Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

      • Ευχή 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα!!!

Μαράκι,κάνε λίγη υπομονή, συνήθως στις μαμάδες μας ξεσπάμε πιο εύκολα τα νεύρα μας.... Όχι ότι δεν έχεις δίκιο αλλά σε άλλη φάση δεν θα σε πείραζαν τόσο αυτά που λέει. Στην αρχή μέχρι να βρεις τους ρυθμούς σου είναι λίγο δύσκολα... Ελπίζω όταν μεγαλώσουν οι δικές μας κόρες να μην γίνουμε κι εμείς το ίδιο σπαστικές!!!!

Έβαλα μια φωτο της μικρούλας στο προφίλ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλημερα και απο μενα!!!

Μαρακι και ριαλι κουκλες οι μπουμπουδες σας!!!

Ιωαννα τελειο το αβαταρ εμενα ο γιος μου δεν καθεται να τα βγαλω μαζι γενικα δηλαδη δεν καθεται σε ενα σημειο.

Εχθες κοιμηθηκαμε σχετικα καλα αφου φαγαμε στις 11 170ml , ειχαμε την γκρινιτσα μας και κατα τις 12 της εδωσα το ροφημα με το μαραθο της μιλουπα και κοιμηθηκε μεχρι τις 5.30 ξεκουραστηκα λιγο σημερα ο Αλκης πηγε στην μαμα μου και ετσι εχω περισσοτερο χρονο.

Παρηγγειλα της μπεμπας απο το www.kidshop.gr ενα σετακι κολανακι μπλουζα ralph lauren για 3 μηνων και ενα φορεματακι για 18 μηνων για του χρονου , τα βρηκα παμφτηνα και τα 2 64 ευρω και μολις μου τα φερανε και απο οτι βλεπω ειναι αυθεντικα και πολυ ωραια , δεν πληρωσα και καθολου μεταφορικα το κακο ειναι οτι δεν εχει πολλα κομματια και νουμερα αλλα θα ξαναφερουνε απο οτι μου ειπανε γιατι εψαχνα και για τον γιο μου, στην frattina το ιδιο φορεμα το βρηκα 120 ευρω


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια καλημέρα!!

Μπαίνω κλεφτά και σας διαβαζω αλλά χρόνος για να γράψω δεν υπάρχει...

Μαράκι καλωσήρθες να σου ζήσει η μικρούλα σου!

Έχω κι εγώ την πεθερά μου στο σπίτι απο προχθες και τα νεύρα μου κρόσια... Πάει όπου πάω με το μωρό, με το που θα κλάψει θα την πάρει αγκαλια και φυσικά πάντα έχουμε να κάνουμε ενα σχόλιο... ΓΓΚΚΚΡΡΡΡ!!!!

Σήμερα πήγα και πήρα την μιση ευχή για να μπορώ να κυκλοφορώ γιατί τα είχα παίξει τόσες μέρες κλεισμένη....

Αυτά προς το παρόν, πάω γιατί ξυπνήσαμε....


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερουδια !!!

Ποσα πραγματα γραψατε παλιι??? Δεν σας προλαβαινω ..για να ειμαι ειλικρινης ομως δεν φταει ο μπεμπακος να μπω ...τελευταια και ναμην τον ματιασω ειναι πιο ησυχος , και δινει την ευκαιρια στην μαμα και με δεδομενο τον καλο καιρο να κανει δουλιτσεςς πολλεεςςς ομως ! Τι πλυντηρια, τι σιδερο ακομα και παντζουρια και μπαλκονια εκανα χθες !! Και μπαινω και πεφτω πανω στο επιμαχο θεμα ..εγω ειχα γυναικα για τα χοντρα οσο ημουν κατω και δεν μπορω να πω ηταν καλη αλλα πολλεςςς ωρες ρε κοριτσια και πες μου καλα σημασια εχει να τα κανει καλα αλλα πειτε με υστερικη οπως τα κανω εγω νομιζω δεν τα κανει κανεις !! Εκμεταλευτηκα λοιπον τον καλο καιρο και να σας πω ξεφυγε και το μυαλο μου καπως !

