Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημέρα,

και εμείς πονάμε. το βράδυ ξυπνούσε κάθε δύο ώρες. έτρωγε και κοιμότανε. από τις 5 το πρωί κλαίμε και ούτε η αγκαλίτσα δεν βοηθούσε. Τον έβαλα στο τέλος στην αλλαξιέρα που το αρέσει και του έκανα πάνω τα ποδαράκια του, έκανε πολλά πριτσάκια και μετά ηρέμησε. Τον έβαλα λίγο στο στήθος πιπίλισε και κοιμήθηκε επιτέλους. Τώρα για πόσο δεν ξέρω αλλά από ότι διάβασα περνάμε άλμα ανάπτυξης οπότε υπομονή.

όπως λέει και η Μαρία αν δεν θηλάζαμε τι θα περνούσαμε δλδ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

paros99 02/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι 17/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

kardoula 02/02ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι 01/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

mummycool 03/02 Γεν.Kλιν.Θεσ/νίκης *Αγοράκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Litsaki19 05/02 *ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ * Κοριτσάκι 06/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

ioannak 05/02 * Κοριτσάκι 26/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

georgiab 05/02 * Κοριτσάκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Ydroxoaki 06/02 ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι 06/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

katerina23 09/02 ΙΑΣΩ* Κοριτσάκι 13/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Eua79 09/02 ΠΓΝΙ *Κοριτσάκι 10/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Bouda 10/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 21/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

myrto 11/02 AΡΕΤΑΙΕΙΟ* Αγοράκι 10/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

inka 12/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 27/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Eleonora2 12/02 ΙΑΣΩ* Κοριτσάκι 12/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

giota!14/02 ΙΑΣΩ* Κοριτσάκι 12/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

huida 14/02 ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι 27/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

elita 14/2 ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι& Κοριτσάκι 25/12/2009 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ!!

mariamg 17/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 20/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Σιλβή 17/02 Γενικό Νοσοκομείο Σερρών* Κοριτσάκι 20/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

jend 17/02* Αγοράκι 22/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

ramonitsa 18/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι 11/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

riaili 19/02 Βιοκλινική Θεσ/νίκης* Κοριτσάκι 17/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

georghar20/02* Κοριτσάκι 07/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!

Felia 22/02 ΜΗΤΕΡΑ ΛΑΜΙΑΣ* Κοριτσάκι 23/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

natasaZ 25/02 ATTIKO* Αγοράκι 08/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

nutella 25/02 ΓΕΝΕΣΙΣ * Κοριτσάκι 21/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Νίνια 27/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 04/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!

Elena1982 06/03Γενικό Κρατικό Νίκαιας* Κοριτσάκι

Τινακι 08/03 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι 02/03/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μανουλες!!!'

Εχθες εγινε το εξης φοβερο , ημπεμπα ειχε κολικους το βραδυ απο τις 10 μεχρι τη 1 και εκλαιγε σπαραχτικα εντωμεταξυ την ταισα 11.30και κατα τις 12.30 της εδωσα λιγο ροφημα μαραθου μπας και ηρεμησει κατα τη 1 την πηρε ο υπνος και ξυπνησε να φαει 8.30 το πρωι!!!!! Αφου ανησυχησα και την κοιταγα συνεχεια αν ειναι καλα γιατι εκανε 9μιση ωρες να φαει ελπιζω να μην ειναι παροδικο και να το κανει καθε μερα:D Σημερα νιωθω αλλος ανθρωπος κοιμηθηκα σερι 7μιση ωρες μετα απο πολυ καιρο.

ινκα τι εγινε ? τι σας ειπε η παιδιατρος καλα ειναι η φουφουλα?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!

Να μας ζήσουν τα καινούργια μωράκια!

Ζω ενα δράμα τις τελευταιες 2-3 μέρες... η μικρή είναι πολύ ανήσυχη... δεν κοιμόμαστε τα βράδια, αλλά ούτε και την μερα... θέλει μόνο αγκαλια για να ηρεμήσει και εγω έχω γίνει ράκος!!!

