρθε στο σπιτι ειχε προγραμμα σηκωνοταν το βραδυ μια φορα και ετρωγε και στις 40 μερες το εκοψε το βραδινο και κοιμοταν σερι 10ωρα τωρα εχει ακομα συγκεκριμενο προγραμμα κοιμαται το μεσημρι κατα τις 3 μιαμιση ωριτσα και το βραδυ ειναι στο κρεβατι του 9 η ωρα μεχρι τις 8.30 το πρωι ειναι γενικα πολυ ζωηρο παιδι αλλα ο υπνος υπνος δεν με εχει ξενυχτησει ποτε μεχρι τωρα που ειναι 2 χρονων απο την πρωτη μερα καθοταν ξυπνιος την ημερα και το βραδυ κοιμοταν, η κορη μου δεν εχει κανενα προγραμμα ειναι οτι να ναι συνηθως κοιμαται πρωινα και απο το απογευμα μεχρι το αλλο πρωι γκρινιαζει , τρωει οτι να ναι μια στο 2μισα ωρο μια στο 3ωρο και μια στο 4ωρο , τοβραδυ πριν τη 1 αποκλειεται να κοιμηθει ουφφφφφφφφφ στο ευχομαι τα δικα σου να εχουν στρωσει εμενα παντως τα νευρα μου τα εχουν παιξει το πρωι κατα τις 6 που δεν κοιμοταν μου ερχοταν να κανω φονο:evil::evil:


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

kalhmera,

elita den ta lene auta kopela mou. kardiako tha pathw. emeis apo tis 4 to proi ksipname kathe misaoro kai ourliazoume mexri na tou dwsw vizi. exw kai ton antra mou arwsto kai den kserw ti mou ginete. ta xw peksi telios.

jennaki kante kamia volta apo dw an anevete athina:) nai sarantizoume aurio kai emeis mpas kai doume prokopi.

katerina foveros o gios sou alla fenete ta mpempakia tou 2010 einai pio zoira:P gi auto ths elitas koimounte epidi einai tou 2009 xaxaxa

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia!!!!

katerina ,nai megalonei foufoulitsa e!!!!ki an den eixe arostisei tha eixe parei ki allo !!!!! exei minei stasismi 3 meres ....

pantos kai i dikia mou pou exei oroskopo aigokero mia fora tin imera mou gela ..lete ayto na ftaiei ?xaxaxxxaxxaxaxa!!!!..giati exo treathei na kano ton klooun!!:):)

mammycool.giati kale perneis magia ?exoun afksithei i apetiseis tou ventouza?afou esy eleges oti einai prismena ta stithi sou !!!!!

gia ton loksigaki stis 3 fores petixe tis 2 (to galataki)


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ καρδουλα αφου λεω με τον αντρα μου καλα τι παιδι βγαλαμε??? ο αλλος μας ειχε καλομαθει... εσυ τουλαχιστον θηλαζεις και δινεις βυζι και ηρεμει εμενα που δεν ηρεμει με τιποτα τι να κανω ?? εχω δοκιμασει τα παντα:(

Περαστικα στον αντρα σου εχει ημικρανια ή καμια ιωση αν εχει ιωση μακρυα απτο μωρο!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!!!!!

Τι κάνετε;;;;

Ζωηρούλια τα μωρουδάκια ε;;

Και μεις μια απο τα ίδια..εκει που βάλαμε ένα πρόγραμμα,τώρα ξυπά και δεν κοιμάται εύκολα....καλά η νύχτα δεν παλεύεται!!!!!!!

Καρδούλα περαστικά σας!!!Για να ξέρεις,περιμένω εντυπώσεις απο το ergo baby carrier...θέλω και γω να το πάρω ,αλλά πρώτα κάνω μια έρευνα....πάντως έχω ακούσει τα καλύτερα για το συγκεκριμένο.

