Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

      • Ευχή 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

ε μα τι νομιζει οτι καθομαι ολη μερα? ουτε μια φορα δεν τον εχω αφησει να ταισει την μικρη ή να ξενυχτισει το βραδυ γιατι δουλευει πολυ και δεν θελω αλλα οχι και τετοια γαιδουρια για να δει κ&^*ποδοσφαιρο..

ελιτα καιεμενα βρομιζει πολυ κυριως ομως εξαιτιας του Αλκη που πεταει παντου παιχνιδια , φαγητα κλπ εγω εχω γυναικα που καθαριζει αλλα η αληθεια ειναι οτι αν θες καθαριοτητα σε βαθος πρεπει να εισαι απο πανω και να της λες τι να κανει αλλιως κανουν οτι βλεπει η πεθερα

Ξενη ειναι αυτη που εχεις?Ποσο παιρνει συνηθως και σε τι περιοχες πηγαινει.


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Όσο για το σπίτι και εμένα θέλει 2 φορές την εβδομάδα τουλάχιστον +τα έξτρα που κάνω αν περιμένω κόσμο... Πάντως μια φορά που φώναξα γυναίκα να μου καθαρίσει δεν έκανε τπτ αφού μόλις έφυγε τα ξανάκανα απο τα νεύρα μου...

Κι εγω πιστευω δε θα με ικανοποιησει. Αν ειναι να τα κανω αρπακολα τα κανω κι εγω. Αλλα εμενα με ενδιαφερουν , κατι γωνιες κατι σκονες κατι το μπαλκονι, κατι κατω απο καναπεδες που δε μπορω να τα κανω συνεχεια και θελουν χρονο Αλλα δε νομιζω ναναι τοσοσ σχολαστικες.εκτος αν στη συστησουν


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

Elita σίγουρα υπάρχουν και καλές.. Εμένα αυτή που είχε έρθει έκανε τις βεράντες μόνο και μέσα έριξε ένα γρήγορο σκούπισμα και ένα σφουγγάρισμα, τη μια ήθελε καφέ την άλλη να φάει.. Eπάνω δεν πήγε καθόλου... Και πήρε και 50ευρώ.. Σε αντίθεση με το ζευγάρι που μένει απο κάτω που η γυναίκα τους πλένει μέχρι και το parking!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια καλησπερα ειμαι πτωμα τα θελει ο κ@#%$#ς μου όμως απ το πρωι τρεχω σα τη παλαβη αντι να αραξω μιας που κοιμοταν η μικρη!!!

Και γω εκνευριζομαι με τη γυναικα αλλα τι να κανω αρπακολα τα κανει εχει αλλη αισθηση της καθαριοτητας τελικα!!Μερικα κανω πως δε τα βλεπω εκτος βεβαια απο τα πατωματα και το μπανιο!!!Φορτωνω ασχημα, εν το μεταξυ παιρνει και 6 ευρω την ωρα ελληνιδα ειναι!!

Κοριτσια εγω δε θα τη γλιτωσω παλι τη πεθερα ουτε αυτο το Σαβ. απο τοτε που γεννησα τα σαβαττα την εχω ολα εδω θα της πω στο τελος, πως θα σας κανω δευτερο εγγονακι εκτος αν θελετε να μου κρατατε φαναρι, καθεται ολη μερα οοοοοοοοληη μεεεεεεεραααααααααααα!!! Δε μπορω θελω να μεινω και λιγο μονη με το Χρηστο Ελεοοοοοοοοοοοοςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!

