Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

      • Ευχή 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

kalimera koritsia!!!!!

to glitosame to sibliroma simera!!!!i foufoula xortenei kai ksipnaei kathe 4 ores!!!!!..to koritsaki mou!!!to proi pou eimai pamela travao 2 bibero 60ml to kathena me to thilastro kai to kratao kava gia ta apogevmata ...xtes ipie mono to ena !!!!episis tin nyxta ekane thilasmo stis 11 :00 kai meta ksipnise stis 5:00..fxaristithikame ypno alla vre koritsia mi mou afidatothei to kamari mou ..fovithika...

apo tis 5:00ksanafagame stis 9:00!!!!..misi ora trome pos mas vlepete ?

loipon vrika to mistiko na mi klaiei i foufoula ...AGALIA!!!sto dromo pou xarakse o ventouzas..an kai aytos to girise sti VOLTA tora....

xtes perasame oloi mera agalitsa kai molis tin epiane o varis ypnos tin evaza sto krevati(meta apo kamia ora )fagame mazi ,koimithikame mazi to apogevma ,meta ksaplosame sto saloni kai kitazame ton baba mas ,tragoudisame (stixoi ,mousiki MANOULA)..kai den klapsame katholou mono gia fagito...den ksero an tin kakomatheno (opos leei i mama mou)alla otan vlepo to moro mou xortato apo fagito ,ypno kai agapi...ksekourazome !!!!

ramonitsa ,tha pesei o afalos min anisiheis ,emas mas epese noris alla ekane 2 evdomades na epoulothei.

koritsia me kesariki...kanete kati idiaitero stin tomi;


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα απο μια ταλαιπωρημενη μανα!!1

εχω να δηλωσω πως η μικρη με παιζει κανονικοτατο μεχρι τις 6.30 το πρωι που αποφασισε να κοιμηθει την βγαλαμε αγκαλια μολις την ακουμπαγα στο κρεβατι σπαραζε με μαυρο δακρυ και οταν την ξανασηκωνα αγκαλια να δειτε χαμογελα και βλεμμα ικανοποιησης... Αφου σκεφτομουνα αφου ειναι τοσο ξενυχτο να την παρω να παμε για clubbing κουτι θα της ερχοταν. Φυσικα στις 8.30 με ξυπνησε ο γιοκας μου που θελει κιαυτος το μεριδιο μανουλας που του αναλογει. Τωρα η κυρια κανει κουρα και κοιμαται του καλου καιρου- οχι τιποτα αλλο να ναι φρεσκια για το βραδυ ρε παιδι μου-και ο αλλος αλωνιζει το σπιτι, απο ποιο μπαλκονι να πεσω δεν ξερω :rolleyes: Αφου ουτε χρονος να αισθανθω κουρασμενη δεν μου μενει... Κοιταξα και στον καθρεφτη και εφριξα οι μαυροι κυκλοι εχουν φτασει στα χειλια. Τα νευυυυυυυυρα μου!!!!!!!!!!!!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

po po katerina !!!!pos den pidixtikes apo to parathiro aporo!!!!..ki esena agalitsas i mikri e?iroides oses exete ki alla paidia !!!!!..ayto to xamogelo tis eytixias to exo dei ki ego stin dikia mou otan einai agalia ....lamogia leme!!!!!

kardoula foveri i aglaia ..xtes to diavasa olo !!!!! tha pao gia antavgies !!!!!kai otan goustaro tha vapso kai nihi !!!kai sollarium an mou tin varesei tha kano!!!!!!sosti!!!!!vre kardoula pos tin paleveis xoris voithia me to sideroma?..ego kathe mera vazo plintirio !!!!!exo gineka kai erxete kai i mama kai pali kati koutsokano ki ego!!!!

ramonitsa mia selida prin tha deis gia tin aglaia ..to esteile i kardoula ..einai sto parents .gr oxi sto cafe sto thema thilasmos .

georghar..perastika!!!!!ti pathate ki eseis.


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα παιδάκια μου κοιμούνται και τα 2 και η μαμά σερφάρει!

Α κορίτσια βάλτε με και εμένα στο club με τις "αθλήτριες¨...το εξασκήσαμε το "άθλημα" χθές!!!Χαχαχαχαχα..χαρές που έκανε ο άντρας μου, δεν το περίμενε με τίποτα!!

