Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ισως δεν σ'αφηνουν να τον ταισεις γιατι με τη βρογχιολιτιδα κουραζονται πολυ με το θηλασμο. Μην το πετας το γαλα , ας του το δινουν με το μπιμπερο. Παντως χρειαζεται πολλα υγρα και καλο καθαρισμα της μυτης και θα του περασει!

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia,

euxaristw gia th simparastasi. enoite oti o antras mou efige iremise kai katalave ti m#*^#(^ kai gyrise metaniomenos zhtontas signwmh. eimai ena kinito ptwma pleon alla toulaxiston psixologika niotho kapos kalitera. kimithike to poulaki mou opote to ekmetaleuome kai egw kai paw gia ypno. oso prolavw.

natalia mou perastika sas.

filakia polla koritsia

kalhnyxta

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έγραφα έγραφα το πρωί και τα χασα όλα...θα σας τα γράψω αργότερα πάλι

να ρωτήσω κάτι...όταν υποτίθεται εδραιώνεται ο θηλασμός το στήθος σταματάει να πρήζεται ε; εμένα ενώ νομίζω είχε σταματήσει να πρήζεται το βράδυ έχει 2-3 μέρες που ξυπνάω και είναι νταούλι πάλι :( δε θα πρεπε να χει εδραιωθεί μέχρι τώρα;;;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!! Εγώ είμαι ξενυχτισμένη ξανά!!! Η μικρή κοιμήθηκε κατα τις δώδεκα αλλα εμένα με πόναγε το εντερο μου και κατάφερα να κοιμηθώ στις δυο και κάτι!!! Η μικρή ξύπνησε στις τρεις κοιμήθηκε ξανα στις τέσσερις και!! Και ξαναξύπνησε στις επτά και μισή!! Οπότε καταλαβαίνεται πως είμαι!!!

Απέκτησε νέα συνήθεια,επειδή θέλει να πιπιλάει ενω θηλάζει, τραβάει το στόμα της πιο έξω ωστε να πιάσει μονο την θηλή!!! Αυτό σε συνδιασμό με τα χέρια που τα κουνάει συνέχεια και τα βάζει μπροστα στο στόμα της μου δημιουργούν πρόβλημα!!! Αντε να δουμε!! Οι θηλές μου άρχισαν να πονάνε ξανά και βάζω αλοιφή!!

Πάρος περαστικά σας!! Πως είστε σήμερα;

Κάρδουλα πως είσαι σημερα; Οτι κι αν θέλεις να το λες, εδω είμαστε εμεις!! Εξάλλου τι νομίζεις; Λιγο πολύ ολες τα ίδια περνάμε!!!! Και γι'αυτους ειναι δύσκολη περίοδος. Η διαφορά ειναι πως αυτοί δεν "πρέπει" να αντέξουν, οπότε εχουν κάποιες πολυτέλειες και ελευθερίες που εμείς δεν τις έχουμε!!! Θεωρούν πως εμείς "πρέπει" να αντέχουμε τα πάντα!!! Κάποιες φορές σκέφτομαι πως πλεον εχω δυο παιδιά, οχι ενα!!!! :P!!

Εμείς τώρα εχουμε αλλη διαφωνία!! (Ναι το μπιμπερό το ξεπερνάμε σιγα σιγα. Τώρα διαφωνούμε για το που πρέπει να κοιμάται η μικρή!! Εγω την θέλω στο παρκοκρέββατο μιας και κοιμάμαι στο σαλόνι, αν και απο τα πονάκια της καταλήγουμε να κοιμόμαστε μαζί στον καναπέ!!Μιας και μεχρι να την παρει αυτή ο ύπνος εγω δεν εχω το κουράγιο να σηκωθώ να την βάλω στο κρεββάτι της!! και αυτος επιμένει πως πρεπει να παει στο δωμάτιο της σιγα σιγα για να μην κακομαθαίνει!!! Δίκιο εχει δεν λεω, αλλα νομίζω πως ειναι νωρίς για να είμαι τοσο απόλυτη!! Ήδη εχουμε θέματα με τον θηλασμό και με πονάκια (δικά της και δικά μου) δεν ξέρω κατα πόσο μπορώ τώρα να διαχειριστώ και το θέμα υπνου στο κρεββατι της!!!!

Νατάσσα πως ειναι ο μικρούλης σήμερα;


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή το βράδυ δεν πηγαίνεις τοσο πολυ τουαλέτα υπάρχει παρακράτηση υγρών οπότε συσσωρευεται πολύ γάλα; Αυτο το παθαινω και εγω!!! Ξυπνάω με το στήθος νταούλι και πονάει ολος ο μαστός παρολλο που θηλάζει και το βράδυ!!!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλημέρα!!!!!

Ευτηχώς που έχω και το internet στο κινητό, γιατί θα είχα φρικάρει τελείως εδω μέσα... Ο μικρός εχθές ήταν μέσα στην γκρίνια, πείναγε κιόλας και δεν σταματαγέ με τπτ, και πάνω που νόμιζα οτι θα πάει έτσι όλο το βράδυ ξαφνικά στις 23:30 κατεβάζει τον διακόπτη και ξύπνησε στις 6:30!!!!! Σήμερα τον θήλασα κιόλας και έφαγε με όρεξη και τώρα κοιμάται πάλι!