Ο Χρηστος βλεπει μπαλα με τη μπεμπα αγκαλια και προχτες που εβλεπε Ολυμπιακο του λεω κοιτα μη πεταξεις πανω το παιδι αμα βαλετε γκολ!!Και πειραχτηκε το χρυσό μου με αγριοκοιταζε!!!κολομπαλα καλα τα λετε ομοιπαθουσα πολυυυυυυυυυυυυυυυυ ομωωωωωωωωωωωωωωςςςς!!!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!! Ακόμα δεν πρόλαβα να διαβάσω τα νέα σας!! Με τον μπέμπη της Νατάσσας τι γινεται; Είναι καλά;

Εγω έχω την μάνα μου σπίτι και αν γλυτώσω την επιλόχειο τυχερή θα είμαι!!!! Τα νεύρααααααα μου!!!! Στο σπιτάκι μας ποτε δεν εχουν ακουστεί φωνές, για ελάτε τώρα να δειτε!!! Μου μιλάει, με ρωτάει, αμφισβητεί, σχολιάζει, επικρίνει ΤΑ ΠΑΝΤΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!! Δεν υπάρχει πιθανότητα να ειπωθεί κάτι και να μην έχει κατι να πει!! Ή να το αφήσει ετσι να συμβεί!!! Στο μαιευτήριο εμεινε μαζί μου τα δυο βράδια γιατί ημουν πολύ χάλια, το μωρό το είχα συνέχεια μαζί μου μέσα και χρειαζόμουν βοήθεια στο να μου την δίνει κάποιος!! ΕΕΕεε ακόμα και στο ότι την Τρίτη μέρα θα έκανα κλίσμα είχε λογο!! Και γιατί να γινει; Και εφόσον είναι να γίνει γιατι να γίνει τότε; Κτλ!!!!! Ούρλιαξα μέσα στο μαιευτήριο!!! Εδώ σπίτι μια από τα ίδια!!! Πχ της ζητάω κάποια στιγμή να βάλει το κατσαρολάκι να βράσει επι δέκα λεπτά νερο και μετα καυτό όπως είναι να το βάλει στο θερμός για να το έχω για την μικρή!! Μιας και μονο αν δεν της φτάσει το γάλα από το στήθος της δίνω συμπλήρωμα!!! Εεε.. 4 φορές μου είπε πως θα το αφήσει να κρυώσει λίγο και μετα θα το βαλει στο θερμός!!! Γιατι; Γιατι αυτή προφανώς αυτό θεωρεί καλύτερο!!!! Εεε εβαλα την φωνή πως μέχρι να το χρησιμοποιήσω θα εχει χάσει και άλλη θερμοκρασία το νερό από το θερμός και πως ετσι κι αλλιως θα το κρυώσω στη βρύση το μπιμπερο αν χρειαστεί!! ΕΕεε τιποτα εκει το χαβά της!! Και αυτό είναι ένα μικρό περιστατικό μονο!! Εχω το στηθος μου συνεχεια σχεδον στον αέρα για να επουλωθούν οι πληγές και εχω και την μάνα μου μπαστακα!!! Αφήστε που το παιδί μονο στο σαλόνι μπορω να το θηλάσω, δεν υπάρχει πουθενά αλλου χώρος και με την τομή δεν με βολεύει το κρεββάτι μου!!! ΕΕΕ.. στο σαλόνι κοιμαται η μάνα μου και κάθε βράδυ είμαστε και οι δυο εκει να θηλάσω εγω το παιδι, αυτή κατι να εχει να πει γιʼαυτό οσο κοιμισμένη κι αν είναι!! Και όταν φυγει αυτή αναγκαστικά θα έρθουν τα πεθερικά μου 4 μερούλες γιατι την μικρή την είδαν μονο στο μαιευτήριο γιατι επρεπε να επιστρέψουν Αμφιλοχία για κάτι εξετάσεις!!! Εχω τους πόνους της λοχείας, τους πόνους της τομής και του στήθους, εχω τις αυπνίες μου και τις δυσκολίες με το παιδί εχω και την μάνα μου που δεν εννοει να το καταλάβει οσο κι αν της μιλάω!!! Εν ολίγοις αν την γλυτώσω την επιλόχειο θα ειμαι παρα μα πάρα πολύ τυχερή γυναίκα!!!

