Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

gia to grip water mou exei pei edw kai kairo. alla mou eipe na to apofigoume oso mporoume kai mono an tou kratisi sinexomena panw apo 3 meres na to arxisoume giati leei ama to arxiseis prepei na to sinexisis ena trimino mexri na teleiwsoun telios i koliki allios den kanei tpt. evelpistw tora pou tha ton kanw mpanio na xalarosi ligo kai na koimithi telika.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

natasa mou na les doksa to theo pou auto pou exei to mwro sou diorthonete kai tha ginei kala. apla einai zhthma xronou. opws eipes kai esy prin yparxoun kai xeirotera. to mono pou xriazese tora einai na oplistis me poly ypomoni kai dinami kai ola tha pane kala. oso gia to enstikto ligo poly nomizw oti oles kaname teties skepsis ligo prin gennisoume. distixos esena sou etixe:(

Link to comment
Share on other sites

Μολις γυρισαμε ειχαμε παει βολτα στην πεθερα μου με την μικρη να παρουμε τον Αλκη που ηταν εκει, η μικρη καθοταν ξυπνια αλλα κυρια ολο γελακια ηταν και καθολου γκρινια

νατασσα μου κανεις δεν το περιμενει να συμβει κατι κακο ακουμε πραγματα στεναχωριομαστε αλλα δεν πιστευουμε οτι θα συμβουν σε εμας δυστυχως και οταν συμβαινει κατι μας βρισκει απροετοιμαστους

Κοριτσια εχει παρει καμια κουνια απο αυτες που παιρνουν μπαταρια και βαζεις το μωρο μεσα σαν ριλαξ και κουνιεται και εχει και περιστρεφομενο απο πανω το σκεφτομαι γιατι η δικια μου δεν καθεται πουθενα το ριλαξ το βαρεθηκε και αναγκαζομαι οταν ειναι ξυπνια να την εχω ολη την ωρα αγκαλια αλλιως γκρινιαζει

ινκα τι γυμναστηριο εχεις? καθεται η μικρη σου?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Νατασουλα μου , οτι και να πεις, δικιο εχεις.. και φυσικα δεν μας κουραζεις.. Μακαρι ο Θεος να ακουσει τις προσευχες μας και να γινει το παιδακι σου γρηγορα καλα. Να εχεις πιστη και θετικη σκεψη... Ολα θα πανε καλα...

Εμεις εδω παλευουμε με την παλλινδρομηση.. εχθες το βραδυ καναμε τρελο εμετο και καναμε σεντονια - παπλωματα - πυτζαμες μεχρι και πατωμα χαλια............ σημερα καπως καλυτερα.. ελπιζω να εχουμε ενα ηρεμο βραδυ αποψε γιατι βρε κοριτσια εχω αρχισει και κουραζομαι....:(.

Παντως οταν με κοιταζει στα ματια λιωνωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω... Μια κουκουβαγια ακομα στην παρεα!! χιχι


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μολις γυρισαμε ειχαμε παει βολτα στην πεθερα μου με την μικρη να παρουμε τον Αλκη που ηταν εκει, η μικρη καθοταν ξυπνια αλλα κυρια ολο γελακια ηταν και καθολου γκρινια

νατασσα μου κανεις δεν το περιμενει να συμβει κατι κακο ακουμε πραγματα στεναχωριομαστε αλλα δεν πιστευουμε οτι θα συμβουν σε εμας δυστυχως και οταν συμβαινει κατι μας βρισκει απροετοιμαστους

Κοριτσια εχει παρει καμια κουνια απο αυτες που παιρνουν μπαταρια και βαζεις το μωρο μεσα σαν ριλαξ και κουνιεται και εχει και περιστρεφομενο απο πανω το σκεφτομαι γιατι η δικια μου δεν καθεται πουθενα το ριλαξ το βαρεθηκε και αναγκαζομαι οταν ειναι ξυπνια να την εχω ολη την ωρα αγκαλια αλλιως γκρινιαζει

ινκα τι γυμναστηριο εχεις? καθεται η μικρη σου?

