Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

koritsia pou thilazete kai thelete na vgenete eksw kai na thilazete kai ta mwra sas check this https://maternityandnursing.co.uk/Bebe_au_Lait_Nursing_Covers-details.aspx

Ειδα κατι παρομοοιο στα λητω. Εγω κοριτσια ριχνω ενα φουλαρακι πανω απο τη μπεμπα και το στηθος ριχτα.

Jend εχω παει εκει στο μοναστηρι οντως ειναι πολυ ωραια.

Χτες πηγαμε στο σταδιο ειρηνης και φιλιας στο παρκο βολτα. Ο μπαμπας εριξε μερικα σουτακια κι εγω μερικα ετσι για να ξεσκουριασω, μας ειδε ο ηλιος και ειμαστε πολυ καλα παιδια. Κοιμομαστε 5αωρο τα βραδια απλα ο μπεμπης το κανει το βραδυ ενω η μπεμπα πιο πρωι.Θα μπω μετα να τα πουμε. Παω να μαγειρεψω γιατι μολις τελειωσε η μπεμπα το μαμ και σε καμοια ωρα ξυπναει ο μπεμπης


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα ξυπνήσουμε για να φάμε κι εμείς...Περάσαμε όμορφα τη μέρα μας μαζί αλλά η μαμά ανυπομονεί να έρθει το Σάββατο για να πάρει ρεπό και να πάει για ποτάκι, αν και δεν είναι σίγουρο αφού η γιαγια που θα την κρατούσε έχει την αδερφή μου αρρωστη στο σπίτι και προσέχει τη δίχρονη ανηψιά μου!!! Ελπίζω να συνέλθει η αδερφή μου ως το Σάββατο γιατί αλλιώς θα φρικάρω πάλι από την κλεισούρα!!!

Τώρα πίνω ένα φραπεδάκι και ξεκουράζομαι...

Να ρωτήσω ρε κορίτσια...Στον ύπνο της κάνει ένα κλαματάκι ανά 10λεπτο για καμιά ώρα ώσπου να κοιμηθεί καλά και μετά σταματάει. Το κάνει κανένα άλλο μπεμπούλι;;; Τι να'ναι άραγε;;;


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμάς!!

Σήμερα κάναμε την 1η μας βόλτ, αναγκαστικά μιας και έπρεπε να πάω στον γιατρό!Κορίτσια, χθές το απόγευμα τα είδα όλα..με έπιασε ένας πόνος στο στομάχι προς το πλευρό- κολικός εντέρου ήταν τελικά- και τα είδα όλα..επειδή κάτι παρόμοιο με είχε ξαναπιάσει, λέω οκ θα περάσει, φεύγει και ο άντρας μου για την δουλειά..τί να σας πώ, τα επαιξα..να πονάω, η μπέμπα να κλαίει στην αρχή μετά ο Νικόλας να γκρινιάζει να παίξουμε..ευτυχώς την ώρα που έπαιρνα τον άντρα μου για να έρθει, έβαζε το κλειδί στην πόρτα. Ντύνομαι ,πάω στον γιατρό και μου έδωσε ένα μποσκοπαν και ηρέμησα. Και έπρεπε σήμερα να πάω να με ξαναδεί...μου είπε να μην αμελώ να πίνω νερό και να πηγαίνω τουαλέτα.Βρε κορίτσια, μερικές φορές, αλήθεια σας λέω, δεν προλαβαίνω να πάω!!Και έχω και ένα θεματάκι δυσκοιλιότητας, οπότε επιβαρύνεται η κατάσταση..τέλοσπάντων, πήγαμε και την βόλτα μας, αν και η μπέμπα από την στιγμή που μπήκαμε στο αυτοκίνητο μέχρι που γυρίσαμε σπίτι κοιμόταν. Καλύτερα βέβαια..τώρα είναι ξύπνια, μία κοιμάται για 5 λεπτά μία ξυπνάει και γκρινιάζει. όλο αγκαλιά και κούνημα θέλει!!

