Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!

Θέλω να πάω για ψώνια, ο καιρός είναι χάλια και βαριέμαιιιιιιιιιιιιιιιιιι...

πότε θα κάνει ξαστεριά, οεο???

Φέλια μου, να σου ζήσει η μικρούλα, τί μινιόν καλέ, η δική μου γεννήθηκε 48,5 εκ. -το 0.5 εκ πρόσεξε σε παρακαλώ! Κουράγιο, η προσαρμογή είναι δύσκολη αλλά σε λίγες ημέρες θα βρείτε ρυθμούς...

Mummycool ναι ερωτογιοκίαση το είπαμε..έχεις συμπτώματα ε?χαχαχαχα!!

Καλό ΣΚ σε όλες μας!!!

Πάω να ντυθώ...


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαράκι και ΄γω είχα πάθει κάτι παρόμοιο και πονούσα αρκετά στις θηλές. Η μαία μου σύστησε την purelan και βελτιώθηκε πολύ η κατάσταση! Και βέβαια φταίει το γεγονός πως άφηνα τη μικρούλα πολύ ώρα στο στήθος

(θέλει προσοχή τις πρώτες μέρες). Τώρα την αφήνω 10 λεπτά στο κάθε στήθος αλλά όταν είναι ξύπνια θηλάζει πολύ συχνά....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερααααα!!!!!!!

Σημερα εχουμε μια υπεροχη μερα και ακομα καλυτερη την κανει το γεγονος πως αυριο θα παμε να σαραντισουμε και μετα ...βουρρρρρρρ εξω !!

Την περιμενω πως και πως την αυριανη , κανονικα σαραντιζουμε την τριτη αλλα ο παπας μας ειπε πως μπορω κα ιδυο μερες πριν να παρουμε ευχουλα οποτε σιγα μην χασω την ευκαιρια ! Κανονισα και την ανοικοδομηση μου ...σημερα νυχια και αποτριχωση , δευτερα φρυδια κτλ και τεταρτη μαλλιααααα!! ΑΧΧ φοβαμαι δεν θα με αναγνωριζει το σκαθαρακι μου !!

Φελια να σου ζησει η μικρουλα σου ...και να φανταστεις πως σημερα θα ρωτουσα για εσενα αλλα με προλαβατε !!!

Καλε παρος τι κουκλακι ειναι αυτο !!!!!!!!!!!! και παντα χαμογελαστο ! πως τα καταφερετε εμεις δεν εχουμε καμια με χαμογελο!! εχουμε πολλες με γκρινια ομως!!!

Μαρακι υπομονη ! ειναι η αρχη ακομα και για αυτο , θα βρειτε τους ρυθμους σας!!!!

Ινκα θυμαμαι καλα ??? Σημερα εχει ανταυγειεςςςς??? Μεγεια!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kalhmera kai apo mas,

Opws vlepw eistai oles kala. Bravo re koritsia.

Felia mou na sou zhsei to mpempaki sou. O apolitos sigxronismos afou oles telika se skeftomastan:)

Emeis afisteta. Perasa mia efialtiki nyxta pou o mpemphs den elege na koimithi me tpt. Kai ekei pou ton eperne o ypnos se mia ora ksipnage kai eprepe na fai. Koimithika mono ena 2oro. Twra enoite koimate edw kai 2 ores kai den ton vlepw na ksipnaei sintoma. Apla dokimaze ta neura mou. Ante na 40arantisoume kai emeis mpas kai doume mia aspri mera.

Maraki me to stithos na vazeis kremoula. Kamia dekaria meres kai meta tha sinithisis kai den tha ponas. Egw sthn arxh ton thilaza 20 lepta se kathe stithos. Tora pleon 10 lepta me 1 tetarto analoga poso tha peinaei se kathe stithos pali an kai i paidiatros mou eipe 10 lepta sto kathena.