Τουλάχιστον τα ειπα και ξελάφρωσα λιγάκι!!! Εχω ένα θεματάκι με τον θηλασμό!! Εσεις δίνετε μονο στήθος;, Πόση ώρα τα αφήνεται στο κάθε στήθος;Της δικιάς μου δεν της φτάνει!! Χθες το βράδυ είπαμε να κάνουμε ένα γεύμα συμπληρώματος μονο μπας και κοιμηθεί περισσότερες ώρες. Εε λοιπον έφαγε 130μλ!! Που να της φτάσει το στήθος μου!!! Επίσης την παίρνει ο ύπνος στο στήθος μου ενώ τρώει και ενώ εχει κάνει κακά της!! Την σηκώνω να την αλλάξω ρίχνουμε το κλάμα και μετα θέλουμε πάλι στήθος!! Ή αν την αλλάξω πριν μετα ολο και κάτι θα ξανακάνει!! Επίσης μου βάζει συνέχεια τα χέρια της μπροστά και με δυσκολεύει πολύ να της δώσω το στήθος!! Εν τέλει χώνω το ένα χέρι της κάτω από το στήθος μου στην μασχάλη μου και για το άλλο δαγκώνω το μανίκι της για να μην το βάλει μπροστά στο στόμα μεχρι να πιάσει την θηλή!! Μήπως εχετε καμμια καλύτερη ιδέα;

Oσο αφορά την καθαριότητα, τώρα τα εκανε η μάνα μου τα μισά, αλλα πιστέψτε με καλύτερα να είχα πονέσει κι αλλο και να τα έκανα μονη μου!!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia !!!

maria se katalaveno apolita!!!!!po,po idio xaraktira exoume !!!!!

emena i mama mou erxete 2 fores tin evdomada kai kathe fora tsakonomaste!!!gi ayto rotao ta alla koritsia ..gia na to kopso siga,siga..kala enoite oti tin 1h mera den patise kanenas spiti!!!exa ta klamata na exo kai kosmo ..den paizei ...na fygei i mama sou kai ta petherika na minoun ligoteres meres!!!!!to eipes kai moni sou kalitera na ponas ...para na se tarazoun ...apo oti katalava sto meeytirio den se voithisan poly me ton thilasmo..ego tis fonaza tin nyxta na mou dosoun to moro pou ponaga kai na mou to valoun sto..


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

sinexeia apo prin

...stithos to moro sosta .

min afineis kanenan na erxete mesa sto domatio otan thilazeis ego tous eipa oti mou to eipe i paidiatros ..vres ki esy na peis kati tetio...pera apo tin plaka aposintonizete kai to moro kai mi kratas to moro agalia otan nevriazeis .

oso gia ton thilasmo ki ego diskoleftika etsi alla siga siga matheno...den se fovame !!!vale kale na deis to dvd!!!!ego to xeraki tis tis to kratao prin tin valo sto stithos ...pare ton xroono sou me ta maksilaria to nero sou tin tileorasi sou ..as klaiei mono otan eisai etimi tha tin valeis sto stithos ...na mi se trexei ...kai pes tha katso edo kai dyo ores an xriastei!!!!oso gia to alagma mporeis na tin alakseis prin ton thilasmo gia na min ksagripnisei meta ...i prin pas sto allo stithos ...ego to kano ayto panta ta vradia !!!!vres ena tropo na eisai esy me to moro kai na kratas tin mama sou apasxolimeni me kati allo...

katerina ,ti na po ...iroida gia ali mia fora ...ston kosmo tous kale...ki ego imouna 3 ores xtes me thilasmo kai meta 1 ora me nanourisma kai me to ena xeri mageireva kai to allo krataga to moro ..eixa kataferei me xilia zoria na vgalo ena tsourekaki ..apo to ntoulapi kai na to liso apo to sakoulaki (me to ena xeri )...kai eixe perasei mia ora kai den to eixa faei ...kai otan irthe o adroulis pou eixa teliosei to aploma ,tilefona ,magirema kai piga na to fao ...ton vlepo ksafnika ..me to tsoureki sto stoma......paaaaaaaaaaaaaei!!!!:):):)