Φιλιά σε όλες..καλό μας απόγευμα!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Σε λίγο θα ξυπνήσουμε για να φάμε κι εμείς...Περάσαμε όμορφα τη μέρα μας μαζί αλλά η μαμά ανυπομονεί να έρθει το Σάββατο για να πάρει ρεπό και να πάει για ποτάκι, αν και δεν είναι σίγουρο αφού η γιαγια που θα την κρατούσε έχει την αδερφή μου αρρωστη στο σπίτι και προσέχει τη δίχρονη ανηψιά μου!!! Ελπίζω να συνέλθει η αδερφή μου ως το Σάββατο γιατί αλλιώς θα φρικάρω πάλι από την κλεισούρα!!!

Τώρα πίνω ένα φραπεδάκι και ξεκουράζομαι...

Να ρωτήσω ρε κορίτσια...Στον ύπνο της κάνει ένα κλαματάκι ανά 10λεπτο για καμιά ώρα ώσπου να κοιμηθεί καλά και μετά σταματάει. Το κάνει κανένα άλλο μπεμπούλι;;; Τι να'ναι άραγε;;;

i foufoula mou to kanei ..afou stin arxi psarona ..etrexa kai stamatage !!!!den ksero ti einai ...stravokimate;


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!

Εμείς πρέπει να έχουμε πονάκια από τώρα!! Ξαφνικά οι κενώσεις της μειώθηκαν και είναι πολύ ανήσυχη, την βλέπω να ζορίζετε!! Κάποιες φορές της έχω χαϊδεψει την κοιλίτσα και ηρεμεί οποτε πιστεύω πως μαλλον είναι πονάκια!!! Προς το παρόν εχει γυρω στα 9 γεύματα το 24ωρο. Εξακολουθώ να της δίνω μόνο το αριστερό στήθος, ενώ στο δεξί βγάζω με το θήλαστρο και της δίνω. Το θέμα είναι πως είναι αχόρταγη. Ο Ανδρας μου κάθε φορα που κλαιει θεωρει πως πεινάει και πιάνει το μπιμπερο με το μητρικό γάλα. Δεν νομίζω βρε κορίτσια να πεινάει τοσο πολύ το παιδι, από την στιγμή που αρχισε να της δίνει το γάλα αρχισαν και οι ανησυχίες και τα πονάκια!! Η μικρή δεν λεει όχι στο γάλα, προς το παρόν τουλάχιστον. Υπάρχουν φορές που έχει θηλάσει 15 λεπτά στο ένα μου στήθος και έχει πιει αλλα 60-90μλ μητρικό. Το θέμα είναι πως δεν ηρεμεί και θα ξαναπιεί Την βλέπω πως και στο στήθος πολλες φορές ενώ είναι χορτάτη εξακολουθει να πιπιλάει, την ενοχλεί το γάλα που βγάνει, το διώχνει και μετα κλαιει και το ξαναθέλει. Πως θα καταλάβω αν είναι λαίμαργη ή αν πραγματικά πεινάει;

Ξέρω πως δεν εχει σχέση το ποσο γάλα βγάζω με το θήλαστρο με το γάλα που πίνει η μικρή από το στήθος!! Από το δεξί βγάζω 3-4 φορές το 24ωρο μέχρι να φτιάξει η ρόγα, συνολικά βγάζω 400-450μλ. Και από το αριστερό οσες φορές εχω βγάλει εχω βγάλει γύρω στα 80μλ, αλλα δεν ξέρω ακριβώς γιατι της το δίνω ανα 2-4 ώρες αναλόγως ποσο το θελει!!!

Μαμμυκουλ υπομονή, θα βρείτε το σπιτάκι σας!!! Εμένα πάντως πολλα μου φαίνονται τα 20 ευρώ;

Ελίτα κουκλιά είναι!! Καλα για τα μάτια δεν το συζητώ!!! Θα κάψουν καρδιές!!!

Ελεονώρα καλως ήρθες να σου ζησει και από εδώ η κοράκλα σου!!!