Όταν ανοίξει ο καιρός θελω να βγω μόνη μου και να μην παρακαλάω κανέναν για βοήθεια..μπέμπα στο μαρσιπο και μπόμπιρας καρότσι....έχω ένα μει ται ,αλλά δεν το βρίσκω και τόσο βολικό...

Τώρα ο Γιώργος πάει βολτουλα...θα βάλω σκούπα σφουγγάρισμα και μπανάκι επιτέλους να ξεβρωμίσωωωωωωω...........

Σας φιλώωωω......


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλες!!

ίνκα με ξεζουμίζει και δεν αντέχω άλλο, έχω και τόσα στο μυαλό μου με τα σπίτια, πουλάω και αυτό που μένουμε και έχει και πρόβλημα με την πολεοδομία και ελπίζω να το λύσω πριν μετανιώσει ο αγοραστής, δεν παίρνω πολύ, 3 τη μέρα, αύξησα και τα υγρά γιατί είχα επαναπαυτεί και δεν πολυέπινα, δε θέλω να δώσω συμπλήρωμα αλλά δεν ξέρω πόσο θα αντέξω, ευτυχώς κοιμάται το βράδυ και αναπληρώνω

δε θέλω να κλαίγομαι για τέτοια πράγματα αλλά δεν περνάω καλά, θέλω να χαλαρώσω και να απολαύσω το γιο μου και δεν μπορώ

κι εμένα μου άρεσε αυτός ο μάρσιπος που λέτε, καρδούλα πες μας να τον παραγγείλουμε κ εμείς

φέλια δε σε βόλεψε το μέι τάι; ήμουν έτοιμη να το πάρω, είναι φασαρία οι κορδέλες;;;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

τουλαχιστον απο την μια καλα που εχει ημικρανια και οχι καμια ιωση να φοβασαο μην κολλησει και τον μικρο , τι ειναι αυτο που λετε το ergo baby

φελια γιατι δεν σε βολευει το mei tai ? εγω το καταευχαριστιεμαι αντιθετως το σλινγκ ποτε δεν μπορεσα να το φορεσω


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!Τι κάνουν τα μωράκια σας;Εμείς χθες πρώτη φορά κλαιγαμε χωρίς λόγο και σφίγγαμε τα ποδαράκια μας ,μηπως αυτο είναι κολικοί;Ελπίζω οχι γιατι το λυπηθηκα το παιδάκι μου χθες που εκλαιγε τόση ωρα ,δεν ησύχαζε με τίποτα....Μετα το βράδυ ησύχασε και όλα κανονικά.Κορίτσια εσείς τι κάνετε σε τετοια περίπτωση για να τα ηρεμήσετε;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Κι ετσι περασε ενας μήνας.....κολασμενος......κανενας γονιος να μην περασει αυτό που ζουμε.

9/2 στις 12:56 "να σας ζησει". Δυο ωρες αργοτερα αρχιζω να μαθαινω την αληθεια, λιγα λιγα ομως, μη μου πεσουν κατευθειαν πολλα και παθω τιποτα. Μου τα ελεγε ο αντρας μου σε δοσεις. Ο οποιος τα επαιξε οταν τον φωναξε η παιδιατρος, χωρις να εχει το μωρο (και δικαιως τελικα). Και μετα ξεκινησε αγωνα δρομου να παει στο παιδων, να δωσει τα ιστορικα μας, να βρει παιδοχειρουργο (σε 10΄επρεπε να αποφασισει ποιος θα χειρουργουσε το μικρο, ελπιζουμε να εχει παρει τη σωστη απόφαση τελικα).

Και η ζωη συνεχιζεται...αργα αργα...κι εμεις περιμενουμε αποτελεσματα αποτελεσματα αποτελεσματα που καθυστερουν, κι αλλες εξετασεις για σιγουρια....

