Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γειά σας κοριτσάκια μου

Χθες δεν ήρθα γραφείο και δεν μπήκα και καθόλου στο ιντερνετ - ήμουν λίγο κρυωμένη τώρα όμως όλα ΟΚ.

Ο άντρας μου έχει κολλήσει κάποια ίωση και είναι χάλια, με εμετούς, πυρετό κτλ, ήρθε ο γιατρός αλλά ευτυχώς είναι μία απλή ίωση, όχι η Η1Ν1. Υπάρχει κάποιο τεστ και το έκανε επιτόπου στο σπίτι, ευτυχώς βγήκε αρνητικό.

Ωστόσο εμένα μου απαγόρευσε να είμαι μαζί του, και κλαψ - κλαψ, έφυγα από το σπίτι και από χθες το απόγευμα μένω στην μαμά μου.. Πρώτη φορά χωρίζουμε μετά από 5 χρόνια γάμου και ήμουν πολύ χάλια χθες. Τί να πουν βέβαια άλλες κοπέλες που δουλεύουν οι άντρες τους μακρια - το ξέρω, αλλά αισθανόμουν άσχημα γιατί ήταν μόνος του και άρρωστος.

Για την νέα γρίπη είμαι πολύ προβληματισμένη και εγώ. Ο γιατρός μας είπε ότι πάρα πολύς κόσμος έχει κολλήσει και ότι διαδίδεται πολύ γρήγορα.

Σήμερα θα πάω να δώ για επιπλάκια και καρότσι κτλ, είχα πάει και το Σάββατο, σήμερα θα πάω σε ακόμα δύο μαγαζιά και μετά παραγγέλνω - τέλος. Γιατί μου φαίνεται θα γεννήσω και η μπεμπούλα μου δεν θα έχει ούτε πού να κοιμηθεί, ούτε τί να φορέσει..

Μακάρι αυτή η εγγυούλα με την Η1Ν1 να είναι καλά - αν ακούσει καμιά κοπέλα κάτι να μας πει..

Σας φιλώ πολύ


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας εγκυουλες. Ειχα την εντυπωση οτι οι συσπασεις ειναι οταν πετρωνει ολη η κοιλια. Εμενα το τελευταιο διαστημα πετρωνε χαμηλα, κατω από το αφαλο, μετα από λιγη ορθοστασια ή κουραση και πριν που πηρα το γιατρο, μου ειπε οτι κι αυτο ειναι συσπαση και εννοειται θελει ξεκουραση (κι αν ποναω voltaren υπόθετο). Ποιος την εχασε ομως για να την βρω εγω? Ευτυχως ηρθαν και οι γονεις μου (μενουμε πανω κατω αλλα ελειπαν αρκετα στο χωριο γιατι προεκυψαν κατι δουλειες) και βοηθαει οσο μπορει η μαμα, αλλα και μονο με το παιδι να ασχολουμαι αρκει. Αυτα τα παιχνιδια τα πεταει (κι εγω τα μαζευω) απειρες φορες τη μερα. Κι εννοειται στο σαλόνι.....

Επεξεργάστηκαν by natasaZ

nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Bouda αυτα τα τεστ του σπιτιου σας τα ειπε σαν αξιοπιστα? Γιατι τα εκανε η συννυφαδα μου και η ανιψια μου, βγηκαν αρνητικα, αλλα τους ειπαν καλυτερα για σιγουρια να πανε στο νοσοκομειο. Επιδη ομως τους περασε ο πυρετος δεν πηγαν.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πώ Νατάσα μου, δεν τέθηκε καθόλου θέμα αξιοπιστίας - δεν μου πέρασε δηλαδή από το μυαλό να ρωτήσω εγώ και ο γιατρός δεν αναφέρθηκε σε αυτό καθόλου.

Χθες είχε πυρετό 38.5, σήμερα είναι απύρετος, οπότε μάλλον ή (όποια) περνάει.

Η Η1Ν1 απ'ότι έχω καταλάβει πάντως κάνει πολύ υψηλό πυρετό για αρκετές ημέρες.

Δεν ξέρω πάντως εγώ πότε να γυρίσω σπίτι μου. 3-4 μέρες αφού είναι απύρετος θεωρείται ασφαλές περιθώριο άραγε????


