Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

eleonora kai emas otan peinaei ourliazei kai ksesikonh to kosmo. alla otan peiname prin tiw 2misi ores tou dinw xamomilaki. etsi mou eipe h giatros. skeftite na ton taiza kathe fora pou klaiei kai odirete. pwpw tha eixame ginei 10 kila lol

Γεια σου καρδούλα μου!!!!!!

Κι εμένα κλαίει πολύ συχνά κι ανοίγει το στόμα μα της, και τήν θηλάζω + τρώει.

Επειδή είναι ακόμη μικρούλα η παιδίατρος μου είπε όποτε κλαίει να της δίνω...

αλλά με το χαμομιλάκι θα την ρωτήσω γιατί τυχαίνεο και ανα 1 ώρα να τρελαίνεται και να χτυπιέται...

Επίσης κι εγώ στην αρχή μόνο με το σουτιέν θηλασμού ανοιχτό κυκλοφορούσα στο σπίτι.. για να παίρνουν αέρα οι θηλές μου ... τώρα πια πάω πολύ καλά και το κλείνω το σουτιέν χχχχχχχχ


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια κάτι άλλο.. κάτω΄από την περιοχή τηε θελέας άλως έχω βγάλει ένα γρομπαλάκι μικρό... πήρα τον γιατρό μου και μου είπε πως αν δεν εξέχε-δεν μεγαλώνει -και δεν πονάω να μην ανησυχώ... εγώ όμως ανησυχώ και λέω να πάω για ύπέρηχο..

τι λέτε????

Εσείς έχετε γρομπαλάκια???? και δεν μιλάω για πέτρωμα στήθους... κομπ΄ρεσες κάνω αν είναι από το γάλα να φύγει...


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ελεονωρα μερικες φορες και εγω πιανω κατι σαν γρομπαλακι αλλα μολις φαει ο μπεμπης φευγει , μηπως ειναι κατι παρομοιο ?? και μην αγχωνεσαι μπορει να ειναι κανενας αδενας σου , αφου ο γιατρος ειπε να μην ανησυχεις , ακουσε τον !

Καρδουλα ο μπομπιρακος σου μεγαλωσε κ αλλο !! τι καλο παιδακι οπως το περιγραφεις ησυχουλη στην εξεταση , εμεις σημερα σηκωσε τοιατρειο στο ποδι γιατι μεχρι να παμε ειχε κοιμηθει και αναγκαστικα τον ξυπνησαμε και τσιριζε!!! μεχρι που εβγαλα το στηθος και τον ταισα λιγο μεχρι να περασει τα δεδομενα αποτις προηγουμενες μετρησεις στον υπολογιστη !!

τα μαλλακια τα εφτιαξες ???εγω καλα πρεπει να εχασα και κανα κιλο απο τις τριχες που αποτριχωσα σημεραααα!!! χαχα εκανα και νυχακι κοκκινο και αρχιζω παλι να νιωθω γυναικα βρε παιδι μου !!!!

ο μπεμπακος μαλλον αποσυντονιστηκε σημερα απο τις βολτες και το εξω και δεν κοιμηθηκε καθολου καλα το απογευμα αλλα τωρα επεσε ξερο !!! λετε να μην ξυπνησει το βραδυ ???? ΜΑΚΑΡΙ!!!!!

ηρθαν και κατι φιλοι μας και τωρα εφυγαν και νιωθω μια χαρουλα ! αντε σιγα σιγα να επανεντασομαι στην κοινωνια !!

ελιτακι τελεια η βολτιτσα σας ε ?? ξεδωσατε κιολας !!

καλα μαρακι απιστευτη εισαι ... τι δαιμονιο μυαλο !! εκανες τα σουτιεν σου σουτιεν θηλασμου !!!!!

Καληνυχτα και κυριως ηρεμη και ξεκουρστη φιλεναδιτσες μου !

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια η μπεμπε μου εχει γινει πολυ ναζιαρα κλαιει και οταν την παιρνω αγκαλια γελαει κατευθειαν και τριβεται σαν γατακι και γουργουριζει με κοροιδευει κανονικοτατα!!!!

Μαρια δεν κανει να την ταιζεις συνεχεια γιατι μπορει να της χαλασεις το στομαχακι το μωρα δεν εχουν αισθημα κορεσμου και μπορει να φανε οτι τους δινεις και μετα να το βγαζουν καλυτερα να αφηνεις ενα χρονικο περιθωριο αναμεσα στα γευματα, οταν κλαιει δεν σημαινει παντα οτι πειναει μπορει να εχει και πονακια!!

