Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!

ευχομαι να ειστε ολες καλα οπως κ τα μπεμπακια σας!! Δεν ξερετε ποσες φορες το εχω ανοιξει για να σας διαβασω κ να τα πουμε αλλα ο μικρος μου με θελει συνεχεια διπλα του!!! εχουμε και πονακια....το μονο που κανω ειναι να θηλαζω ή να βγαζω γαλα με το θηλαστρο και βολτες μεσα στο σπιτι με τον μπεμπη αγκαλια..ειμαι συνεχεια με το στηθος εξω!!!! απορω πως προλαβαινετε να ειστε οn line!! οσο αφορα μαγειρεμα πλυσιμο σιδερωμα με εχει σωσει η πεθερα μου ... δεν κανω τιποτα κ πραγματικα αναρωτιεμαι τι θα εκανα αν δεν την ειχα!!

Δεν ξερω ποια αλλη γεννησε???......νατα κλαιμε παλι....

σας φιλω

Oles stin arxi pano kato ta idia aisthanomaste! eidika oti eisai me to sthithos exo....ypomoni se ligo kairo tha strosoun ola :) (sto leo afou perasa stin proti genna epiloxia katathlipsi gia 3 mines)


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

po,po ...kale ti bourou bourou einai ayta;

i foufoula pia exei ginei agalitsa ...!!!!!!

titinaki ..ypomoni ...tha ta katafereis ki esy opos kai i ales ginekes...kala exeis giagia 70 eton;poso xronon eisai esy;

mlkia tis imeras....na tsibas ta vizakia tis nikris ...etsi kanoune!!!!!

...vre koritsia....ego ftaio pou nevriazo;;;;;

INKA mou se euxaristo:) idi niotho kalytera afou bebaia perasa mia ebdomada sto krebati arrosti (etsi gia na min meino paraponemeni ) idi blepo pali ta pragmata me allo mati

ego tora ton Martio tha gino 27xronon, i mama einai 48 kai i giagia 69 kai i progiagia (zei akoma) 90xronon :)


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites

elita,emena mou ipane to agori den ti afinoun na klaei giati kanei kili ...to koritsi na to afineis leei giati anigei i lekani....?

na min erthei gineka me periodo sto spiti...tha epitrepo mono se ginekes ano ton 60

to fovero to epe i mama nou otan eide ta spirakia sti foufoula...mou eipe...apo to gala sou einai!!!!!!

simera me eprikse ...kathe fora an eklege ..erxotan i mama mou kai elege...an tora eixe pipila den tha eklege!!!!

pos mas megalosan anarotieme....esena elita se afinan na melaniazeis!!!ki emena mou tsibagan ta vizia!!!!

xa xa LOL...LOL


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Paros99 & Katerina, νομίζω πρέπει να κάνουμε σύλλογο!!Εμείς με τα 2 παιδάκια εννοώ..Paros99 δεν ανησυχείς που την πας παιδικό με τις ιώσεις, μην σου κολλήσει και το μωρό? Εμένα η παιδίατρος με άγχωσε τρελά και για αυτό τον κρατάω σπίτι..και βαριέται ο κακομοιρούλης μωρέ..!!Πάντως σας καταλαβαίνω απόλυτα, ομοιοπαθούσα!

Νουτέλλα, να σου ζήσει το μωράκι σου!!!

ioanna_k & Paros99 & Katerina thelo kai ego na mpo se auto to syllogo ha ha :)


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα μπαίνω μια φορά το μήνα με φαίνεται!!!

Μου λείπει ύπνος αφάνταστα και κοιτάω να συμπληρώσω όσο μπορώ μέσα στη μέρα!!! Η φουσκίτσα είναι πάρα πολυ φρόνιμη αλλά άμα ξανακούσω φαντάρο να γκρινιάζει για τα "γερμανικά" θα τον πάρει και θα τον σηκώσει...Διπλές σκοπιές κάθε βράδυ και θαλαμοφύλακες κάνουμε οι μάνες!!!!!!

Από χτες το βράδυ έχω αφήσει τη μπεμπούλα στην πεθερά μου(να'ναι καλά η γυναίκα) και νταντεύω το μεγάλο μωρό στο σπίτι γιατί έχουμε και οι δυο γαστρεντερίτιδα!!! Τη Δευτέρα το βράδυ ήρθε η μαμά μου και την κράτησε γιατί εμείς αγκαλιάζαμε εναλλάξ τη λεκάνη και τελικά 4 η ώρα το πρωί καταλήξαμε στο Ιπποκράτειο. Εμένα μου έβαλαν και δυο ορούς για να συνέλθω, μας έδωσαν και τα φάρμακά μας και τρώμε νερόβραστα. Για να πλησιάσουμε το μωρό φοράμε μασκούλες και πλένουμε χέρια. Σήμερα θα έρθει πάλι η μαμά μου για να μην κοιμηθεί η μπουμπού μαζί μας στην κρεβατοκάμαρα!!! Άντε ακόμα σήμερα...!!!