Μήπως γι αυτό σήμερα αισθάνομαι πιο ήρεμη?Η μικρούλα μου ήταν το 1ο πρωινό που ξύπνησε στις 5:30 έφαγε και κοιμήθηκε κατευθείαν χωρίς να παραπονιέται...έτσι κοιμήθηκα και εγώ λίγο παραπάνω!

Για το σίδερο- το οποίο παρεμπιμπτόντως το κάνω ΟΛΟ μόνη μου, ηρωίδα λέμε- σώθηκα με μια πρέσσα που μου πήρε ο αντρούλης μου!Τσακ-πατ μιλάμε κορίτσια!!Και μια συμβουλή μικρή...μην τρελλαίνεστε με το άψογο σιδέρωμα των μωρουδίστικων..έτσι έκανα και εγώ στον Νικόλα..είναι μέσα στα σύνδρομα της πρωτομανούλας, διορθώστε με αν κάνω λάθος οι παλαιότερες!

Εχω πάρει κάτι πουράκια caprice και τα τσακίζω ενώ γράφω..μιαμ, μιαμ!!!

Κατερίνα, κουράγιοοοοοοοοοοοοοοοοοο..!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσια!!!!

Συγνωμη που μπαινω ετσι σφηνα ,αλλα θα ηθελα να σας μεταφερω τις ευχες μου, να σας ζησουν τα μωρακια σας και να εισαστε γερες να τα καμαρωνετε!Απιστευτο μου φαινεται πως σε λιγους μηνες και με τη βοηθεια του Θεου θα γινω και εγω μανουλα!

Θελω να ευχηθω ξεχωριστα στην ινκα να της ζησει η μικρη, ινκα ελπιζω να με θυμασαι

απο το καφε της εξωσωματικης, αλλωστε εσυ εισαι και ησουν το κουραγιο ολων μας εκει μεσα!!!!!!

Θα ηθελα να ρωτησω τα κοριτσια ολα αν υπαρχει κατι που σας βολεψε ή δεν σας βολεψε απο τις αγορες σας καθως και καποιες μαρκες που θα συστηνατε (μπιμπερο,

θηλαστρο κλπ) μιας και σιγα σιγα κανουμε ερευνα αγορας ....

Και παλι συγχαρητηρια και πολλα ευχαριστω και σορυ για την παρεμβαση

ματου


YQNSp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες και μπεμπάκια!!!!

Από χθες το απόγευμα επιστρέψαμε σπιτάκι μας!!! Η μικρή μου είναι τέλεια, υγιέστατη!!! Σήμερα την είδε και η παιδίατρος!!! Το Σάββατο το πρωι όπως σας είχα πει μπηκα με τεχνιτούς πόνους!!! Για πρώτη φορα στα χρονικά δεν είχα καμία μα καμία σύσπαση!! Αυτό δεν μου εχει ξανασυμβει!! Αφου κάποια στιγμή τους ρώτησα αν μου εβαλαν τεχνιτούς πόνους ή γιουτοπαρ!!!! Τελικώς γυρω στις τρεις παρα με πήραν μέσα για καισαρική!!! Ζήτησα επισκληρίδιο νάρκωση και όχι ολική!! Η κορούλα μου ήρθε στις 15.35 με το ζόρι και τα μάτια ανοιχτά!! Δεν έβγαινε με τίποτα και τελικά ήρθε και ο αναισθησιολόγος και ο νοσοκόμος και με πίεζαν με δύναμη από πάνω για να βγει το παιδι!! Κάποια στιγμή νόμιζα πως θα μου σπάσουν όλα τα όργανα!!! Η μικρή μου γεννήθηκε 3400γρμ και 51 εκ!! Είναι πεινάλας και το μητρικό γάλα δεν της φτάνει προς το παρον!!! Περιττό να πω πως με εχει πληγώσει στις θηλές αλλα συνεχίζω!! Βάζω μητρικό γάλα και τις αφήνω συνέχεια στον αέρα, απʼ΄οσο βλέπω διορθώνεται σιγά σιγα!!! Προς το παρον της δινω και συμπλήρωμα, αλλα προσπαθώ να της το δινω μονο το βράδυ!! Έχει γύρω στα 9-10 γεύματα το 24ωρο!!! Το βράδυ είναι τα περισσότερα!!! Η τομή πονάει αρκετά προς το παρον!!!