Φελια ποσο σε καταλαβαινω μια απο τα ιδια περναω και με τα δυο

Ιωαννα περαστικα και εγω εχω το διδιο προβλημα δυσκοιλιοτητας και μαλιστα εχθες με επιασε ενας οξυς πονος χαμηλα δεξια μπορει να ηταν και το εντερο.

ελιτα να δυο σημερινες φωτο μας να τις δειξεις στον γαμπρουλη μου το βραδυ να δει τι κοριτσι του δινουμε!!!!! χιχιχι

Χαχα κουκλα ειναι.Ομορφη και τσαχπινα θα τα κανει πλακακια με την κορη μου!!!!

Ρε κοριτσια τα μωρα μου ειδικα ο γαμπρος σου Κατερινα κοιμουνται ολη μερα.Τον ξυπνησα εγω στις 5.μιση ωρες για ν αφαει. Ειναι φυσιολογικο?Πάντως μεγαλωνει. Η μικρη βεβαια εμεινε ξυπνια κανα 5αωρο αλλα με εφαγε στην γκρινια μια ωρα σχεδον γκρινιαζε παραπονιαρικα για αγκαλια εγω μαγειρευα και δεν την επαιρνα μεχρι που εβγαλε δακρια. Την πηρα την εβαλα στο μαρσιπο και με εβλεπε που ανοιγα φυλλο. Μετα την πειρα αγκαλια την εβαλα στο στηθος πιπιλισε για 5 λεπτα και ξεραθηκε. Η καημενουλα ηθελε νανουρισμα για να κοιμηθει.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημεραα!!

Πρωινη πρωινη σημερα !! Τι το ηθελα και ευχομουν ξεκουραστη και ησυχη νυχτα ??

Ζησαμε ενα εφιαλτικο βραδυ και ακομα κραταμε γερα!! Να σας περιγραψω ωραριο ?? κοιμηθηκε στις 10, ξυπνησε στη μια , στις 3και τεταρτο και κοιμηθηκε στις 6!! με κλαμα και γκρινια απειρη!! και τωρα ζοριζεται και ψευτοκοιμαται !! τι να του κανω?? ας κανει κακακια πια να ησυχασουμε και εμεις και αυτος !! ολο πεταγεται και ολο τσιριζει ακομα και μεσα στον υπνο του ! δεν μπορω να καταλαβω ποσα κακακια εχει ακομα μεσα του ..γιατι σε καθε αλλαγη ολο και κατι εχει αλλοτε πολλα αλλοτε λιγα , και ολο και πριτς κανει !!!

τουλαχιστον ευχομαι να ειχατε εσεις οι υπολοιποι ενα ησυχο βραδακι !!

πινω καφε και ειμαι μια στο σαλονι και μια στο δωματιο να τον ηρεμω! και νυσταζωωωωωωωωω

λεω να φωναξω ενισχυσεις αν δεν καταφερει να ηρεμησει για να κοιμηθω και εγω λιγακι γιατι ο μπαμπας μας δουλευει απογευματινος και θα ειμαι ολη την μερα μονη μου !!!

και τον λυπαμαι ρε κοριτσια, φαινεται το προσωπακι του κουρασμενο και που ψιλοκοιμαται !!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μανούλες και μπεμπάκια!!

βγάλαμε ένα συνεχές πεντάωρο αλλά μετά ξυπνούσαμε συχνά από πονάκια, στις 2 στις 4 και στις 6, ευτυχώς σηκωνόταν και ο μπαμπάς μας...τον τύλιξα σφιχτά με μια πάνα και κοιμήθηκε τώρα, ετοίμαζα και χαμομήλι αλλά δεν πρόλαβε να το πιει, άσε που αν δεν πεινάει δεν το πίνει με τίποτα...

το βραδυ να θυμηθώ να τον ζυγίσω, τρώει πολύ λίγη ώρα πλέον και επειδή έχει και τα πονάκια ψιλοανησυχώ μήπως δεν τρώει αρκετά...