Α, και μας έπεσε και ο αφαλός μας σήμερα...κι η μαμά δεν ήταν εκεί!!!:-(

po po ti pathate...perastikoulia! Doxa To Theo einai kati pou pernaei alla sigoura den einai euxaristo!!!


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα

Μια γρήγορη ερώτηση γιατί έχω φρικάρει...

Τις τελευταίες 3 μέρες μειώνεται σταδιακά το γάλα μου (το βγάζω με θήλαστρο), ξέρετε τι και πόσο παίρνουμε σε αυτες τις περιπτώσεις? Μαγιά μπύρας ή λεκιθίνη? Ή μήπως είναι το ίδιο πράγμα?

SOS! Αν μπορείτε απαντήστε μου. Ευχαριστώ!!!!

magia biras ksero litsaki ,bes kai sto parents.gr ston thilsmo pou leei i aglaia tin dosologia .kserei kai i felia!!!!!

..to travas tis idies ores?giati ego to proi exo poly kai otan vradiazei mionete...


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

koritsia kalispera:) prospatho na prolabo na sas diabaso kai na sas grapso nea mas alla den xero an tha ta katafero....osa koritsia exoun frikarei sinisto kai ego me tin seira mou psixremia kai den to leo auto giati ego eimai i iremi alla giati OLES mas eimaste se ena trenaki pou anebokatebainei kai toulaxiston yparxei auti edo i parea opou mporeis na moirasteis ta idia sinaisthimata. Thelo poli na anafertho se kathe mia xechorista alla diskoleuomai.

Pleon niotho oti siniltha apo to kryologima pou me erixe sto krebati mia bdomada tora kai tha ithela na genniso...den xero o mikros bebaia an simfonei i thelei na parei full olo to enniamino...ha ha YGIA na exei kai tipota allo. Simera ekana ena tsekarisma an leipei tipota apo tin balitsa tou maieutiriou, an exoun plithei ola, an exoun strothei ola kai apla eimaste se anamoni.

Ego telika agorasa ena Moby Wrap (ousiastika to idio opos to Mai Tai) http://www.ecofamily.gr/index.php?target=products&product_id=29876 to opoio euxomai na mou dosei tin dinatotita na exo ligo eleuthera ta xeria mou oste na asxoloume kai me ton megalo giati meta tin anaxorisi tis giagias mou (tha katsei alles 3 bdomades) tha prepei pali na ta bgaloume pera entelos monoi. Meta apo kairo pantos niotho pali xaroumeni kai etoimoi na ypodexto to kainourgio mas melos, isos me to kryologima kai tin afixi tis giagias katafera na xalaroso ligo kai na proetoimasto oso ginete diladi gia to megalo gegonos.

KOURAGIO se oles kai pragmati sas skeftomai poli :)

Επεξεργάστηκαν by Τινακι

ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites

paros99 02/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι 17/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

kardoula 02/02ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι 01/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

mummycool 03/02 Γεν.Kλιν.Θεσ/νίκης *Αγοράκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Litsaki19 05/02 *ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ * Κοριτσάκι 06/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

ioannak 05/02 * Κοριτσάκι 26/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

georgiab 05/02 * Κοριτσάκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Ydroxoaki 06/02 ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι 06/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

katerina23 09/02 ΙΑΣΩ* Κοριτσάκι 13/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Bouda 10/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 21/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

myrto 11/02 AΡΕΤΑΙΕΙΟ* Αγοράκι 10/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

inka 12/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 27/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Eleonora2 12/02 ΙΑΣΩ* Κοριτσάκι 12/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

giota!14/02 ΙΑΣΩ* Κοριτσάκι 12/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

huida 14/02 ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι 27/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

elita 14/2 ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι& Κοριτσάκι 25/12/2009 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ!!

mariamg 17/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 20/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Σιλβή 17/02 Γενικό Νοσοκομείο Σερρών* Κοριτσάκι 20/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

jend 17/02* Αγοράκι 22/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

ramonitsa 18/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι 11/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

riaili 19/02 Βιοκλινική Θεσ/νίκης* Κοριτσάκι 17/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

georghar20/02* Κοριτσάκι 07/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!

