Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Τέλεια! Θα αγωνιούμε παρέα!!!χαχα!! Καλή μας επιτυχία κορίτσι μου!όλα καλά να μας πάνε! 🧡

      Ναι δίκιο έχεις όταν μου είπαν οκ έχουμε γονιμοποιημένα μέχρι να περάσουν 5 μέρες ήμουν να σκάσω σε καταλαβαίνω! Κοίτα να χαρείς την Κυριακή σου και η τρίτη κοντεύει μη σκέφτεσαι τίποτα!

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

elita φοβερή φώτο!!!!

καλό κουράγιο στα κορίτσια που ξεκίνησαν τώρα το θηλασμό, είναι δύσκολο και άχαρο στην αρχή αλλά αξίζει, βουτάω το μπέμπη και είμαστε όλη μέρα στο δρόμο, τρομερή ευκολία, βέβαια πρέπει να χω αυτοκίνητο για να θηλάσω εκεί αλλιώς ψιλοκολώνω

με τον ύπνο ήμουν πολύ τυχερή από την αρχή, δε νομίζω να βοήθησαν οι βόλτες, απλά προσπαθούσα κάποιες ώρες να παίζω μαζί του κρατώντας τον μισοταισμένο ώστε να μην κοιμηθεί

χθες κοιμήθηκε στις 10, ξύπνησε στις 4 για 10 λεπτά φαγητού και μετά στις 7, δεν ξανακοιμήθηκε αλλά είναι ήσυχος, το βράδυ έχει τρελή γκρίνια όμως

ούτε εγώ μετρούσα ποτέ ώρα για το θηλασμό, τώρα δίνω ένα στήθος τη φορά και χορταίνει εκτός από το βράδυ πριν κοιμηθεί που τα δίνω και τα 2 με μια μικρή χρονική διαφορά, έτσι βγάζει περισσότερες ώρες το βράδυ

τους χρόνους τους κράτησα μόνο στην κλινική, επειδή φοβήθηκα μην πληγωθούν οι θηλές αλλά πάλι η μια πληγώθηκε και άλλαζα στάση θηλασμού ώστε να μη πονάει το πληγωμένο μέρος, θηλάζω με πάρα πολλούς τρόπους γιατί έχει αρχίσει και βαραίνει και με τον κλασικό κουράζομαι (την πέμπτη ήταν 5200 περίπου)

πήρα πάμπερς από τα λίντλ, μου φάνηκαν πολύ καλά και πολύ πιο φτηνά

τα εκπτωτικά κουπόνια από την πάμπερς δε μου ήρθαν ποτέ!!!!!!!! :evil:

ανέβασα και νέες φώτος στο προφίλ


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια!!!

Εγώ αποψε κοιμήθηκα μια χαρά...ξύπνησα μόνο στις 2μιση για να ταϊσω την μικρή και στις 5μιση γιατι ο Γιώργος πετάγετε τη νυχτα και με φωνάζει και έχει έναν βήχα κάθε 2 λεπτά πνίγεται)τον ανέλαβε ο μπαμπάς απόψε και είναι να με σκοτώσει με το ξενυχτι που τράβηξε) και η μικρη πείνασε και ήθελε άλλαγμα..το τι τσίσα κάνει δεν λέγετε...τώρα κοιμούνται και οι τρεις...να δω πότε θα πάει για δουλειά,κομμάτια είναι..

Λέω να κάνω καμιά δουλειά..κουνάω και τον Γιώργο στο καρότσι....το καλύτερο ήταν που ξύπνησαν μαζί το πρωί...να προσπαθώ να θηλάσω με την μικρή σκεπασμένη να μην κολλήσει και να κουνάω το καρότσι για να ξεραθει ο μεγάλος....


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλες:P:p:p, καλο μηνα! α, Καρδουλα, σημερα κλεισατε μηνα, χρονια σας πολλααααα:P:p

συγνωμη για τη γαιδουρινη απουσια μου:oops:, σας διαβαζα αλλα δεν ειχα κουραγιο να γραψω.. εμπαινα στο μσν αλλα εκτος απο mummycool δεν καταφερα να πετυχω αλλη κοπελα:(

Νατασα μου, κανε κουραγιο και υπομονη αγαπη μου, δεν υπαρχει μερα που να μη σε σκεφτομαι και παρακαλαω συνεχεια το Θεο να κανει καλα το μπεμπακι σου και να δινει σε σενα αντοχη και δυναμη