Γιώτα κουράγιο, δεν εχεις πάρει το διπλά σφηνάκι; Αυτό που έχει δυο τριγωνα ένα μεγάλο και ένα μικρό;, εγω εκει την βάζω όταν τύχει να μου βγάλει γουλίτσα!! ¨Οσο για το τόπλες μην ανησυχείς καθόλου, εγω εφτασα στο σημείο να κόψω ένα σουτιέν μου στις θηλές και να φοράω αυτό ολη την ημέρα, ώστε και οι θηλές να είναι εξω και να προφυλάξω το στήθος μου!!! Δεν δοκιμάζεις να βγάλεις γάλα με το θήλαστρο; Ρεύεται μετα τα γεύματα;

Τζεντ μην συγχύζεσαι με τα μέτρα, εγω προσπαθω να τα αγνοώ προς το παρόν!!! Τελικά το δώρο του άνδρα μου και το δικό μου από το ταμείο, ουτε για τις ασφάλειες των αυτοκινήτων δεν θα φτάσουν, ετσι όπως πάμε!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια η μπεμπε μου εχει γινει πολυ ναζιαρα κλαιει και οταν την παιρνω αγκαλια γελαει κατευθειαν και τριβεται σαν γατακι και γουργουριζει με κοροιδευει κανονικοτατα!!!!

Μαρια δεν κανει να την ταιζεις συνεχεια γιατι μπορει να της χαλασεις το στομαχακι το μωρα δεν εχουν αισθημα κορεσμου και μπορει να φανε οτι τους δινεις και μετα να το βγαζουν καλυτερα να αφηνεις ενα χρονικο περιθωριο αναμεσα στα γευματα, οταν κλαιει δεν σημαινει παντα οτι πειναει μπορει να εχει και πονακια!!

Φελια ποσο σε καταλαβαινω μια απο τα ιδια περναω και με τα δυο

Ιωαννα περαστικα και εγω εχω το διδιο προβλημα δυσκοιλιοτητας και μαλιστα εχθες με επιασε ενας οξυς πονος χαμηλα δεξια μπορει να ηταν και το εντερο.

ελιτα να δυο σημερινες φωτο μας να τις δειξεις στον γαμπρουλη μου το βραδυ να δει τι κοριτσι του δινουμε!!!!! χιχιχι

post-14680-14825440003959_thumb.jpg

post-14680-14825440004723_thumb.jpg


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

kalispera:)

irthe i giatros. exoume kolikous. eutixos den einai kathimerina kai etsi iremoume kai ligo. kata ta alla eimaste apsoga. exei ftasei 5180gr kai 60cm. arxisame na kratame siga siga to kefalaki mas isia kai ekpliksame th giatro. episis prospathoume na doume kai eimaste les kai theloume na milisoume. ax eimai kai egw mia mama koukouvagia. alla o gios mou me ekane perifanh kai htan kai poly isixos kai den gkriniaze:) oso gia ta prasina kakakia h giatros mou eipe oti oso den exei aimataki sta kakakia mas den mas anisixi tpt. apla allazei i xlwrida sto stomaxaki mas:) auta apo mas gia thn wra.

maria den prepei na thn afineis na paizei me th thili sou. an thn deis kai den trwei vgaze thn. kai episis mhn ths mpoukonete ena mpoukali me to pou klaiei i gkriniazei. exoun kai allous logous pou gkriniazoun ta mwra. kalitera dose ths mia agkalitsa, alakse thn, kante mia volta me to karotsi sas:)

kala jenny asta na pane. i ellada katarei. kalitera na mhn ta vlepoume.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kardoula μπραβο για το αγορακι σου πω πω 5.180 ε ? εμεις ειμαστε 4.500 και σας ριχνουμε κιολας σε ηλικια παιδαρος ειναι!!!!

Για τις πανες το ηξερα το ανακαλυψα και εγω στον γιο μου και οποτε αρχιζε να εχει διαρροες αλλαζαμε νουμερο;)


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μανούλες!!!! Τι μου κάνετε????

Εμείς καλά αν και φωνάζουμε πολύ... αλήθεια κάθε πότε τρώνε τα δικά σας???

Εγώ την θηλάζω κάθε 1-3 ώρες και ξεσηκώνει τον κόσμο με την φωνή της εσας φωνάζουν πολύ?????


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...