Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε!!

Έστειλα τον άντρα μου σουπερ μαρκετ μαζί με τον μικρό και η μικρούλα κοιμάται, οπότε και διαβάζω τα νέα σας..

Απο κιλά εγώ είμαι μείον αλλά με τον ρυθμό που τρώω με βλέπω να ανεβαίνω και όχι να κατεβαίνω..πρέπει να συγκρατηθώ γιατί στην βάφτιση θέλω να είμαι όμορφη!!:)

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια, αλλά μην με βρίσετε..η μπεμπούλα τρώει στις 10 το βράδυ και μετά κοιμάται και την ξυπνάω εγώ στις 4 να την ταίσω, γιατί έχουν περάσει 6 ώρες και φοβάμαι..και μετά ξυπνάει 7 το πρωί..αυτό 3 ημέρες τώρα..ο άντρας μου λέει ότι κάνω βλακεία και να αφήσω το παιδί να κοιμηθεί όσο θέλει...τί λέτε? Ο Νικόλας άρχισε να κοιμάται συνεχόμενα από 40 ημερών η αλήθεια είναι..Pls μην με βρίσετε!!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!!Εμείς είχαμε πολύ γελιο χθες το βράδυ ,είπε ο άντρας μου να την αναλάβει αυτος ενα βραδυ και εγω να κοιμηθω ,αλλα έγινε χαμός πάλευε να την κοιμήσει 5 ώρες κκαι τελικά δεν κοιμήθηκε ουτε αυτός ουτε η μπέμπα.Μοιαζει καταταλαιπωρημένος κια μου φαίνεται αστειο γιατι το παιδακι μου μόλις το ταιζω το βράδυ κοιμάται σε δεκα λεπτά....αυτος τι εκανε πεντε ώρες;

Μαρια και εμεις 3330 βγήκαμε και τώρα είμαστε 4080 αρα πάμε καλά;

Ιωάννα εγω ρώτησα δυο παιδιατρους ,ο ενας μου είπε δεν ξυπνάμε ποτε τα μωρα για να τα ταίσουμε και ο άλλος μου είπε να την ξυπνάω καθε τρεις ώρες.

Τωρα που θα πάω στον δικο μου θα ξαναρωτήσω και θα σου πω,Εσας τι σας είιπαν;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Silvi, i diki sou einai mikroula akoma..exoume diafora 3 ebdomades...to thema einai na min pathoun kammia afidatwsi..tin Triti pou tha pame stin giatro tha tin rwtisw!!

Apopse tha ksipnisw kai egw ton antra mou na tin taaisei..olo to lew alla den to kanw..alla as koimithw kai egw ena sinexomeno 6wro re gmt

Akoustw twra to kalo..o antroulis mou den mporei na allaxei tin mikri leei giati,,,ntrepetai!!!tromeri dikaiologia?????????????xaxaxaxaxa...

BALAME KAINOYRGIA MAS FOTOOOO..!!!

Επεξεργάστηκαν by ioanna_k

eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia,

eimai ena rakos apo xthes to vradi. o mikros den koimithike panw apo wra mexri kai tora. tora molis ton evala sto krevati tou kai elpizw kai proseuxome na mhn ksipnisi pali sto misaoro. plakothika kai me ton antra mou pou nomizei oti eimai i superwoman pou mporei na ta kanei ola kai pou ekneurizete giati den mporei leei na koimisi to mwro. les kai egw mporousa. sikothike kai efige kai phge sthn aderfi tou twra. elpizw na iremisi giati den kserw ti tha ginei. eimai poly stenaxoremeni. den kserw ti allo na kanw kai tha rthei kai i pethera mou se ligo. eimai entelos aipni kai ta neura mou einai sparalia. kai exw kai ton kirio pou mia xara koimithike to vradi na mou th leei. signwmi pou sas prizw me ta dika mou alla den exw kanena allo na milisw:(

Link to comment
Share on other sites

Και εμεις εδω σημερα... γιορταζουμε τον ησυχιο και την ησυχια!!

Η μπεμπουλα κοιμηθηκε μια χαρα το βραδυ, ξυπνησε στις 5 , εφαγε και ξανακοιμηθηκε και ξυπνησε στις 9 παλι... και μετα την πηρα στο κρεβατι μου και κοιμηθηκαμε αγκαλιτσα μεχρι τις 12 το μεσημερι!!! Καναμε και οι δυο σουπερ δερμα σημερα!! Μην το ματιασω το παιδακι μου ειναι πολυ ησυχο.. μονο κατι νιαουρισματα στον υπνο της κανει αλλα μολις της χαιδεψω λιγο την πλατουλα σταματαει... ελπιζω να μην χορτασει υπνο την ημερα και το ξενυχτησουμε το βραδυ!! Αν και Σαββατοβραδο αποψε, κολαει το ξενυχτι!! Τι δηλαδη ειναι πιο ωραια στα μπουζουκια??? χιχι ... αφηστε που αν αρχισει το τραγουδι η μικρη... ποια βανδη και ποια βισση!! Τις κανει ολες κομματια!!!!!!!!!!!!!