κυριες φιλες της μαμας μου, εγω ειμαι περιπου 3,5 κιλα, στρογγυλεψα, ειμαι πειναλα και τσαχπινογαργαλιαρα και κανω αστειες γκριματσες:tongue:. Δεν πολυκλαιω αλλα οταν το κανω θα πρεπει η πολυκατοικια να βαζει ωτοασπιδες. Η μαμα θα παρει τηλφωνο τη γιατρο της γιατι εδω και 2 μερες αρχισε να ξαναποναει πολυ στην κοιλια της και ανησυχει... και τη νυχτα για πρωτη φορα αρνηθηκε να με θηλασει γιατι ποναγε μεχρι δακρυων και νυσταζε και με ταισε ο μπαμπας μου που εδειξε κατανοηση αφου πρωτα μουρμουραγε λιγο. Δεν ξερω για τη μαμα μου, παντως ο μπαμπας μου ειναι σουπερ και ξερει να με ταιζει και να με αλλαζει και προχτες τα εκανε ολα γιατι εστειλε τη μαμα μου στο κομμωτηριο να φτιαξει τα μαλλια της και η μαμα μου πηγε κι εγινε καταξανθη απεξω(απο μεσα δεν ξερω πως ειναι)!!. Οι γονεις μου εχουν πλακα, παλευουν ποιος θα με πρωτοπαρει αγκαλια και συναγωνιζονται ποιον κοιταω περισσοτερη ωρα, κανουν σα χαζα,χιχι. Εχω κι εγω λοξυγκακια οπως και τα αλλα μωρακια, κανω πολλα τσισα και πορδιτσες με πολυ θορυβο, οταν θελω κακακια -ιδιως το βραδυ- τοτε κλαιω γιατι ζοριζομαι αλλα φανταζομαι αμα μεγαλωσω λιγο θα περασει, ε?.Ξυπναω περιπου καθε 2 ωρες και πειναωωωωω....συνηθως ρευομαι σε χρονο εξπρες(ιδιως αμα με κραταει η μαμα μου) αλλα μερικες φορες βαριεμαι και κοιμαμαι και βγαζω γουλιτσες αργοτερα. Η μαμα μου λεει οτι της λειπετε και σας στελνει φιλακια:P

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες καλημέρα, καλή εβδομάδα και καλό μήνα να έχουμε!!!

Νατασα μου κουράγιο, θα πάνε όλα καλά. Ξέρω οτι ακούγεται πολύ συνηθισμένο όλο αυτό αλλά είναι η αλήθεια. Σε λίγο καιρό θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά!

Γειτονάκι μου, τι κάνεις?? Χάθηκες!! Χαίρομαι πολύ που είστε όλοι καλά!!! Ελπίζω να τα λέμε συχνότερα τώρα...

Εμείς χθες πήγαμε την πρώτη μας βολτούλα! Εγώ πήγα στην εκκλησία την Παρασκευή (για την μισή ευχή - 20 μέρες) αλλά χθες βγάλαμε και την μπέμπα και φάνηκε να της άρεσε πολύ...

Βέβαια το βράδυ, ξενυχτήσαμε ΠΑΛΙ, έχει πονάκια το μωρό μου, οπότε την βγάλαμε στο σαλόνι για να αφήσουμε τον μπαμπά μας να κοιμηθεί... εγώ βέβαια ειμαι κομμάτια σήμερα αλλά τεσπα....

Λέω να πάρω τη μικρη σε λίγο και να ξαναβγούμε μια βολτούλα.... για να κάνουμε και καμιά δουλίτσα...

Ευχαριστώ και για τις απαντήσεις σας στο θέμα του γάλακτος...

Φιλακια!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια!!Σήμερα είμαστε καλύτερα , τη θήλασα περισσότερο από άλλες φορες φτασαμε τα 15 λεπτά ...αλλα της έδωσα και συμπλήρωμα και το είπιε μονορούφι άρα κορίτσια πεινάει δεν χορταίνει μόνο από το γάλα μου .Καμιά συμβούλη;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Λίτσα τι έγινε με το θηλασμό...αν θες πες μου αν μπορώ να βοηθήσω...

Νίνια χάθηκες...

Felia μου εγώ βγάζω το γάλα με θήλαστρο (η μικρή δεν θηλάζει απευθείας απο το στήθος) αλλά τις τελευταιες μέρες (απο την Πέμπτη) το γάλα που βγάζω άρχισε να μειώνεται (έβγαζα σε 2 αντλήσεις πρωί-βράδυ συνολικα περίπου 500-600ml, και τώρα έχουμε πέσει στα 400ml max.) με αποτέλεσμα το γάλα μου να μην φτάνει για τη μικρή. Μας είπε η παιδιατρος να τρώει ενα γευμα ξένο γαλα το 24ωρο (λόγω ικτερου) αλλά τελικά πίνει αρκετά παραπάνω ξένο...:(

Μίλησα και με την μαία μου και μου ειπε να κάνω συχνότερες αντλήσεις (τουλάχιστον κάθε 6 ώρες), την ρώτησα και για χάπια μαγιάς ή λεκιθίνης και μου είπε αν θέλω να τα πάρω (δεν την είδα όμως πολύ "ζεστη"). Τελικα ξεκίνησα απο χθες συχνότερες αντλήσεις και ελπίζω να έχουμε αποτέλεσμα...

Δεν ξέρω τι άλλο να κάνω και δεν έχω αποφασίσει αν θα πάρω χάπια ακομα ή όχι...

Έχεις να προτείνεις κάτι???


