Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

έτσι λένε ότι με το ξένο ξεραίνονται επειδή βαρυστομαχιάζουν

το μητρικό είναι πιο ελαφρύ

κάνε ένα διάλειμμα, πιές λίγο νερό ξεγέλασέ την λίγο να ξεχαστεί, και ξαναδώστης στήθος...το ότι σταμάτησε να βγάζει το θήλαστρο δε σημαίνει ότι δεν έχεις άλλο γάλα, εγώ ποτέ δεν έβγαλα σοβαρές ποσότητες με το θήλαστρο

για το ξεφλούδισμα έβαζα λαδάκι ή κρεμούλα θα περάσει, δεν είναι τίποτα

Πάρος δοκίμασα το θήλαστρο για να δω πόσο γάλα έχω και για να το δώσω στην μπέμπα η οποία μετα από δεκα λεπτά θηλασμού το πολύ νευριάζει και κλαίει.Και από οτι διαπίστωσα παρόλο που έφαγε 80 ml από το δικο μου γάλα δεν της έκανε τίποτα ακόμα κλαίει και τα ματια ανοιχτά ενω με το ξένο ησυχάζει και κοιμάται αμέσως το μωρό.

Επίσης είδα το δερματάκι της στα ποδαράκια και τα χεράκια ξεράθηκε πολύ ξεφλουδίζει ,εσείς είχατε κατι τέτοιο είναι φυσιολογικό ;


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

mammycool,thank you gia to dress code tou thilasmou !!!

..kai ego ksenerono me merikous papades ...prin tin metania kaaneis ton stavro sou kai ligizeis ta podia eno to deksi xeri kremete kato kai olo to soma einai kampouriasto????..san zempekia (alla xoris na xtypas to podi)..gia to filima sto xeri ksero ..mporo ston aera e?..mi gelate koritsia!!!!:):):):)

me to kseno gala kserenonte !!!afou i dikia mou amesos revete san dalikeris kai peftei kseri san na lipothimaei kai klanei toso pou ksipnaei ton baba tis kai me koitaei ...kai tou leo ..den to ekana ego!!!

ki ego an eixa faei san gourouni etsi tha ekana ...alla den einai ayto to zitoumeno na skane apo to fagito ta mora mas ...apo tin alli vevea oute kai na klaine apo tin pina ...ti na po ...

silvi prepei na sigentrotheis sto an exei varies panes kai an anaptisete sosta ...mporei na thelei agalitsa kai na se koitaei i voltoules(nanourisma)

me tin pipila kaname ligo doulitsa simera ...


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αστα mummycool εμεις οταν το πηραμε ηταν χωρις την σοφιτα, Αφου την εφτιαξε την εκανε πολυ χαμηλη και με παραθυρακια μικρα οροφης 2 καλοκαιρια επιανε 32 βαθμους μεσα το σπιτι, το βραδυ σκαγαμε κα τελικα το καλοκαιρι που μας περασε ανοιξαμε παραθυρα στα δωματια, ο αντρας μου εβαλε τα μπανια, και χιλια 2 αλλα και ευτυχως που πιανουν τα χερια του και εχουμε γλυτωσει καποια λεφτα.. Ειμαστε καμμενοι απο αυτη την αγορα, γιατι βιαζομασταν μιας και ημουν εγκυος στην μικρη και ο συζυγος θα εφευγε ταξιδι και δεν ειχαμε χρονο αλλα ειναι αγορα ζωης και καλυτερα να ψαξεις πολυυυυυυ μεχρι να βρεις αυτο που σου αρεσει παρα να το να σκεφτεσαι καθε μερα τι βλακεια εκανα....

Το ξεφλουδισμα ειναι φυσιολογικο στα μωρακια, εμενα ακομα ξεφλουδιζει το κεφαλακι του!

Kardoula μειωσε τα γαλακτοκομικα, γιατι τα πρασινα κακακια ειναι ειτε απο αυτο ειτε απο υπερπαραγωγη.

Inka εγω στον παπα δεν εδωσα τπτ... Μετα απο ολα αυτα που εχουν ακουστει για τους παπαδες και τις ταριφες που ζητανε για τα μυστηρια, δεν τους εχω σε καμια εκτιμηση..


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καρδούλα έχετε και σεις πράσινα κακάκια....εγώ άρχισα να έχω υπερπαραγωγή και αναγκάζοαμι να βγάζω απο τα 2 στήθη το μισό και να φάει το υπόλοιπο που μένει...δεν το αδειαζει όλο και σε 1 ωρα γεμίζουν...ουφ ζόρι κι αυτό....

Σιλβή δώσε μόνο δικό σου πρώτα όχι 10 λεπτα στο στήθος...για να ρυθμίσεις παραγωγή πρέπει να την έχεις συνέχεια...δοκίμασε και θα δεις πως θα το κόψει το ξένο...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Τελικά κάποιος μας μάτιασε κι εμάς!!! Από χτες είμαστε μες στη γκρίνια!!!