Felia 22/02 ΜΗΤΕΡΑ ΛΑΜΙΑΣ* Κοριτσάκι 23/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!

natasaZ 25/02 ATTIKO* Αγοράκι 08/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

nutella 25/02 ΓΕΝΕΣΙΣ * Κοριτσάκι 21/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Νίνια 27/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 04/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!

Elena1982 06/03Γενικό Κρατικό Νίκαιας* Κοριτσάκι

bale me kai emena ...bebaia den xero an me dexeste dioti eimai 08/03 sto Mitera, kai perimenoume agori


ac76856ef1.png5772be4cd2.png

W93gp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορριτσια καλημερα. Δε μπορω αλλο θελω να ξεσπασω. Δεν αντεχω αλλο, καλα δεν το συζητω για το ξενυχτι, δεν εχω μπει ουτε να σας διαβασω. Θελω πολυ να κατσω να τα πω αλλα ειναι τοε=σα πολλα που δεν εχω το κουραγιο.Τσακωνομαι συνεχεια με τον αντρα μου αυτο το σκ. Για πολλους λογους αλλα κυριως γιατι εκανα την υποχωρηση να κοιμησει ολο το σκ τον γιο του κι εχω τρελλαθει. Κυριως γιατι δεν μπορει να επιβαλλει ορισμενα πραγματα και με τρελαινει. Δε φτανει που δεν κοιμηθηκα ειχαμε και τον πιτσηρικα να ξυπνησει απο τις 6 παρακαλω. Να κοπαναει πορτες να μιλαει δυνατα, που να κοιμηθω και ας κοιμοντουσαν τα μικρα. Με επιασε υστερια μεχρι που πηγα και κλειδωσα το παιδικο για να μη μπενοβγαινει και κοπαναει την πορτα. Τωρα σηκωθηκα και λειπανε πηγαν στην πεθερα μου και μπαινω στο σαλονι και το βρισκω σε αθλια κατασταση, σπαθια, σοκολατες, χυμους, περικεφαλαιες διασπαρτα. Το προβλημα μου ειναι εα πως ο πατερας του λογω ενοχων φοβαται να επιβαλλει μια ταξη, εμενα απο την αλλη ειναι λεπτη η θεση μου δε μπορω να το παιξω αυστηρη γιατι τα ακουω μετα.Αυτα εν ολιγης κοριτσια θα μπω καποια στιγμη να τα πουμε. Ενταξει δε ζηταω βοηθεια με δυο μωρα αλλα μη με γ..#$%%$&* ε κιολας!!!!!!Πηρα αποφαση να τα αφησω ολα ετσι δε θα μαζεψω ουτε καρφιτσα!!!!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια!!!

Τζεντ καλορίζικο!!!

Αχ αντε να σαραντήσουμε και εμείς και να βγούμε βολτίτσες κτλ!!!!

Πως τα πάνε τα μωράκια με τα ξενυχτια; Εμείς συνεχίζουμε να εχουμε την νύχτα μέρα, ειμαι πτώμα, πονάω αλλα συνεχίζω!!! Χθες αναγκάστηκα να της δώσω 30γρμ συμπλήρωμα!! Ευτυχώς δεν έχει πάρει παραπάνω το 24ωρο!! Το θήλαστρο που είχα δανειστεί μου μάτωσε και άλλο τις θηλές και πηγα και αλλαξα κάτι δώρα που μας εφεραν και πήρα το αβεντ!! Προς το παρόν πάει καλά!! Την θηλάζω γυρω στα 16 λεπτά στο κάθε στήθος, κάποιες φορές μπορει να είναι και 10λεπτο. Με το θήλαστρο έβγαλα 120μλ, αλλα υποθέτω πως το μωρό παίρνει λιγότερο ε; Εμείς εχουμε προβλημα γιατι την παίρνει συνέχεια ο υπνος όταν θηλάζει. Την ξυπνάω τραβώντας το αυτάκι για να θηλάσει αλλα δεν τα καταφέρνω πάντα!! Το θέμα είναι πως δεν ρεύεται!!! Την βάζω στον ώμο κανενα 15λεπτο αλλα αυτή κοιμάται!! Όταν ξυπνάει ανα 2ωρο-3ωρο, ξυπνάει με έντονο λόξυγκα που διαρκεί 30λεπτά ότι κι αν κάνω. Τώρα φτάνουμε το 45λεπτο σε λιγο!! Εχετε καμία ιδέα για το τι να κάνω;

Λιτσάκι ταμπλέτες μαγιάς, της Lanes των 300γρμ, 7 ταμπλέτες 3 φορές την ημέρα για 4-7 μέρες. Τουλάχιστον αυτό προτείνουν στο φόρουμ!!

