Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Ase litsaki se auth th xwra ta skilia, ta mwra kai oi anaphroi den exoun thesei pouthena. Den exei pronoisi kaneis gia tous anthropous autous. Edw kala kala den exoun pronoisi gia tous aplous anthropous. Perpatas se ena pezodromio kai den exei xwro na perasis eite giati tha exei parkarismeno kapoio mhxanaki h giati exei fitemena dentra pou katalavanoun ta 2/3 tou elaxistou pezodromiou.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημέρα

δεν είμαι και πολύ στα καλά μου αυτές τις μέρες, χθες έπεσα τόσο βαριά που έκλαιγε ο μπέμπης και δεν τον άκουγα ή μάλλον τον άκουγα και δε σηκωνόμουν, τελικά σηκώθηκε ο νίκος και μου τον έφερε

με τα σπίτια δεν πάει πολύ καλά το ένα μας ξινίζει το άλλο μας βρωμάει, υπάρχουν και καλά αλλά είναι πανάκριβα και με έχει πάρει πολύ από κάτω...δίνουμε όλες τις οικονομίες μας και χρεωνόμαστε με ένα μεγάλο δάνειο και για αυτό τα ξεψειρίζουμε όλα, έχω απογοητευτεί τόσο πολύ που θέλω να νοικιάσουμε και να ηρεμήσουμε (το μικρό θα πουληθεί μέσα στη βδομάδα μάλλον) Αρχισα να σκέφτομαι και το ενδεχόμενο να βρουμε ένα παλιό και να το ανακαινίσουμε αλλά δεν ξέρω, ο άντρας μου δεν το συζητά θέλει καινούριο...

Σήμερα έβγαλε ήλιο και κάπως ξύπνησα καλύτερα, πήγαμε και βόλτα με μπέμπη στο μάρσιπο και σκύλο, ο μπέμπης ξεράθηκε και κοιμάται ακόμα, μια χαρούλα.

Μαρία χαμομήλι έβαζα στις θηλές αλλά να σου πω ούτε ξέρω γιατί, μάλλον για να καθαρίσουν και να δελεάζετα ο μπέμπης;

Όνομα φυσικά δε βρήκαμε ακόμη αλλά νομίζω ότι κατάλαβε ο άντρας μου ότι πρέπει να αποφασίσω εγώ και μετά αυτός διαλέγει το 2ο ώστε αν βγει κορίτσι να βγάλει της μάνας του και στην τελική αν βγει αγόρι το 2ο διαλέγει πάλι αυτός. Φυσικά πρέπει να το εγκρίνει κι αυτός, το Μάριος το χει απορρίψει μάλλον για κανένα Ανδρέα το κόβω κι εγώ...

Το lidl ξεκινάει όντως από το 3 (4-9 κιλά) και κάνουν τα 56 γύρω στα 10 ευρώ αν θυμάμαι καλά

ΥΓ Στην Εθνική έχει δίπλα κανονική πόρτα, χτυπάς και σου ανοίγουν στα περισσότερα καταστήματα, είναι όντως περίεργο αλλά μάλλον δεν θα υπήρχε άλλη λύση

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Ελπίζω όλες οι μανούλες και τα μωράκια να είναι καλά σήμερα... Έχει και τέλειο καιρό! Η μικρούλα μου με έχει καλομάθει γιατί είναι βολικό και ήσυχο μωράκι και εύχομαι να μην αλλάξει συνήθειες αργότερα. Χθες μάλιστα την πήγαμε και στην παιδίατρο για να ρίξει μια ματιά στο μπουκωματάκι της (έχουμε κακή εμπειρία από τους άλλους...) αλλά τελικά όλα καλά. Η ανάπτυξη της μικρής είναι πάρα πολύ καλή, αφού έχω αρχίσει να ανησυχώ πως θα την κρατάω αγκαλιά αν συνεχίσει έτσι! Προς το παρόν ο θηλασμός της είναι υπεραρκετός αλλά θα πρέπει σε λίγο καιρό να αρχίσω να τη συνηθίζω και σε μπουκάλι γιατί τέλη Απριλίου θα επιστρέψω στη δουλειά και θα πρέπει να βγάζω γάλα με το θήλαστρο. Μπλιάξξξξ!!!! (Δεν τα χωνεύω τα θήλαστρα.)

