Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κοριτσια !!!

Απο το πρωι τρεχω και με τα δυο τερατακια και ειμαι πτωμα τωρα εβαλα τον μεγαλο για υπνο και προσπαθω να κοιμησω την μικρη η οποια ευτυχως σημερα ειναι καλο κοριτσι και κοιμαται πολυ

Αυριο θα τα κατεβασω και τα δυο στην μαμα μου να τα κρατησει λιγο και εγω θα παω καμια βολτιτσα στην γλυφαδα να χαζεψω στα μαγαζια και να πιω κανενα καφεδακι;)

καρδουλα κουκλος ο πριγκηπας ονομα και πραγμα!!!

mummycool τι εγινε με την αναλυση του μικρου?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

katerina na ths paw kai to prigkipa pou den exw kanena na mou ton kratisi na paw kai egw gia kanena kafedaki kai kanena retousarisma? xexe

simera o antras mou edwse xamomilaki sto gio tou kai htan toso perifanos pou tou edwse 200 ml xaxa. kai meta eklege to mwro kai mou leei taise ton peinaei. pwpw an ton akouga tha ginotan theoxontro to mwro mou xaxaxa. san ton antra sou maria. me to pou klaiei na ton mpoukoso giati peinaei xaxaxa. sto telos phge kai kleistike sto grafeio tou na mhn ton akouei na klaiei giati den antexe. sta 5 lepta enoite oti koimithike o mpemphs:P

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει μαμα ή πεθερα να στον κρατησει??

Σε εμας φερτον το σπιτι της μαμας μου ειναι παιδικη χαρα οποτε ενα επιπλεον δεν νομιζω να την κουρασει ιδιαιτερα

αχ αυτοι οι αντρες εμενα ο δικος μου κανει οτι τα ξερει ολα κλαιει το μωρο γιατι πειναει μου λεει κολικους εχει κλαιει γιατι ποναει μου λεει πειναει ταισε το αντε να βγαλεις ακρη:mrgreen:


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και εγω τον μεγαλο μεχρι 5 μηνων που ξαναρχισα την δουλεια δεν τον αφηνα πουθενα τωρα στην 2η ανετα τα αφηνω να ξεκουραστω λιγακι το προβλημα ειναι οτι για πολλη ωρα και τα δυο μαζι δεν τα κραταει κανεις:D


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

τελικά βγήκαν τα αποτελέσματα σήμερα, μίλησα με τη γιατρό και μου είπε ότι μάλλον ήταν ίωση και πέρασε, αφού σταμάτησε δεν είναι αλλεργία. Σήμερα έφαγε πολύ περισσότερο από τις τελευταίες μέρες και ήταν και πιο ήρεμος οπότε μάλλον έτσι είναι...

Με το σπίτι τίποτα ακόμη, αύριο θα δούμε κάτι τελευταία κι αν δεν βρούμε κάτι, ψάχνουμε για ενοίκιο και αγοράζουμε από τα χαρτιά

Κι εγώ ακόμη δε θέλω να τον αφήσω πουθενά...να ρωτήσω αλλά μη με αποπάρετε....σε μέσα μαζικής μεταφοράς πότε τα βάζουμε;;

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια.Τωρα αδιασα. Ολο το απογευμα ηταν ξυπνια και γκρινιαζαν να τα παρω αγκαλια. Δεν πολυχωνευονται. Ο μπεμπης εχεις καταλαβει οτι η μικρη γκρινιαζει και περναει το δικο της και τωρα γκρινιαζει και αυτος. Η μικρη ειχε πονακια σημερα, ουρλιαζε και εκλαιγε πονεμενα και υποψιαζομαι πως φταιεει το οτι χτες ηπια πολυ γαλα και μαλον την πειραξε.

Ο μπεμπης κοιμηθηκε πριν μια ωρα αυτη ακομα ξυπνια.

Mummycool kai καρδουλα και εγω δεν τα εφηνω ακομα πουθενα ουτε στην πεθερα, μου πε ο αντρας μου να τη φωναξουμε σημερα να ερθει να αρχιζουμε να την εκπαιδευουμε και δεν ηθελα, να σου πω την αληθεια καλα ημουν στην ησυχια μου κια ας κλαιγαν αυτα. Σιγα τι θα μουκανε που θα ανελυε γιατι κλαινε η θα μουλεγε να μην ταχω συνεχεια αγκαλια.