Εσείς πως τα πατε; Τα μπεμπακια σας; Με τον μικρουλη της Νατάσσας όλα καλα; Δεν εχω προλάβει να διαβάσω τα νεα σας!!! Ελπιζω εντος της ημέρας να τα καταφέρω!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο μια ταλαιπωρημενη μανα!!1

εχω να δηλωσω πως η μικρη με παιζει κανονικοτατο μεχρι τις 6.30 το πρωι που αποφασισε να κοιμηθει την βγαλαμε αγκαλια μολις την ακουμπαγα στο κρεβατι σπαραζε με μαυρο δακρυ και οταν την ξανασηκωνα αγκαλια να δειτε χαμογελα και βλεμμα ικανοποιησης... Αφου σκεφτομουνα αφου ειναι τοσο ξενυχτο να την παρω να παμε για clubbing κουτι θα της ερχοταν. Φυσικα στις 8.30 με ξυπνησε ο γιοκας μου που θελει κιαυτος το μεριδιο μανουλας που του αναλογει. Τωρα η κυρια κανει κουρα και κοιμαται του καλου καιρου- οχι τιποτα αλλο να ναι φρεσκια για το βραδυ ρε παιδι μου-και ο αλλος αλωνιζει το σπιτι, απο ποιο μπαλκονι να πεσω δεν ξερω :rolleyes: Αφου ουτε χρονος να αισθανθω κουρασμενη δεν μου μενει... Κοιταξα και στον καθρεφτη και εφριξα οι μαυροι κυκλοι εχουν φτασει στα χειλια. Τα νευυυυυυυυρα μου!!!!!!!!!!!!!!

Μια απο τα ιδια και εμεις. Μεχρι τις 7 το πρωι. Εκει που κοιμαται το ενα ξυπναει το αλλο.Η δε μικρη ετρωγε και το ματι γαριδα. Οταν την αφηνες κατω χαλουσε τον κοσμο, τι στην αγκαλια μου τι στου μπαμπα. Ακομα και τοτε παλι γκρινιαζει, μου ερχοταν να πηδηχτω η να την πηδηξω απο το παραθυρο. Δυο βραδια τωρα μας εχουν ταραξει. Τωρα κοιμουνται.Και καλα τον μικρο και να τον αφησεις στο ρηλαξ ξυπνιο δεν τον πειραζει, αλλα η μπεμπα μες τα νευρα αφου οταν ξυπναει αγχωνομαι. Με τις ωρες της τωρα ας πουμε κοιμηθηκε αμεσως.εΝΤΟΜΕΤΑΞΥ ΤΟ ΠΡΩΙ 6.30 ΤΑΙΖΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΗ ΔΕΝ ΚΟΙΜΑΤΑΙ, ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΜΠΕΜΠΑ 7.30 αυτη κοιμαται. Βγαζω γαλα με θηλαστρο ως τις 8 γιατι με ποναγαν και μετα μεχρι να καταφερω να με παρει ο υπνος πηγε 8.30 μαλλον γιατι εκει που ενιωσα μια γλυκα ακουω στριγγλιες και ηταν η μικρη που και καλα ξαναπεινασε. Εβαλα τα κλαμματα ηταν ενας επιπονος υπνος!!!!!!!!!!!!Θε μου τι τα πιανει τη νυχτα!!!!!!Παω να ξαπλωσω μπας και κοιμηθω λιγο


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


geia sas koritsia,

maria mou kalosirthate sto spitaki sas. ante na mpeneis kai esy otan prolaveneis na mas les ta nea sou. th vlepw kai th dikia sou pismatara opws ola ta mpempakia tou fevrouariou xixi:)

emeis to vradi koimomaste alla th mera den afinoume th mama na isixasi. apo tis 9 to proi eimaste agkalia me 3 misaora ypnou sta endiamesa. h plati mou pleon ponaei. nomizw oti tha kopo sth mesi. sto telos ton evala sto marsipo kai kikloforousame mesa sto spiti. akoma den koimithike anelave o mpampas tou. den antexw allo. paw kai egw gia ypno. ta leme argotera filakia

Link to comment
Share on other sites

Μολις κοιμηθηκε ο γιος μου για μεσημερι και ξυπνησε αυτη τα νευρααααμου καμια πιπιλα να εφαρμοζει στο στομα και να μην βγαινει δεν υπαρχει??? παω να την παρκαρω στο ριλαξ και ας κλαψει οσο θελει

Μαρακι επιστρεψατε σπιτακι σας αντε να χαρειτε την βατραχινα σας και να μας βαλεις και φωτο να την δουμε!!!!