Jennaki mou kalo retousarisma kai kales voltoules. Ante kai sta dika mas. Kai egw perimenw na dw pote tha eukairisi o kommotis mou na rthei na mou vapsi to malli. Ta nyxia ta ekana xthes vradi monh mou. Tora apotrixosi na einai kala to ksirafi.

Auta gia thn wra.

Link to comment
Share on other sites

paros99 02/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι 17/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

kardoula 02/02ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι 01/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

mummycool 03/02 Γεν.Kλιν.Θεσ/νίκης *Αγοράκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Litsaki19 05/02 *ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ * Κοριτσάκι 06/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

ioannak 05/02 * Κοριτσάκι 26/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

georgiab 05/02 * Κοριτσάκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Ydroxoaki 06/02 ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι 06/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

katerina23 09/02 ΙΑΣΩ* Κοριτσάκι 13/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Bouda 10/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 21/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

myrto 11/02 AΡΕΤΑΙΕΙΟ* Αγοράκι 10/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

inka 12/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 27/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Eleonora2 12/02 ΙΑΣΩ* Κοριτσάκι 12/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

giota!14/02 ΙΑΣΩ* Κοριτσάκι 12/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

huida 14/02 ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι 27/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

elita 14/2 ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι& Κοριτσάκι 25/12/2009 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ!!

mariamg 17/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 20/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Σιλβή 17/02 Γενικό Νοσοκομείο Σερρών* Κοριτσάκι 20/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

jend 17/02* Αγοράκι 22/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

ramonitsa 18/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι 11/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

riaili 19/02 Βιοκλινική Θεσ/νίκης* Κοριτσάκι 17/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

georghar20/02* Κοριτσάκι 07/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!

Felia 22/02 ΜΗΤΕΡΑ ΛΑΜΙΑΣ* Κοριτσάκι 23/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!

natasaZ 25/02 ATTIKO* Αγοράκι 08/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

nutella 25/02 ΓΕΝΕΣΙΣ * Κοριτσάκι 21/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Νίνια 27/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 04/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!

Elena1982 06/03Γενικό Κρατικό Νίκαιας* Κοριτσάκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ!!!

Μπήκα για λίγο....κοιμάται και δεν ξυπνάει με τίποτα την μέρα...τη νύχτα βαράμε ξενύχτι 23:00-05:00 στο στήθος αλλιώς όλο κλάμα και γρίνια!!!

Τον Γιώργο τον πήραν ο παππούς με τον μπαμπά του βόλτα....

Όταν γύρισα χθες τον βρήκα με βήχα και μύτη να τρέχει είχε και ένα 37...ελπίζω να μην κολλήσει την μικρή....το πρωί που την άλλαζα ήρθε μέσα και του ζήτησα να με βοηθήσει...το έκανε και δεν έδειξε κάποια ζήλεια...απλά την κοιτάει με απορία..

Μαρία η τομή πονάει,ακόμα δεν περπατάω κανονικά ούτε σκύβω,αλλά όταν αλλάζω ή παίρνω την μικρή αγκαλιά αισθάνομαι σαν να με γκαζώνει βελόνα κάτω απο τη τομή....

Λοιπόν τη Δευτέρα το βράδυ έφυγα πολύ βιαστικά μετά αφού σας χαιρέτησα.Το κλάμα που έριξα αφήνοντας τον γιο μου δεν περιγράφεται (ακούς mummycool).Στο δρόμο για Λαμία έκανε πολύ κακοκαιρία...με έπιασαν κάτι πόνοι που νόμιζα θα γεννούσα στο δρόμο...όταν φτάσαμε φάγαμε και στο μαιευτήριο αμέσως,μας έβαλαν σε ένα δωμάτιο και μου πήραν αίμα πίεση και ξούρα...το πρωι ξεκίνησε προετοιμασια 5:45...μπήκα στο χειρουργείο και 8 και πεντε είδα την κουκλίτσα μου,η οποία μου μοιάζει...ήταν βαρετη διαδικασια επειδη ήμουν νηφάλια δεν πέρναγε η ώρα με τίποτα..στη τελική πίασαμε και καλαμπουρη με τους γατρούς :tongue:...πήγαμε στο δωμάτιο και μετα απο λίγο θηλάσαμε με δυσκολία βέβαια...τωρα ολα καλα..

