Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερααα και χρονια μας πολλαα!!

εμεις εχουμε και επετειο γνωριμιας σημερα περασαν κιολας 8 χρονια !! αλλα ο συζυξ λεει πως τελος οι πολλες επετειοι..μονο τον γαμο μας και τα γενεθλια του γιοκα θα γιορταζουμε πια ( το κανει επιτηδες για να μην παιρνει δωρα χαχα)

τινακι να σου ζησει κοπελα μου και να ειναι τυχερος και καλοτυχος!!!

ινκα ..και εμενα χθες ετσι ηταν ..μια υποτονικος μια γκρινια , τα θερμομετρα εδιναν και επαιρναν και αυτη την πιπιλα -θερμομετρο εμενα δεν την θελει ...του ειναι βαρια μαλλον !! χιχι αλλα τελικα καταλαβα τι ηταν ! δεν ειχε κανει κακακια ! πηγαμε και στην μαμα μου και μαλλον η αλλαγη του περιβαλλοντος δεν ξερω ,,παντως το πρωι με το που τον θηλασα ....κοριτσια μεχρι τον σβερκο του εφτασαν !!!! δεν το ειχα ξαναδει αυτο !! αφου τον εκανα μπανακι ! ρουχα ολα χαλια ! το μαναρακι μου αδειασε και τωρα ξεραθηκε στον υπνο !!

συμπεθερα θελω και εγω μυδοπιλαφο !!!!!!!!!

mummy αντε καλα παζαρια !! δεν σε φοβαμαι !!

εμεις εδω σκατοκαιρος σημερα !! και εχει και αυτη την παλιοσκονη τι να πω !! τιγκα στη λασπη!

εγω σημερα τον αφησα με το μπαμπα του και πηγα να κανω κατι δουλιτσεσ και κανονισα και ραντεβου με διαιτολογο και για φρυδι μουστακι κτλ !! ρε κοριτσια εχω βγαλει και χνουδι στο λαιμο!! σας συμβαινει κατι αναλογο ??? αφου φοβηθηκα μολις το ειδα !! αν μεγαλωσει και αλλο λεω θα γινω παπας!!! χαχαχαχα

αχ τωρα που ειπα παπας και εμεις στο σαραντισμο πηγαμε σε ενα παπα γνωστο μας σ ενα μοναστηρι και ο μικρος ηταν κυριος ! του δωσαμε και εμεις χρηματα αλλα δεν τα ηθελε και τελικα τα αφησαμε στο ναο !!

γεωργια περαστικουλια σας ! και μιας φιλης μου ειχε και το παρακολουθουσαν κ αλλαζαν γαλατα αλλα ο μικρος ειναι πολυ καλα αναπτυγμενος και μαι χαρα πανεξυπνος !!!!

και για το τελςο !! τι σκ#@$3 καιρος ειναι αυτος σημερα !!!!! λες και ειανι χριστουγενα τρε γμτ !!!! αναψαμε τζακι και μεσα τα κεφαλια !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

εμενα στον γιο μου μου ειχε ερθει ακριβως στις 40 μερες τωρα τιποτα που και που εχω πονακια και λεω τωρα θα μου ερθει αλλα περνανε τι να πω..

και εμενα ρε κατερινα ! αλλα λενε οταν θηλαζεις πως δεν αδιαθετεις !!

παντως ολο και κατι πονακια εχω ..ολο και κατι καφε τελευταια και να φανταστεις πως τα λοχεια εχουν εδω και πολυυ υ καιρο τελειωσει !!:twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν εχω ουτε καφε τα λοχεια μου τελειωσαν στις 20 μερες και τιποτα αλλο θα κανονισω να παω στον γιατρο την επομενη εβδομαδα να μου κανει κανεναν υπερηχο να δουμε που βρισκομαστε


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να πω κοριτσακια μου αναπτυξιακα παμε ενα μηνα πισω και θελουμε γ΄αυτο ιδιατερη προσοχη σε ολα επειδη γεννηθηκε προωρη!

θυροειδη κανουμε εξετασεις γιατι ειχα εγω μια μικρη διαταραχη στο τελος!

Φοβαται ο doc μηπως της εχει δημιουργησει η παλινδρομηση κανενα αλλο θεμα επιλπλεον γενικα δε τρωει και πολυ δηλαδη τρωει το ελαχιστο αλλα παιρνει βαρος και αυτο εινα καλο!

