Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλημερα!!!!!

χαλαει παλι ο καιρος γμτ κριμα και ετοιμαζομουνα για βολτες το σκ

mummycool ειναι πολλα τα λεφτα και ενα σπιτι ειναι επενδυση ζωης δεν ειναι ευκολο να βρεθει με την πρωτη καντε υπομονη και ψαξτε το καλα και ειμαι σιγουρη πως θα το βρειτε το σπιτι των ονειρων σας

ελιτα ασε καλε το παιδι να κοιμηθει αφου τρωει και μεγαλωνει μια χαρα ειναιι και η δικια μου σημερα ξυπνησε στις 9 παρα να φαει και απο τοτε ξανακοιμαται , κοριτσια βρηκα κολπο οταν εχει πονακια την βαζω πανω στον καναπε μπρουμυτα και ηρεμει και την παιρνει ο υπνος θα την εβαζα ετσι και το βραδυ αλλα φοβαμαι

ελιτα ανοιγεις φυλλοοοοοοοοο?????? δεν πιστευω να περιμενεις να μαθω τετοια πραγματα και στην νυφη σου.... ευτυχως που δεν διαβαζει ο αντρας μου ενα φαγητο φτιαχνω ευκολο και αυτο με το ζορι:mrgreen:

οσο για το τριτο και εγω το σκεφτομαι μετα απο μερικα χρονακια βεβαια νομιζω ειμαστε τραβατε με κι ας κλαιω..:tongue:


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα και από μας,

καλά εμείς χθες βράδυ το ξενυχτήσαμε. από τις 3 μέχρι και τις 8 το πρωί ήμασταν ξύπνιοι και κλαίγαμε και γκρινιάζαμε. Στις 8 ήπιε λίγο χαμομηλάκι και κοιμήθηκε ένα 2ωράκι περίπου. τώρα έφαγε γάλα και με χίλια ζόρια πάλι κοιμήθηκε αλλά ακόμα και στον ύπνο του γκρινιάζει. αχ ξύπνησε πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Kalimera manoyles..

perasame ena sxetika isixo brady, twra i mpempa koimatai kai egw me ton Nikola sto pc blpeoume mazoo and the zoo..

Ayto to fagito kathe mera einai o efialtis mou!!Ti na ftiaksw pia??Kai thelw kata to dinato kati pou na trwei kai o mikros na min bazw 2i katsarola...

To brady ksipnise i mpempa 200 kai xanakoimithuike 400 den mporouse pali na kanei kakakia..ti problima kai ayto?Twra to prwi tis piesa to stomaxaki kai ekane kai koimatai to poulaki moy ...

Nistazw apisteyta, thelw na koimithw ena brady xwris na ksipnisw gia taisma..tin Paraskeyi tou eipa toy antra moy tha ksipniseis esy na taiseis kai tis 2 fores...

paw na mageirepsw..psari me rizaki tha ftiaksw..


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και από μας,

καλά εμείς χθες βράδυ το ξενυχτήσαμε. από τις 3 μέχρι και τις 8 το πρωί ήμασταν ξύπνιοι και κλαίγαμε και γκρινιάζαμε. Στις 8 ήπιε λίγο χαμομηλάκι και κοιμήθηκε ένα 2ωράκι περίπου. τώρα έφαγε γάλα και με χίλια ζόρια πάλι κοιμήθηκε αλλά ακόμα και στον ύπνο του γκρινιάζει. αχ ξύπνησε πάλι.

Στο ειπα και εγω μου το ειπες και εσυ αλλα ακομα δεν την καναμε την κινηση βρε φιλεναδα!! Αν ειμασταν μαζι θα το αντιμετωπιζαμε καλυτερα!!

Μωρε τελικα θα το αποφασισω και θα ερθω Αθηνα να σας βρω!! τι συγχρονισμος αυτος με τα παιδια μας !!!!!

Εγω τον αφησα το πρωι με τον πατερα του για καμια ωριτσα που ειχα κατι δουλειες και γυρισα πεταξα το ζιζακι εξω και ηρεμησε ! και τωρα καθεται στο ρηλαξακι του και ολο γκρ γκρ ειναι και εγω σαν την τρελη μεσα στο σπιτι να μαζεψω τπτ και ολο του μιλαω αλλα με πολλα ντεσιμπελ να με ακουει!! ευτυχως που ειμαστε μονοι εδω γυρω και δεν εχουμε γειτονες να τους ενοχλουμε !!!!

