Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 28 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

      Πραγματικά και εγώ αν τα έβαζα σε κατάταξη, πιο δύσκολη είναι η αναμονή της εξέλιξης έχεις δίκιο! Όλα πηγαίνουν καλά..  μπράβο! Εγώ στην αναμονή 6 μέρες και σήμερα.. 

      • Ευχή 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Εγώ θα μπαίνω μια φορά το μήνα με φαίνεται!!!

Μου λείπει ύπνος αφάνταστα και κοιτάω να συμπληρώσω όσο μπορώ μέσα στη μέρα!!! Η φουσκίτσα είναι πάρα πολυ φρόνιμη αλλά άμα ξανακούσω φαντάρο να γκρινιάζει για τα "γερμανικά" θα τον πάρει και θα τον σηκώσει...Διπλές σκοπιές κάθε βράδυ και θαλαμοφύλακες κάνουμε οι μάνες!!!!!!

Από χτες το βράδυ έχω αφήσει τη μπεμπούλα στην πεθερά μου(να'ναι καλά η γυναίκα) και νταντεύω το μεγάλο μωρό στο σπίτι γιατί έχουμε και οι δυο γαστρεντερίτιδα!!! Τη Δευτέρα το βράδυ ήρθε η μαμά μου και την κράτησε γιατί εμείς αγκαλιάζαμε εναλλάξ τη λεκάνη και τελικά 4 η ώρα το πρωί καταλήξαμε στο Ιπποκράτειο. Εμένα μου έβαλαν και δυο ορούς για να συνέλθω, μας έδωσαν και τα φάρμακά μας και τρώμε νερόβραστα. Για να πλησιάσουμε το μωρό φοράμε μασκούλες και πλένουμε χέρια. Σήμερα θα έρθει πάλι η μαμά μου για να μην κοιμηθεί η μπουμπού μαζί μας στην κρεβατοκάμαρα!!! Άντε ακόμα σήμερα...!!!

Α, και μας έπεσε και ο αφαλός μας σήμερα...κι η μαμά δεν ήταν εκεί!!!:-(


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσακια κ απο μας...

Geohar popo ρε συ κοριτσακι περαστικουλια..τι ειναι κ αυτο τωρα; ελεος..ειστε καλυτερα τωρα;

Ινκα..ναι εγω ρωτησα..ευχαριστωωωωωω...ακομα ομως δεν του εχει πεσει....ποτε θα γινει αυτο;....οσο για συμπληρωμα κ εμεις το καθιερωσαμε το βραδυ ...ενα γευμα ομως..μηπως κ κοιμηθουμε λιγο παραπανω..αλλα μπαααααα..στο 2.5αωρο ξυπναει παλι..ειμστε πολυ πειναλες βλεπεις...

οσο για πιπιλα κ εγω του δινω λιγακι οταν εχει λιγη γκρινιτσα..ή οταν ετοιμαζομαι για το γευμα του...ευτυχως ομως δεν την πολυ θελει..κ στον υπνο του την πεταει απο μονος του..

Ρε κοριτσια; εμεις την μερα ειμαστε πολυ ησυχοι..το βραδυ αρχιζουν τα πολλα πονακια...

τι κανετε εσεις; εχω την εντυπωση οτι το χαμομηλι δεν κανει κ πολλα..

Σιλβη μου ..οσο μπορεις να την βαζεις στο στηθος σου για να σου κατεβασει το μωρο το γαλα....μην το αφησεις προσπαθησε το....μονο ετσι θα κατεβει...εχε κ ενα συμπληρωμα στο ψυγειο..αλλα βαλτην στο στηθος...

Ποια ειναι η Αγλαια που λετε; κ που ειναι;


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

phgame th prwth mas volta sto parko simera. enoite oti vrikame kai tis giagiades pou mas euxontan ante kala 40nta kai mas koitousan perierga pou vgikame toso noris. alla den ginotan eixe yperoxh mera. skeftome mipos ksanavgoume se ligo.

ti kala simera psilomazeutikame oles mas:)

perastika stis arwstes manoules kai ta mwrakia tous. kale georgia pwpw perastika sas kopela mou.

mummy sorry alla simera den me afinei o gios mou oute gia chat.