Τωρα ειλικρινα παρτε παρεδειγμα τον εαυτο σας. Πια δεν λιωνει για μια ζεστη αγκαλια, ποσο μαλιστα αυτα τα μικρουλια.

Εδω ποναγε και της εκανα μασαζ στην πλατουλα και γουργουριζε παραπονιαρικα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

τελικά βγήκαν τα αποτελέσματα σήμερα, μίλησα με τη γιατρό και μου είπε ότι μάλλον ήταν ίωση και πέρασε, αφού σταμάτησε δεν είναι αλλεργία. Σήμερα έφαγε πολύ περισσότερο από τις τελευταίες μέρες και ήταν και πιο ήρεμος οπότε μάλλον έτσι είναι...

Με το σπίτι τίποτα ακόμη, αύριο θα δούμε κάτι τελευταία κι αν δεν βρούμε κάτι, ψάχνουμε για ενοίκιο και αγοράζουμε από τα χαρτιά

Κι εγώ ακόμη δε θέλω να τον αφήσω πουθενά...να ρωτήσω αλλά μη με αποπάρετε....σε μέσα μαζικής μεταφοράς πότε τα βάζουμε;;

Εγω αν μπορουσα δηλαδη αν ειχα ενα και ηθελα να μπω σε συγκοινωνιες θα εμπαινα αλλα θα τοχα πανω μου και κρυμμενο στο μαρσιπο να μη φαινεται και αρχισουν και ερθουν τιποτα γιαγιαδες να το πειραζεουν. Φανταζομαι αν προσεχεις δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα αλλα μην μπεις σε κανεναν που ναναι φισκα!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera manoylew!!!

Σας γραφω με την μπεμπα στον ωμο!! Έχω αποκτήσει νέες ικανότητες!! Τελικά μπορώ να κάνω πολλά πράγματα με το ένα χέρι!!!!Εβαλα και φώτος της μικρής σήμερα γίναμε 2 εβδομάδων!!

Νατάσσα πως είστε σήμερα;

Σιλβή δεν το ήξερα αυτό!! Την Παρασκευή που θα πάω να πάρω την μισή ευχή θα το ρωτήσω!! Εδώ θα βρεις πολλά αρθρα για βιολογικά προϊοντα, δυστηχώς δεν εχω προλάβει να τα διαβάσω ολα για να σου συστήσω ενα καλό!! http://parents.org.gr/forum/search.php?searchid=1785361&pp=35&page=3

Εμείς έχουμε τους έντονους κολικούς, ο ανδρας μου συνεχίζει να επιμένει να της δίνω με το μπιμπερο το μητρικό που βγάζω, εγω νιώθω ασχημα να μην της δίνω το στήθος και πάει λέγοντας!!! Απο χθες εχει μειωθει το γάλα που βγάζω, αν συνεχίσει και σήμερα θα πάω να πάρω τα χάπια της μαγιάς!! Αυτό σε συνδιασμό πως μάλλον κάτι που έφαγα πειραξε την μικρή και είχε τοσα πονάκια με έχουν ρίξει λίγο ψυχολογικά!! Οπότε σήμερα αποφασίσαμε πως θα ντυθούμε και οι τρεις μας και θα ψήσουμε στην βεράντα μας!!! Σήμερα δεν έχει μπυτζάμες για κανέναν μας!!!

Στο μεταξύ ψάχνω να βρω τις συνθήκες διατήρησης του μητρικού γάλακτος και κάθε φορά βρίσκω κάτι διαφορετικό. Συμφωνά μ'αυτο http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=20993&highlight=%C2%E9%EF%EB%EF%E3%E9%EA%FC+%E3%DC%EB%E1&page=4 το γάλα δεν διατηρείτε πάνω απο 3-4 ώρες εκτός ψυγείου!! Σκέφτομαι μήπως τελικά αυτο να πείραξε την μικρη μου. Μιας και εγω το αφήνω αρκετές ώρες εκτος!!

Καρδούλα τι ειναι το gripe water; Τέλειος ο πριγκιπάκος σου!!! Είναι για φίλημα!!!!!

Ιωάννα δεν ειναι κάτι σοβαρό το πρόβλημα με την αρτηρία!! Σε πολλές εγκυμοσύνες δημιουργείτε και τα μωράκια γενιουνται μια χαρα. Αν θυμάμαι καλά το είχαν και δυο κοπέλες απο το καφέ μας!!