Για τη γενετηστρια μου το πε γιατι ειδε τα ματακια της λιγο λοξα λεει το κεφαλι της λιγο επιπεδο πισω και μια γραμμη στο χερι της την οποια εχει ακριβως την ιδια και ο αντρας μου και εχει λεει μια αμφιβολια που θελει να του φυγει, για το συνδρομο down προκειται μαλλον, δε μου το πε αλλα το ξερω, τεσπα μου ειπε μπορει να ειναι ολα κληρονομικα, αλλα καλο ειναι να τη παω να τη δει αυτη!!

Παλι κλαιει ολο αγκαλιτσα θελει πλεον, αυτες τις μερες που δεν ετρωγε και πονουσε τη κρατουσα συνεχεια και τωρα εμαθε τι να κανω να μη τη παρω!

περασαμε μια δυσκολη εβδομαδα και ηρθε και η πεθερα μου να μου πει οτι δε πειραζει να κλαψει και λιγο μεγαλωνουν τα πνευμονακια της, ακου τωρα να δεις!

Ασε που μου ειπε να μη κανω σα τρελη που δε τρωει αν τερωγε το δικο της το παιδι 260ml ολη μερα και σπαραζε την ωρα που ετρωγε τι θα κανε ηθελα να ξερα !!!

Παραλιγο να πλακωθουμε χτες εβαλα φωνη δηθεν στον αντρα μου που κατι μου πε να τ΄ακουσει να μαζευτει και επιασε! Παω να τη παρω


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Εμείς μπορει να κοιμηθήκαμε το βράδυ, αλλα τώρα ανα 1,5-2 ώρες το πολυ είμαστε στο στήθος!!!!!! Και ξύπνιες για 1-1,5 ώρα την φορά!!! Αχχχ... ξινό μου βγαίνει ο βραδινός ύπνος!!!!

Γεωργία την Παρασκευή θα πατε; Περιμένουμε νέα σας!!

Κορίτσια εγώ είμαι στην 16η μέρα και καποιες φορές δεν έχω καθόλου αίμα, κάποιες αλλες εχω. Αίμα ομως οχι καφε!!! Αντε να δω ποτε θα τελειώσουν γιατι ήδη εχουν αρχίσει και με ενοχλουν οι σερβιέτες!!

Ινκα φάε κατι ελαφρυ αυτές τις ημερες για να δεις αν οντως εφταιξε το παγωτό. Γενικά πως ειναι σήμερα; ανήσυχη;

Για την Ελενα μάθαμε αν γέννησε;

Τζεντ εγω εχω βγάλει αρκετες τρίχες στην κοιλιά που προς το παρον δεν λένε να φύγουν!!! Γενικά πάντως η κοιλιά μου είναι ακόμα πολυ φουσκωμένη. Τουλάχιστον εγω ετσι την νιώθω. Εσεις πως τα πατε; Έπεσε;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

καλημεεερα!!!!!

Μαρια ιδιες ακριβως οδηγιες ειχα απο την Μενν μου ελεγαν να βγαζω γαλα να το αποθηκευω στην καταψυξη και μετα να το μεταφερω κατεψυγμενο σε ισοθερμικο τσαντακι με παγοκυστη μεσα στο Ιασω γαλα απο το ψυγειο δεν δεχονταν γιατι μπορει να ειχε χαλασει στην μεταφορα

Γεωργια γιατι τοσες εξετασεις στο παιδι ? Γενετιστρια γιατι? τι εξεταση θα του κανει? Ολα αυτα για την παλλινδρομηση? Μηπως ο παιδιατρος τα παραλεει?

Οπως εχω πει ειχε ο γιος σοβαρου βαθμου διαγνωσμενο απο υπερηχο στομαχου αλλα δεν ηταν τιποτα πηραμε επαντορεν σιροπι και πιναμε το almiron ar για ενα χρονο περιπου και τωρα ειναι μια χαρα και απο αναπτυξη τεεελειος πανω απο το κανονικο αρκει να σου πω οτι στις καμπυλες παντα ειναι στο 97% Γιατι να μην πιει αλμιρον αρ απο τωρα? εμεις πιναμε απο 2 μηνων που διαγνωστηκε η παλλινδρομηση

Το θυμαμαι για το γιο σου Κατερινακι, δε ξερω γιατι δε της δινει το γαλα που λες κατι μου πε με τα ιχνοστοιχεια που δε καταλαβα! εν το μεταξυ δε κανει εμετους καθολου δε θα πρεπε να κανει ή δεν ειναι απαραιτητο για να χει παλινδρομηση!

