Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια !!!

τι κανετε?

παρος περαστικα σας αντε να γυρισετε σπιτακι σας να ηρεμησετε αμαν πια αυτες οι παλιοιωσεις φετος.

εμεις εχθες περασαμε ομορφα αφησαμε τα παιδια στην μαμα μου και πηγαμε στην γλυφαδα βολτα στα μαγαζια, καφεδακι και μετα φαγητο ανανεωθηκα με την βολτιτσα αγορασα και ενα ζευγαρι παππουτσακια που ειχα να ψωνισω δεν ξερω και εγω απο ποτε και φυσικα 2 καλσονακια της μπουμπους απο το accesorize εχει πολυ ωραια σχεδιακια

Μαρια και Φελια εγω οταν πηγαινα το γαλα της μπεμπας στην μοναδα μου ειχαν δωσει οδηγια να το πηγαινω παντα κατεψυγμενο και εκει κανανε την αποψυξη και της το εδιναν , δεν νομιζω να ειναι κακο να δινουμε γαλα απο την καταψυξη πολλες μαμαδες που δουλευουν το κανουν.

inka μην ανησυχεις και εμενα σημερα κοιμαται συνεχεια φαντασου το πρωι ξυπνησε ο γιος μου 11 παρα που συνηθως ξυπναει 8 μιση και η μικρη 12.20 μαλλον φταιει ο καιρος

καρδουλα οι αντρες αντιμετωπιζουν με δυσκολια τον ερχομο ενος παιδιου ειδικα του 1ου εμενα η πιο ασχημη περιοδος που περασα με τον αντρα μου ηταν οταν γεννησα τον Αλκη τους 3-4 πρωτους μηνες τσακωνομασταν συνεχεια

mummycool πολυ χαιρομαι που βρηκατε κατι να σας αρεσει αντε να σας φυγει και αυτο το αγχος


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kalhspera kai apo mas,

Emeis kapws strwsame apo simera to apogeuma ftou ftou ftou na mhn to matiasw. Dagkwnw kai th glwssa mou kai vazw kai skorda. Koimithike ena 3oro kai ena 4oro kai tora kaname mpanaki fagame kai pali koimithike irema kai xwris klamata to poulaki mou. Elpizw na mhn mou ta kanei ola to vradi an kai nomizw oti doulepse to siropaki epitelous kai gia auto kai iremisame. Tha diksei tha sas enhmerwsw to proi.

Katerina ti kala. Xalaroses kai ksekourastikes e? Ax anipomono na erthei kai gia mena auth h stigmi alla argh distixos afou den exw kanena na mou ton kratisi.

Maria poly xrisimes oi plirofories pou mas edwses. Akoma ponane oi thiles sou? Egw re koritsia dio fores dokimasa na vgalw gala me to thilastro kai eniwsa entelos axristi. Den katafera na vgalw oute stagona kai ta paratisa. Otan tha eimai pio xalari kai iremi isos ksanaprospathisw.

Eleonora sorry gia prin pou efiga etsi apotoma alla ksipnise o mpemphs kai phga na ton kanw mpanio prin peinasi poly kai arxisei to klama:)

Link to comment
Share on other sites

Sta grigora.... :)

xaireto oles tis manoules pou poli mou leipsate :)

to aggeloudi mas gennithike stis 02 Martiou 10:15 to proi, 3.100kg, 50cm kai Doxa To Theo ygiestatos. Gyrisame spiti kai i sinantisi me ton "megalo" itan apla yperoxi, me filakia kai prospathies na xaidepsi ton aderfo tou...bebaia den exoume autapates apla i arxi itan kali :)


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες και καλή εβδομάδα από τη χειμωνιάτικη Θεσσαλονίκη!!!

Το βράδυ στις 4.30 χιόνιζε και μάλιστα καλά, συνεχίζει να φυσάει, η θερμοκρασία πάτος κι εγώ προσπαθώ να ζεστάνω τη μικρή με την κεντρική μου θέρμανση και το air condition!!!

Περάσαμε πολύ ήρεμο βράδυ, κοιμηθήκαμε 12, ξυπνήσαμε 3.30 και μετά πάλι στις 7!!! Τώρα πάλι κοιμάται αλλά βογκάει λίγο...πλησιάζει και η ώρα για τα πονάκια μας!!!