Ο μπεμπακος καπως εχει πια ενα προγραμματακι και για να ειμαι και ειλικρινης προσπαθω το απογευμα να τον κραταω ξυπνιο οση γκρινια και να εχει μεχρι το βραδυ γυρω στις 9 με 10 οπου κανουμε μπανακι, τρωμε και ξερενεται στον υπνο για κανα 5ωρο , και ετσι ξυπναει μια μεσα στην νυχτα και μετα κατα τις 6-7 και κοιμαται και η μαμα ...

Εγω παλι πριν γεννησω ελεγα πως δεν θελω κανενα αλλα τελικα και 10 λεπτα να μου τον κρατησει καποιος ειναι σωτηριοο..ευτχως βοηθαει ο μπαμπας μας αλλα και οποιος αλλος θελει ευπροσδεκτος ειναι ! Σκεφτομαι αλλωστε πως πρεπει να μαθει και μ αλλους για να ειναι καπως πιο ανεξαρτητος απο εμενα ! Ετσι οταν ερχεται κανενα αδελφι η καμια θεια τους τον αφηνω !

Μαρακι τα ειπαμε και στο τηλ, ειναι δυσκολο το ξερω αλλα κανε υπομονη και θα βρειτε και εσεις το προγραμαμτακι σας , εχει δικιο η ιωαννα ! θα περασει ο καιρος και θα ηρεμησετε !!!

Link to comment
Share on other sites

maria ,ego sto krevati thilazo me tin stasi agalia pros to telos ...stin arxi tin ksekinao me tin stasi pou skivo brosta ..einai voliki eidika gia vari stithos alla zorizei ligo tin mesi .otan etimazooun na fygo apo to maieytirio imaia mou edose dyo symvoules ...1h na mi fygo apo to sizigiko domatio

2h na min erthei kanenas tin proti evdomada na imaste i 3 mas

ta ekana kai ta 2 !!!!!....pote den einai arga

kardoula ,i foufoula ksipnaei 7 troei misi ora kai koimate meta stis 10-11troei misi ora agalitsa kamia ora kai koimate...stis 2:00troei mexri tis 4 koimate kamia ora troei stis 6:00 mexri tis 8 meta grinia mexritis 10 opou troei mexri tis 11 kai meta ksipnaei 3troei misi ora kai koimate mexri tis 7!!!!!!

ego tha eperna tin giatro ...


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ινκα μου δεν χρειαζεται να παρει η καρδουλα την γιατρο κατα την γνωμη μου καθε παιδακι εχει το δικο του ωραριο στον υπνο και καθε ωραριο ειναι φυσιολογικο ετσι κι αλλιως δεν μπορει κανεις να κανει τιποτα για να κοιμηθει περισσοτερο ενα μωρο, και η δικια μου εχθες ολη μερα δεν κοιμηθηκε σχεδον καθολου και ειχε ξενυχτησει και το βραδυ σημερα κοιμαται πιο πολυ ειναι φυσιολογικο αυτο , οπως κι εμεις οι μεγαλοι δεν χρειαζομαστε ολοι τις ιδιες ωρες υπνου, καρδουλα γνωμη μου ειναι να κανεις υπομονη μολις μπει στον 3ο μηνα και σταματησουν τα πονακια θα δεις θεαματικη βελτιωση α καιμην ξεχνατε οσο περναει ο καιρος θα κοιμουνται ολο και λιγοτερο ;)


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

κι εγώ θα συμφωνήσω με την κατερίνα, και ο δικός μου άλλες μέρες κοιμάται περισσότερο και άλλες λιγότερο, άμα πονάνε κι όλας που να κοιμηθούν

χθες κοιμηθήκε 11-5 και 5μιση-8 και χόρτασα ύπνο, άλλα πρωινά δεν κοιμάται καθόλου αλλά σήμερα κοιμάται με διαλείμματα από τις 10

πάντως όταν λέγανε ότι ο χρόνος φαγητού μειώνεται με τον καιρό δεν είχα καταλάβει ότι αντίστοιχα θα αυξηθεί ο χρόνος γκρίνιας :(


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω..εμενα η μικρή μου με το ζόρι πίνει 100 μλ στα μεγάλα κέφια δλδ, αλλιώς πίνει 70-85 κάπου εκεί..αν πιεί παραπάνω, δλδ την πιέσω συνήθως μετά κάνει γουλιές..λίγο δεν είναι? Ο άντρας μου λέει είχα συνηθίσει από τον Νικόλα που έπινε 150 μλ..