Ασε με τις καμπυλες που μπερδευτηκε με την αναπτυξη του κεφαλιου και τη τοποθετησε λαθος και με κατατρομαξε! Καλη αναπτυξη εχει παρολο που δε τρωει πολυ, παιρνει 200γρ τη βδομαδα και μεις δεν ειμαστε και θερια και αυτα ειναι και κληρονομικα ετσι δεν ειναι?


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω κοριτσια ταχω παιξει με τη περιοδο δε ξερω τι γινετε! εχω λιγο αιμαγι 3 περιπου μερες και μετα γεια σας! Περιμενω τον αλλο μηνα να παω να με δει!!

Πολυ γκρινια η μπεμπιτσα μου αμα μ΄ακουει να μιλαω ηρεμει το γκατζετακι που εχει η Μενεγακη θελω να παρω να δω ασπρη μερα γιτι να μιλαω μονη μου δε λεει και ποσο να της μιλαω κουραζομαι!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Βρε Γιωργια μην ανησυχεις κοπελα μου... ο γιατροι πρεπει να τα ψαχνουν ολα, αλλα να μην μας τρελαινουν κιολας... αν υπηρχε καποιο προβλημα (φτου, φτου , εξω απο εδω...) θα ειχε φανει απο τον προγεννετικο ελεγχο...

Τζένη σου εχει παρει ο αδερφος σου το λαπ τοπ??? Χιχιχι.. μετα απο τοσα που περασε ο καημενος την ημερα της γεννας σου, κανονικα πρεπει να του το χαρισεις!!!

Εμεις ξυπνησαμε στις 12 το βραδυ και ξανακοιμηθηκαμε στις 6 το πρωι!!! Μας κολλησε ο πριγκηπας μου φαινεται!! Ευτυχως 4-5 την κρατησε ο μπαμπας της και κοιμηθηκα εστω και μια ωρα... μετα την ξαναπηρα εγω γιατι ο καημενος ο αντρουλης μου δουλευει και τον λυπαμαι να ξενυχταει κιολας με την μπεμπα.. τωρα κοιμαται σαν πουλακι.. για να δουμε πως θα παει η υπολοιπη ημερα...

Τινακι να σου ζησει το μωρακι σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Μαριααααααααααααααααααααα.................... ευχαριστουμε για τις συμβουλες... ειναι σουπερρρρρ... αντε βρε φιλεναδα να μπεις και εσυ στην σειρα σου και να ξεκουραστεις λιγακι... σε χασαμε και απο το μσν.. (λες και εγω μπαινω τις πολλες φορες....)


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

tin taisa apo stithos kai amesos ekane kaka me thorivo tin alaksa (ta kaka moustardi me kokous san cottage) kai tis edosa sibliroma .ipie 80Ml ksana ekane kaka tin alaksa kai meta sfigotane san na ponaei ...tin ekana voltes kai tis xaideeva tin plati reftike ...meta apo 20 lepta (tin evala sto likno)ekane ena gloup kai evgale gala (mia koutalia tis soupas )..exoun perasei 2 ores ..koimate isixi ..mono salia vlepo kai ta skoupizo ....

ola ayta ta kanei koimismeni ....mono otan troei anigei ta matakia tis ...


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

καρδουλα εγω εχω παρει σλινγκ και μει ται , το σλινγκ δεν με βολεψε καθολου ισως δεν το εβαζα σωστα δεν ξερω αλλα ενιωθα οτι ζοριζοταν το μωρο ασε που το βαρος πεφτει μονο στον εναν ωμο και κουραζεσαι

το μει ται ειναι σουπερ ειναι σαν μαρσιπος και το βαρος πεφτει και στους 2 ωμους μεχρι και σουπερ μαρκετ εχω παει με την μικρη μεσα με τα ποδια και δεν κουραστηκα καθολου και αρεσει και πολυ στην μικρη