Αυτά προς το παρόν... προσπαθώ να ξεκλέψω λίγο χρόνο για ξεκούραση... αλλά δεν τα καταφερνω!

Σας αφήνω θα τα ξαναπούμε σύντομα!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

egrapsa ena olokliro katevati kai svistike ...gmt!!!!!

i foufoula einai kryomeni kai o logos pou itan se adinamia itan i voulomeni miti.

exei sinelthei ..einai ksana to paixnidiariko zoiro moro mou!!!!

..thelei ksevouloma(me oro ) prin apo kaathe gevma ,thermometro (mono ston popo)kai elegxo sta kaka ...prepei na tin parakoloutho gia na doume an to kryoma einai stin arxi tou i tora ksekinaei

eyxaristo gia to endiaferon sas koritsia

na exoume oles gera kai xaroumena mora!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

jend,esy eipes gia tis trixes ?ego den exo paratirisei kati ..pantos ayta ta ormonika kapia stigmi tha fygoun..tha pesoun...

..emena me ponane ta daxtila mou otan ta klino ...kai einai akoma ligo prismena

alithia vre koritsia exete na mou dosete simvoules gia alifi gia tomi (mia fili mou eipe oti evaze kelosoft kai eviol ampoules ).sisfiktiki gia tin koilia?...krema gia kitaritida ?..diatrofi ??..katerina!!paros!!!felia!!!!voithiste edo tin kainourgia manoula!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!

Μαμμυκουλ και τα δυο καλά μου φαίνονται!! Αλλα σαφώς το ακριβό ειναι καλύτερο. Πιστεύω πως θα έχετε λιγότερη φασαρία.

Αλλιως ειναι να υπάρχουν δυο διαμερίσματα στον όροφο και αλ λιως 6!!Η διαφορά τιμής όμως ειναι μεγάλη!! Ακόμα κι αν δεχτουν

τις τιμές που λέτε μιλάμε για 15.000 ευρώ διαφορά!! Εσάς απ' οτι κατάλαβα σας αρέσει το πρώτο καλυτερα ε;

Ααα αυτό με τ ην ρόγα μην σε ανησυχεί!! Το κάνει και η δικιά μου εδω και 5 μέρες!!! Απλά θέλει να πιπιλίσει και τσαντίζεται που ερχεται το γάλα!!

εξου και κλαιει!! Τραβιέται για να μην ερχεται το γάλα, εγω μετα την βγάζω γιατι πιάνει μονο ρογα και αυτή κλαιει!! μετα την ξαναβάζω, για λιγο καθετε

μετα αρχιζει να πιπιλάει, ξαναρχεται το γάλα, ξανατραβιέται, την ξαναβγάζω και ξανακλαιει και ου το καθεξής!!! Ποιο θήλαστρο εχεις πάρει; μήπως δεν το εφαρμόζεις

σωστά ή μήπως δεν το εχεις συναρμολογήσει σωστα; Κάποια στιγμή που δεν είχα κουμπώσει καλά της αβεντ δεν τραβουσε καλα!!

Αχ βρε κορίτσια εμένα δεν ηρεμεί με την αγκαλίτσα οταν εχει τα πονάκια!! Σπαράζει στο κλάμα. Με κάποιες στασεις ηρεμει αλλα αυτο ειναι για πολύ λιγο!!!

Κατερινα κάνει να της δώσω ρόφημα Μαράθου;

Λιτσάκι δεν κοιμάται καθόλου ή κοιμάται πολυ λιγο; Εμείς για να κοιμηθούμε θέλουμε αποκλειστικά αγκαλιά, οποτε ή την εχω κανένα μισαωρο στο ωμο μου μεχρι να την πάρει

γερα ο ύπνος ή ξαπλώνω σε καθιστή στάση και την εχω στην καρδιά μου!!!