Τινάκι αντε με το καλό να έρθει και η σειρά σου!

Ελιτάκι κουράγιο, γιατι δεν τον βάζεις να δώσει αυτος 2 γεύματα με το μπιμπερο και να κοιμηθείς εσυ λιγάκι;

Βάλια ευχαριστούμε για τις ευχές!!! Με το καλό να αγκαλιάσεις το αγοράκι σου!!!

Παω η πεινάλα μου ξυπνησε ξανα!!!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

mariamg μου σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!! Να σου ζήσει η μπεμπούλα σου!!!

Κοριτσάκια ότι πληροφορία έχετε για εμάς που δεν έχουμε γεννήσει ακόμα είναι ευπρόσδεκτη!!!


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!!

χαθηκα εχτες ειχαμε παει βολτα ολη μερα πηγαμε στην Κηφισια στα μαγαζια και μετα να φαμε στους κουμπαρους μας και μαθαμε κιολας οτι η κουμπαρα μας ειναι εγκυος στο 2ο το πρωτο της ειναι μολις 9 μηνων και πολυ χαρηκα.

Ελιτα υπομονη δεν σου λεω οτι δεν εχεις δικιο χιλια δικια εχεις αλλα εχω παρατηρησει οτι αυτη την περιοδο μερικες φορες μιλανε οι ορμονες αν μπεις να δεις τα μηνυματα μου απο προχθες σκοτωνομουνα και εγω με τον αντρα μου αλλα αφου τα σκεφτηκα πιο ψυχραιμα τα πραγματα ειδα οτι κανενας αντρας δεν μπορει να καταλαβει αυτο που περναμε αυτη την περιοδο και επισης απο την κουραση και απο την αυπνια τα νευρα μας ειναι στην τσιτα .Εμενα ακου τι εκανε Παρασκευη βραδυ κανονιζω να κοιμηθει ο Αλκης στην μαμα μου για να εχουμε λιγο χρονο οι δυο μας που δεν ξερω απο ποτε εχουμε να κανουμε κατι και για να κοιμηθουμε λιγο παραπανω το πρωι και ενω ειχα ετοιμασει φαγητο και ελεγα να ανοιξουμε και κανενα κρασι για να του κανω εκπληξη με παιρνει τηλ απο την δουλεια του και μου λεει οτι 10 η ωρα το βραδυ θα παει για ποδοσφαιρο:twisted: οπως καταλαβαινεις ηθελα να κανω φονο αλλα δεν ειπα τιποτα τον αφησα να παει και οταν γυρισε τον περιμενα και του εκανα μια πολυ σοβαρη συζητηση , τον εκανα να καταλαβει τι περναω με 2 παιδια, ποσο αδιαφορος δειχνει ωρες ωρες , πως εκτος απο το να ταιζω και να ξεσκατιζω και να ειμαι μαμα ειμαι κα γυναικα και εχω αναγκη να μου συμπεριφερεται σαν να ειμαι του ειπα επισης πως με την συμπεριφορα του με εχει απομακρυνει τον τελευταιο καιρο και πως ειναι καιρος να προσπαθησει αυτος για εμας και πως κουραστηκα να προσπαθω εγω αυτα ειπα σε γενικες γραμμες αλλα επειδη ειχα ηρεμησει πριν και τα ειχα σκεφτει του μιλησα σε ηρεμο τονο χωρις νευρα γιατι αλλιως ηξερα οτι θα εχανα το δικιο μου και θα τα εριχνε ολα στις ορμονες.

Αποτελεσμα ηταν να κατσει να τα σκεφτει ολα αυτα και απο προχθες ειναι υποδειγμα μου λεει συνεχεια να παμε βολτα για καφε ,φαγητο κλπ μου φερεται αψογα και πολυ τρυφερα , σηκωθηκε 2 νυχτες αυτος για την μπεμπα και με αφησε να κοιμηθω ,μου ψωνισε εχτες πραγματα , το βραδυ ασχοληθηκε αποκλειστικα μαζι μου και ανοιξε τηλεοραση καθολου κλπ κλπ

Φοβηθηκε βλεπεις οτι αν συνεχισει ετσι θα με χασει ,εγω αυτο που καταλαβα ειναι οτι και ο αγιος φοβερα θελει αλλα με το γαντι;)


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...