Mummycool εμένα όταν δεν πρίζεται το στήθος το πρωϊ με πιάνει πανικός οτι δεν έχω γάλα..

Mariamg το μωράκι είναι πάρα πολύ μικρό, και αν το πας στο δωμάτιο του θα ταλαιπωρίσε κάθε βράδυ που θα πρέπει να ξυπνάς για να το ταίσεις 1-2 φορες.. Εγώ την Μικρή μου την πήγα στο δωματιό της οταν έγινε 2 μηνών και δεν ξύπναγε το βράδυ για να φάει...

Πάντως βρε κορίτσια οι άντρες δεν έχουν καθόλου υπομονή... Τουλάχιστον ο δικός μου έχει δώσει ρέστα... Αντί να μου δίνει κουράγιο, τον έχει πιάσει απελπισία... Έχουμε πάει και την μικρή μου στην αδελφή του που έχει άλλα 6 παιδάκια και έχει και τον άντρα της στο νοσοκομείο και έχουμε και ένα επιπλέον αγχος που έχουμε επιβαρύνει την κατάσταση..


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Μαρία το στήθος το βραδυ γεμιζει επικίνδυνα...εγώ στανταρ βγάζω με το θήλαστρο και το πετάω καθε μέρα 2 φορες το γάλα για να χαλαρωσω...

Η μπουμπου κοιμαται και ξυπνα καθε 3-4 ώρες,τρώει και κοιμαται ξανα όχι πάντα αμέσως...θελει και τις ακγαλιές της...ο Γιωργος καλυτερα είναι αλλα αν δεν έρθει η οαιδίατρος να τα δει ,καμια επαφη με τη μικρή.

Οι άντρες κορίτσια το πρόβλημα το έχουν στο ότι δεν μπορούν και είναι λογκιό,να καλατάβουν το μητρικό ένστηκτο και το δέσιμο της μητέρεας με το παιδί....εκει που καθόμαστε με τον άντρα μου,του λέω ξαφνικά "τώρα θα ξυπνήσει το μικρούλι.." και νομιζει βλέπω την ώρα..όταν είναι ώρα να φάει το στήθος μου μουδιάζει και σε λίγο ακούγεται το κλάμα της...άντε να το καταλάβει ο σύζυγος....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσια!!!

Εμεις ευτυχως ειχαμε μια ακομα ησυχη νυχτα :). Ξυπνησε στη μια , εφαγε - κοιμηθηκε... και μετα στις πεντε,εφαγε και την ανελαβε ο μπαπας της και κομηθηκε η μαμα!! Και μιας και ο μπαμπας μας ηταν καλο παιδι, η μαμα θα του φτιαξει σημερα μυδοπιλαφο που της το ζηταει μερες τωρα!! Κοριτσια παρτε το αποφαση .... εχουμε δυο μωρα στο σπιτι μας... και οι αντρες μας οσο σοβαροι και να ειναι εκτος σπιτιου,μεσα ειναι και αυτοι μωρα και θελουν ειδικη μεταχειρηση!!! Ο δικος μου θελει χαδακια και γελακια σαν την μπεμπουλα.. και μερικες φορες ειμαι πολυ κουρασμενη για ολα αυτα και κατεβαζει μια φατσα σαν παραπονεμενο κουταβι.. σαν να λεει με εμενα δεν θα παιξει κανεις?????? αχ........ ελεος!!!!!!!!!

Ναι Τζενη , σε κανω ανετα συμπεθερα!!! Να εχω και εξοχικο στο αγαπημενο μου μερος για τα καλοκαιρια... χιχι...

Felia γιατι το πετας καλε το γαλα??? Εγω καθε φορα που θηλαζει αδειαζω το στηθος απο το οποιο εφαγε με το θηλαστρο και μολις μαζευτουν 200 ml κατευθειαν καταψυξη!! Κριμα ειναι να το πετας... ποτε δεν ξερεις...

Επεξεργάστηκαν by giota!

mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Περάσαμε ενα δύσκολο βράδυ κι εμείς! Η μπέμπα είχε πονάκια και δεν μορούσε να ηρεμήσει... Έτρωγε, κοιμόταν πάνω μου και μόλις πήγαινα να την αφήσω ξύπναγε και γκρίνιαζε... Αποτέλεσμα: Ούτε το μωρό κοιμηθηκε καλά, ούτε η μαμά κοιμήθηκε (γενικώς)... Νιώθω πτώμα... και νυστάζω!!! ΖΖΖΖΖΖ!!!!!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Γιωτα αν το μαζεύω θα αδειάσουμε το ψυγείο και θα έχουμε μόνο γάλα,αφού το στήθος γεμίζει στο 2ωρο...λες να το ρίξω στην παραγωγή;;;;:tongue:...στην μικρη δεν θελω να δωσω κατάψυξης....μόνο όταν πάω στον γιατρό σκέφτομαι πως να συγκεντρώσω 2 γεύματα,αν και δεν ξερω αν θα πιάσει μπιμπερό...

Όταν γυρίσω στη δουλειά, θα πετάγομαι σπίτι να θηλάσω,έτσι έκανα και με τον Γιώργο...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...