Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπέρα κορίτσια!!

Πήγαμε και εμείς γιατρό σήμερα, πήραμε 1,4 κιλά, είμαστε 4600 και πήραμε και 4 πόντους, πήγαμε στους 54!Μου είπε να της βάζω ορό στην μυτούλα γιατί έχει μυξούλες, η αλήθεια είναι ότι το ξεχνούσα. Μόλις γυρίσαμε και ξύπνησε, της έβαλα και έκλαψε λίγο αλλά μετά μου φαίνεται πως ανέπνεε καλύτερα...να και η φωτό μας:

Κάναμε και εμβόλιο στον Νικόλα, γιατί είχε μείνει πίσω, αυτός είναι 13,5 κιλά και 90 πόντους, ψήλωσε 4 πόντους από τον προηγούμενο μήνα..

Μετά πήγαμε από το γραφείο του άντρα μου, τάισα την μπέμπα, κοιμήθηκε και μετά πήγαμε με τον Νικόλα μικρή βολτούλα, αφήσαμε την μπέμπα με τον μπαμπα της..

Κατά τις 1230 λέω του άντρα μου πάω σπίτι, μου λέει περίμενε πως θα τα ανεβάσεις και τα 2 μόνη σου- μένουμε στον 2ο χωρίς ασανσερ- του λέω πρέπει να βρώ έναν τρόπο, να μην εξαρτώμαι από εσένα πάντα. Τα βάζω λοιπόν στο αυτοκίνητο και όταν φτάνουμε σπίτι ο Νικόλας είχε κοιμηθεί!Παίρνω λοιπόν αγκαλιά τον Νικόλα- 13,5 κιλά είπαμε- παίρνω και την μπέμπα στο καθισματάκι της και ανεβήκαμε με τα 1000 ζόρια!!Κοψομεσιάστηκα!Αλλά έπρεπε, για να συνηθίζω και μόνη μου!

Ο Νικόλας κοιμήθηκε 1,5 ώρα και τώρα αλωνίζει, σε λίγο ο άντρας μου φεύγει για το γραφείο και έχω μια νύστα...απίστευτη!!

Καλό απόγευμα να έχουμε!

Τίνα, να σου ζήσει, καλωήρθες και εσύ στο κλαμπ των διπλομαμάδων!!!

post-13075-14825440047674_thumb.jpg


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Κι ετσι περασε ενας μήνας.....κολασμενος......κανενας γονιος να μην περασει αυτό που ζουμε.

9/2 στις 12:56 "να σας ζησει". Δυο ωρες αργοτερα αρχιζω να μαθαινω την αληθεια, λιγα λιγα ομως, μη μου πεσουν κατευθειαν πολλα και παθω τιποτα. Μου τα ελεγε ο αντρας μου σε δοσεις. Ο οποιος τα επαιξε οταν τον φωναξε η παιδιατρος, χωρις να εχει το μωρο (και δικαιως τελικα). Και μετα ξεκινησε αγωνα δρομου να παει στο παιδων, να δωσει τα ιστορικα μας, να βρει παιδοχειρουργο (σε 10΄επρεπε να αποφασισει ποιος θα χειρουργουσε το μικρο, ελπιζουμε να εχει παρει τη σωστη απόφαση τελικα).

Και η ζωη συνεχιζεται...αργα αργα...κι εμεις περιμενουμε αποτελεσματα αποτελεσματα αποτελεσματα που καθυστερουν, κι αλλες εξετασεις για σιγουρια....

Κι ενα μωρο στη θερμοκοιτιδα, που δεν ξερει τι ειναι η αγκαλια της μαμας, το φιλι της μαμας, με τα χερακια του κατατρυπυμενα, σωληνακια ενα σωρο, χωρια οι τομες στο σωματακι του. Γιατι πρεπει να ταλαιπωρειται ετσι??? Τι αμαρτιες πληρωνει το μωρακι μου???

Ζουμε εναν εφιαλτη αλλα κανεις δεν μας ξυπναει........

Ποσο κουραγιο να κανω, ποσο να αντεξω, το ξερω πρεπει για τα παιδακια μου, τον αντρα μου τους δικους μου ανθρωπους, ολονων η διαθεση εξαρταται από μενα. Αλλα δυσκολευομαι, ειμαι κομματια......Και μετα τα μαζευω και συνεχιζω...και περιμενω.....

Και η ζωη συνεχιζεται......


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ax Νατασσα μου..μου σπαραζεις την καρδια.......με κανεις να εχεις ενοχες...πολλες γιατι καποιες φορες απο την κουραση μου κ την εξαντληση μου ειδικα τα βραδυα εχω φωναξει στο παιδακι μου...