Το Σάββατο τελικά πήραμε ρεπό αλλά η παρέα μας κρέμασε!!! Ωστόσο εμεις δεν ξενερώνουμε ποτέ και βγήκαμε τα δυο μας!!! Ήπιαμε μια μπυρίτσα σε μια καφετέρια και μετά πήγαμε "Ρετρό" να ακούσουμε καλή μουσικούλα και να πιούμε κι ένα ποτό!!! 1.30 η ώρα άρχισα να σβήνω και επιστρέψαμε!!! Χτες κοιμόμασταν ως τις 10 και μετά πήγαμε πεθερά να πάρουμε το παιδί μας και να φάμε όλοι μαζί!!! Πολύ ωραίο Σαββατοκύριακο!!! Ξεκουράστηκα και το ευχαριστήθηκα τόσο που σήμερα δεν έχω ανάγκη να ξεκουραστώ...!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Sta grigora.... :)

xaireto oles tis manoules pou poli mou leipsate :)

to aggeloudi mas gennithike stis 02 Martiou 10:15 to proi, 3.100kg, 50cm kai Doxa To Theo ygiestatos. Gyrisame spiti kai i sinantisi me ton "megalo" itan apla yperoxi, me filakia kai prospathies na xaidepsi ton aderfo tou...bebaia den exoume autapates apla i arxi itan kali :)

Να σου ζήσει κοπέλα μου!!! Να τον χαίρεστε και ό,τι καλύτερο και για τα δυο σας παιδάκια!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα μανούλες!!!

Δεν θα το πιστέψετε!!! Μετα το ξενύχτι των τελευταίων ημερών, η μικρή μου κοιμήθηκε σχεδόν 6 ώρες!!!! Μέχρι τώρα το περισσότερο που είχε κοιμηθεί ήταν 4 ώρες και αυτό έγινε 2 φορές μονο!!! Συνήθως πάμε απο 2-3 ώρες και μετά 1-1,5 ώρα θηλασμός, άλλαγμα, θηλασμός, γκρίνια, ύπνος!!!!

Ξέρω πως δεν έπρεπε να την αφήσω αλλα ειλικρινά μετα απο τόσο λίγο υπνο που κάνω τις τελευταίες ημέρες δεν το κατάλαβα καν!!! Την είχα διπλα μου την νύχτα, της έτριβα την κοιλίτσα, της εβαζα την πιπίλα οταν της επεφτε και γκρίνιαζε αλλα το πως πέρασαν τόσες ωρες ουτε που το κατάλαβα!!!!!! Φυσικά είχε κλεισει και 5,5 ώρες ξύπνια με πονάκια πριν την καταφέρουμε να κοιμηθεί!!Ισως αυτό να έπαιξε ρόλο!!!

Μας έπεσε και ο οφαλός!!!

Τινάκι συγχαρητήρια να σου ζήσει το αγοράκι σου!!! Πάντα υγιής και καλότυχος να ειναι!!! Και τα δυο τους!!! Φαντάζομαι την συγκίνηση σας οταν είδατε την υποδοχή του μεγάλου!! Ζήτησε ήδη να παίξει με τον αδελφούλι του ή κάνει υπομονή;;

Γεωργία πολύ όμορφο Σάββατο!! Καλά κάνατε και βγήκατε τα δυο σας τελικά!!! Χρειάζεται και αυτό! Η μικρή σου εχει σταθεροποιηθεί στις 3,5 ώρες υπνου δηλαδη!! Καλό αυτο!!

Κατερίνα σου έδωσαν και οδηγίες μεταφοράς στο νοσοκομείο; Είναι ίδιες μ'αυτες που βρήκα στο φόρουμ;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιααααααααααααα μου χαθηκα πολλες καλημερες σε σας και στα μπεμπακια σας!!!!