...exoume katantisei na diaikdikoume to mam,kaka,nani kai gia ton eayto mas!!!!!

elita ego ego mia filipineza erxete mia fora tin evdomada alla tis vazo programa ...katagrafo mes tin evdomada ti thelo kai tis paraskeves pou erxete tis leo ti na kanei .apo tin arxi eixa pei kapia pragmata pou thelo ..gia paradigma na plenei to patoma me vetex(sta 4) mia fora stous 2 mines !!!

gia ta xnoudia eythinonte ta kenourgia rouxa kai ta xalia ...ta swiffer einai kali lysi gia sintirisei an vazeis skoupa mia fora tin evdomada

...thelo leptomeries gia tin presa ,pou ,poso ,pio

smouch!!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Βρε Ινκα μου εμείς δεν έχουμε άλλο δωμάτιο!!! Το σπίτι ειναι μικρό, στο δωμάτιο της μικρής δεν υπάρχει χώρος να βάλω μια μικρή πολυθρόνα στο δικό μας δωμάτιο ουτε εμείς δεν χωράμε καλά καλα. Κουζίνα ισον πάσο οπότε μόνο το σαλόνι εχω και αυτό ειναι φίσκα στα επιπλα αφου το κάναμε και γραφείο!! Εγω μια χαρά τα ειχα σχεδιάσει, το παρκοκρέββατο στο σαλόνι,εγω ήρεμη να κοιμάμαι εκει και να την θηλάζω με ησυχία!! Εχε χάρη που μετα την καισαρική δεν κατάλαβα καν πως τα κανόνισαν ετσι και βρέθηκα σε τέτοια θέση αυτη την στιγμή!! Και παει σιχτίρι αυτή ειναι η μανα μου και είναι ενα άτομο, σε λίγες μερες θα αντικατασταθεί απο πεθερικά που ειναι δυο ατομα και οσο να ναι δεν ξερω που θα καταφέρω να θηλάσω το παιδι!!! Δεν μπορω να σηκώσω και τους δυο τους απο τον καναπέ ωστε να την θηλάσω, ουτε να κυκλοφορώ με το στήθος εξω μπροστα στον πεθερό μου,μπορώ;;;;;

Πάντως για εξι ημερών μωρό τα πάμε παρα πολυ καλά!!! Αργεί αλλα το πιάνει σωστά το στήθος!! Το πρόβλημα ειναι πως εγω εχω γίνει αγελάδα, και πρέπει το ενα χέρι να το εχω συνέχεια στο στήθος για να μπορεί να αναπνεύει το παιδι!!!! Προς το παρόν μόνο την στάση αγκαλίτσα μπορώ να κάνω, ελπίζω σε λίγες μέρες να μπορέσω να αλλαξω στάση και να βρω και κάποια άλλη!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia,

maria mou kalosirthes. exeis parei maksilari thilasmou? einai poly voithitiko idika an thes na thilazeis opou nane. akoma kai mesa sto krevati voleuei poly. siga siga tha sinithisis kai meta tha thilazeis xwris xeria. vasika kai to mwro sou tha sinithisi tha megalwsi kai ligo kai tha einai pio eukola ola. oso gia goneis kai petherika ti na pw. ypomonh!!!!!!!

kala emeis simera eimaste apo tis 6 ksipnioi. molis koimithike kanontas ton volta mesa sto spiti me to karotsi tou. mummy kai egw tha katantisw na vgenw volta stis 3 to proi gia na koimithei mou fenete.

inka dld mou les oti kai eseis koimaste poly ligo kai einai fisiologiko auto poy zw? giati arxisa na anhsyxo kai skeftome na parw th paidiatro tou thlefwno.

auta gia thn wra. tha prospathisw na piw to kafe mou prin ksipnisi pali.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μαμαδες τι κανετε!! Εμεις καλα βγαλαμε ενα δυωρο αγκαλιτσα και τωρα ηρεμησαμε

Μαρακι σε νοιωθω και μενα η μαν μου Τουρκο με κανε μια βδομαδα εμεινε κι εειπα ποτε να φυγει και ειχα να τη δω και 6 μηνες! Μουλεγε να δωσω χαμομηλια νερα στο παιδι αστα πολυ διακριτικα βεβαια γιατι εγω βριζω κιολας δεν αργω και ξερει να προσεχει μη τα ακουσει παρτο στο δωματιο σας το μωρο δε χωραει με τπτ!!