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

Για το Η1Ν1 ειναι δυο μερες λενε κολλαει δυο μερες πριν εμφανιστουν τα συμπτωματα και δεκα μετα. Δηλαδη αν ηταν θα ειχες ηδη κολλησει. Παντως οτι κι αν ειναι, ευχομαι περαστικα.


nG0fp2.png yu71p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Thanks! Όλες οι ιώσεις που κυκλοφορούν όμως, δεν είναι επικίνδυνες?

Η ανηψιά μου είχε πνευμονία την προηγούμενη εβδομάδα και ένας φίλος έπαθε μηνιγγίτιδα. Και οι δύο ξεκίνησαν από απλές ιώσεις..


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια χαμός με τις ιώσεις...

Κι εμένα σήμερα με πονάει λίγο ο λαιμός μου κι έχω πλακώσει τα ζεστά τις καραμέλες και τα φρούτα για να ενυσχίσω τον οργανισμό μου....

Ανησυχώ μήπως κάνω πυρετό αλλά μέχρι στιμής είναι κάτω απο 36.

Πρέπει να προσέχουμε ΔΙΠΛΑ + ΤΡΙΠΛΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!

Περαστικά σε όσες ταλαιπωρούνται με συνάχι και πυρετό!!!!!

Όσον αφορά τα ρούχα κι εγώ το Σάββατο πετάχτηκα στο Premaman και πήρα ένα φανταστικό κολάν+ένα χοντρό καλσον με σχέδιο και μια υπέροχη τζιν φούστα!!!!

Όλοι μου λένε πόσο αδύνατη με κάνει...χχχχχχ

Τα παιδικά ρουχαλάκια δεν παίζονται.. συγκρατήθηκα και πήρα μόνο δικά μου!!

Σήμερα έχω σεμινάριο με μια μαία στο Prenatal, θα πάω με την μητέρα μου... για να δούμε!!!

Αντε κορίτσια περνάει ο καιρός!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και θέλει πολύ ξεκούραση!!!!!!! για τα μπεμπάκια μας!!!!!!!!!

Φιλάκια και καλό απόγευμα


lX5Hp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


bouda, perastika ston adrouli sou!!!!!!!grigora na anarosei gia na vretheis pali stin agalitsa tou!!!!!

Ευχαριστώ ινκα μου! Τώρα του είπα ότι το πότε θα γυρίσω σπίτι είναι δική του απόφαση - η πρώτη πατρική απόφαση... και συγκινηθήκαμε τα χαζα!!:tongue:


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια το ξέρω ότι το έχετε συζητήσει πολλές φορές & sorry που επανέρχομαι αλλά επειδή θα πάω το απόγευμα στο ΛΗΤΩ σκεφτομαι για είδη πρώτης ανάγκης να κοιτάξω κατ'αρχήν

λίκνο

καρότσι με καλαθούνα για να βγούμε και από το μαιευτήριο

κούνια

αλλαξιέρα

Από έπιπλα αυτά δεν είναι τα βασικά???


lvEGp2.png?7VF60MK8
Link to comment
Share on other sites

Ρε κορίτσια το ξέρω ότι το έχετε συζητήσει πολλές φορές & sorry που επανέρχομαι αλλά επειδή θα πάω το απόγευμα στο ΛΗΤΩ σκεφτομαι για είδη πρώτης ανάγκης να κοιτάξω κατ'αρχήν

λίκνο

καρότσι με καλαθούνα για να βγούμε και από το μαιευτήριο

κούνια

αλλαξιέρα

Από έπιπλα αυτά δεν είναι τα βασικά???

Ναι Bouda και το λίκνο δεν είναι και απαραίτητο!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν είχα παρει, την είχα μέσα στην καλαθούνα μέχρι 2 μηνών και στο δωματιό μας και μετά την έβαλα στην κούνια και στο δωματιό της!

Ξέρω ένα πρατήριο στο Γερακα που είναι πολύ κοντα στο σπίτι μου και προμηθευει μεγάλα καταστήματα όπως το Λητώ και έχει κρεβατάκια, συρταριέρες, καλαθούνες, πορτ-μπεμπε, πάντες, σεντονάκια κλπ...


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...