Για 3 μέρες πονούσα πολύ..ήμουν με την μαμά μου στο δωμάτιο και περασα περίπου ίδια εμπειρία με τη Μαρία...επειδή η μικρή είχε κάνει την νύχτα μέρα ,φτάσαμε σε σημείο να θέλει να σκοτώσει η μία την άλλη απο τα νεύρα...

Όλα καλά τέλος καλό και η ζωή μας συνεχίζεται....

Το κλείνω εγώ το μήνα τελικά;;;;;;;;;;


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Φέλια, όλα καλά..θα συνηθίσει και ο γιόκας μην ανησυχείς!Ο δικός μου πάει και της δίνει φιλάκια, το καλό είναι ότι δεν την περιάζει π.χ. όταν κοιμάται ή όταν είναι στο ριλάξ..απλά είναι λίγο άγαρμπος ακόμα στις κινήσεις του και το χάδι του είναι μια..ελαφριά σφαλιάρα για την μικρή!Κορίτσια, προσοχή στο μαλακό σημείο πάνω στο κεφαλάκι, εκεί δεν πρέπει με τίποτα να χτυπήσει το μωράκι μέχρι να πάει περίπου 12 μηνών οπότε και σκληραίνει..

Αν σας πώ τώρα ότ ντύθηκα για να βγώ και ξεντύθηκα στο καπάκι γιατί αποφάσισα..ότι βαριόμουν πολύ???Είμαι πολύ κυκλοθυμική ρε γμτ- λόγω ζωδίου,ζυγός γαρ- και με ταλαιπωρεί πολύ αυτό...προσπαθώ να το νετριάζω αλλά κάποιες στιγμές με παίρνει και με σηκώνει!!!

Καλό μεσημέρι κορίτσια και μπεμπάκιαααααα....


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

kalispera ki apo mas!!!

emeis pali to ksenixtisame xtes apo tis 3 mexri tis 5 tin vgalame sto saloni thilazame kai trafgoudagame ..kai i foufoula to mati garida !!!!ayto pou mas kitane mes ta matia kai otan ta pernei o ypnos stin agalia mas den einai monadiko?

to kaainourgio mou cd single:ela mamoulini na doseis galatouna na faei i foufoula !!!!trelo souxe !!!!ayto einai prin to fagito ...

exo kai alo gia tin alaksera :po,po,po mia foufoula pou exoume emeis edo einai poly omorfoula kai tis piano ton popo !!!!po,po,po,po,po,po,

eyto thelei asteia foni sto popo.

jend ,eftiaksa trelo mali !!!!ksipnisa stis 7 afisa gala sto psigeio kai piga gia malli !!!kai vafi kai antavgies kai htenisma super !!!exa ntithei kai oraia !!!takounia ,tsantoula,giali ....kai eniosa ksana gineka !!!!ksana sexy!!!!,,,pera apo tin plaka eixa na perpatiso sto dromo me takounia apo ton septemvrio?

meta piga kai pira mia foufoula kitrini gia tin foufoula mou(gia to kalokairi )kai etreksa spiti giati mou elipe poli to koritsaki mou !!!!!

eimai poly happy manoula !!!!!

koritsia i foufoula mou exei na kanei kaka 12 ores ...stis poses na anisixiso ?


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσάκι μου, inka μου είμαι ήδη σε άδεια οπότε όποτε θες και αν δεν έχω γεννήσει βέβαια να βρεθούμε για καφεδάκι!!! Πως είναι η μπουμπού σου; Εχετε βρει τον ρυθμό σας; Περιμένω νέα σου!!!