Ινκα απ' οτι καταλαβαίνω ολες οσες κάναμε καισαρική εχουμε διάφορα προβλήματα!!! Εγω κάποιες φορές δυσκολευομαι ακόμα και στο να κάτσω καλά!! Αντε να σαραντήσω μπας και δω καποια μεγάλη βελτίωση!!!

Γιώτα εγω τον υπολογιστή τον έχω κατα τις τρεις που ξυπναέι η μικρή και πριν τις εξι και μιση το πρωι!!!! Μετα ειναι κατελλημένος!!!!!!!!

Ελεονώρα και εμεις σκούζουμε οταν πονάμε!!!!!

mammycool περαστικά του, σου έδωσε κάτι να του δώσεις;

Κατερινάκι κοίτα να ευχαριστηθείς την βόλτα σου!!!

Κορίτσια αλήθεια με τα κιλά πως τα πάτε; Πόσα χάσατε;

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μαρία κάπου είχα διαβάσει ότι το γάλα αντέχει 2 ώρες εκτός ψυγείου και 24 εντός ψυγείου, γιατί δεν το βάζεις στο ψυγείο;

δε μου δωσε κάτι αφού δεν υπάρχουν πλέον συμπτώματα, άσε που δεν απέκλεισε το να έφαγα κάτι περίεργο (πχ θαλασσινά) και να τον πείραξε αλλά όσο και να σκέφτηκα δε βρήκα κάτι

κιλά έχω χάσει 13 και έχω κολλήσει τον τελευταίο καιρό, λένε ότι μετά τους 3 μήνες θηλασμού χάνεις πιο εύκολα αλλά δεν ξέρω αν ισχύει

ιωάννα καλή επιτυχία στη συννυφάδα σου!!

δυσκοιλιότητα είχα τρελή όταν έπαιρνα το σίδηρο στη λοχεία, δεν είναι μόνο πρόβλημα της καισαρικής

ελίτα όταν τα βάζεις στο σλίνγκ δε τους βάζεις μπουφάν ή φόρμα εξόδου;

αμάν με τις αγκαλιές κ εμένα με πρήζει η γιαγιά μου και μου επισημαίνει διαρκώς πόσο πονηρά είναι τα μωρά! Εχω αρχίσει να φοβάμαι :tongue:

πάντως το πρωί που δεν πονάει μια χαρά κάθεται στο ρηλάξ, το απόγευμα που πονάει ε δε θα τον αφήσω να σπαράζει!

θέλω να πάρω καμιά παιδική θερμοφορίτσα για την κοιλιά τι λέτε;

εδώ σήμερα έχει ψοφόκρυο και συννεφιά :(


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Σήμερα γιορτάζει ο Ησύχιος και η Ησυχία και η μικρή φαίνεται πως αποφάσισε να το γιορτάσει όπως πρέπει!!!Ξύπνησε στις 12 έφαγε και κοιμήθηκε ως τις 4.30 και μετά την τάισα πάλι στις 7.30!!! Μας έπιασαν και κάτι πονάκια "εξαερισμού", της έβαλα μια ζεστή πετσετούλα στην κοιλίτσα και τωρα λιώωωωνει!!! Το ίδιο και ο μπαμπάς μας... Μακάρι να μείνει σ'αυτό το πρόγραμμα!!! Κάποια είχε γράψει οτι πρέπει να τρων το βάρος τους επί 150 άρα τρώμε καλά και μάλιστα περισσότερο μιας που είμαστε λιγότερο από 3,5 κιλά!!!

Το ρεκτιφιέ τελικά ξεκίνησε χτες, αλλά για το σημερινό ρεπό δεν ξέρω μιας και αποφάσισε ξανά να χειμωνιάσει και κάνει κρύο!!! Πού να την βγάλω τη φουσκίτσα από το σπίτι!!! Θα το συζητήσουμε με το σύζυγα όταν ξυπνήσει και βλέπουμε!!!

Καρδούλα ευχές συνεχίζουν να διαβάζουν αλλά θα πρέπει να πάρεις τηλ. να σου πουν πότε μπορούν!!!

Σήμερα θα προσπαθήσω να βάλω καμιά φωτό γιατί δε θέλω να της βάλω στο fb!!!Κάντε add για να μας δείτε!!!