Μαρια και εγω τον πρωτο καιρο της εδινα ποτε μπουκαλι και ποτε στηθος μιας και δεν το επιανε καλα και με ειχε πληγιασει ασχημα.. δεν μπερδευτηκε.. ειναι πολυ μικρα ακομα για να μπερδευονται απο αυτα.. και τωρα τρωει μονο στηθος και κανενα προβλημα δεν εχει... μονο που εμενα ο γιατρος μου ειπε 1 - 1.5 ωρα το γαλα εκτος ψυγειου, οχι παραπανω... προσεξε μηπως επειδη το αφηνεις πιο πολυ εχει τα πονακια η μικρουλα σου... μη σε τρομαζει το μπουκαλι, σημασια εχει να πινει μητρικο γαλα... ασε που οταν εβγαζα με το θηλαστρο ειχα πιο πολυ γαλα, αφου το στηθος ειχε μαθει πως καθε 3.5 ωρες θα τραβουσα... τωρα που η μικρη ξυπναει ποτε στις 3 και ποτε στις 4 ωρες , μαλλον και το στηθος μπερδευεται και δεν το νοιωθω τοσο γεματο οσο παλια.. παντως αν νομιζεις πως σου μειωνεται πινε πολλα νερα.. συνεχεια....

Ιωαννα και εμενα δυο φορες την νυχτα εχει ξυπνησει στις 5 ωρες και επαθα πανικο... αφου τις επομενες νυχτες ελεγα να βαζω ξυπνητηρια...:oops:. Ομως δεν την επηρεασε πουθενα... μιας και μετραω και τα κιλα της συνεχως, μια χαρα αναπτυξη εχει.. μην σε ανησυχει λοιπον.. το μονο σιγουρο ειναι πως αν πεινανε , ξυπνανε!!! Επισης και ο δικος μου αντρας ενω την αλλαζει κανονικα.. οταν ερθει η ωρα να πλυνει το πουλακι της, φωναζε εμενα να το κανω......... ντρεπεται λεει!!

Α, οσο για τα κιλα , τι να πω!!! Μην με βρισετε αλλα ειμαι ηδη 1 κιλο πιο κατω απο τα κιλα που ειχα πριν μεινω εγκυος!! Μην ξεχνατε ομως πως οταν εσεις κανατε παρτυ με τα γλυκα και τα φαγητα που τρωγατε.. εγω με το σκατοζαχαρο ετρωγα μονο φρυγανιες!!

Επεξεργάστηκαν by giota!

mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μωλις μπηκα ......κ διαβασα το ποστ σου καρσουλα..

κοριτσακι Υπομονη...λιγες μερες ακομα ειναι τα δυσκολα μετα ολα θα ειναι πιο ευκολα..Πιστεψε με...κ να σου πω κ κατι;

λιγο πολυ ολες τα ιδια περναμε...ετσι για αν σου δινουμε κουραγιο...

κ εμεις εχουμε γκρινια ποοοοοοοοοοολλες φορες..κ του τα χωνω του κυριου .....αλλα μετα καταλαβαινουν μωρε τι περναμε κ ζητανε συγνωμη...

Μια χαρα θα γυρισει ο αντρας σου..κ θα του εχετε λειψει κιολας....

Αλλα να σου πω κ κατι;

μην χολοσκας κ πολυ για εκεινον..μια χαρα ειναι αυτος....

εσυ κοιτα να εισαι καλα με το μωρακι..γερη..κ ηρεμη οοοοοοοοοσο μπορεις για να μπορεισες να ανταπεξεθεις!

Δεν μας πρηζεις καθολου καρδουλιτσα μου....για αυτο ειμαστε εμεις εδω για να τα λεμε..κ τα ασχη,α κ τα καλα ε;;)

Κ εμεις ολες εδω καταλαβαινομαστε πιο καλα απο τον καθενα....

