Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Δεν με κουραζεις κι ευχαριστω για το ενδιαφερον.

Γενικα ειναι ζωηρουλης, ειχε γεννηθει 3035g, εκει τους δινουν οσο ειναι σε καταστολη εμπλουτισμενο ορο και ειχε φτασει πολυ γρηγορα τα 3500 και μετα του ξεκινησαν διαιτα (!!!) και τωρα ειναι περιπου 3300. Το γαλα τωρα το παιρνει με ενα σωληνακι από τη μυτη κατευθειαν στο στομαχι και σε πολυ μικρες ποσοτητες, ουτε 10ml. Οταν παρει μπιμπερο και περασει το γαλα οισοφαγο θα δουμε τι δουλεια εγινε.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

αχ νατάσσα μου, ούτε κατά διάνοια δεν μπορούμε να φανταστούμε τι ακριβώς περνάς έτσι όπως τα λέει η κατερίνα ακριβώς είναι. Σε σκεφτόμαστε συνέχεια και μακάρι να μπορούσαμε να κάνουμε κάτι άλλο. Ακούγονται αστεία όντως τα προβλήματά μας αλλά έτσι είναι ο άνθρωπος.

Εμείς σήμερα κάναμε κακάκια με βλένη και λίγες κόκκινες κλωστούλες από αιματάκι.

Η γιατρός είπε ότι είναι είτε ίωση είτε αλλεργία είτε ότι έκανα υπερκατανάλωση γαλακτοκομικών (που δε νομίζω να έκανα) και ότι αν ξανακάνει να τα πάμε για ανάλυση, την επόμενη φορά έψαξα πολύ ώρα με το μάτι και βρήκα πολύ λίγες, θα περιμένω και τα επόμενα και θα την πάρω τηλέφωνο πάλι...

Ξέρει καμιά πώς γίνεται η ανάλυση; η συλλογή εννοώ


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

μπραβο τοαγορακι μας!!!

παιρνει παντως βαρος ακομα και κατω απο αυτες τις συνθηκες φαντασου εγω η μικρη μου γεννηθηκε 2.650 και την πηρα 2.300 απο την θερμοκοιτιδα και τρεφοταν κιολας με μπιμπερο, να μπαινεις να μας λες τα νεα του μικρουλη και αν θες οτιδηποτε ζητα το σε σκεφτομαστε συνεχεια και καθε βραδυ που προσευχομαι να ειναι καλα τα παιδακια μου προσευχομαι και για τον μπεμπακοσου

mummycool νομιζω οτι δινεις ενα παμπερς με κακα και ετσι κανουν την αναλυση δεν ειναι τιποτα μπορει σε κατι να εχει αλλεργια


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia!!!!

natasa i skepsi mas einai sinexeia sto moraki sou !!!ego kai i foufoula prosefxomaste kai sou stelnoume tin thetiki mas energeia !!!

mporei genika na mi eimai poly tis eklisias ala pistevo stin dinami tis prosefxis kai tis epistimis enoite!!!!na exeis ypomoni kai na skeftese mono tin imera pou tha ton pareis spit!!!

i foufoula mou simera me koitaze 3 ores me sta matia me mia ekfrasi ....toso eyxaristimeni ....poso to agapao ayto to plasmataki!!!!nai to ksero koukouvagia ki ego !!!

i foufoula einai 3,490 pahiname ligo e?250 gr ayti tin evdomada ...ki ego exo kolisei sta kila mou ...

kardoula sigxaritiria!!!!bravo ston agoraro sou !!!!perastika me tous kolikous !!!!!ki ego to skeftome gia ayto me to thilasmo..na to agoraso tora pou kalokeriazei e?

mammycool,perastika me ton ventouza!!!!perimenoume nea sou!!!!!

jend kalo to mail e?kai stin kardoula to estila ...apo ta alla koritsia den exo mail...exo?

ramonitsa ,perastikoulia me tin palidromisi posa sibliromata tou dineis ?

polaaaaaaaaaaaaaaaa filiaaaaaaaaaaaaa!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσιαααααααααααα καλησπερα!

Κατι εχουν τα μπεμπακια σημερα εμενα κλαιει οοοοοοοοοοοοοοοολη μεραααααααααααα!!!

Νατασουλα μου τι να πω εμεις με κατι απ΄λο τρελενομαστε φαντασου εσυ εχεις

δικιο !!!Προσπαθησε να εισαι δυνατη οσο μπορεις!!Σου στελνω τη αγαπη μου και μια προσευχουλα για το παιδακι σου!!

φιλακια σε ολες!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια κοαλησπέρα!!!