Ινκα περαστικά σας!! Εκανε τελικά πυρετο;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

ινκα περαστικα στην φουφουλα αμαν με αυτες τις παλιοιωσεις φετος και ο γιος μου παλι σημερα κρυωμενος ειναι τρεχει η μυτη του και παλι φοβαμαι μην κολλησει την μικρη , εσενα δεν ετρεχε η μυτη της πριν για να το καταλαβεις ή ειχε μονο υπνηλια? ρωταω για να δω αν κολλησει την μικρη πως θα το καταλαβω και εγω, οσο για κρεμες κλπ εγω δεν βαζω τιποτα βαριεμαι αφορητα να βαζω και το ξεχναω οποτε δεν παιρνω καν , για διατροφη εχω μια θηλασμου θα την ψαξω και θα στην στειλω οταν την βρω γιατι τα εχει παιξει το λαπτοπ και εχω χασει τα αρχεια μου

Μαρια κανει και εγω της το ειχα δωσει πρωτη φορα πριν κανα μηνα που ειχε πονακια ειναι της μιλουπα ροφημα Μαραθου και το βρισκεις στο σουπερ μαρκετ η καρδουλα μου το ειχε πει και ειχα ρωτησει και την παιδιατρο και μου ειπε κανενα προβλημα να της το δωσω , παντως δεν ξερω αν ειναι τυχαιο αλλα και την προηγουμενη φορα που της το ειχα δωσει κοιμηθηκε αρκετες ωρες σημερα παντως 11.30 το βραδυ εφαγε και ξανα στις 8.30 το πρωι τρελαθηκα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

εχω το mini electric της medela, το μέγιστο που έχω καταφέρει είναι ένα πρωί να βγάλω 50 μλ τίποτα παραπάνω

λες για αυτό να κλαίει;; να θέλει πιπίλα

αχ δεν ξέρω εγώ νομίζω ότι δεν έχω γάλα... ή ότι νυστάζει και κουράζεται να τραβήξει ή ότι είναι μπουκωμένος και δεν μπορεί να φάει

ίνκα περαστικούλια σας, εμένα όταν είναι μπουκωμένος ξυπνάει, ειδικά αν ανάψουν τα καλοριφέρ βράδυ, άντε να φτιάξει ο παλιόκαιρος

γιατί θερμόμετρο μόνο στον πωπό; το χω ακούσει και από άλλους αλλά η δικιά μας λέει στη μασχάλη μια χαρά είναι...

πάντως σήμερα με αποζημιώνει, κοιμάται περισσότερο, άντε να δούμε

τι να πω με αυτά τα άλματα...θα μας ξεζουμίσουν

μαρία κ εμένα το βράδυ στην αγκαλιά τον παίρνει ο ύπνος, πλέον μεγάλωσε και μέσα στη μέρα δεν κοιμάται στο στήθος, αν κοιμηθεί από μόνος του στο ρηλάξ τον βάζω στο κρεβάτι απλά. τώρα βγήκαμε πήγαμε φαρμακείο με το μάρσιπο και κοιμήθηκε στο ασανσέρ...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

katerina itan toso mpoukomeni pou den akougotan tipota ..eno tora pou exei ksevoulosei ligo akougete san dalikeris .eytixos akroastika kai pyreto den exei kanei !!!!

mas eipe na paroume ygrantira (i na valoume ton vrastira na doulevei konta tis )kserete kapion kalo?..me ton ygrantira to diko mou malli xalia???

den etroge kala giati den mporouse na anapnefsei kai kourazotane kai epefte gia ypno..fantastite itan toso voulomeni pou i ampoula i 1h den vgike apo to allo routhounaki ...3 ampoules evale gia tin ksevoulosei ..ki evgale poly pragma!!!!

mammycool, to akrivo me tous ligous ana orofo ..tsekare to gia koinoxrista ..to oti eisai sto 2o orofo einai thetiko ..alla des ana exei kai megalo kipo ...

ego otan mou pipilaei to stithos tis vazo amesos tin pipila kai tin ksegelao kratontas tin akoma konta sto stithos .50 ml einai mia xara ..se posi ora antlisis?ki ego mexri 70 vgazo kirios to proi ...