Γεωργια δοκιμασε και εναν αλλο παιδιατρο να δεις τι θα σου πει εγω στον Αλκη αλλαξα 3 μεχρι να καταληξω σαυτην που παω τωρα ,για τογαλαποτε κανεις δεν μου ειπε τιποτα το επινε 1 χρονο σχεδον και ηταν μια χαρα καναμε και αιματολογικες οταν επαθε 14 μηνων γαστρεντεριτιδα και ηταν ολα σουπερ επισης απο αναπτυξη αλλο τιποτα σου ειπα ειμαστε απο 3 μηνων στο 97% των καμπυλων φαντασου τωρα ειναι 14,5 κιλα παιδι και εκτος απο μια γαστρεντεριτιδα και ενα κρυωμα πριν λιγες μερες ειναι υγιεστατος ουτε συναχι δεν εχει παθει ποτε δεν καταλαβαινω γιατι σου ειπε ετσι

Επισης τι εννοεις δεν κανει εμετους ο Αλκης δεν εκανε εμετους αλλα εβγαζε συνεχεια γουλιτσες σε καθε γευμα ακομα και ωρες μετα το γευμα , το προβλημα συνεχιστηκε και οταν μπηκαμε στις στερεες φαντασου ποσο μεγαλο θεμα ειχαμε,εγω προτεινω να την πας απο μονη σου για εναν υπερηχο στομαχου για να δεις αν εχει και τι βαθμου παλλινδρομηση και αναλογα με το πορισμα να παρεις και αλλη γνωμη παιδιατρου το κακο ειναι οτι αν εχει οντως και την αφηνεις χωρις φαρμακο μπορει να παθει οισοφαγητιδα και να ποναει το μωρο και γιαυτο να μην τρωει , το σιροπι μην το φοβασαι το παιρναμε ενα χρονο αλλα δεν ανησυχουσα γιατι ηξερα οτι προστατευει το παιδι μου απο την οισοφαγιτιδα ,η οισοφαγιτιδα δημιουργειται απο την παλινδρομηση λογω του οτι οταν κανει ενα μωρο παλινδρομηση ανεβαινουν τα υγρα στον οισοφαγο και αυτα ειναι οξινα και μπορει να δημιουργησουν πληγη τα συμπτωματα ειναι αρνηση φαγητου γιατι το μωρο ποναει εκεινη την ωρα και κλαμα την ωρα του γευματος για τον ιδιο λογο

Ποσο σου πινει σε καθε γευμα?

Επισης και εμενα η μπουμπου ειναι προωρη και μαλιστα νοσηλευτηκε κιολας στη μενν αλλα η παιδιατρος μου εχει πει οτι αφου εχει καλη αναπτυξη , φαντασου ηδη κραταει το κεφαλι της κανονικα δεν υπολογιζουμε καθολου την προωροτητα και της φερομαστε σαν ενα κανονικο τελειομηνο μωρο

Τελος η παιδιατροςμου εχει πει οτι δεν την ενδιαφερει ποσα γευματα κανει το μωρο η ποσα μλ πινει σε καθε γευμα γιατι καθε μωρο εχει διαφορετικη ορεξη οπως και οι μεγαλοι το μονο που μας απασχολει ειναι να παιρνει βαρος και να αναπτυσσεται αν συμβαινει αυτο δεν υπαρχει κανενα προβλημα αν συγκρινω τον Αλκη με την μικρη μου και εγω καμια σχεση στην ηλικια της επινε 240 μλ το γευμα ενω η μικρη πινει 120-150 αλλα αφου παιρνει βαρος δεν με απασχολει

Απο την εμπειρια μου με ολα αυτα μου φαινεται περιεργος ο τροπος που αντιμετωπιζει το παιδι ο παιδιατρος σου γιατι οπως σου ειπα εχω αλλαξει τρεις οι οποιοι συμφωνουσαν ολοι στον τροπο αντιμετωπισης της παλινδρομησης του Αλκη δηλαδη αντιαναγωγικο γαλα και σιροπι 2 φορες την ημερα οποτε θεωρω πως πρεπει οπωσδηποτε να παρεις αμεσα κι αλλη γνωμη, ελπιζω να σε βοηθησα λιγομε αυτα που σου ειπα και ευχομαι περαστικα στην μπεμπουλα!!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

ινκα εννοεις οτι μονο οταν τρωει ξυπναει τις αλλες ωρες κοιμαται συνεχεια?απο χθες δεν εχει κατσει καθολου ξυπνια? δοκιμασες καθολου να την ξυπνησεις να την παιξεις κλπ? Παντως αφου τρωει ορεξη εχει αλλα καλυτερα να την δει παιδιατρος


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...