κ μετα κλαιω κ λεω οτι δεν ειμαι καλη μαμα...:(

Κοριτσακι μου .......να εισαι δυνατη...πρεπει για τα παιδακια σοθ..κ ειδικα για το μωρακι που σε περιμενει να το παρεις αγκαλιτσα...θα ερθει αυτη η στιγμη κ θα εισαι πολυ ευτυχισμενη..ευχομαι συντομα ολα αυτα να παρουν ενα τελος!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου χαθηκα κ εγω λιγο κ δεν σας εχω διαβασει....τρεχω σαν τον Βεγγο.....Ελπιζω να ειστε μανουλες κ μπεμπακια καλα...:-D

Εγω τελικα με την βοηθεια της μαμας μου..βρηκα τι ηθελε κ εκλεγε συνεχεια ετσι..πεινα ολε...κ οχι τοσα πολλα πονακια τελικα..

Καταλαβαμε οτι δεν χορταινει με τον αποκλισττικο θηλασμο...κ του δινω πια κ συμπληρωμα κ κατα την διαρκεια της ημερα..αντε χτυπαμε τα 210 μλ..ειμαστε πολυ φαγανοι..χαχα

κ μετα απο την μασα κοιματα σαν πουλακι..οοοοοχι ομως για περισσοτρες ωρες..στο 3ωρο ξυπναμε..απο πονακια ειαμστε καπως καλυτερα νομιζω..ριχνουμε καμια κορωνα στον υπνο μας αλλα μετα ξανακοιμαται...

Αγορομανες να ρωτησω κατι; με το πουλακι του τι κανετε;

σας ειπε ο γιατρος να το ανοιγετε καθολου; εμενα μου ειπε να το ανοιγω λιγο....αλλα η μαμα μου ειπε οτι δεν κανει να το ανοιγω εγω παρα μονο η γιατρος οταν το βλεπει..ετσι της ειχε πει ο παιδιατρος της..

εχω τρελλαθει με τα λογια του καθε γιατρου...

εσεις τι κανετε;


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

ax vre natasa mou einai poly diskoli i thesi sou. mhn apelpizese kopela mou. tha teleiwsei o efialths kai tha pareis to mpempaki sou agkalia. krata gera kopela mou. emeis proseuxomaste gia sas. oi giatroi sas eipan tpt neotero i akoma ola idia?

ramonitsa emena h giatros mou eipe na mhn to peirakso akoma. tha mou pei pote. episis mas edwse kai emas simpliroma na doume pws tha pame giati akoma zoume mesa sthn apoliti gkrinia kai mallon oute kai emas mas ftanei to gala ths mamas. milame gia poly fagana. ksipnaei meta apo mia miamisi ora to poly dio kai peinaei kai thelei na faei. me ksezoumise.

paros pws einai o mpemphs sou? ola kala?

Link to comment
Share on other sites

Καρδουλα ..μαλλον κ σενα πεινα ειναι...τα μεγαλα μωρα μου ειπαν τρωνε πολυ..κ δεν χορταινουν μονο με τον θηλασμο.....εκτος αν εισαι καθε μισαωρο ή 1 ωρα με το βυζι εξω...

¨ετσι ειμασταν εμεις τον πρωτο καιρο..αλλα τωρα δεν παλευεται αλλο κ πεφτει μπουκαλα μετα απο τον θηλασμο καποιες φορες....

Οσο για το πουλακι του ..εγω δεν τον πειραζω..θα αφησω αν το κανει η γιατρος...

Ινκακι κ Παρος πως ειναι τα μπεμπακια ;


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα μανούλες!!!!!

Περαστικά σε όλα τα αρρωστούλια μωράκια... Τι πράγμα είναι αυτό βρε κορίτσια?? Όλα τα μωράκια μπουκωμένα είναι.. Διαβάζω και τις μανούλες Ιανουαρίου και εκεί τα ίδια..

Νατασούλα οτι και να πω είναι λίγο μπροστά σε αυτό που περνάς.. Κάνε κουράγιο γιατί τα παιδάκια σου σε έχουν ανάγκη και κυρίως αυτός ο μικρούλης που ανυπομονεί να νιώσει την αγκαλίτσα σου και τα φιλάκια σου.. Έστω και λίγο καθυστερημένα.. Πες μας πως είναι τώρα ο μικρούλης σου, οι γιατροί τι σας λένε?

Ο μικρός κορίτσια είναι μια χαρά, σήμερα θα του δώσουν για τελευταία φορά εισπνεόμενο στις 00:00 και αν το πρωΐ είναι πάλι οκ τότε θα φύγουμε!!!! Αχ επιτέλους γιατί δεν πάει άλλο, τουλάχιστον το Νοσοκομείο και οι γιατροί είναι παααάρα πολυ καλοί, γιατί ειναι Πανεπιστημιακό και είναι πολύ αυστηροί και προσεκτικοί με τα ζουζούνια..