εγώ ποτέ δε λέρωσα μπλούζα με γάλα πάντως, ούτε ο μπέμπης φορμάκι με γουλίτσες...τι να πω

Η έρευνα για την αγορά σπιτιού συνεχίζεται, σήμερα θα κάνουμε ένα διάλειμμα και αύριο συνεχίζουμε...χθες πήγαμε σε ένα σπίτι 3 ετίας που έλεγε 100 τμ με 3 δωμάτια και όταν τη ρωτήσαμε πόσα τμ λέει το συμβόλαιο μας είπε 66τμ!!! Τα υπόλοιπα ήταν ημιυπαίθριοι το πιστεύετε;;; Και ζητούσε 290!!!!

Ο άντρας μου άγχώθηκε χθες που το πουλήσαμε και δε βρίσκουμε αλλά αφού μπορούμε να μείνουμε εδώ με ενοίκιο δεν τον καταλαβαίνω...εγώ δεν αντέχω άλλο εδώ μέσα δε χωράμε πια (τα ρούχα και τα πράγματα εννοώ εμείς μια χαρά είμαστε) αν δε βρούμε σύντομα θα πάμε να νοικιάσουμε για 1-2 χρόνια ένα μεγαλύτερο και θα αγοράσουμε κάτι από τα χαρτιά του είπα. Είναι λίγο μπελάς η μετακόμιση αλλά αν πληρώσεις όλα γίνονται εύκολα...Είναι καλύτερο να μετακομίζω τα καλοκαιρινά στην πεθερά μου και τα είδη κάμπινγκ και τα χαλιά στη γιαγιά μου δηλαδή;;

Το βράδυ κατάλαβε ότι έχω δίκιο, του λέω άσε να αγχωθώ εγώ τώρα που πουλάω το σπίτι και αγχώσου εσύ σε 4 μήνες αν δεν έχουμε βρει άλλο....Σαν να συνεννοηθήκαμε κάπως...Δεν την έχανα με τίποτα την αγοράστρια...κι αν σε 4 μήνες δεν έβρισκα αγοραστή;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα!!!

Ελπίζω να είχατε όλες μια ήρεμη νύχτα. Εμείς είμαστε ήσυχα κορίτσια προς το παρόν και κοιμόμαστε και αρκετά καλά τα βράδια... Ευτυχώς γιατί δεν θα τα έβγαζα πέρα και με τους υπόλοιπους.... Πάντως τα μεγάλα μου παιδάκια φέρονται άψογα! Αφού μου ζήτησε ο μεγάλος μου να τον ξυπνάω και αυτόν τη νύχτα όταν ξυπνάει η αδελφή του για να της κάνει παρέα!!!!! Ευχαριστώ και για τις ιδέες με τα ονόματα. Ακόμη δεν έχουμε αποφασίσει. Πάντως παίζουν τα Θεοδώρα, Αγάπη, Ελπίδα, Ιφιγένεια, Μαρκέλλα... Δεν το βλέπω να αποφασίζουμε σύντομα πάντως. Και η αλήθεια είναι πως θα προτιμούσα να τη βαφτίσουμε νωρίς γιατί δεν θα μπορεί να τη σηκώσει η νονά της (είναι 17 χρονων). Σας χρωστάω και την ιστορία του τοκετού μου, αν έχω χρόνο αργότερα θα σας την πω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα φιλεναδίτσες!!!

ΝΥΣΤΑΖΩ!!! Χτες έκανα όλα τα "νούμερα" της μικρής μόνη μου και συνεχίζει ακόμα και τώρα να γκρινιάζει. Τελικά τα κλαματάκια είναι μάλλον αέρια και κακάκια!!!Κάθομαι και την ακούω να γκρινιάζει. Τι να κάνω;;; Αν την ακουμπήσω ξυπνάει και θέλουμε άλλη μισή ώρα για να κοιμηθούμε...

Ο μπαμπάς μας χτες βγήκε και γύρισε στις 1.30. Σήμερα που θα πρέπει να την κρατήσει πάλι θα γκρινιάζει οτι τον ξενυχτάει και δεν χορταίνει ύπνο!!!Εφαρμόσαμε σύστημα με το σύζυγο γιατί δεν την πάλευα με το ξενύχτι...2 βράδια κάθομαι συνεχώς εγώ και στα τρία ταϊσματα και τα υπόλοιπα μας ταϊζει ο μπαμπάς στις 12-1 και η μαμά 3 και 6. Οπότε κοιμάμαι κι εγώ από τις 10 ως τις 3 και ο μπαμπάς 1 με 7.30 που ξυπνάει για να πάει στη δουλειά.