Το μεσημερι ομως τελικα το αποφασισα θα παει στη γιαγια μαζι με τη μαμα βεβαια να κοιμηθω και λιγακι !!!!

Ασε που ζωχαδιαστηκα και με το συζυξ...του λεω ξυπνα σε αφηνω με το παιδι ! Ναι ναι ξυπνησα πηγαινε!! και ρε κοριτσια να τον παιρνω τηλ και να μην απανταει ΚΟΙΜΟΤΑΝ !!! μιλαμε τα νευρα κροσια !!!!!!!!!!!:mad::mad::mad:

και μου λεει και το θεικο εισαι υστερικη!!! αν ξυπνοσε θα τον ακουγα !!!

ωχ! αρχισε παλι !! μωρε τουτου και γιαγια !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσιαααα και μπεμπακια!! Εμεις ειχαμε κατι μερες με πρασινα κακακια και πονους στη κοιλια την ωρα του φαγητου!! Τελικα ο γιατρος ειπε αλλεργια στο αγελαδινο γαλα, (πηραμε υποαλλεργικο), να κοιμαται με το στρωμα σε γωνια 30 μοιρων και 30" στο αριστερο πλευρο , γιατι μπορει να κανει γαστροισοφαγικη παλινδρομηση μου ειπε!!

Πηγαμε στο Λητω για εξεταση θυροειδους δυο τριπηματα της κανανε εσπασε η φλεβα στο μπρατσακι της, τελικα εχει μια μελανια πανω απο τα δαχτυλα, απο κει καταφερανε να της παρουνε, αναπηρες οι μαιες εντελως, με εχει πιασει η ψυχη μου, πολυ κλαμα το κακομοιρακι μου!!

Περιμενουμε σημερα τα αποτελεσματα!!

Φιλακιαααααα


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια κοριτσάκια !!!

Εμείς χθες σε γενικές γραμμές περάσαμε ήσυχα. Η μικρή ξυπνησε 2 φορές, έφαγε και ξανακοιμήθηκε σχετικά εύκολα. Βεβαια μένει αρκετά ξύπνια κατά την διάρκεια της ημέρας, ίσως βοηθάει και αυτό...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!

χαλαει παλι ο καιρος γμτ κριμα και ετοιμαζομουνα για βολτες το σκ

mummycool ειναι πολλα τα λεφτα και ενα σπιτι ειναι επενδυση ζωης δεν ειναι ευκολο να βρεθει με την πρωτη καντε υπομονη και ψαξτε το καλα και ειμαι σιγουρη πως θα το βρειτε το σπιτι των ονειρων σας

ελιτα ασε καλε το παιδι να κοιμηθει αφου τρωει και μεγαλωνει μια χαρα ειναιι και η δικια μου σημερα ξυπνησε στις 9 παρα να φαει και απο τοτε ξανακοιμαται , κοριτσια βρηκα κολπο οταν εχει πονακια την βαζω πανω στον καναπε μπρουμυτα και ηρεμει και την παιρνει ο υπνος θα την εβαζα ετσι και το βραδυ αλλα φοβαμαι

ελιτα ανοιγεις φυλλοοοοοοοοο?????? δεν πιστευω να περιμενεις να μαθω τετοια πραγματα και στην νυφη σου.... ευτυχως που δεν διαβαζει ο αντρας μου ενα φαγητο φτιαχνω ευκολο και αυτο με το ζορι:mrgreen:

οσο για το τριτο και εγω το σκεφτομαι μετα απο μερικα χρονακια βεβαια νομιζω ειμαστε τραβατε με κι ας κλαιω..:tongue:

Μην ανησυχεις θα του μαθω να μαγειρευει.Χαχα ετσι κι αλλιως φαινεται φαγας?