Εγω Κατερινακι εχω τετοια κουνια. Ο μικρος καθεται,ειπαμε αυτο το παιδι ειναι βολικο στα ολα του. Η μπεμπα μονο οταν εχει κεφια, αμα την πιανουν γκρινιες δε θελει με τιποτα. Χχαχα.Εγω ξυπνησα το μπεμπη εφαγε και ξανακοιμηθηκε. Τωρα παω για τη μπεμπα, ναδεις το βραδυ θαναι ξυπνια τα πονηρουλια.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

τελικά πήρα το πάμπερς και το πήγα για καλλιέργεια, αργούν όμως τα αποτελέσματα...

έπεσε ξερός πριν από λίγο, δεν κοιμηθηκε σχεδόν καθόλου σήμερα, πάω να την πέσω κ εγώ, ελπίζω να βγάλει κανένα πεντάωρο

γιωτάκι κουράγιο...αμάν βρε κοπέλα μου κι αυτό σε σένα έπρεπε να τύχει;;

καρδούλα ελπίζω να ξεκουραστείς σήμερα


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοιμοσαστε ολες και τα μπεμπακια σας μακααααααααααααααρι !!!!!!!!!!

Εγω πηρα παλι το γιατρο δεν ειμαστε σιγουρη αν ειναι παλιμδρομηση αυτο που εχει εκανε εμετο το απογευμα που της βγηκε και απο τη μυτη ελεος τα δα ολαααααααααααα!! Θα πρεπει να το παμε συντηριτικα μου ειπε ο doc δηλαδη να αλλαζουμε γαλατα να δουμε ποιο της κανει αλλιως γαστενρερολογο λεει να της βαλουν σωληνακια να μετρησουν το ph του στομαχου και τετοια αχ!!!! παναγια μου τι τραβανε τα κακομοιρα τα παιδακια, πολυ στενοχωριεμαι. αν δεν παιρνει βαρος μου ειπε να της κανω εξεταση ουρων και καλλιεργεια ουρων πως γινετε αυτο σε τοσο μικρο παιδακι??? Παω να φκιαξω τα μπουκαλακια της αποστειρωσης και νακοιμηθω λιγο!

Μετα απο 4:30 ωρες εφαγε μονο 70 ml ξεραθηκε στον υπνο αφου ολη μερα εκλαιγε απ΄τους πονους....

Καληνυχτα μωρακια και μανουλες ονειρα γλυκα !!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


a den sas eipa ebapsa to malli epitelous. enoite oti thn wra pou me xtenize i kommotria o mikros apoblakothike kai koitouse to sesouar xaxa

Εβαψα κι εγω το μαλλι σημερα. Τα μικρα ηταν με το μπαμπα τους.Μεγεια κοριτσακια.Πετυχα και μια μαμα με διδυμα στο κομμωτηριο και λεγαμε τις περιπετειες μας. Τα ταισα και κοιμουνται, παω κι εγω να την πεσω αφου τον αντρα μου τον πηρε ο υπνος


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!!!

Τώρα μπόρεσα να ανοίξω το pc που κραταάει την μικρή ο άντρας μου...η οποία κοιμάται μετά από συμπλήρωμα γιατί έκλαιγε...

Νατασούλα σου εύχομαι όλα να πάνε καλά και γρήγορα να πάρεις το μωράκι σας σπίτι σας.. είναι τρελη δοκιμασία αυτό που περνάτε δεν το συζητώ αλλά μην χάνετε την πίστη σας.. θα περάσει κι αυτό!!!!!

Ρε κορίτσια ζύγισα το κοριτσάκι μου και ήταν 2970 από 2830 πήρε λίγο ε???

Θα του δίνω περισσότερο συμπλήρωμα έτσι μου είπε κι ο γιατρός....