Άντε καλή μας μέρα!!! Γεμίστε τις κούπες καφέ και ξεκινάμε...


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Μαρία είσαι θεά!!!! Πολύ κίνκυ σε βρίσκω!!!!!!!!!

Ελίτα μα καλά;;; Ανοίγεις φύλλο;;; Αμάν βρε κοπέλα μου...

Καλημερα και απο εμας. Εμεις να μη μας ματιασω αυτη τη βδομαδα ειναι πολυ ηρεμα τα πουλακια μου, αναπληρωσαμε υπνο.Κοιμουνται ησυχα.Φαινεται δεν εχουν πονακια.Και ο μπεμπης αρχισε να γουσταρει στηθος.Και ρουφαει και δυνατα.

Mummycool ασε το εκανα και αυτο στη ζωη μου χαχα.Ειχα μια μηχανη που ανοιγει φυλλα και κανεις και ζυμαρικα, και οπως κι εσεις που δε χωραν τα πραγματα μας την ειχα στην αποθηκη αλλα ποιος ξερει που, που γινεται χαμος εκει μεσα.Φισκα η αποθηκη.Ενω ειχα φτιαξει τη ζυμη παω να βρω τη μηχανη, αφαντη. Με πιανει μια τσαντιλα. Τελικα ειχα ενα πλαστη και αρχιζω την επειχειρηση ανοιγμα φυλλου. Μου βγηκε ο πατος, κατι πουχω δει τη γιαγια μου κατι στην τηλεοραση τα καταφερα, με πολυ κοπο, γεμισα τον τοπο αλευρια.Χαχα και ειχα και τη μικρη στο μαρσιπο γιατι γκρινιαζε αφου στο τελος εγινε ασπρο το μαρσιπο!!!!

Ψαχνετε για σπιτι ε?Και εμεις αυτα συζηταμε πρεπει να παμε σε μεγαλυτερο. Και αυτο που μενουμε ειναι με δανειο.Αλλα εμεις για να παμε θελουμε τουλαχιστον 3 κρεβατοκαμαρες μαλον για να νοικιασουμε μας βλεπω και οχι μονο αυτο λεμε να παμε πιο βορεια. Εμενα μαρεσει και η ν. Ιωνια.Η να βγουμε εξω απο Αθηνα, κανα Καπανδριτι,Γερακα.Δεν ξερω συζηταμε. Εδω συζηταμε να κανουμε και τριτο.Αλλα οχι εδω . Εδω τωρα στο παιδικο χωρανε μονο δυο κουνιες με το ζορι, οχι κρεβατια.Και ο μικρος οταν ερχεται κοιμαται στο σαλονι.Το μονο καλο που εχουμε ειναι η αποθηκη που ειναι σα δωματιο. Αφου αν μετακομισουμε σκεφτομαι πως θα τα παρουμε απο εκει τοσα πραγματα.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Στα κιλα παμε καλα. Αυτο ελειπε με δυο παιδια. Θελω να χασω αλα 4. Ουσιαστικα απο εγκυμοσυνη εχω αλλα 2.Βασικα τωρα ειμαι 60 θελω ναπαω εστω 56 για ναμαι καλα το καλοκαιρι.

Η κοιλια ομως ρε γαμωτο ειναι λιγο χαλαρη, πρεπει να κανουμε κανα κοιλιακο ε?Α τελικα μου μπηκε η φουστα που δε μου εμπαινε!!!!Τζην δεν ξερω δεν ταχω δοκιμασει ακομα.Φαινεται τα κοκαλα αρχιζουν να πηγαινουν ση θεση τους


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ είχα πάρει ένα με ένα δωμάτιο με δάνειο, θα το πουλήσω και ψάχνουμε ένα με τρία δωμάτια...η αποθήκη επιβάλλεται. Ευτυχώς είχε μεγάλο δωμάτιο και χωράει η κούνια του μικρού μέσα

κι εμείς λέγαμε για έξω αλλά η δουλειά μου είναι κέντρο και του νίκου στην άλλη άκρη της πόλης, οπότε δεν μπορούμε να απομακρυνθούμε...του λέω χθες που να φεύγουμε μακριά από τους γονείς μου λέει λες και μας βοηθάει κανείς...ακόμα και τώρα αυτοί μας ψάχνουν δεν τους ψάχνουμε εμείς, δίκιο έχει

λέτε και για τρίτο βρε θηρίο;; είσαι απίστευτη!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...