Δεν προλαβαινω να μπω και πολύ....προσπαθούμε να μπούμε σε μια σειρά....ευτυχως η μικρή τρώει και κοιμάται και ασχολούμε περισσότερο με τον γιό μου!!!!

Νατάσα,μπροστά σε αυτό που περνάς ντρέπομαι να παραπονεθω !!!

Ο Θεός να σας δωσει δύναμη και να πάνε ΟΛΑ ΚΑΛΑ !!!

Συγνώμη που θα ρωτήσω...όσες έχετε sling σας βόλεψε στον θηλασμό;;;

Σκέφτομαι να πάρω γιατί με δύο παιδία δύσκολα τα καταφέρνω...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Νατασσουλα κουραγιο βρε κοριτσακι, οσο μπορεις. ξερω ειναι δυσκολο.Πως ειναι καθε μερα να περιμενεις στις ουρες για να ακουσει ενα καλο νεο απο τον παιδιατρο.Ξερεις ο ανθρωπος ξεχναει ευκολα τις ασχημες στιγμες. Εγω πια σα να μην εγιναν ποτε, οταν τα κοιταω δεν πιστευω οτι καποτε τα κοιταζα πισω απτο τζαμακι ειδικα την μπεμπα.Τωρα δε θυμιζει σε τιποτα αυτο το μωρακι.Χτες την αφησα να κλαιει αλλα δε γινεται να μαγειρευω και να την εχω απνω μου συνεχεια, ασε που ζηλευει οταν εχω τον αδερφο της. Ολη μερα ομως ενιωθα ασχημα που την αφησα να δακρυσει ενω ειχα υποσχεθει πως οταν ερθει θα την γεμιζω αγκαλιες!!!!Μετα ολο την φιλαω και την κανακευω, αλλα προσπαθω να κραταω ισορροπιες, να χω και το μεμπη.Το οτι δεν το απιτει οπως η αδερφη του δε σημαινει πως δε θελει.

Ρε κοριτσια καθε μερα ομορφαινουν?Η μου φαινεται!!!!!!!Λιωνω πες τε με μαζωχα, τωρα κοιμουνται και ανυπομονω να ξυπνησουν για να τα παρω αγκαλιτσα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:oops:


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ νατασουλα μου....ευχομαι ολα καλα να πανε..κ θα πανε.....θα βγει σουπερ δυνατο το μπεμπακι σου....συντομα θα το εχτε σπιτακι σας να σας κανει κ αυτο τις ζουζουνιες του....

Εννοειται οτι ..οτι κ να χρειαστειται ολες ειμαστε εδω κ θα κανουμε οτι μπορουμε για να βοηθησουμε...

Την θετικη μου ενεγεια στελνω κ εγω μαζι με πολλες προσευχουλες...!

Ινκακι...ευχαριστουμε ...:-D

Του δινω μονο το βραδυ..ενα με δυο γευματα..αναλογως ...για να μπορει να χορτασει..γιατι ειμαστε λιγακι αχορταγοι....

την ημερα μονο θηλασμος...εκτος κ αν παω καπου κ τον κρταησει η μαμα μου για λιγο..που εκει του δινουμε παλι....

δεν το μπορω το θηλαστρο τελικα ..το βαριεεεεεεεεμαι απιστευτα πολυ..κ νιωθω απισια οταν το κανω..

το εχω μονο σε περιπτωση που ποναω πολυ να το τραβηξω....αλλιως;

ειναι χωμενο στην ντουλαπα..


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Αχ Ελιτακι εγω δεν μπορω να τον αφηνω να κλαει ...μου σποαρασει η καρδια..ειδικα πταν βγαζει δακρυ κ κοκκινιζει ολοκληρος...απαπαπαπα..

Αλλα καπιες φορες ουτε τουαλετα δεν μπορω να παω....αστα..χαχα

καλε τι χαζομαμα ;;;;;;;;;;;; μονο;;;;;;;;;;;;;

σουπερ ντουπερ χαζομαμα..χαχαχ

καλε οχι ..καλα κανεις..ετσι ειναι καθε μερα ομορφαινουν παρα πολυ....!:D:D:D:D:D


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

elitaki,prepei na einai monadiko ayto pou zeis me ta didima anakalipeis ton mikro tous kosmo e?i mikri sou prepei na einai poly tsourapo !!!apo tin thermikitida tin exo sibathisei ..tote pou ekege thermides ...ti eixes perasei tote ki esy ...

pantos ki ego ...otan kimate poles ores ...tin tsiglao na kanoume goutsou ,goutsou!!!!

ramonitsa ,etsi ki ego me to thilastro ..poly agaria ...mono se eidikes periptoseis ...

ki emena tin nyxta den xortenei sto gevma ton 11:00 kai pernei sibliroma ..eipa na to ksegelao me tin pipila alla to taleporisa to poulaki mou...einai kai leptouli ..na to afino pinasmeno ...giati?