Σήμερα παρατήρησα πως έχει βγάλει και κάτι μικρά κόκκινα σπιθουράκια στα μαγουλάκια της..σαν αυτά του ιδρώτα που λένε...τί να πώ δεν ξέρω..την άλλη βδομάδα πάμε παιδίατρο και θα την ρωτήσω..


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

ιωαννα και εδω νομιζω ισχυει οτι και με τον υπνο οσο θελει το μωρο εκεινο ξερει ποσο χρειαζεται μην την πιεζεις γιατι με την πιεση της δινεις παραπανω απο οσο χρειαζεται και το βγαζει εμενα αναλογα συνηθως πινει 100-140 εχθες εφτασε 160 -170 αλλα οχι σε καθε γευμα μπορει σε ενα πχ να πιει 170και στο αλλο 100 αλλα σας περναμε και 2 εβδοαμδες γενικοτερα τα αγορακια πινουν πιο πολυ και ο γιοκας μου επινε περισσοτερο απο την μπεμπα στην ιδια ηλικα , η παιδιατρος μου εχει πει οτι πρεπει να πινει το βαρος της επι 150 μλ σε ημερισια ποσοτητα πχ η δικια μου ειναι 4.200 χ 150 = 630 ml την ημερα αν το διαειρεσεις με τον αριθμο γευματων που κανει βρισκεις την ελαχιστη ποσοτητα που πρεπει να πινει ανα γευμα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ox !katerina,mammycool mi varate kale !!!eipe i kardoula oti skeftete na parei ton giatro kai eipa ego tha eperna...den ithela na tin agxoso ...to antitheto ..na parei na tis pei tin gnomi tou na tis fygei to agxos !!!...ego genika peno gia psilou pidima ...protimo na paro ...apo to na mi paro...1o paidi vlepete!!!

ioanna kai i foufoula mou exei spyrakia kokkina me aspro kefalaki.kai agria ifi ...to kamari mou...i giatros pou irthe proxtes eipe oti einai apo ta androgona pou pernei apo tin mitera stin egimosini ....kratane 3 mines me ifesi kai eksarsi..kai vazoume mia idatiki baby.

i foufoula einai 3290 ..pire apo tin kiriaki 200gr!!!!megaloni to koritsaki mou!!!!!

gia to skylaki rotisa tin paidiatro..eipe kanena provlima..mono tin alergia stin trixa fovomaste..kalo einai na min ektethei to 1o 3mino.

kardoula epsaksa sto parents.gr gia ta skylakia den vrika kati...


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

ινκα δεν βαραμε καλε την γνωμη μας λεμε:D Και εγω στο 1ο την ειχα πρηξει την γυναικα την επαιρνα συνεχεια αφου καθε φοραμου εκανε και πλακα τωρα ειμαι πιο κουλ αν ειναι να αγχωνεται η καρδουλα εννοειται να παρει τηλεφωνο να ησυχασει. Και εγω εχω σκυλακι και μου εχει οει η παιδιατρος κανενα προβλημα


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=19383&highlight=%EA%E1%F4%EF%E9%EA%DF%E4%E9%E1

εμένα τον κρατάει η μαμά μου τη μισή εβδομάδα, γιατί το πρωί δυσκολεύομαι να τον βγάλω βόλτα, είχε και κρύο τόσο καιρό, έπρεπε να τον βγάχζω στις 6μιση, την ώρα που ετοιμαζόταν ο νίκος ή αλλιώς μετά μαζί με το μπέμπη

καλέ πολλά σκυλάκια στο καφέ μας!! κατερίνα εσύ το βγάζεις βόλτα;;

για τις αλλεργίες ξέρω ακριβώς το αντίθετο, ότι τα παιδιά που μεγαλώνουν με κατοικίδια δεν κάνουν αλλεργίες...


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

koritsia mh tsakoneste gia mena. Den mporw na pw oti agxothika kiolas alla mou fanike periergo afou toses meres koimotan kanonika kai ksafnika edw kai 3meres den thelei na koimithi me tpt kai mono klaiei kai gkriniazi. Eutixos tora isixase kai koimate. den kserw gia posi ora alla toulaxiston eplina ta piata kai efaga.

inka kai egw gia tis alergies akrivos to antitheto kserw.

a episis koitakste auto to link gia oses thilazoun:) http://shop.bebeaulait.com/ tha psakso na vrw pou ta poulane sthn ellada.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...