Αν έχετε καμιά καλή ιδέα για όνομα πείτε μου, γιατί έχουμε ξεμείνει από ονόματα....

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα γρήγορα να σας πω μια καλημέρα.. Το Μάριος εμένα μ'αρέσει πολυ σαν ονομα!!! αλλα και το Ανδρέας ειναι πολύ ομορφο!!! Γιατι δεν βάζεται και τα δυο;

Εμείς ξυπνήσαμε μονο δυο φορες το βράδυ, αλλα εχουμε ήδη αρχισει και γινόμαστε πολυ ανησυχες!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!!! Εμεις ξεκινησαμε πριν λιγο... Εγω ηθελα να ξεκινησουμε κατα τις 6 αλλα ο συζυγος ξεχασε εχθες κινητο και γυαλια στο κομμωτηριο&επρεπε να περιμενουμε να ανοιξει για να τα παρουμε.. Οτι να ναι δλδ... Επισεις πηγα και εγω κομμωτηριο εχθες και μου εκανε ενα μαλλι χαλια και εχω γινει Τουρκος.. Εσκασα ενα καρο λεφτα και το μαλλι καμμια σχεση με αυτο που του ειπα... Δεν θα με ξαναδει ομως... Mummycool συμβουλη για την αγορα σπιτιου, επειδη πριν 3 χρονια σκασαμε 260000? σε εναν αχρηστο κατασκευαστη ψαξτε οσο περισσοτερο μπορειτε το θεμα του σπιτιου... Εμεις εδω και 3 χρονια δεν υπαρχει μερα που να μην γκρινιαξουμε για το σπιτι... Το καλοκαιρι το ειχα βαλει να το πουλησω αλλα ετσι οπως ειναι τα πραγματα ειναι δυσκολο και τα παρατησα.. Οποτε τωρα σκεφτομαστε να το νοικιασουμε και να παμε να νοικιασουμε αλλο!! Θελει πολυ προσοχη και το καλυτερο ειναι να το παρετε με το κλειδι στο χερι, γιατιβαλλα λενε πως θα σου βαλουνε στην αρχη και μετα τους κυνηγας... Εμας να φανταστεις ουτε ασανσερ δεν μας εβαλε...

Riali εμενα απο ονοματα μου αρεσει που το Αγαπη, Νεφελη, Ιολη, Ματθιλδη( της κορης μου) & το Ναταλια(το δικο μου!!!)

Το Ανδρεας μου αρεσει παρα πολυ, ενω το Μαριος οχι και τοσο... Εμεις σιγουρα θα τον βγαλουμε Λουκα(μπλιαχχχχχχχχχχ) απαισιο ειναι το ξερω..... Και επειδη λενε τον παππου μου Ανδρεα ο οποιος ζει λεω να το βγαλω καιβαυτο για να εχει το παιδι και ενα φυσιολογικο ονομα!!!!

Επεξεργάστηκαν by paros99

eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!Σήμερα μου έδωσε η ξαδέρφη μου το θήλαστρο της να δοκιμάσω και το έβαλα 10΄λεπτα στο κάθε στηθος και έβγαλα 75 ml.

Τώρα ξέρετε να μου πείτε κάθε πόση ώρα να το κάνω αυτό ;

Επ'ισης μου είπαν οτι το θήλαστρο μπορεί να σταματήσει το γάλα,ισχύει κατι τέτοιο κορίτσια ;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Σιλβη πρεπει να βγαζεις καθε 3-4 ωρες! Εσενα η μικρουλα μετα τον θηλασμο κλαιει και πειναει και αλλο;; Το θηλαστρο θα το χρησιμοποιησεις για να αυξησεις την παραγωγη; Εγω παντως θα σου προτεινα να βαζεις την μικρη συνεχεια στο στηθος... Ωστε να μην μπλεκεις με θηλαστρα&αποστειρωσεις και για να μην συνηθιζει και η μικρουλα στο μπιμπερο.. Ειναι λιγο δυσκολα στην αρχη αλλα μετα δεν φανταζεσαι ποσο ευκολος και βολικος ειναι ο θηλασμος!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο εμας. Φτου μας σκορδα αυτες τις δυο μερες εκτος απο λιγες ωρες που μειναν ξυπνια γενικα κοιμοντουσαν και κοιμηθηκαμε κι εμεις. Ηταν ενα ησυχο βραδυ.

