Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κοριτσάρες μου καλημέρα!!!

Περαστικά σε όλα τα μπεμπάκια που εχουν προβληματάκια και κυρίως στο μπεμπάκι της Νατασούλας. Κοριτσάκι μου είμαστε εδώ για όλα!! Για να μοιράζεσαι τις σκέψεις σου, τις ανησυχίες σου, τα νεύρα σου, τους φόβους σου, Όλα!!! Εμείς είμαστε μαζί σου! Να ξέρεις οτι όλα θα πάνε πολυ καλύτερα πολύ σύντομα!!!

Εμείς κοιμηθήκαμε χθες στις 11.30 περίπου, ξυπνήσαμε στις 3, φάγαμε, κοιμηθήκαμε και ξαναξυπνήσαμε στις 6.30, ξαναφάγαμε και κοιμόμαστε πάλι... Καλά πάμε, δεν έχω παράπονο...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κοριτσάκια, και μια ιδιαίτερη καλημέρα στην Νατάσσα και τον μικρό της αγωνιστή..υπομονή, οι ευχές μας είναι μαζί σας!

Καλύτερα είμαι με το θέμα του εντέρου, αλλά έχω κάτι τραβήγματα αριστερά και δεξιά της τομής, δεν ξέρω αν είναι από την τομή ή από το έντερο..αύριο θα πάω να κάνω τις εξετάσεις αίματος και με την 1η ευκαιρία θα πάω να κάνω και έναν υπέρηχο..άντε να δούμε!

Τα μωράκια μου, δόξα τον Θεούλη, είναι καλά..η μπεμπούλα, αν και δυσκολεύεται στις κενώσεις της, το προσπαθούμε μαζί να τα καταφέρει. Της δίνω κάποια γεύματα χαμομηλόνερο με γάλα και το απόγευμα λίγο χαμομηλάκι και κάνει κακά μία φορά στις 30 ώρες..εντωμεταξύ αύξησε και την ποσότητα που τρώει στα 150 μλ.

Την Τρίτη θα την πάμε στην γιατρό, να δούμε πώς τα πάει από θέμα ανάπτυξης. Αύριο θα πάμε εκκλησία να πάρουμε την ευχή για το σαράντισμα..

Η συνυφάδα μου που είναι έγκυος σε δίδυμα και είναι στον 5ο έχει πρόωρο τοκετό και μπήκε νοσοκομείο κλινήρης μέχρι να γεννήσει..και δεν μπορώ να πάω να την δώ ρε γμτ να της δώσω λίγο κουράγιο. Δέκα χρόνια προσπαθούσαν για παιδάκι και τα κατάφεραν με εξωσωματική..και το ένα μωράκι έχει και μονήρης ομφαλικά αρτηρία- μπορεί να το λέω λάθος..ελπίζω να είναι όλα καλά, να καταφέρει να τα γεννήσει μετά τον 7ο..

Αυτά από εμάς, φιλάκια σε όλες!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ο μπέμπης ηρέμησε τελικά χθες βράδυ, είχαμε ήσυχο βράδυ, έκανε και κακά του πάρα πολλά και φυσιολογικότατα, τι να πω...

κι εμένα μου φάνηκε ότι δεν πήρε σχεδόν τίποτα ο βεντούζας αυτήν την εβδομάδα, δεν έχω και ζυγαριά ακριβείας αλλά έχω και την αίσθηση ότι δεν έτρωγε και τόσο πολύ

Γεωργία

πόσο καιρό έχει που είναι έτσι η μικρή; έχει ανεβάσει τίποτα δέκατα;

η συλλογή ούρων είναι λίγο δύσκολη, κολλάς ένα σακουλάκι αποστειρωμένο στο πιπί της και περιμένεις, το θέμα είναι ότι αν αργήσει να τα κάνει πρέπει να το πετάξεις και να βάλεις καθαρό και ξανά από την αρχή, χθες όλη μέρα η κουμπάρα μου προσπαθούσε να μαζέψει από τη βαφτισιμιά μου

Ελίτα κάνατε καλέ το πρώτο εμβόλιο;;

Οχι δεν τοχουμε κανει ακομα.Δεν ξρω μαλον τωρα κοντα γιατι τους ειχε κανει για τη βροχιολιτιδα που δεν το κανουν ολα, επειδη ηταν προωρα για να μην τα επιβαρυνει δεν εχουν κανει αλλα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia,

emeis eimaste kapos kalitera simera kai xthes vradi psilokimithikame. telika tha paroume to gripe water giati to kaimeno ponaei 3 meres sinexomena kai h giatros leei oti mallon tha tou sinexisi etsi gia kairo:(

evala kai photo tou na ton deite. einai sto profile mou:)

twra prepei na sas diavasw xe:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερααα!!

τι μου κανετε μανουλες και μπεμπακια ???

εμεις σημερα κοιμηθηκαμε απο τις 11 μεχρι τις 4 και μιση και εφαγε μονο απο το ενα στηθος και ξεραθηκε μεχρι τις 7 και μιση το πρωι ...αλλα εχθες τον κρατησα ξυπνιο το απογευμα !! μπορει και να ειχε και κουραστει και παρα πολυ λεω να το ξανακανω σημερα να δω αν ηταν συμπτωση η οχι !! βεβαια το πρωι ειχε κανει και απειρα κακακια και μπορει και αυτο να επαιξε καποιο ρολο !!