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

maraki ,na sou zisei!!!!!megalo moraki e;

ki ego ponaga apo to sproksimo ..tous elega meta ...niotho ena plakoma sto stithos...i tomi tha sou perasei apo mera se mera...ypomoni !!!ego sothika me tin krema pourelan ....ki emena i thiles mou evgazan aima..toso poly...alla kathe mera kai kalitera einai...mono stous marathonious me tsouzoun ligo pia.

mammycool ,pos to evales pano sto plintirio;

ioanna athlitria e; ax bravo...kai sta dika mas!!!!piges sto giatro pou sarantises i apo moni sou;..kai vriskeis xrono kai gia sideroma...

elita kouragiooooooooooooo esy kai i katerina tha pidixtite apo to parathiro!!!!1:):)

matou ,eisai egyos?kale vale ena tickeraki ....to leo ayto giati ego to thilastro to pira teleytaia stigmi ...an genousa proora tha xriazomoun epagelmatiko pou ta nikiazoun ....telika estila ton adra mou ...kleme sorry ..tha ksanampo...


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia!!!!!

to glitosame to sibliroma simera!!!!i foufoula xortenei kai ksipnaei kathe 4 ores!!!!!..to koritsaki mou!!!to proi pou eimai pamela travao 2 bibero 60ml to kathena me to thilastro kai to kratao kava gia ta apogevmata ...xtes ipie mono to ena !!!!episis tin nyxta ekane thilasmo stis 11 :00 kai meta ksipnise stis 5:00..fxaristithikame ypno alla vre koritsia mi mou afidatothei to kamari mou ..fovithika...

apo tis 5:00ksanafagame stis 9:00!!!!..misi ora trome pos mas vlepete ?

loipon vrika to mistiko na mi klaiei i foufoula ...AGALIA!!!sto dromo pou xarakse o ventouzas..an kai aytos to girise sti VOLTA tora....

xtes perasame oloi mera agalitsa kai molis tin epiane o varis ypnos tin evaza sto krevati(meta apo kamia ora )fagame mazi ,koimithikame mazi to apogevma ,meta ksaplosame sto saloni kai kitazame ton baba mas ,tragoudisame (stixoi ,mousiki MANOULA)..kai den klapsame katholou mono gia fagito...den ksero an tin kakomatheno (opos leei i mama mou)alla otan vlepo to moro mou xortato apo fagito ,ypno kai agapi...ksekourazome !!!!

ramonitsa ,tha pesei o afalos min anisiheis ,emas mas epese noris alla ekane 2 evdomades na epoulothei.

koritsia me kesariki...kanete kati idiaitero stin tomi;

καλημερα ινκακι δεν εκανα τπτ ιδιαιτερο απλως στεγνωνα καλα το σημειο τις πρωτες μερες!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημεραααααααααα καταφερα να διαβασω και να γραφω κιολας και εκανα και κανελονια με κιμα και σιδερωνω ευχαριστω!!!!!!!!!΄

κομαται το πουλακι μου σημερα χτες ηταν τα σκουρα

Κατερινακι Ελιτακι Φελια και Ιωαννα ειστε ηρωιδες!! μπραβο!!

Μαρακι μου να χαιρεσαι τη κορακλα σου και να τη δειτε με το Σπυρακο σου όπως επιθυμειτε!!

Θα σε ποναει λιγες μερες η τομη αλλα θα σου περασει κανε υπομονη!Εμενα με βοηθουσε η ζωνη κοιλιας που μου πε και φορουσα ο γιατρος και τωρα τη φοραω μερες - μερες αμα σκυβω να κανω δουλειες!

Να προσεχεις να μη σηκωνεις βαρη και να μη σκυβεις πολυ, εμενα αυτα μου ειπε ο γιατρος μου!!

Συνονοματη περαστικα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Τι ατυχια

αυτα φευγω κλαιει η ζουζουνιτσα μου φιλακια σε ολες!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...