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalispera koritsia,

natasa den prosvalis kamia mas. enoite oti exeis apolito dikaio. apla o kathenas sinithos vlepei ta dika tou kai pernaei to dika tou provlimata xwris na skeftete oti o dipla tou mporei na exei megalitera. distixos etsi einai h fisi twn anthropwn.

na ksereis oti se skeftomaste kai proseuxomaste gia to mwro sou kai elpizw oti sintoma tha exete kala nea. opws eipan kai ta koritsia an mporoume na kanoume kati kai na se voithisoume na mas peis, mh distasis.

emeis eimaste mia sketh talaiporia simera. apo tis 3 to proi pou ksipnise akoma den exei kimithi sinexomena panw apo wra. den kserw ti na ton kanw pleon. akoma kai th wra pou trwei dixnei na ponaei:( an exei kamia sas kana mistiko perimenw ta fwta sas.

Link to comment
Share on other sites

Kardoyla;

μηπως πειναει κ δεν ποναει;

γιατι κ εγω ετσι νομιζα...οτι ποναει περισστερο..αλλα εκεινος πειναγε περισσοτρεο..

οχι οτι δεν ποναει κιολας..

να σου πω για τα πονακια....αλλαξα γιατρο...κ για τα πονακια μου εδω να του δινω το grape water ...ή να το βαζω μεσα στο χαμομηλακι ή να του τπ δινω με μια συριιγγουλα... σημερα το πηρα..κ αν ποναει το βραδακυ θα του το δωσω..

για ρωτα τον παιδιατρο σου για αυτο..αν ειναι να σου δωσει το οκ..

δεν ξερω κατα ποσο βοηθαει..αλλα απο το να τον αφησω να ποναει ετσι....θα το δοκιμασω...

δεν ειναι φαρμακο..


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

elitaki,prepei na einai monadiko ayto pou zeis me ta didima anakalipeis ton mikro tous kosmo e?i mikri sou prepei na einai poly tsourapo !!!apo tin thermikitida tin exo sibathisei ..tote pou ekege thermides ...ti eixes perasei tote ki esy ...

pantos ki ego ...otan kimate poles ores ...tin tsiglao na kanoume goutsou ,goutsou!!!!

ramonitsa ,etsi ki ego me to thilastro ..poly agaria ...mono se eidikes periptoseis ...

ki emena tin nyxta den xortenei sto gevma ton 11:00 kai pernei sibliroma ..eipa na to ksegelao me tin pipila alla to taleporisa to poulaki mou...einai kai leptouli ..na to afino pinasmeno ...giati?

οχι ρε συ ινκακι...εννοειται κ να μην πειναει μωρε...

δωσττου συμπληρωμα εαν πειναει εννοιεται...

κ εμεις αυτο κανουμε το βραδυ....να το αφησω να πειναει....; οχι βεβαια...το ζυμαρακι μου!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια εχω παθει σοκ ετσι;

κοιμαται απο τις 4....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:?δεν το πιστευω...

λες να κοιθμηθουμε ετσι κ το βραδυ;

Μακαααααααααααααααρι...!!!!!!!!!!!!!!!!

Τον περιμενω να ξυπνησει για να κανουμε πλιτσι........


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια και για τις προσευχες και για την προσφορα σας. Μακαρι να μπορουσε καποιος από εμας να κάνει κατι. Αλλα δυστυχως......

Κι εγω οταν ακουγα ή διαβαζα, ακομα κι εδω στο φορουμ, δυσκολες περιπτωσεις, στεναχωριομουν, αλλα μετα η ζωη συνεχιζεται. Κι εννοειται οτι ποτε δεν πιστευα ότι το προβλημα θα χτυπουσε τη δικη μας πορτα (και μακαρι να μην χτυπουσε κανενος την πορτα).

Παντως βρε κοριτσια δεν ξερω αν πιστευετε στο ενστικτο. Πριν τη γεννα ειχα απιστευτο αγχος και φοβο (το θυμαστε?) κι φοβομουν μηπως εχω εγω καποια επιπλοκη στο χειρουργειο ή μηπως εμπαινε το μωρο στη θερμοκοιτιδα, γιατι μου ελεγαν οτι θα βγει μικρο. Παντως αυτό δεν το περιμενα με τιποτα...

Επεξεργάστηκαν by natasaZ

nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...