Κι εγω ηθελα να πω στα κοριτσια πως αρχισα να τα βαζω μπρουμητα και απο τοετε κοιμουνται ηρεμα για πολλες ωρες χωρις γκρινιες.Αφου ρευτουν και κοιμηθουν στην αγκαλια μου τα βαζω οπως ειναι σα σκαθαρακια με απλωμενα τα χερακια πάνω μου στο κρεβατι και δεν παραπονιουνται ουτε ξυπνανε. Μετα απο κανα μισαωρο καιπου εχουν φαει. Αν και δεν τα φοβαμια γιατι το κεφαλακι τους το αλλαζουν πλευρα ανετα απο το ενα πλευρο στο άλλο.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

ελιτα και εμενα μπρουμητα λιωνει στον υπνο αλλα φοβαμαι πολυ να την βαλω ετσι τοβραδυ γιατι ολοι οι παιδιατροι λενε οτι δεν κανει για το συνδρομο αιφνιδιου βραφικου θανατου,την μερα που την ελεγχω την βαζω και εγω πολυ συχνα και εμενα σηκωνει και γυριζει πλευρα το κεφαλακι της αλλα δεν ξερω για να το λενε οι γιατροι κατι θα ξερουν


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μουυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επιτελους καταφερα να μπω λιγακι....αλλα για να σας διαβασω..ουυυυυυυυυυ..δεν θα προλαβω ....

πιστευω να ειστε ολες κ ολα τα μπεμπακια καλα...

Η Νατασα με το μωρακι τι κανουνε ξερουμε;

Εμεις ειμαστε καλα...ποοοοοοοοοοοοολυ πειναλες ομως .....εχτες φανταστειτε ημουνα απο τις 10.30 μεχρι τις 3.00 με το στηθος εξω ..κ δεν χορταινε ...το ζυμαρακι μου...

Οποτε αναγκαστηκα του δινω κ συμπληρωμα γιατι αλλιως χαλαει τον κοσμο...

Του δινω το φριζολακ γιατι εχουμε μια ηπια παλινδρομηση..πηγαμε κ καναμε υπερυχο στομαχου κ ποισοφαγου εχτες στο ιασω..για να ειμαστε σιγουροι..οποτε του δινω αυτι το γαλα κ μοορω να πω τον εχει βοηθησει πολυ..

επισης για την παλινδρομηση κοριτσια οσα μπεμπακια εχουνε..μου ειπε η παιδιατριος μετα το γευμα να τον κραταω 45 λεπτα αγκαλια σε ορθια σταση για να ρευτει κ να χωνεψει το γαλα καλυτερα...το κανω την ημερα..αλλα το βραδυ ειναι δραμα κ τον κραταω 30 λεπτα....

επισης για τα πονακια μας εχει δωσει το grape water να του δινω ειτε με το χαμομηλι ειτε με μια συριγγουλα κ λεει οτι τα ανακουφιζει...αν δω οτι τον πιανουν παλι θα του το δωσω....

Κοριτσιαααααααααααααααααα.επιτελους μας επεσε κ ο αφαλος...κ που πηγε οεοοοοοοοοοο ξερετε;;;;;;;;;;;;;;;;;χαχαχαχαχαχα

καταλαθος πλυθηκε στο πλυντηριο μαζι με το φορμακι του..κ εγω το εψαχνα....κ τον βρηκε η μαμα μου..πλυμενο κ μοσχομυριστο..χαχαχαχααχα

κ τελικα δεν τον φυλαξα ετσι οπως εγινε..τον πεταξα...

εσεις τι κανετε ...ολα καλα;;;;;;;;;;;;;;;; πως πανε οι μαραθωνιοι;;;;;;;;;;;;;¨παω να διαβασω οσα προλαβω..

Φιλακια Πολλα σε ολες!!!!!!!!!!!!!!!!!


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

Απλα καποιες σκεψεις, χωρις να θελω να προσβάλω καμια σας. Εχω κάνει ενα παιδακι και ξερω πόσο δυσκολα ειναι, ειδικα οι πρωτες μερες...