paros εγω αναβα κερακια στην αγια Σοφια και ειχα στο μυαλο και το Αγαπη και το Ελπιδα, απλα επειδη ο αντρας μου με φωναζει συνεχεια αγαπη δεν ηθελε χαχα.Και το Σοφια μαρεσει πολυ αλλα επειδη λενε τη μανα μου και το αγορι θα βγει με του πατερα μου Φραγκισκος, ε ενταξει δε θα τα εβγαζα το ζευγος και των δυο μωρε. Εντομεταξυ το μαρτυρησε η αδερφη μου γαι το Ελπιδα στη μανα μου και ξετρελαθηκε της αρεσε πολυ και το ηθελε πιο πολυ απο το δικο της γιατι λεει θα την εχει σαν κορη.Απο αντρικα, κιεμενα μου αρεσει το Χριστοφορος που λενε το γιο του αντρα μου, το Λεωνιδας, Διονυσης, Νικηφορος, Ερμης και το Αντρεας,

Α απο κοριτσιστικα λατρευω το Ανθη, Μαργαριτα.

Κοριτσια μακρια απο Αθηνα, Αρτεμη, ολες ετσι τα βγαζουν τωρα αρχισαν ναναι συνηθισμενα χχαχα.

Εμενα τα πεθερικα μου ειναι Γιωργος και Γιωργια και εβγαζα σπυρια.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


geia sas koritsiaaaaaaaaaaaaaa!!!

kale ti kairos einai aytos?aniksi !!!!foresate marti ?emeis leme na foresoume !!!!!milame sto plithintiko giati kathomaste mazi kai sas grafoume ...!!!!!

koritsia to foufoulaki mou megalonei kathe mera ..simera ithele agalitses kai mou trivotan naziarika sto likno ...leo ti kolpa einai ayta ?pou ta mathenoun ayta ..kai xamogelaei ligo ..genika fenete otan exei kali diathesi ..aaaaaaaaaaaaaaax liono mazi tis !!!!

paros !!!sigxaritiria gia to kilo !!!!ligo,ligo tha ta kataferoume!!!!na perasete omorfa!!!!!gia to mali mi xaliese ...to ksanaftiaxneis!!!!!

mammycool !!thelo ki ego voltoula me tin foufoula kai to pentoulini...ante na sarantiso!!!na vgo ...to sabbato tha pame volta ...san sk sti romi tha mou fanei !!!!!

kale ti na doso ston papa gia tin eyxi?ekklisia tha pao...

ti na foreso gia na thilaso stin volta mas ?sto golden tha pame exei eidiko xoro ekei ...pia kopela kserei?

tin foufoula tha tin vaftiso theodora to onoma tis petheras mou ,ala tha tin fonazoume dorina !!!!!an dialega onoma ...tha mou arese to evita kai to sofia

sas afino mipos prolavo kai kano mpanaki ..

smouch!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κι απο εμας. Φτου μας σκορδα αυτες τις δυο μερες εκτος απο λιγες ωρες που μειναν ξυπνια γενικα κοιμοντουσαν και κοιμηθηκαμε κι εμεις. Ηταν ενα ησυχο βραδυ.

paros εγω αναβα κερακια στην αγια Σοφια και ειχα στο μυαλο και το Αγαπη και το Ελπιδα, απλα επειδη ο αντρας μου με φωναζει συνεχεια αγαπη δεν ηθελε χαχα.Και το Σοφια μαρεσει πολυ αλλα επειδη λενε τη μανα μου και το αγορι θα βγει με του πατερα μου Φραγκισκος, ε ενταξει δε θα τα εβγαζα το ζευγος και των δυο μωρε. Εντομεταξυ το μαρτυρησε η αδερφη μου γαι το Ελπιδα στη μανα μου και ξετρελαθηκε της αρεσε πολυ και το ηθελε πιο πολυ απο το δικο της γιατι λεει θα την εχει σαν κορη.Απο αντρικα, κιεμενα μου αρεσει το Χριστοφορος που λενε το γιο του αντρα μου, το Λεωνιδας, Διονυσης, Νικηφορος, Ερμης και το Αντρεας,

Α απο κοριτσιστικα λατρευω το Ανθη, Μαργαριτα.