Φιλούθκια και καλό,ήρεμο και υπναράδικο ΣΚ!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Το βάζω στο ψυγείο, αλλα κάθε βράδυ βγάζω απο ενα μπουκάλι για να το έχω σε περίπτωση που το χρειαστεί!! Το θέμα είναι πως ο ανδρας μου επειδή θέλει να συμμετέχει στο ταισμα της μικρής, να με ξεκουράσει και έχει ανασφάλεια σε οτι αφορά τον θηλασμό επιμένει να την ταϊζει με το μπιμπερό!!!!!

Κάτι που εμένα μου δημιουργεί πρόβλημα μιας και η μικρή μπερδεύεται με το στήθος μετα και θέλει χρόνο για να πιάσει σωστά το στήθος!!!

Εγω έχασα 9 κιλά απο τα 20 που πήρα στην εγκυμοσύνη και απο τα 30 που θέλω να χάσω συνολικά!! Αλλα εχω κολλησει εδω και 5 μέρες σ'αυτα τα 9!!

Διάβασα πως στους κολικούς βοηθάει να βάλεις χλιαρές προς το ζεστό κομπρέσες με χαμομήλι!!! Εγω προς το παρον της την τρίβω την κοιλίτσα αλλα αν συνεχίσει και σημερα θα το δοκιμάσω και θα σας πω αν δουλεύει!!

Πάντως η δικιά μου η μάνα ειναι ακριβως το αντίθετο. Να την παίρνω αγκαλιά λεει και μονο τοτε δεν θα κλαιει!! Βρε δε πα να της εξηγω πως οταν πονάει η κοιλιτσα οτι κι αν κανω θα κλαιει!! Τον χαβά της αυτη!!!

Το πρωι ζυγίστηκα στην δικιά μας ζυγαριά με και χωρίς την μικρή!! Αν η ζυγαρια είναι σωστή τότε απο 3320 που βγήκαμε απο το μαιευτήριο τώρα εχουμε πάει 4060!! Αντε να έρθει η Παρασκευή να μας ζυγίζει η παιδιατρος!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ μετά το μπάνιο του κάνω μασάζ με χαμομήλι και 2-3 σταγόνες baby oil, δεν ξέρω αν βοηθάει αλλά το φχαριστιέται! Για να βάλεις κομπρέσες πρέπει να τον ξεντύσεις και κατά πάσα πιθανότητα θα βρέξεις και τα ρούχα του, μου πε και μια φίλη για μια ηλεκτρική κουβερτούλα

καλέ μη ζυγίσεσαι κάθε μέρα, μια φορά την εβδομάδα και για την αρχή μισό κιλό την εβδομάδα είναι αρκετό, αφού εδραιωθεί ο θηλασμός βάλε μπρος για τα παραπάνω...

επίσης το χω ξαναπεί ότι δεν μου αρέσει το θήλαστρο, άσε που διάβαζα ότι χαλάει το στήθος σε σχέση με το θηλασμό. Αλλά δε νομίζω ότι θα μπερδευτεί η μπουμπού σου ειδικά αν της το δίνει ο άντρας σου, στο στήθος εκτός από γάλα βρίσκει μυρωδιά μανούλας, παρηγοριά και φυσικά το νανουριστικό του...

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

kalhmera kai apo mas,

kala xthes pali to ksenixtisame. auth th fora oxi apo ponakia alla apo gkrinia kai peina. kathe mia ora ksipnage kai ithele na faei. tora koimithike to poulaki mou. 9 to proi eipe ok ftanei thn ksenixtisa mia xara einai tora as koimithw.

maria to gripe water einai siropaki gia tous kolikous. exei mesa elaia anithou kai piperorizas apo oti diavasa. auto ousiastika arxizei na leitourgi stis 3 meres kai an to arxisete tha prepei na to pernete gia 3 mhnes mexri na perasoun oi kolikoi. alla apo to na ypoferei to mwraki kalitera na pernei siropaki. episis mporeis na tou vazeis zestes petsetoules sth kilitsa tou pou ths sideronis me zesto sidero. voithai arketa kai masazaki sth platoula. ola auta ta ekana mexri na paroume to siropaki. akoma exoume liga ponakia alla einai pio liga pleon. gia na doume mexri aurio.

apo kila egw exasa 10 kai kolisa ekei. kai egw thelw na xasw alla 10 apo thn egkimosini kai toulaxiston alla 5 apo prin minw egkios.

auta apo mas. sas euxome mia yperoxi kai iremh mera

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...