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Σήμερα είμαστε καλύτερα , τη θήλασα περισσότερο από άλλες φορες φτασαμε τα 15 λεπτά ...αλλα της έδωσα και συμπλήρωμα και το είπιε μονορούφι άρα κορίτσια πεινάει δεν χορταίνει μόνο από το γάλα μου .Καμιά συμβούλη;

τα χρονικά όρια δεν τα πιστεύω σιλβή εγώ

15 λεπτα τρώει ο δικός μου τώρα όταν ρουφάει με πολύ δύναμη και ταχύτητα, όταν είναι ψιλοχαλαρός φτάνει το μισάωρο

στην αρχή θηλάζα 1 ώρα κοντά, το βράδυ έφτανα και 3 και 4 ώρες πριν τον ύπνο


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Mummycool εισαι θηριο!!!!!!!!!!!Αξια.

Μπηκα απλα για να σας πω πως σημερα τα καμαρια μου ηταν καλυτερα απο ποτε. Κοιμηθηκαν ο μπεμπης 1 με μεχρι τωρα και συνεχιζει ξυπνησε για φαγακι στις 6 και στις 9.Ημπεμπα 1 με 7 ξυπνησε στις 4.μιση και στις 7.μιση αν και εμεινε ξυπνια μετα ξανακοιμηθηκε και ξυπνησε τωρα.Μαλιστα τον μπεμπη τον ξυπνησα εγω στις 6 κοιμοταν βαθια.Και οταν τον ξυπνησα του αλλαξα την πανα και δεν εβγαλε κιχ, μου χαμογελαγε. Ειναι δυνατον τα αγγελουδια μου θα πηδηχτω απτο παραθυρο απο χαρα!!!!!!

Σημερα λεμε να παμε βολτα αργοτερα.Α χτες τα ταισαμε γερα απο τις 12 εως 1 και ταχαμε αγγαλια να ρευτουν , δεν εβγαλε καθολου γαλα ο μικρος και κοιμηθηκαν στην αγκαλια μας. Μετα τα βαλαμε στα κρεβατακια.Πιο πριν τα ειχα ξυπνια, ανοιχτα φωτα και δεν τα ταισα πολυ στο προηγουμενο γευμα, μαλιστα επειδη η μικρη γλαρωνε την εβαλα διπλα στον αδερφο της και ψιλοπαιχνιδιζαν μαζι με γκρινια και ατσαλες κινησεις.Για να δουμε θα καταφερουμε να το διατηρησουμε!!!!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

τα χρονικά όρια δεν τα πιστεύω σιλβή εγώ

15 λεπτα τρώει ο δικός μου τώρα όταν ρουφάει με πολύ δύναμη και ταχύτητα, όταν είναι ψιλοχαλαρός φτάνει το μισάωρο

στην αρχή θηλάζα 1 ώρα κοντά, το βράδυ έφτανα και 3 και 4 ώρες πριν τον ύπνο

Και μενα η μπεμπα ετσι. Αλλες φορες ρουφαει κοιμησμενη σχεδον ωρα και αλλες τεταρτακια αλλα δυνατα .


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!!! Ο θηλασμός είναι μια πολύ όμορφη εμπειρία αφού φύγει το πρώτο άγχος που λογικά έχουν οι περισσότερες μανούλες... Στη δική μου περίπτωση είναι πολύ εύκολα τα πράγματα... Η μικρή τρώει αποκλειστικά το γάλα της μαμάς χωρίς χρονομέτρημα και θέλω να πιστεύω ότι χορταίνει αφού μετά κοιμάται χωρίς ιδιαίτερη γκρίνια. Σε γενικές γραμμές είναι πολύ ήσυχη προς το παρόν και εύχομαι να μην εμφανίσει κολικούς και αλλάξει. Είναι ελαφρώς μπουκωμένη αλλά το παλεύουμε με φυσιολογικό ορό. Ίσως και να την κόλλησα και 'γω γιατί έχω μπούκωμα εδώ και τρεις βδομάδες αλλά δεν μπορώ να αντισταθώ στα τέλεια μαγουλάκια της και τη φιλάω συνέχεια... Ειδικά τα πρωινά που είμαστε οι δυό μας και δεν υπάρχει κανείς να ζηλέψει.

Έβαλα και φωτο με τα κορίτσια μου!!!!

Επεξεργάστηκαν by riaili
Link to comment
Share on other sites

kalhmera kai apo mas,

natasa mou to vasiko einai oti kanei proodo to mwro sou. kane ypomonh. o xronos tha sas antamipsi.

emeis xthes koimithikame sto krevataki mas gia prwth fora. tou kalarese tou mpemph giati vrike xwro na aplosi kai koimithike 2 4ora. ksekourastika kai egw ligo. vlepete pleon den xorame oute sto port bebe oute sta 0-3 rouxa mas. eimaste gigantes xixi:)

kleisame mhna shmeraaaaaaaaaaa:)

Επεξεργάστηκαν by kardoula
Link to comment
Share on other sites

Καρδούλα να σου ζήσει ο γιγαντιαίος πρίγκηπας!

Αυτές τις μέρες που δεν έχει πολύ κρύο και δεν καιμε τα καλοριφέρ το βράδυ το μπούκωμα και το ρουθούνισμά μας έχει υποχωρήσει αρκετά


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...