Αν τον ειχα εδω το μπεμπη μου, θα κουραζόμουνα, θα γκρινιαζα, ισως νευριαζα με τη μικρη που ισως φεροταν παραλογα, ισως τσαντιζομουνα με τον αντρα μου οταν ηθελε να ειναι στον ΗΥ, να παει για μπαλα, να παει για καφε με τους φιλους του...... και τωρα τον παρακαλαω να βγει λιγο εξω να ξεφυγει (το ιδιο κι αυτος εμενα).... Εχουμε πεσει πανω στη μικρη για να κρατηθουμε από καπου (την κακομαθαινουμε και το ξερουμε και μας κανει οτι θελει)... Η κουραση ειναι απιστευτη τωρα, ιδιως η ψυχολογικη.

Ποσο δεδομενα θεωρουμε τα παντα στη ζωη μας και ποσο γελαει ο Θεος οταν εμεις κανουμε σχεδια...... Τωρα πλεον δεν υπαρχουν σχεδια, απλα αναμονη, ενα βημα τη φορα που μας λενε και οι γιατροι....


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αχχχ νατασσουλα ποσο δικιο εχεις...ποοσες φορες τα σκεφτηκα αυτα ακριβως τις μονο 8 μερες που μειναμε στη μενν, αφου οταν ηρθαμε σπιτι την σηκωνα στον υπνο της απλα για να την παρω αγκαλια, να την μυρισω και να νιωσω οτι ειναι δικια μου, αφου ελεγα σε ολους οτι το κλαμα της μου ακουγεται σαν τραγουδι ομως περασαν αυτα και μπηκαμε στην γλυκια ρουτινα πλεον γκρινιαζω , κουραζομαι, νευριαζω και μαρεσει γιατι αυτο ειναι το φυσιολογικο, δεν εχω ξεχασει ομως , δεν νομιζω να ξεχασω και δεν θελω κιολας..

Ειμαι σιγουρη πως σε λιγο καιρο θα ζησετε κι εσεις αυτη την καθημερινοτητα και θα μας γκρινιαζεις για τα ξενυχτια και τις αταξιες του

Πες μας ομως εχεις κανενα νεο , πως ειναι ο μικρουλης?


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Μπαινοβγαινει στον αναπνευστηρα, δυσκολευεται μονος του. Ειναι συνηθες μας λενε, αλλα δεν ειναι και καλο να ειναι τοσο καιρο στον αναπνευστηρα, αυξανονται οι πιθανοτητες για λοιμωξεις του αναπνευστικου. Νομιζω οτι καθε φορα που ξαναμπαινει στον αναπνευστηρα (διασωληνωση απο το στομα) παμε ενα βημα πισω. Για αυτο και οι γιατροι δεν βαζουν χρονοδιαγραμματα, τουλαχιστον να βγει από τον αναπνευστηρα και μετα ισως μας πουνε και κατι πιο χειροπιαστο...


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Η αναπνευστικη του δυσκολια οφειλεται στην ατρησια και στην επεμβαση ή ειναι ασχετο με αυτο? πιστευω οτι οταν καταφερει να βγειαπο τον αναπνευστηρα και να φαει κιολας θα ειστε πολυ καλα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Γενικα στο χειρουργειο, εχει παρει και τοσα φαρμακα, δεν ειναι και ο πιο δυνατος οργανισμος, εχει συνηθισει και τη βοηθεια του αναπνευστηρα, ολα αυτα, παντως οχι η ατρησια. Τωρα τρωει με σωληνακι από τη μυτη μικρες ποσοτητες γαλατος. Οταν βγει από τον αναπνευστηρα θα πιει κανονικα με μπιμπερο, εχουμε ενα αγχος και με αυτό, να δουμε οτι εγινε καλη δουλεια κι οτι λειτουργει ο οισοφαγος (στο χειρουργειο ενωσανε τον οισοφαγο με το στομαχι, που δεν ειχε γινει κατα την οργανογεννεση).


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

πως ειναι οταν τον βλεπεις? ειναι ζωηρουλης?

αν υπηρχε προβλημα με το χειρουργιο δεν θα φαινοταν απο τωρα που τρεφεται με το σωληνακι?

απο βαρος πως παει?

συγγνωμη για τις πολλες ερωτησεις απο ενδιαφερον ρωταω αν σεκουραζουν δεν υπαρχει προβλημα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...