Έμεινε ξύπνια πολλές ώρες κι έκλαιγε κάθε 10 λεπτά!!! Μπλάνταξε το πουλάκι μου!!! Μου είπαν οτι οι κολικοί πιάνουν το βράδυ,τα πρωινά κλάμματα τι είναι;;; Τώρα έφαγε και κοιμάται...σε καμιά ωρίτσα θα αρχίσουμε πάλι!!!

Ξεφλουδίσματα είχαμε κι εμείς!!! Μετά το μπάνιο βάζε της λίγο λαδάκι και θα στρώσει αμέσως το δερματάκι!!!

Όνομα είχα αναθέσει στο μπαμπά την απόφαση γιατί μιας και είναι κορίτσι θα μπορούσαμε να το βγάλουμε από τη δική μου μεριά για να βγάλει στο 2ο τον πατέρα του(Γιώργος που δεν ενθουσιάζομαι χώρια που θα'χουμε και το ίδιο όνομα, αλλά τι να κάνω). Τώρα που ήρθε και η νονά μας από την Αγγλία μου είπε οτι αποφάσισε να την πούμε Κατερίνα στην πεθερά μου κι οτι δε σκάει για το αγόρι!!! Μ'αρέσει αυτό το όνομα... Βάφτιση σκεφτόμαστε Σεπτέμβρη-Οκτώβρη να κρατάει ακόμα ο καιρός και να μην πάμε περπατώντας!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καρδούλα έχετε και σεις πράσινα κακάκια....εγώ άρχισα να έχω υπερπαραγωγή και αναγκάζοαμι να βγάζω απο τα 2 στήθη το μισό και να φάει το υπόλοιπο που μένει...δεν το αδειαζει όλο και σε 1 ωρα γεμίζουν...ουφ ζόρι κι αυτό....

Σιλβή δώσε μόνο δικό σου πρώτα όχι 10 λεπτα στο στήθος...για να ρυθμίσεις παραγωγή πρέπει να την έχεις συνέχεια...δοκίμασε και θα δεις πως θα το κόψει το ξένο...

pos katalaveneis oti exeis yperparagogi felia?ego mono to proi ta niotho poly prismena kai an vgalo to soutien stazoun i petagete me piesi to aristero .

kathe pote ksanagemizoun ?

pos tha kano ki ego poly gala ?


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τι κανετε ???

εμεις το πρωι μια χαρα, το μεσημερι αστα να πανε αστα ..ξυπνησε κατα τη μια και καταφερε να κοιμηθει στο κρεβατι μας διπλα διπλα με την μαμα κατα τις 5 ( και πηρε και τη μαμα ο υπνος κανα μισαωρακι ) και να πω οτι δεν κανει κακα η οτι ποναει ?? οχι ρε γμτ , εχει νευρα και αν κατι τον πειραζει τελικα εινια το στομαχακι του κατεληξα ....ολο γουλιτσες κανει και ενω ρευεται και τον βαζω κατω γκρινιαζει και αν τον σηκωσω ακομα και μετα απο κανα μισαωρο ξανα ρευεται !!!! τι να πω!!!!

θα παρω την γιατρο και θα δω μηπως τον παω και απο εκει ...

αυτο με την υπρπαραγωγη θα το ηθελα και εγω.... φελια τα φωτα σου!!!

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia,

ton phgame dio fores volta me to karotsi kai koimithike ligo perisotero. tora pali to palevoume.

prepei na exw yperparawgh giati mou trexei to gala kai lerono sinexeia tis mplouzes mou. kai na skeftite oti foraw kai epithemata. dld ama den ta foraga ti tha ginotane? mallon auto prepei na enois felia e?

ax vre koritsia ti pathane ola ta mpempakia mas simera?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ελιτα τι πανεμορφα μωρακια, δωστους πολλα φιλακια απο εμενα και την μπεμπε και του γαμπρουλη μου ειδικα τσιμπησε του και το μαγουλακι , να τα χαιρεσαι μου ρχεται να τα φαω ετσι που τα βλεπω!!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από εμένα!!!!

Χάθηκα ε????? Μου λείψατε!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επειδή το pc είναι σε άλλο δωμάτιο και με το μωρό είναι λίγο δύσκολα στην αρχή είμαι συνέχεια κρεβατοκάμαρα - μπάνιο -κρεβατοκάμαρα όπου έχω το κοριτσάκι μου!!!

Ελπίζω να είσαστε όλες καλά + τα μωράκια σας!!!!

Δεν νομίζω να είχει μείνει καμία εγκυούλα ε?????

Πιστεύω πως μάθατε τα νέα μου από την Καρδούλα + την Σοφία!!!!

Όλα καλά πήγαν και γεννήθηκε το μπουμπουκάκι μου... την οποία θηλάζω όσο μπορώ και δίνω λίγο συμπλήρωμα το βράδυ που με έχει αδειάσει όλη μέρα!!!! χχχχχχχχ

Θα προσπαθήσω να διαβάσω τα νέα σας για να μπω στο κλίμα!!!!

Φιλάκια


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...