Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια τι κανετε ελπιζω ολα καλα !! Κατεβασα ιο στον υπολογιστη γ΄αυτο εγινα αφαντη τοσες μερες!!Μου λειψατε!!θα γραψω τα νεα μου και μετα θα διαβασω!!

Το σαββατο πηγαμε στη γιαγια (πεθερα) η μπεμπα εκεινη τη μερα κοιμοταν συνεχεια θα μπορουσα να παω για ενα καφεδακι αλλα φοβαμαι να την αφησω μαζι της γιατι ειναι μεγαλη και μια φορα επεσε μες στο σπιτι !!!Φανταζεστε να πεσει μαζι με το μωρο απααααπααα δε θελω να το σκεφτομαι επιλπλεον δεν καταλαβαινει την αδυναμια της να περπαταει ευκολα και ετσι δεν της εχω εμπιστοσυνη!!

Η ζουζουνιτσα μου γενικα ειναι ησυχο παιδακι φτου- φτου, εκτος απο τα απογευματα που θελει την αγκαλιτσα του μπαμπα, ερχεται μετα τη δουλεια και θελει να βγαλει τα απωθημενα του, και μετα κατηγορει εμενα οτι την εχω κακομαθει γκρρρρρρρρρρρ!!!!!

Τωρα για παραδειγμα καθεται στη κουνια ξυπνια!συνηθως οταν καθεται τη παιρνω αγκαλια να παιξουμε αλλα σημερα ειπα να την αφησω να ηρεμησει μονη της!!

Να ρωτησω κατι τις παλιες μανουλες συνεχεια εχει κολικους τα απογευματα και αερια ποναει και δε τρωει μηπως πρεει να της αλλαξω γαλα???

και ποτε σταματανε το βραδυνο τα παιδακια στον 4ο??

Τι γινετε το μωρακι της Νατασας κοριτσια ?????

Φιλακια στα μωρακια και σε ολες εσας!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μανούλες και μπεμπάκια καλημέρα και απο μένα!!

Χαίρομαι που είστε όλες καλά!

Σχετικά με το θέμα του ονόματος εμείς αποφασίσαμε να βγάλουμε τη μπέμπα "Αγγελική"!

Το είχαμε αποφασίσει πριν ακόμα γεννηθεί (πριν καν μείνω έγκυος)! Είχαμε πει οτι θα βγάλουε το μωρό Άγγελο ή Αγγελική (λόγω του Αρχαγγέλου Μιχαήλ, που έχουμε προστάτη) και τη βάφτιση (μαζί με τον θρησκευτικό γάμο) θα τα κάνουμε στη Μυτιλήνη (Ταξιάρχης Μανταμάδου). Δεν εχουμε καμια σχέση με το νησί αλλά μας αρέσει πολύ εκεί...

Τις τελευταίες 2 νύχτες είμαστε πιο ηρεμές...

Αυτά τα νέα μας προς το παρόν...

Φιλακια πολλά σε όλες!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia!!!

elita ,poly omorfa ta paidakia sou !!!fatsoulinia !!miazoun para poly!!!!mono pou i mikri dixnei pio sovari e?

eleonora na sou zisei i koroula sou na tin xerese!!!!!!!

kale felia !!!!pes mas gia tin yperparagogi !!!!theloume ki emeis !!!!!pirazei pou exo stamatisei to thilastro sta endiamesa kai taizo tin foufoula kathe 3 me 4 ores?

koritsia ego exo stamatisei na ypofero me ton thilasmo ..kai i thiles mou exoun iremisei poly!!!

stamatisame kai tous marathonious ...epitelous!!!

me tin pipila iremisame ki alo !!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κούκλες!!!!!!

Έδω γίνετε χαμος..ο Γιωργος ζηλεύει και εχει κολλησει πανω μου...τα βραδυα αρχιζει το μαρτυριο..ταϊζω και κοιμιζω τη μπουμπου και καπακι αγκαλια τον Γιωργο και νανι...τη νύχτα ξυπνα η μπουμπου,τρεχω για αλλαγμα θηλασμο και παρακαλαω την Παναγια να μην ξυπνήσει ο Γιωργος...αν ξυπνησει παραταω μπουμπου μισοταισμενη τρεχω ,Γιωργο αγκαλια και νανι...η μικρη να κλαιει..κοιμαται ο μεγαλος παλι στην μικρη,η οποια τρωει με την ησυχια της....