Γενικά κάποιες φορές βάζει τόσο δυνατές φωνές που λες το σφάζουν.. εκεί νόμιζα ότι πονούσε αλλά τελικά αυτό πεινούσε.... τι να πω με ένα βυζί έξω είμαι.....χχχχχχχ

Τώρα όσον αφορά το γρομπαλάκι που έχω κάτω από την θηλέα άλως σαν αδένας μου φαίνεται.. αλλά πάλι σκέφτομαι να κάνω κι έναν υπέρηχο αν δω ότι δεν φεύγει... γιατί γενικά στο στήθος μου πιάνω διάφορα αλλά φεύγουν μόλις θηλάσω....

Αύριο θα έρθει και παπάς για να πάρω την μισή ευχη...πέρασαν 20 μέρες........ πώς πέρασαν ??

Αυτά καληνύχτα μανούλες και παιδάκια!!!!!

Ελπίζω να έχουμε ένα ήσυχο βράδυ (που δεν το βλέπω χχχχχχ αλλά ας ελπίζουμε!!!)


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. καλημέρα δεν ξέρω καν τι λένε τέτοια ώρα!!! Μόλις τελειώσαμε με αλλον ενα θηλασμό και περιμένω να ρευτεί!! Κάτι που δεν βλεπω να κάνει ως συνήθως!!!Έχουμε πονάκια και διάφορες ανησυχίες!! Σήμερα αποκτήσαμε και νέο κλάμα, δεν έχω καταλάβει ακόμα τι σημαίνει ο συγκεκριμένο. Νομίζω πως αφορά τη λερωμένη πάνα, ελπίζω μέσα στην ημέρα να το μάθω και αυτό!!! Αποκτήσαμε και μια νέα συνήθεια απο χθες που να δω πως θα καταφέρω να την κόψω, για να κοιμηθούμε χωρίς έντονα κλάμματα και γκρίνιες θέλουμε στήθος και αγκαλιά μέχρι να μας πάρει βαθιά ο ύπνος!! Αν κάνω το λάθος και την πάω νωρίτερα στο παρκοκρέββατο ξεσηκώνει τον κόσμο και πάμε πάλι απο την αρχη!!! Η παιδιάτρος μου είπε να την αφήσω μέχρι να σαραντήσει και μετα να την βάλω σε προγραμμα και σειρά!!!

Καρδούλα δεν την μπουκώνω εγω με το μπιμπερό, ο άνδρας μου το κάνει!!! Τον έχει πιάσει ανασφάλεια πως το παιδί πεινάει και αφου το τρώει το θέλει, εχω βάλει την φωνή και σήμερα, χθες δηλαδή διορθώθηκε λιγο το θέμα. Είχε λιγότερους πόνους στην κοιλίτσα και εκανε κανονικά τα κακά της!!Η γιατρός μας είπε να της δίνουμε οσο μητρικό γάλα θέλει, αλλα εγω διαφωνώ!! Πιστεύω πως την υπερφορτώνει με γάλα και πως το στομαχάκι της και το εντεράκι της δεν μπορούν να το διαχειριστούν ακόμα εξου και δημιουργούνται αυτα τα προβληματάκια!!

Ιωάννα μετα την καισαρική και εγω υποφέρω εντονα απο δυσκοιλιότητα. Μονο με αγκιολάξ παω στην τουαλέτα προς το παρον. Πως εισαι σήμερα; Κατερίνα ο ίδιος πόνος πιάνει και εμένα!!!

Καρδούλα σαν χθες μου φαίνεται που λέγαμε πότε θα γεννήσεις και τώρα ο πριγκιπάκος σου πήγε νούμερο 3 στις πάνες!!!! Πως πέρασαν τοσο γρήγορα αυτές οι εβδομάδες; Σήμερα η μικρή μου είναι 12 ημερών!! Απίστετο μου φαίνεται!!!!!!

Ελεονόρα δίκιο εχει η Τζεντ, αλλα για να ηρεμήσεις και εσύ,γιατι δεν ρωτάς τον γιατρό σου;

Εγω εχω μεγάλο μέλλον στο χάσιμο των κιλών!! την κοιλιά μου δε την νιώθω ακόμα ζελέ!! Νομίζω πωςειναι ο καλύτερος χαρακτηρισμός που μπορώ να της δώσω!! Αφου πήγα στο φούρνο χθες για ψωμί, να περπατήσω και λιγο να φτιάξει η καισαρική και η φουρνάρισα με ρώτησε ποτε θα γεννήσω; Περιττό να σας πω πως ενιωσα!!!!!!