καρδουλα παρτο το ρημαδοφαρμακακι μπας και ηρεμησει το παιδακι σου να ξεκουραστεις και εσυ ρε φιλεναδα !!

νατασα ουτε να το σκεφτεσαι πως μας ενοχλεις .....εχεις την θετικη σκεψη ολων μας και το ξερεις και μην σκεφτεις ουτε στιγμη να μην μας ξαναπεις τις σκεψεις σου !! να αποφορτιστεις και εσυ καπως !!!

mummy τελος καλο ολα καλα τελικα ε ?? αντε να βγουν και οι εξετασουλες να σου φυγει το αγχος !!

μαρακι να σου προτεινω κατι ?? αν γυρισει ο μπαμπας σας στην δουλεια να παει μαζι η μπουμπου σου να κανουν τα γερμανικα νουμερακια !!! χιχι πλακιτσα κανω ! θα ηρεμησει μωρε το κοριτσακι σου !! καποια στιγμη ολα τα παιδακια μας θα ηρεμησουν που θα παει !!

το υδροχοακι που χαθηκε βρε ?? αχ θα την εχει τρελανει ο γιοκας !!!

εμεις ειχαμε μεχρι τωρα μια ωραια μερα και η μαμα προλαβε και εκανε κατι δουλιτσες ..τωρα ξυπναει σιγα σιγα τον βλεπω και παω να ετοιμασω τις αντλιες ......

ενα μπανακι θελω να κανω !!! ουτε που το περιμενα πως θα ηταν ολοκληρη διαδικασια το μπανακι με τον ερχομο του σκαθαριου μου !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

kalimera koritsia,

emeis eimaste kapos kalitera simera kai xthes vradi psilokimithikame. telika tha paroume to gripe water giati to kaimeno ponaei 3 meres sinexomena kai h giatros leei oti mallon tha tou sinexisi etsi gia kairo:(

evala kai photo tou na ton deite. einai sto profile mou:)

twra prepei na sas diavasw xe:)

καρδουλα δεν μπορω να την δω ....

κανε με φιληηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και από μας!Τι κάνετε σήμερα;Εμείς μάλλον αρχίσαμε να μπαίνουμε σε πρόγραμμα.Η μπέμπα κάνει 6 γεύματα την ημέρα από 90 ml γάλα κάθε φόρα ,την βάζω πρώτα και στο στήθος μου αλλα κάθεται 10 λεπτά με το ζόρι.Προσπάθησα να την ζυγίσω και μου φαίνεται οτι πήρε γύρω στα 400γρ ,ξέρει καμια μανούλα πόσο έπρεπε να πάρει μεχρι τώρα;

Επίσης μια που της δίνω ξένο γάλα μου είπανε να το αλλάξω με ένα βιολογικό γάλα για μωρά,το ξέρει καμια;

Κορίτσια τώρα που είπατε για κακάκια θα κοιτάζω κι εγώ ,δεν τα παρατηρούσα ποτε ιδιαίτερα.

Ελπίζω΄σήμερα όλα τα μπεμπάκια να είναι ήσυχα και καλα.

Από κιλά ζυγίστηκα σήμερα και έχω χάσει 11 αλλα επείδη πριν την εγκυμοσύνη είχα περιττα άλλα 15 έχω μέλλον μπροστά μου .....δεν έχω και ρούχα καθόλου για το Πάσχα που θα σαραντήσουμεπρέπει να ψωνίσω επειγόντως.

Μαρία εμένα μου είπαν οτι επειδή ο σαραντισμός πέφτει μεγάλη εβδομάδα θα πάμε λίγο νωρίτερα στον παπά ,εσύ ρώτησες πότε ;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalimera koukouvagies!!!!!!

kardoula sou estila friend request...an krino apo to avatar sou ....poly typas o prigipas sou !!!!...magoulithras aaaaax!!!!kale ti kouklia einai ola ...den einai mono pou ta exo agapisei ta mora sas koritsia alla einai ola kouklakia !!!!

silvi koukla to koritsaki sou !!!!giota poly sexy fatsoulini i dikia sou !!!..ola ta morakia na ta xeromaste!!!!!!

mammycool, porimenoume nea sou !!!ola tha pane kala!!!!!ton eida kai ton diko sou ..kale olokliros adras exei ginei!!!!!..exei to stoma tou mpampa tou !!!!!kouklos !!!!na ton xereste!!!!!

den thimame pio koritsi eipe gia diskiliotita kai kesariki ...eimai ki ego sto club...kai ponao ligo perierga otan niotho oti thelo na pao toualeta ...o giatros ti tha dei otan sarantisoume ..thelo na po ..tha mas kanei yperixo;eimai periergi gia to inomioma .

maraki ego den thelo re gmt na psoniso tipota gia mena ...thelo na ftaso sta kila mou na xoreso sta rouxa mou...aman pia ...

pola filia


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

kardoula ,kai tis foufoulas mou einai neroula kai exoun kai kokous pio anixtoxromous ...san komeni moustarda ...

kale emeis apo evdomada tha arxisoume tis voltes ...leme gia arxi na pame golden hall pou einai baby friendly kai den exei poly kosmo ...tha erthete na mas kanete pareoula;tha xaroume poly !!!!!

i elena ti egine kale genise ? to tinaki?

alithia i huida ti egine?exoume nea tis ?


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...