Κοριτσια μακρια απο Αθηνα, Αρτεμη, ολες ετσι τα βγαζουν τωρα αρχισαν ναναι συνηθισμενα χχαχα.

Εμενα τα πεθερικα μου ειναι Γιωργος και Γιωργια και εβγαζα σπυρια.

to xristoforos mou aresei !!!kai to nikiforos!!!!

..to giorgos einai spor klasiko san to trimeno mas tzin!!!mou aresei to giorgos !!!!!

...elita goustaro fragisko!!!!kai elpida!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Egw ston papa eixa dwsei 20 eyrw...kai me ti skiniko malista??

O antras moy na perimenei stin eisodo me to karotsi kai egw na paw na paralabw to mwro exw apo to iero kai moy todinei o papas kai na min exw eleythero xeri na anoixw to portofoli!!Poli gelio..kai o papas sinexeia "na sas zisei, na to xaireste kai tetoia..kai egw na psaxnw ton antra moy na erthei..kai katalabainei telika, erxetai, toy kanw noima, mou leei "den exw psila" "e pare to mwro toy lew" o papas mprosta sto skiniko, agerwxos koritsia, me tipota den efeyge ennoeitai..xaxaxaxaxa!!Gelagame poly meta...


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Πάρος δοκίμασα το θήλαστρο για να δω πόσο γάλα έχω και για να το δώσω στην μπέμπα η οποία μετα από δεκα λεπτά θηλασμού το πολύ νευριάζει και κλαίει.Και από οτι διαπίστωσα παρόλο που έφαγε 80 ml από το δικο μου γάλα δεν της έκανε τίποτα ακόμα κλαίει και τα ματια ανοιχτά ενω με το ξένο ησυχάζει και κοιμάται αμέσως το μωρό.

Επίσης είδα το δερματάκι της στα ποδαράκια και τα χεράκια ξεράθηκε πολύ ξεφλουδίζει ,εσείς είχατε κατι τέτοιο είναι φυσιολογικό ;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

ξεραθήκαμε 2 ώρες μαζί στο διπλό, σούπερ

αχ πάρος ξέρεις τι τραβάω...το θέμα είναι ότι δεν έχω φτάσει σε σημείο να ελέγχω την κατασκευή αφού τα κουσούρια που βρίσκω είναι πιο βασικά: λάθος όροφος (τα περισσότερα είναι πρώτος που είτε έχει πυλωτή και άρα τρελές απώλειες είτε είναι χαμηλός και φοβάμαι), παράνομες σοφίτες, ισόγεια που τα χουν δηλωμένα σαν αποθήκες, δωμάτια που βγαίνουν στο σαλόνι και όχι στο διάδρομο και άλλα πολλά...Τα χω πάρει, είναι πολλά τά λεφτά (κοντά 300 χιλιάρικα) και θέλω να βρω κάτι που πραγματικά το αξίζει και φυσικά να είναι σε μέρος που να χει λεωφορείο γιατί κάποια στιγμή θα επιστρέψω στη δουλειά μου

Στον παπά δώσαμε 20ρικο εγώ δεν συμφωνώ αλλά ο άντρας μου επέμενε

και ο παπάς μου πε: Κάνε μια μετάνοια, φίλα μου το χέρι και πάρε το γιο σου....τα σχόλια δικά σας.

Ινκα βάλε μια μπλούζα με ανοιχτό ντεκολτέ και πάρε και μια πασμίνα μαζί σου για ώρα ανάγκης

Καρδούλα εμείς όταν είχαμε πράσινα κακάκια ήταν υπερπαραγωγή, μην αλλάζεις στήθος πολύ συχνά, δώσε το ίδιο στήθος σε 2 θηλασμούς


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...