Γεωργία γιατι κάνατε εξετάσεις θυροειδή; Εμένα μου είπαν πως δεν χρειάζεται να της κάνω τωρα. Αν εχει κατι θα με πάρει τηλ το ινστιτουτο που στέλνουν το αιμα, και αν δεν με πάρει να της κάνω εξετάσεις στα δυο χρόνια!! Εγω θέλω να παω να της κάνω για να είμαι ειλικρινης, περιμένω να σαραντήσει!!

Νατάσσα μου οτι χρειαστείς και μπορούμε να βοηθήσουμε είμαστε εδω. Μακάρι να μπορούσα να κάνω κάτι να σε βοηθήσω. Να μην αναφέρεις καν πως μας κουράζεις!! Αυτό που βιώνεις δεν συγκρίνεται με τίποτα απ' οσα εχουμε περάσει ολες μας. Δεν ζεις μόνο τον πόνο του να μην έχεις το παιδί σου μαζί σου, επειδή ειναι σε μια θερμοκοιτίδα και δέχεται την απαράιτητη φροντίδα του να αναπτυχθεί καλά, ζεις τον τρόμο ενός χειρουργείου και ενός προβλήματος υγείας που δεν ξέρεις ακόμα το αποτέλεσμά του. Για εμένα αντιδράς πάρα πολυ καλά,λίγοι άνθρωποι θα είχαν την δύναμη σου. Να έχεις πίστη και ολα θα πάνε καλά, ο γιοκας σου σύντομα δεν θα χρειάζεται τον ανεπνευστήρα, θα πιει το γαλατάκι του απο το μπιμπερό και ολα θα πάνε καλά!! Μετά απο αυτό ούτε που θα καταλάβεις πόσο γρήγορα θα τον πάρεις σπιτάκι σας!! Ο μικρούλης ειναι μεγάλο μωράκι και θα αντεπεξέλθει πολυ καλά, ήδη το παλευει!! Να έχεις πίστη!! Όσο για την μικρή, δεν πειράζει που την κακομαθαίνεται μ'αυτες τις καταστάσεις, οταν ο γιος σας έρθει σπίτι θα έχετε ολο το χρόνο να βρείτε τις ισορροπίες σας!! Εξάλλου σκέψου πως τώρα της δίνεται την προσοχή που δεν θα μπορείτε να της δίνεται όταν έρθει ο μικρός σπίτι!!!

Δεν μπορώ να μπαινω συχνά πλεον γιατι ο ανδρας μου ειναι με αδεια και δεν εχω τον υπολογιστή αλλα η σκέψη μου ειναι μαζί σας!!

Γιώτα τοσο πολύ εμετό εκανε;Πως είστε σήμερα;

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ο μπέμπης ηρέμησε τελικά χθες βράδυ, είχαμε ήσυχο βράδυ, έκανε και κακά του πάρα πολλά και φυσιολογικότατα, τι να πω...

κι εμένα μου φάνηκε ότι δεν πήρε σχεδόν τίποτα ο βεντούζας αυτήν την εβδομάδα, δεν έχω και ζυγαριά ακριβείας αλλά έχω και την αίσθηση ότι δεν έτρωγε και τόσο πολύ

Γεωργία

πόσο καιρό έχει που είναι έτσι η μικρή; έχει ανεβάσει τίποτα δέκατα;

η συλλογή ούρων είναι λίγο δύσκολη, κολλάς ένα σακουλάκι αποστειρωμένο στο πιπί της και περιμένεις, το θέμα είναι ότι αν αργήσει να τα κάνει πρέπει να το πετάξεις και να βάλεις καθαρό και ξανά από την αρχή, χθες όλη μέρα η κουμπάρα μου προσπαθούσε να μαζέψει από τη βαφτισιμιά μου

Ελίτα κάνατε καλέ το πρώτο εμβόλιο;;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...