κλα της πεθερας της τον εχω κοψει μαχαιρι τον αερα μου ειοε να του δωσω γλυκανισο για τους κολικους και της ειπα κοφτα δε μου ειπε κατι τετοιο ο παιδιατρος και το βουλωσε απο τοτε! Και ο αγιος φοβερα θελει!

Δε σου κανει καλο να εχεις νευρα, προσπαθησε να μη συσωρευεις ενταση ή δη εχεις απ΄τη γεννα!! Εμενα στην αρχη η ενταση μου βγηκε σε κλαμα αλλα το κοντρουλαρησα ευτυχως!!

Παω κλαιει η μπεμπουλιτσα μου ωρα φαγητου,

Φ 000203F8.gif ιλακια σε ολες!!!!!!!!!!

sig.asp?img=ad1


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες!!

Μαράκι , καλωσόρισες σπιτάκι σου, να σου ζήσει και πάλι η κουκλίτσα σου!

Συμβουλή:Προσπάθησε να ηρεμήσεις και μην ασχολείσαι με πράγματα που δεν έχουν και ΤΟΣΟ μεγάλη σημασία. Π.χ. σε καταλαβαίνω με το θερμός, αλλά σκέψου λίγο..έχει τόσο μεγάλη σημασία που να σε κάνει να χαλιέσαι??/Θα μου πείς αυτά είναι οι αφορμές, η αιτία είναι πως θέλω την ησυχία μου και δεν την βρίσκω!Άκου, σε λίγες ημέρες δεν θα πονάς στην τομή, κάνε υπομονή και μετά διώξε και την μαμά σου και πες και στα πεθερικά να έρθουν λίγο πιο μετά γιατί η παιδίατρος σου είπε πώς κυκλοφορούν πολλές ιώσεις αυτή την εποχή και να μην δεχτείς επισκέψεις!Να τους πεί και ο άντρας σου κάτι στην τελική...

και μείνε με το μωράκι σου μόνη, να βρείς τους ρυθμούς σου!Μόνο έτσι γίνεται δουλειά..να είσαστε καλά, θα έχουν πολλυυυυυυυυυυυ χρόνο μπροστά τους να χορτάσουν την εγγονούλα, δεν χρειάζεται από την 1η εβδομάδα!!

Προσπάθησε όσο μπορείς να είσαι ήρεμη όταν θηλάζεις, τα μωράκια καταλαβαίνουν τον εκνευρισμό και αντιδρούν.Κλείσε διακόπτες και μην ακούς κάνεναν εκείνη την ώρα, είναι για εσένα και το μωρό σου μόνο..

Είμαι σίγουρη πως θα τα καταφέρεις, μην κάνεις αρνητικές σκέψεις, επικεντρώσου στο θαυματάκι σου!!!

Πρέσσα μου πήρε ο άνδρας μου από τα carrefour την πιο φθηνή που έκανε 90 ευρώ, έχει 1 χρόνο εγγύηση όπως και η πιο ακριβή που έκανε 380 ευρώ!

Καθαριότητα κάνω μόνη μου, ότι και όσο μπορώ, έχω σκεφτεί πολλές φορές για γυναίκα, αλλά δεν έχω ψάξει και όλο το αναβάλλω, καλύτερα τα 50 ευρώ την εβδομάδα να μου μένουν στην τσέπη...

καλό το avatar μου?

Επεξεργάστηκαν by ioanna_k

eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...