αχ κοριτσια εμεις ειχαμε περιπετειες αυτες τις μερες αλλαξαμε δυο γαλατα και θα δουμε πως θα παμε, η μικρουλα μου εχει γαστροισοφαγικη παλινδραμηση αν δεν της κανει και αυτο το γαλα δυστυχως θα χρειαστει φαρμακα μεχρι να μεγαλωσει λιγο να της δωσει το αλμιρον το ha νομιζω, το οποιο δε μπορει να παρει τωρα γιατι ειναι ακομα μικρη και θα της δημιουργησει αλλα προβληματα ειπε ο γιατρος!

οι εξετασεις του θυροειδους της πρεπει να επαναληφθουν σε ενα τριμηνο και επιπλεον εχουμε να κανουμε υπερηχο στομαχου και νεφρων, γενικη ουρων και καλλιεργεια ουρων.

Εκει που φρικαρα βεβαια εντελως ειναι που με ρωτησε αν η εξεταση του α επιπεδου (αυχενικη διαφανεια) βγηκε καλη και αν εχω κανει αμνιο! Να μη σας τα πολυλεω την παρασκευη θα τη παω να τη δει μια γενετηστρια στο Αλεξανδρας! Ρωτησα το γιατρο αν υπαρχει κατι που πρεπει να μας πει και δε λεει αχ! μεχρι να ρθει η παρασκευη κουραγιο να δουμε.

Ολη την ημερα το μπεμπε κοιματε μονο στην αγκαλια δε καθεται καθολου κουνια τωρα κοιμαται στο ριλαξ!

εχτες που κοιμηθηκε λιγο και θα μπορουσα και γω να ξεκουραστω και να κανω τα δικα μου ειχα τη πεθερα πααααααααααλιιιιιιιι!!!αλλα απο δω και περα αποφασισα οτι δε παει αλλο δε γινετε να μπαστακωνομαι στο σαλονι ολοκληρα 6ωρα θα αρχισω να κανω καμια δουλιτσα και τα σχετικα και να μπαινω να τα λεμε που πολυ μου λειπετε!!

Παω τωρα να διαβασω τα υπολοιπα, προλαβα να διαβασω την τελευταια σελιδα.

Τυχερη Κατερινουλα που εχεις καποιον να σου τα κρατησει !!

Καρδουλα εμεις που δε εχουμε κανεναν αν ειμασταν κοντα θα τα κρατουσε ποτε η μια ποτε η αλλη για να κανουμε και καμια βολτιτσα !!

mumy κατι βρηκες εε? κατι τετοιο διαβασα αντε να τακτοποιηθεις κοριτσακι να ηρεμησετε και σεις επιτελους !!

Παρος αρρωωωωωωωωωωστησατε πολλα περαστικαααα αντε να περασει αυτος ο μηνας να ηρεμησουμε με τις κολοιωσεις

Σας φιλω πολυ!! καλη εβδομαδα!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Γεωργία περαστικά σας!!! Δεν κατάλαβα γιατι πρέπει να κάνει ολες αυτές τις εξετάσεις; Παρουσίασε κάτι πέρα την παλινδρόμηση; Απ' οσο γνωρίζω η παλινδρόμηση ειναι κάτι δυσκολο μεν για τους γονεις και το παιδι αλλα απλό και ακακο!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

καλημεεερα!!!!!

Μαρια ιδιες ακριβως οδηγιες ειχα απο την Μενν μου ελεγαν να βγαζω γαλα να το αποθηκευω στην καταψυξη και μετα να το μεταφερω κατεψυγμενο σε ισοθερμικο τσαντακι με παγοκυστη μεσα στο Ιασω γαλα απο το ψυγειο δεν δεχονταν γιατι μπορει να ειχε χαλασει στην μεταφορα

Γεωργια γιατι τοσες εξετασεις στο παιδι ? Γενετιστρια γιατι? τι εξεταση θα του κανει? Ολα αυτα για την παλλινδρομηση? Μηπως ο παιδιατρος τα παραλεει?