Οσο για τις ανησυχίες μου δεν ξέρω τι με έπιασε ξαφνικά...

Κορίτσια να σας ζήσουν τα αγγελούδια σας!!! Να τα καμαρώσετε όπως επιθυμείτε!!!


Qmsgp3.png

ha6zp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


inka ζηλευωωωωωω

μεγεια σου !!! να δω ποτε και εγω θα τα κανω ολλαααα αυτα ξανα!!

εγω τζαμπα χαρηκα σημερα !! η κοπελα τελικα δεν ηρθε γιατι τα παιδακια της ηταν αρρωστα με εμετους κτλ και φοβηθηκε να ερθει ...

το εκτιμησα που δεν ηρθε απο την μια αλλα απο την αλλη ελεοςςςςς εχει φτασει η τριχα ενα μετρο και το γυφτακι θελει μεγαλυτερο νουμερο παπουτσι κατα το ανεκδοτο !!!!!!!!

επισης κ εμεις εχουμε τρελα σουξεδακια ινκα και κυριως την ωρα του κουνηματος για τον υπνο ..το παιδι μου το καλο παντρεμενο να το δω και τετοια χαζα που μερικες φορες ουτε καν ριμα δεν κανουν μιλαμε για απολυτη παρανοια!!!!

anyway εμας μας ηρθε και το καροτσακι μας σημερα , το ειχα παραγγειλει την μερα που γεννησα και θα ερχοταν σε λιγες ?? μερες . τελος παντων τελος καλο ολα καλα !

εχουμε να ριξουμε κατι βολτες απο αυριοοοοοο θα με χασετε ..εμ απο το Νοεμβριο μεσα το δικαιουμαι ε /?? και να δειτε που θα εχει σ@#@%@καιρο και παλι μεσα θα μεινω αλλα καλο ειναι να κανει κανεις ονειρα!

και κατι τελευταιο : εχθες εβγαλα με το θηλαστρο να δω ποσο γαλα εχω και ειχα 100 γραμ και αυτος πεινουσε και του εδωσα και 50 συμπληρωμα και σημερα εφαγε και αλλα 60 αλλα δεν ξερω ποσο ειχα μιας και το θηλασα ...λετε να μην του φτανει το γαλα μου και επισης αναρωτιεμαι στην ηλικαι που ειναι ποσο ειναι το μεσο ορο των αναγκων τους σε γαλα ?? να μην του δινω και συμπληρωμα αν ειναι και βαρυστομαχιαζει ..ξερω και εγω,,, εσεις τι λετε ???

Link to comment
Share on other sites

jend, me gia to karotsi !!!etsi na trelathite stin volta !!!!aman pia me tin klisoura !!!!!

gia to gala kai ta ml eixe grapsei i katerina xtes ..tha to vreis stis piso selides ..emena troei giro sta 70 me 100 to poly!!!

telika kaname kakakia !!!!

emeis klisame mina simera !!!kai tis pirame pipila !!!!!exei poly plaka!!!!!mou fenete poly asteia!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχχχ ξεχασα !!!!

ο χοντρουλης μου εχει κανει διπλες στα μπουτακια και οι αστραγαλοι ειναι σαν να μας εχει τσιμπησει σφηκααααααα

τελειοοοοοοοοο!!!!!

vale photo !!!!!!!na ton doume!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα

Μια γρήγορη ερώτηση γιατί έχω φρικάρει...

Τις τελευταίες 3 μέρες μειώνεται σταδιακά το γάλα μου (το βγάζω με θήλαστρο), ξέρετε τι και πόσο παίρνουμε σε αυτες τις περιπτώσεις? Μαγιά μπύρας ή λεκιθίνη? Ή μήπως είναι το ίδιο πράγμα?

SOS! Αν μπορείτε απαντήστε μου. Ευχαριστώ!!!!


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...