ινκα απο τα κακα που γινονται πρασινα καταλαβαινεις υπερπαραγωγη....εσυ δεν δινεις ξενο,σωστα;;;;


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera kai apo mas,

simera tha vapsw malli perimenw th kommotria na rthei. epitelous. an kai retousarisma oliko thelw alla tespa. tha rthei kai h giatros mas to apogeuma na doume pws einai o mikros. elpizw na einai ola kala.

eleonora kalosirthes kai pali. ola kala me th mpempa sou?

natasa mou exoume kanena neotero?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα μανουλες!!

ελεονορα καλωσηρθες και παλι να σου ζησει η μπεμπουλα!!!

Γεωργια δεν νομιζω να χρειαζεται να αλλαξεις γαλα και εμεις εχουμε ψιλοκολικους το απογευματακι μεχρι το βραδυ αλλα ετσι ειναι τα μωρακια μονο αν εχουν πολλους κολικους ολη μερα αλλαζουμε γαλα

καρδουλα αντε με το καλο το μαλλι!!! Να δουμε εγω ποτε θα το κανω...

Κοριτσια ξερετε τι σκεφτομουνα ολα τα αλλα καφε κανονιζουν συναντησεις εμεις δεν εχουμε συναντηθει ποτε λεω τωρα που θα ανοιξει ο καιρος και θα ξεπεταχτουν τα μπεμπονακια να κανονισουμε να βρεθουμε επιτελους με τα καροτσια μας!!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμας...

Εμεις παλι ταλαιπωρια.. Η μπεμπουλα εδω και δυο μερες καει συνεχεια γουλιτσες το γαλα που πινει και καποιες φορες πεταει και τρελες ρουκετες - εμετο... Ο γιατρος μας λεει πως μαλλον εχουμε παλινδρομηση στομαχου.. :(. Ειμαι να σκασω.. Δυο βραδια δεν εχω κοιμηθει σχεδον καθολου γιατι την παρακολουθω συνεχεια.. και εκει που παει να με παρει ο υπνος ξανα ρουκετα, και ξανα τσιτα εγω... Φοβαμαι ρε γμτ μην μου πνιγει στον υπνο της, αφου παρολο που την εχω με σφηνακι γυριζει το κεφαλακι της ανασκελα.. Πως το κανει αυτο μου λετε??? Εντωμεταξυ τρωει κανονικα και μετα απο λιγο ξαναπειναει, αφου εχει βγαλει το πιο πολυ γαλα που εχει πιει.. Που να το βρω τοσο γαλα ρε κοριτσια??? Ο γιατρος λεει πολλα και μικρα γευματα μεχρι να ηρεμησει λιγο το στομαχακι της. Ασε που απο την μανια της εχει αρχισει και μου πληγωνει πολυ ασχημα το στηθος.. εχθες το βραδυ ουτε το φανελακι δεν μπορουσα να βαλω ... Και σημερα κυκλοφορω τοπλες!! Χαρα που θα κανουν οι γειτονες αν με παρουν χαμπαρι!!

Αχ τι να πω... ταλαιπωρια σε ολα... Κουραστηκα βρε γμτ......


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γιωτα μην ανησυχεις η παλλινδρομηση δεν ειναι τιποτα σοβαρο το πολυ πολυ ναχρειαστει να κανετυε εναν υπερηχο και να παρετε σιροπακι ο γιος μου ειχε μεχρι 14 μηνων σοβαρου βαθμου και μια χαρα αναπτυσσοταν και ποτε δεν πνιγηκε , αυτο που χρειαζεται ειναι υπομονη, μικρα συχνα γευματα, πολυ ωρα ορθια στον ωμο μετα το γευμα, ποτε μην την αλλαζεις και γενικα μην την κουνας μετα απο γευμα για μιση ωρα τουλαχιστον, και επισης ρωτα τον γιατρο σου βοηθαει να εχει κλιση το στρωμα στην μερια του κεφαλιου εγω ειχα βαλει ενα χοντρο βιβλιο απο κατω , οτι αλλο θες ρωτα με την εχω σπουδασει την παλλινδρομηση ενα χρονο περναμε φαρμακο και ειδικο γαλα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Γιωτα μην ανησυχεις η παλλινδρομηση δεν ειναι τιποτα σοβαρο το πολυ πολυ ναχρειαστει να κανετυε εναν υπερηχο και να παρετε σιροπακι ο γιος μου ειχε μεχρι 14 μηνων σοβαρου βαθμου και μια χαρα αναπτυσσοταν και ποτε δεν πνιγηκε , αυτο που χρειαζεται ειναι υπομονη, μικρα συχνα γευματα, πολυ ωρα ορθια στον ωμο μετα το γευμα, ποτε μην την αλλαζεις και γενικα μην την κουνας μετα απο γευμα για μιση ωρα τουλαχιστον, και επισης ρωτα τον γιατρο σου βοηθαει να εχει κλιση το στρωμα στην μερια του κεφαλιου εγω ειχα βαλει ενα χοντρο βιβλιο απο κατω , οτι αλλο θες ρωτα με την εχω σπουδασει την παλλινδρομηση ενα χρονο περναμε φαρμακο και ειδικο γαλα