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κατερινα κάνει να της δώσω ρόφημα Μαράθου;

Μαρία μου το σύστησε η παιδίατρος μας, καθώς και για χαμομήλι και kinderte αλλά το kinderte το μπέμπη μου τον κάνει δυσκοίλιο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Σήμερα ήρθε ο παιδίατρος και είδε την μπεμπούλα.Ολα πολύ καλά πήρε βάρος έγινε 4230γρ και ύψος 53 από 3350 που γεννήθηκε και 50 ύψος.Επίσης της έκανε κατι πράγματα την κρατούσε από το ένα χερι και αυτη του το έσφιγγε επειδή φοβόταν ,την κράτησε από την πατούσα ,μετα ανάποδα ....για να δει αντανακλαστικά μου έκανε τρομερη εντύπωση με τη δύναμη κρατουσε τον γιατρο για να μην πέσει.

Του είπα οτι η δικια μας τρωει 100μλ ανα 4ωρο και θηλάζει 5 λεπτα μόνο,επίσης μου είπε οτι μολις περάσει ενας μήνας μπορώ να την αφήνω το βράδυ να κοιμάται μεχρι το πρωι χωρίς να την ξυπνάω ανα 4 ώρες,καλό αυτο κορίτσια ;

Την Πέμπτη θα πάω στον παπά να πάρω μισή ευχή γιατι κλείνουμε 20 μέρες ωστε να μπορώ να βγαίνω εξω εγώ .Εσείς κορίτσια είχατε παει καμια στις 20 μέρες ή κατευθείαν στις 40΄;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

alithia vre koritsia exete na mou dosete simvoules gia alifi gia tomi (mia fili mou eipe oti evaze kelosoft kai eviol ampoules ).sisfiktiki gia tin koilia?...krema gia kitaritida ?..diatrofi ??..katerina!!paros!!!felia!!!!voithiste edo tin kainourgia manoula!!!

Ινκα εμενα ο γιατρος μου, μου εχει δωσει να βαζω kelosoft το πρωι και fucicort το απογευμα... καθε μερα για ενα μηνα.... και η αληθεια ειναι πως η τομη εχει αρχισει να εξαφανιζεται!! Απιστευτο και ομως αληθινο.....:)


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Σήμερα ήρθε ο παιδίατρος και είδε την μπεμπούλα.Ολα πολύ καλά πήρε βάρος έγινε 4230γρ και ύψος 53 από 3350 που γεννήθηκε και 50 ύψος.Επίσης της έκανε κατι πράγματα την κρατούσε από το ένα χερι και αυτη του το έσφιγγε επειδή φοβόταν ,την κράτησε από την πατούσα ,μετα ανάποδα ....για να δει αντανακλαστικά μου έκανε τρομερη εντύπωση με τη δύναμη κρατουσε τον γιατρο για να μην πέσει.

Του είπα οτι η δικια μας τρωει 100μλ ανα 4ωρο και θηλάζει 5 λεπτα μόνο,επίσης μου είπε οτι μολις περάσει ενας μήνας μπορώ να την αφήνω το βράδυ να κοιμάται μεχρι το πρωι χωρίς να την ξυπνάω ανα 4 ώρες,καλό αυτο κορίτσια ;

Την Πέμπτη θα πάω στον παπά να πάρω μισή ευχή γιατι κλείνουμε 20 μέρες ωστε να μπορώ να βγαίνω εξω εγώ .Εσείς κορίτσια είχατε παει καμια στις 20 μέρες ή κατευθείαν στις 40΄;

Mπραβο στην κοριτσαρα σου Σιλβη!!

Εγω πηρα την μιση ευχη, ηρθε ο παπας στο σπιτι - δεν πηγα εγω, αν και εγω εβγαινα απο το σπιτι απο την δευτερη κιολας μερα!! Οταν εφευγε ο παπας μου ειπε.... τωρα μπορεις και να βγαινεις.... και εγω του ειπα , ενταξει ευχαριστω πολυ!!;)


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...