Εμεις σημερα θα βγουμε εξω το βραδυ..γιατι δεν αντεεεεεεεεχω αλλολ....θελω να δω λιγο κοσμο...κ να ακουσω λιγο μουσικη....νομιζω οτι θα λαλησω.....κ θα πηδηχτω απο το παραθυρο οπως λεει κ το κατερινακι....

Κ θα αφησω τον μπεμπη στην μαμα μου αποψε για να κποιμηθω κ λιγακι...γιατι οι κυκλοι μου εχουν φτασει μεχρι στο στομα...

Αλλα απο την αλλη δεν θελω κ να βγω γιατι θα μου λειψει ποοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολυ το ζυμαρακι μου....αλλα λεω να βγω..βγαλε ακρη τωρα ε;..χαχα για να ηρεμησω λιγακι κιολας..κ να εεεεεεεερθω με πολυυυυυυυυυυυυυυ ορεξη κ να παρω παλι το παιδακι μου..

Κοριτσια σας ειπα οτι μας επεσε ο αφαλος ετσι;

¨κ τον βρηκα μπουγαδιασμενο στο πλυντηριο...χαχαχα

καλα να σας πω κ το αλλο;

Πλεον δεν αλλαζουμε συνεχεια φορμακια λογω ρουκετων κ διαρροων αλλα κ χεσιματος ..ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΛΕΟΟΟΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!

Ολο πλυντηρια βαζω..κ το καλο ειναι οτι δεν εχω τελικα κ πολλα φορμακια..γκρρρρρρρρρρρρ...

Πλυνε σιδερωσς βαλε ειμαι...

ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΧ κλαιει...μισοοοοοοοοοοοοοοο


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Καρδούλα, καλησπέρα! Προσπάθησε να ηρεμήσεις λίγο και να ξεκουραστείς όσο προλαβαίνεις την ώρα (ή μάλλον τα λεπτά ) που κοιμάται ο μικρός. Είχα περάσει τέτοιες καταστάσεις με την μεγαλη μου και για να ξεκουράζομαι την κράταγα αγκαλιά όση ώρα κοιμόταν γιατί μόλις την άφηνα στο κρεββάτι ξυπνουσε στο δεκαλεπτο... δυστυχως τετοιες καταστασεις φερνουν και εντασεις... Ας τον κρατησει λιγο και η πεθερα σου για να ξεκουραστεις ....

Link to comment
Share on other sites

Καρδουλα αν ξαναπεις πως μας πρηζεις και δεν εχεις με ποιον να μιλησεις.... θα σε διωξουμε απο το καφε μας για τιμωρια!!!

Παρε κανενα τηλ να τα πουμε οταν μπορεσεις...;)[/quote

Καρδουλα θα συμφωνησω με την γιωτα ( η να σε λεω καλυτερα συμπεθερα πια ??)

ΠΟΤΕ μην ξαναπεις πως μας πρηζεις ..αλλωστε εδω ειμαστε για να μοιραζομαστε οχι μονο τα καλα αλλα και τα κακα..σκεψου πως ειναι μια δυσκολη μερα και αυριο ολα θα ειναι καλυτερα ! εχει και η ραμονιτσα δικιο , θα γυρισει και θα του λειπετε , ασε που θα σας σκασει και κανα χαμογελο ο πριγκιπας και θα τα ξεχασετε ολα !!

και εμεις περναμε τα ιδια .....να δεις που σε λιγο καιρο θα τα εχεις ξεχασει ολα αυτα !! σαρντηζετε κιολας την επομενη εβδομαδα και ο πριγκιπας θα μεγαλωσει κ αλλο και θα ειναι πολυ καλο παιδακι μωρε !! θα πας και εσυ πιο ανετα καμια βολτιτσα !! αλλωστε το παιδακι σου ειχε αποψη απο την κοιλιτσα της μαμας του θυμασαι ????

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια και από μένα.. Καρδούλα κάνε υπομονή... Λοιπόν να σας πω και εγω τα δικά μας νέα... Την προηγούμενη εβδομάδα αφού αρρωστήσαμε όλοι οικογενειακώς ο μπέμπης είχε μόνο βήχα.. Τελευταία φορά τον είδε παιδίατρος το προηγούμενο Σάββατο και μας είπε ότι είναι μια χαρά απλά να του βγάζουμε τις μυξούλες με ορό! Ε, ήρθαμε την Τρίτη στα Ζαγοροχώρια και ο μικρός δυσανασχετούσε πολύ την ώρα του φαγητού και ο βήχας του έγινε πιο έντονος, απο εχθες λοιπόν νοσηλευόμαστε στο Νοσοκομείο των Ιωαννίνων... Ο μπέμπης είναι καλύτερα απο εχθες, βέβαια είναι με ορό, οξυγόνο, του κάνουμε μασκούλες με εισπνεόμενα φάρμακα και δυστυχώς πήρε και 2 φορές αντιβίωση.. Οι γιατροί μας είπαν οτι αφού αρρωστήσαμε όλοι ήταν δυσκολο να την γλιτώσει το μωρό... Αυτά είναι τα περίφημα νέα μας... Ελπίζω την Δευτέρα να είναι καλά και να βγούμε, γιατί το λυπάμαι πολύ το μικρούλι.. Του παίρνουν και αίμα και πονάει το καημένο..