Ναι μου ειπε να βαλω ενα βιβλιο να ειναι περιπου σε 30 μοιρες κλιση το λικνο.. μικρα συχνα γευματα και υπομονη.... απλα φοβαμαι πολυ το βραδυ μην συμβει τπτ ενω εγω κοιμαμαι.. μου ειπε για το ειδικο γαλα, αλλα προς το παρων ειπε καλο ειναι να το αποφυγουμε γιατι σαν το μητρικο τιποτα..


mYQbp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω στην αρχη ετσι ημουνα φαντασου εμενα μπορει να ειχανε περασει και 2,5 ωρες απο το γευμα και να εβγαζε καθε φορα που κοιμοταν εβρισκα γαλα μετα στα σεντονια του και δεν κοιμομουνα αλλα μετα το συνηθισα μιλησα και με την παιδιατρο καιμου ειπε πως αποκλειεται να πνιγει θα γυρισει μονο του το κεφαλι του οταν ειναι να βγαλει γιαυτο σου λεω ηρεμησε


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


felia ,poly spania vlepo ligo prasino sta kaka tis ..sinithos einai moustardi ..kseno tis dino spania ...3 vradia tin evdomada 100 ml tin fora .

kardoula kalo ayto gia ton thilasmo !!!!tha to pareis;

giota min anisixeis vre koritsi mou!!!! perastika tis !!!!!

ki ego vlepo ligo galataki sto sentonaki ...panta vgazei goulitses ..san metalio sto megethos ..na anisixiso?


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμας!!!

Τι ωραια μερα που ηταν η σημερινη...τωρα αρχιζει και χαλαει ο καιρος και μαζι και τα νευρα μου !! Αντε να μπει ανοιξηη να παιρνουμε τα μικρα και να παμε βολτουλεςςς!!

Εμεις πηγαμε γιατρο σημερα γιατι και εμενα κανει απειρες γουλτισες και κανα δυο φορες μου εκανε και εμενα ρουκετουλες αλλα μου ειπε πως ειναι απο την λαιμαργια του και επειδη θελει να τρωει συνεχειααα !! οποτε φιλη γιωτα μην πολυανησυχεις γιατι ακομα και αυτο που φοβασαι να ειναι σημερα ολα εινια αντιμετωπισημα !!!

Φτασαμε τα 5 κιλα !!!!! και ειναι μολις 41 ημερων! αφου στην καμπυλη αναπτυξης που μου εδειξε στον υπολογιστη ολες οι αλλες μετρησεις στο μ.ο το βαρος στο κατακορυφοοο!! Δεν θα τον θελει καμια για γαμπρο μου φαινεται !! και ακουω και κατι χαζα του στυλ καντου διαιταααα μα τι διαιτα να του κανω ??? να μην του δωσω να φαει ?? αφου πειναει !! και κατα βαση του δινω μονο δικο μου αντε κανα βραδυ να φαει συμπληρωμα αν γκρινιαζει για να κοιμηθει !! επισης εχω να σας δηλωσω πως εινια και νευρικος !! ολο γκρρρρ και γκρρρ το παει !!!

καρδουλα μια χαρααα μπραβο με τα μαλλακια !! και εγω σημερα θα κανω την κουρα που δεν εκανα το σαββατο !!! ααα και πηρα και γυαλακια σημερα ! super!! ανανεωθηκα !! ετοιμη για βολτες την ανοιξη και για παραλια το καλοκαιρι ..μου λειπει βεβαια το σκαφανδρο για την παραλια αλλα θα το παρω και αυτο χαχα να μην φαινονται τα κιλα !!!

Ελεονωρα καλως ηρθες και παλι στην παρεα μας !!!