Κι ενα μωρο στη θερμοκοιτιδα, που δεν ξερει τι ειναι η αγκαλια της μαμας, το φιλι της μαμας, με τα χερακια του κατατρυπυμενα, σωληνακια ενα σωρο, χωρια οι τομες στο σωματακι του. Γιατι πρεπει να ταλαιπωρειται ετσι??? Τι αμαρτιες πληρωνει το μωρακι μου???

Ζουμε εναν εφιαλτη αλλα κανεις δεν μας ξυπναει........

Ποσο κουραγιο να κανω, ποσο να αντεξω, το ξερω πρεπει για τα παιδακια μου, τον αντρα μου τους δικους μου ανθρωπους, ολονων η διαθεση εξαρταται από μενα. Αλλα δυσκολευομαι, ειμαι κομματια......Και μετα τα μαζευω και συνεχιζω...και περιμενω.....

Και η ζωη συνεχιζεται......

peritto oti kai na sou po dioti sigoura den xero ti pernas omos auto pou mporo na kano einai na proseuxitho gia sas kai to moraki sas! euxomai o Theos na sas dinei dinami kai kouragio kai sintoma ola auta na anikoun sto parelthon. Molis to pareis agkalitsa ola tha perasoun! Makari na ypirxe ena rabdaki pou na ekane ta pragmata pio eukola!


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μας!!!

Η μπέμπα γκρινιάζει σταθερά από τις 5 το πρωί!!! Αφού πρώτα εξάντλησε τον μπαμπά της σε σημείο που ήρθε στις 2.30 και με ξύπνησε γιατί η μπέμπα δεν κοιμόταν κι αυτός δεν άντεχε άλλο είπε να εξαντλήσει και τη μαμά!!! Την τάισα 3.30 κοιμήθηκε στις 4.15 και ξύπνησε στις 5 για να κάνουμε αγκαλίτσα!!! Κοιμήθηκε ξανά μετά το τάισμα των 7 και ξύπνησε πάλι στις 9!!! Στο ενδιάμεσο εγώ φυσικά δεν κοιμήθηκα...Να πιω ένα καφέ με τον άντρα, να σιδερώσω, να πλύνω πιάτα, να πλύνω και να αποστειρώσω μπιμπερό...και όπα να το πάλι το μάτι γαρίδα και τα πονάκια "εξαερισμού"!!! Ακόμα αντέχουν τα νεύρα μου αλλά το βράδυ με είχε πιάσει κι εμενα το σύνδρομο της Μήδειας!!!

Τελικά θα την πάω το άλλο Σάββατο να σαραντίσουμε γιατί αυτή τη βδομάδα ο καιρός με έχει φρικάρει!!! Σήμερα πάντως θα την τυλίξω καλά-καλά και θα πάμε στα γενέθλια της αδερφής μου να μας δει και η ξαδέρφη μας!!!

Καλή μέρα να έχουμε όλες μας και σε παρακαλώ μπέμπα χαλάρωσε λιγάκι να κοιμηθεί κι η μαμά!!!!!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Καρδούλα περαστικά στον αντρούλη σου ,αν και η ημικρανία είναι ζόρικη πιάνει και την μαμα μου πολύ συχνά.

Mummycool σκέψου οτι σε λιγο που όλα με τα σπίτια θα τακτοποιηθούν ,θα παίρνεις τον βεντούζα αγκαλιά και θα πηγαίνεις βόλτες ,παραλίες και θα περνας τέλεια..πόσο θα κρατήσει ακόμα αυτη η ταλαιπωρία.


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

natassa sou eyxomai sintoma na ksipniseis apo ayton ton efialti!!!!!!..exeis kapio neo ?

i foufoulitsa mou den exei anevasei pyreto ...i paidiaatros eipe oti o thilasmos tis dinei antisomata kai tha to glitosei ...elpizo!!!!

koritsia ponaei i koilia sas ?san ponakia periodou?

Ena apo to ofelei tou thilasmou einai oti sispate i mitra kai epanerxete pio grigora sti thesi tis (pro egkymosinis epoxi ha ha) ara isos auto na niotheis :)


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...