Καλό και ήσυχο βράδυ μανούλες!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το προβλημα που πιστευω οτι μας παει πισω ειναι οτι δυσκολευεται να αναπνευσει μονος του και αυτη τη βδομαδα του κανουν καποιες ειδικες εξετασεις στα πνευμονακια του για να ξεκαθαρισει το τοπιο από εκει. Ευτυχως εχει ξεκινησει να πινει το γαλα μου, κατευθειαν με σωληνακι στο στομαχι, αλλα δειχνει να εχει εντονες θηλαστικες κινησεις.

Ραμονιτσα κι εγω φωναζα στη μικρη οταν ημουν πολυ κουρασμενη,και μετα στεναχωριομουν και τωρα μου φαινονται ολα τοσο ασημαντα.... Μην εχεις ενοχες, ο καθενας αντιμετωπιζει αυτα που εχει μπροστα του τη δεδομενη στιγμη.....


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Νατασσα οτι και να πω θα ειναι λιγο ελπιζω σε ενα μηνα απο τωρα να τον εχετε σπιτι σας , σκεψου ομως οτι περασε ενας μηνας και ο μικρος σου μαχητης ειναι εδω και παλευει καιμην λυγιζεις

Το οτι κανει θηλαστικες κινησεις ειναι καλο φανταζομαι και οτι πινει το δικο σου γαλα ειναι μεγαλο δωρο γιαυτον

Παρος αντε να γυρισετε σπιτακι σας και να ειναι ολα περαστικουλια, ευτυχως που πετυχατε καλο νοσοκομειο πολυ σημαντικο αυτο


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Μανουλες και μπεμπακια Φεβρουαριου, καλησπερα και καλημερα απο εμας.Χαθηκα γγιατι πηγαμε το Σαββατο στην Κυμη στον παππου και τη γιαγια και γυρισαμε σημερα βραδυ.Δεν τοχαμε προγραμματησει, ηταν αυθορμητο και τους καναμε εκπληξη, φανταζεστε τι εγινε ε?Θα σας τα πω αυριο αναλυτικα. Παθαν την πλακα τους οι γονεις μου, χτυπησαμε ττην πορτα και οταν μας ειδαν η μαμα μου μονο που δεν ετρεμε απο την ταραχη της. Ταχανε συνεχεια αγκαλια, μιλαμε για κεραυνουολο. Τωρα να δω πως θα τα ξεσυνηθισω.Ολες τις μερες κοιμοντουσαν, μιλαμε για πολυ υπνο, βαρυ το κλιμα, ειχαμε και το τζακι.Με το που φτασαμε εδω το ματι γαριδα, χαχα.

Νατασσουλα διαβασα στα πεταχτα τα νεα σου, και στεναχωρεθηκα πολυ, ευχομαι κοπελα μου να βρεις κουραγιο μεσα σου. Να ερθουν ολα καλα και να παρετε γρηγορα το μωρακι σας σπιτι ολα να τα αφησετε πισω και να τα ξεχασετε.

Θα τα πουμε αυριο, δεν ειχα ιντερνετ εννοειτε τοσες μερες στο χωριο.

Συμπεθερα τι κανει η νυφη μου?


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

elitaki σε μελετούσαμε χθες με την καρδούλα! εκδρομούλα;; σουπερρρρ

αχ λέτε να ξεσηκώσουμε κι εμείς το μπαμπά μας για πουθενά; θα τα καταφέρουμε; εδώ βρέχει σήμερα :(

πάρος με το καλό να βγείτε! θα συνεχίσετε την εκδρομούλα ή θα επιστρέψετε; Σε άφηναν να κοιμάσαι κι εσύ εκεί;

ραμονίτσα που χάθηκες καλέ; μην του φωνάζεις του ζυμαρούλη! είναι πολύ γλύκας! δεν κάνει!! ο ραμόν πώς αντιμετώπισε τον αδερφούλη του;;

έχω να σας πω ότι σήμερα κλείνουμε 2 μήνες και ο γιόκας μου αποφάσισε να μου κάνει φοβερό δωράκι!! Κοιμήθηκε 7ωρο!!!!!!!! Αυτός φυσικά ξύπνησε έφαγε και ξανακοιμήθηκε, εγώ από τη χαρά μου δεν μπόρεσα :tongue:


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!!

Elitaki τελεια η εκδρομουλα ε;;;; Μπραβο στα ζουζουνακια!!!

Mummycool χρονια σας πολλα!!! Χιχιχι!!!

Αχ, ελπιζω να φυγουμε σημερα, θα παμε Ναουσα να παρουμε την Ματθιλδη μας, που την πηγε ο αντρας μου στην αδελφη του που εχει αλλα 6 παιδακια και μετα θα φυγουμε για Αθηνα!!! Ευτυχως ειμαστε μονοι μας στο δωματιο και κοιμομασταν και οι δυο εδω!! Θα την θυμομαστε για χρονια αυτην την εκδρομη!!!

Επεξεργάστηκαν by paros99

eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...