Οπως εχω πει ειχε ο γιος σοβαρου βαθμου διαγνωσμενο απο υπερηχο στομαχου αλλα δεν ηταν τιποτα πηραμε επαντορεν σιροπι και πιναμε το almiron ar για ενα χρονο περιπου και τωρα ειναι μια χαρα και απο αναπτυξη τεεελειος πανω απο το κανονικο αρκει να σου πω οτι στις καμπυλες παντα ειναι στο 97% Γιατι να μην πιει αλμιρον αρ απο τωρα? εμεις πιναμε απο 2 μηνων που διαγνωστηκε η παλλινδρομηση


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

kalimera manoules !!!

i foufoula den exei kanei piretouli (tis valame thermometro 3 fores ston popo ..se oli tin diarkeia tis imeras ...alla kai to thermometro pipila apo to mothercare einai to idio aksiopisto stin metrisi telika .)..kai pleon den exei alo simptoma apo tin ypnilia kai genika apo tin elipsi energias ...afou pinaei kai troei kai den exei pireto den ypirxe logos anisixias(gia nosokomio) ....to apogevma tha erthei i paidiatros na tin dei ...an kai tin vlepo na zoirevei ..makari !!!!!

katerina, isos exeis dikio kati tin pirakse ...efaga poly pagoto to sk ...kai ipia kai mia fora frape(gia na pao toualeta)...

...tha tin parakoloutho kai simera ...kai tha sas enimeroso koritsia!!!!

mammycool,exeis kataliksei se 2 spitia e?aaaaaaaaaaaaaax bravo kali epitixia sto pazarema ..pare kai ton ventouza na riksei kamia foni!!!!:):)

ayto pou les me to fisima ..pianei giati kovete i anapnoi sto moro kai stin prospatheia tou na epiviosei stamataei to klama ...etsi nomizo...

ioanna ,siderenia na zisete!!!..exeis periodo?...prosexe tora!!!!:):):)

pirame kai emeis eyxi!!!!

...kai itane kai gia mas poly oraia ebiria!!!o papas poly triferos me tin foufoula kai mas eipe oti kratame enan thisavro sta xeria mas kai mas siginise !!!!oraia diadikasia!!!!!!

...sto telos tou filisa to xeri (proti fora to ekana ..kai to eniotha )kai otan kaname tin kinisi gia xrimata mas eipe oti den thelei ...oxi paidia mou den xriazete ...emeis dosame me tin kardia mas.

gia oses den exoun paei gia eyxi kai theloun na kseroun....stin agia anna sto xalandri ston papa evangelo .

natasa mou prosefxithika kai gia sena na sou ferei to moraki sou sintoma spiti sou!!!!gero kai eytixismeno!!!!

ramonitsa ,pou xathikes kale?sta mpouzoukia trexeis???...na se rotiso ?eixes paei esy sto monastiri tis agias eirinis??

tinaki !!!na sou zisei!!!na exeis mia eytixismeni oikogeneia!!!!!

i elena ti egine genise ?

aaaaaaaaaa emeis meta tin eyxi pigame volta stogolden hall!!!!i foufoula kiria mas afise na psonisoume ...baby gap kai imaginarioum ..kai na pioume ton kafe mas!!!!molis fevgame ksipnise kai tin taisa sto parking ligo vgikame ekso kai kaname stin akri....me pasmina!!!!!

xtes dialeksame kai ton nono mas !!!enas filos tou adra mou(trelos ginekas !!!)pou ton simbatho poly kai tha goustarei kai to foufoulaki giati einai poly triferos me ta paidia kai se merika xronia(peripou 20) tha pinoune mazi sfinakia xalara !!!!!

idanika thelo kai mia nona tora ...

na exoume mia kali mera gia ta morakia mas!!!!...oso gia kolokairo...pou tha paei...:):):)


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ιωαννα ποσο καιρο θηλαζες την μπεμπα και αδιαθετησες τωρα?

Εγω 4 εβδομαδες και μετα σταματησα περιοδος ομως δεν μου εχει ερθει ακομα και κοντευουν 2 μηνες ειναι φυσιολογικο? Εχω αρχισει και αγχωνομαι


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

akribws stis 28 imeres mou irthe...kai einai kai xalia, apisteyta poly aima, kathe 1 wra allazw servieta!!

Tin matiasa nomizw tin beboula mas, olo anisixia einai kai den leei na koimithei..kai exw kai ton Nikola, agkalia kai aytos thelei!

AX xronia mas polla koritsia..ti wraia pou tha perasw tin imera tis ginaikas!!!

Poli zileyw tis boltes aney paidiwn...poly omws!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επεξεργάστηκαν by ioanna_k

eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...