Λιτσακι με το καλο !! εινια ωραιο νησι η μυτιληνη και εκει στο μαναταμαδο λεει και το μοναστηρι εινια τελειο !!!!!

Σας αφηνω παω να κανω ενα ντουζακι και περιμενω την κοπελα να με κανει ανθρωπο !!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμας!!!

Τι ωραια μερα που ηταν η σημερινη...τωρα αρχιζει και χαλαει ο καιρος και μαζι και τα νευρα μου !! Αντε να μπει ανοιξηη να παιρνουμε τα μικρα και να παμε βολτουλεςςς!!

Εμεις πηγαμε γιατρο σημερα γιατι και εμενα κανει απειρες γουλτισες και κανα δυο φορες μου εκανε και εμενα ρουκετουλες αλλα μου ειπε πως ειναι απο την λαιμαργια του και επειδη θελει να τρωει συνεχειααα !! οποτε φιλη γιωτα μην πολυανησυχεις γιατι ακομα και αυτο που φοβασαι να ειναι σημερα ολα εινια αντιμετωπισημα !!!

Φτασαμε τα 5 κιλα !!!!! και ειναι μολις 41 ημερων! αφου στην καμπυλη αναπτυξης που μου εδειξε στον υπολογιστη ολες οι αλλες μετρησεις στο μ.ο το βαρος στο κατακορυφοοο!! Δεν θα τον θελει καμια για γαμπρο μου φαινεται !! και ακουω και κατι χαζα του στυλ καντου διαιταααα μα τι διαιτα να του κανω ??? να μην του δωσω να φαει ?? αφου πειναει !! και κατα βαση του δινω μονο δικο μου αντε κανα βραδυ να φαει συμπληρωμα αν γκρινιαζει για να κοιμηθει !! επισης εχω να σας δηλωσω πως εινια και νευρικος !! ολο γκρρρρ και γκρρρ το παει !!!

καρδουλα μια χαρααα μπραβο με τα μαλλακια !! και εγω σημερα θα κανω την κουρα που δεν εκανα το σαββατο !!! ααα και πηρα και γυαλακια σημερα ! super!! ανανεωθηκα !! ετοιμη για βολτες την ανοιξη και για παραλια το καλοκαιρι ..μου λειπει βεβαια το σκαφανδρο για την παραλια αλλα θα το παρω και αυτο χαχα να μην φαινονται τα κιλα !!!

Ελεονωρα καλως ηρθες και παλι στην παρεα μας !!!

Λιτσακι με το καλο !! εινια ωραιο νησι η μυτιληνη και εκει στο μαναταμαδο λεει και το μοναστηρι εινια τελειο !!!!!

Σας αφηνω παω να κανω ενα ντουζακι και περιμενω την κοπελα να με κανει ανθρωπο !!!!

Πράγματι το μοναστήρι είναι τέλειο και νομίζω οτι θα είναι πολύ ωραία να κάνουμε γάμο και βάπτιση εκεί...

Παρεπιπτόντως συστήνω σε όλα τα κοριτσια αν δεν έχουν πάει να το κάνουν με την πρώτη ευκαιρία (στο γάμο+βάπτιση μας :D:D)


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι το μοναστήρι είναι τέλειο και νομίζω οτι θα είναι πολύ ωραία να κάνουμε γάμο και βάπτιση εκεί...

Παρεπιπτόντως συστήνω σε όλα τα κοριτσια αν δεν έχουν πάει να το κάνουν με την πρώτη ευκαιρία (στο γάμο+βάπτιση μας :D:D)

μμμ super η ιδεααα! να το συνδυασουμε και με τις διακοπες !!

χαχα αν και με αυτα που ολοι ακουσαμε το μεσημερι μας βλεπω να λιαζουμε το κορμακι μας στις ταρατσες φετος το καλοκαιρι!!

ρε γμτ τι δυσκολα που ερχονται !! που θα παει αυτη η κατασταση...κοψε απο εδω αυξησε απο εκει σκ@@^@%!!!!!!!!!!!!!! τα εφαγαν οι αλλοι και θα τα πληρωσουμε εμεις!!!

αν ειναι να κανουμε κανα χρονο υπομονη και μετα να φτιαξουν τα πραγματα εχει καλως ... τεσπα παω να δωσω κανα φιλακι στο μωρο μου να μην συγχυζομαι η γυναικα και μου κοπει και το γαλα και τετοιες εποχες μας εινια απαραιτητο και οικονομικο :mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...