Καλό σ/κ σε όλες....


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Περαστικουλια παρος !!! Μακαρι να βγειτε την Δευτερα να πατε σπιτακι να ειστε πιο ηρεμοι ! Γμτ ειπατε να πατε να περασετε καλα και κοιτα να δεις !

Τουλαχιστον ο μπεμπακος δειχνει καλυτερα ε???

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι καλυτερα... Δεν βηχει και αναπνεει καλυτερα, γιατι δυσκολευοταν... Το κακο ειναι οτι δεν με αφηνουν να τον ταΐσω και το καημενο σπαραζει απο το κλαμα γιατι πειναει.. Ευτηχως εχει θηλαστρο το νοσοκομειο&παω και βγαζω το γαλα και το πεταω...


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Paros περαστικά βρε κοπέλα μου!!! Δευτέρα σπίτι γεροί και δυνατοί!!!

Εγώ γύρισα από το ρεκτιφιέ (το μαλλί φοβερό!!!) και βρήκα τον μπαμπά να τα'χει παίξει γιατί η μικρή δεν κοιμήθηκε σχεδόν καθόλου, αλλά δεν γκρίνιαζε, και δεν έφαγε...πολύ!!! Τι έγινε;;; Κάθε 2 ώρες έτρωγε 40ml αντί να τρώει στις 3 1/2 ώρες 70-80 που της δίνω εγώ. Αλήθεια είναι οτι τη ζορίζω λίγο αλλά σκέφτεσαι τη νύχτα να πεινάει κάθε 2 ώρες;;; Μέχρι να φάει, να ρευτεί, να την αλλάξω θα αρχίζουμε το επόμενο τάισμα!!!

Της έδωσα λοιπόν και το υπόλοιπο μπουκάλι και αφού έπαιξε και καμιά ωρίτσα τώρα κοιμάται του καλού καιρού και κοιμάται κι ο μπαμπάς μας!!!

Τελικά το βράδυ θα ρεπάρουμε!!! Αφού χιόνισε, ξεχιόνισε και τώρα έβγαλε λιακάδα, πήρε η πεθερά τηλ και την περιμένει λέει...να χαλάσω το χατίρι της γιαγιάς;;; Θα την τυλίξω σαν κρεμμύδι και θα πάμε εκεί το απόγευμα!!! Το βράδυ θα "χτυπήσουμε" μπουζουκάκι στην Πολίχνη και μετά λέω να κάνω και λίγη...ενόργανη αν υπάρχει διάθεση και δεν είμαστε για λιώσιμο:oops:


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!!!!!

Εμεις ειμαστε ηρεμα μωρα..τρωμε και κοιμωμαστε 3 ωρες μετα απο καθε γευμα...μονο 1 φορα την ημερα και μια τη νυχτα καθομαστε να χαζεψουμε με τα ματακια μας το γυρω περιβαλλον...

Όλοι στο σπιτι αρρωστοι και η μικρη στην απομονωση..την φυλαω σαν τα ματια μου μην την αρπαξει...ο Γιωργος την βλεπει απο μακρια 2 φορες την ημερα.ευτυχως τη νυχτα κοιμαται και εχω μονο τη μπουμπου να ασχοληθω που ξυπναει 2 και στις 6 να φαει...κοιμαμαι διακεκομενα 5 ωρες το 24ωρο αλλα συνηθησα...

Καρδουλα ο αντρας μου μου παραπονιεται οτι δεν τον αφηνουμε να κοιμηθει...το τι περνας ο Θεος και η ψυχουλα σου το ξερει...ουτε καν του απανταω,ξερω ειναι χιλιομετρα μακρια απο την κατασταση,ευτυχως προσεχει τον Γιωργο που ειναι αρρωστος ,την μπεμπα φοβαται να την πιασει..ασ οψεται που εχουμε γονεις και βοηθανε αλλιως θα θυμωταν το λακατζιλικικο καψονι των αλεξιπτωτιστων απο την αρχη....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...