Link to comment
Share on other sites

τι εγινε καλε? Που ειστε ολες? Εχει πεσει γκρινια σημερα? εμεις ευτυχως ησυχα μεχρι στιγμης ο γιοςμου ομως μου εχει βγαλει την παναγια ολη μερα τρεχει πανω κατω δεν εχω κατσει λεπτο τωρα εκατσα που ηρθε ο αντρας μου και παιζουνε λιγο ειμαι πτωμα και περιμενουμε και επισκεψεις γμτ θα ερθει ο νονος του μικρου με την κοπελα του και δεν εχω καμια ορεξη το μονο που θελω ειναι να ξεραθω


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

τι εγινε καλε? Που ειστε ολες? Εχει πεσει γκρινια σημερα? εμεις ευτυχως ησυχα μεχρι στιγμης ο γιοςμου ομως μου εχει βγαλει την παναγια ολη μερα τρεχει πανω κατω δεν εχω κατσει λεπτο τωρα εκατσα που ηρθε ο αντρας μου και παιζουνε λιγο ειμαι πτωμα και περιμενουμε και επισκεψεις γμτ θα ερθει ο νονος του μικρου με την κοπελα του και δεν εχω καμια ορεξη το μονο που θελω ειναι να ξεραθω

Κατερινακι σαν να με περιγραφεις νιωθω και ναι εχουμε γκρινια και σημεραααα..αφησα τον μπεμπη στο μπαμπα του και εκατσα να δω τα νεα σας ..νιωθω τοσοο κουρασμενη που ουτε να γραψω τις γνωστες εκθεσεις μου δεν μπορω ...ειχα και μια φιλη για καφε , μου εφεραν και τις κουρτινες του μπεμπη σημερα ...πτωμααααα

Παω να κανω ενα ντουζακι και να ξεραθωωωω

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι από μένα

βρέθηκε αγοραστής για το σπίτι και πήραμε το μπέμπη παραμάσχαλα και κοιτάμε σπίτια...κρίση κρίση αλλά τις τιμές εγώ δεν τις βλέπω πεσμένες...και όλο κάτι βλακείες βλέπουμε, τεσπα, έχουμε δει μερικά συμπαθητικά, θέλω να βρούμε κάτι και να μετακομίσουμε...δε χωράνε τα ρούχα μας!!!

κι εμείς γκρινιάζουμε αλλά μόλις ξεκινάμε τη γκρίνια μας βάζει η μαμά στο αυτοκινητο ή στο καρότσι και βγαίνουμε βόλτα και κοιμόμαστε, τον τραβολογάω παντού, αν ήταν ήσυχος σπίτι θα τον λυπόμουν αλλά αφού γκρινιάζει...

το βράδυ έχουμε καλό πρόγραμμα πέφτει για ύπνο κατά τις 10-11 μέχρι τις 7-8 με 2 γεύματα. Δε με πειράζει ιδιαίτερα που σηκώνομαι είμαι ανώμαλη;; μόνο αυτό το telemarketing το βαρέθηκα!!!!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις συμβουλές. Εσείς δεν δώσατε καθόλου συμπλήρωμα από την αρχή?

Γεωργία περαστικά

Έβαλα την μπέμπα στο Facebook θα προσπαθήσω να την βάλω και εδώ.


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


στις περισσότερες κλινικές/νοσοκομεία δίνουν συμπλήρωμα για αυτό και οι πρώτες μέρες σπίτι είναι κάπως δύσκολες

εγώ δεν έδωσα καθόλου συμπλήρωμα, τις πρώτες μέρες περνούσε πολλές ώρες στο στήθος, ειδικά το βράδυ χτυπούσε κάτι τετράωρα αλλά έστρωσε μετά

κουκλα!!!!!!!!!!!! πότε βγήκες;;

Επεξεργάστηκαν by mummycool

i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!Τι νύστα είναι αυτη;;Κορίτσια την βάζω στο στήθος μου αλλα δεν της φτάνει αν δεν φαεί μετα 60 ml από το ξένο δεν κοιμάται με τίποτα.Μάλλον δεν έπρεπε να της δώσω ξένο αλλα δεν είχα καθόλου στην αρχή και πεινούσε.Καθε 4 ώρες περίπου ξυπνάει και καθεται μιση ώρα στο στήθος μου και μετα τρωει 60 ml και κοιμάται.Πως θα το κόψουμε τωρα το ξένο;

Επίσης μου έχει κοκκινίσει τις θηλές και πονάνε ,αν θυμάμαι καλά λέγατε για μια κρέμα για το στήθος , πως λέγετε να στείλω να μου την πάρουν ;


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, η κρέμα λέγεται Lansinoh αν λές αυτή, την βάζεις και δεν χρειάζεται να ξεπλύνεις το στήθος για να θηλάσεις. Κουράγιο με τον θηλασμό, σου εύχομαι να τα καταφέρεις.


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εμας ο πυρετός της Ματθίλδης καλά κρατεί.. Το βράδυ δεν μπορεί να κοιμηθεί και άλλα τέτοια...

Σιλβή απο οτι έχω διαβάσει το συμπλήρωμα πρέπει να το κόψεις σιγά-σιγά και όχι αμέσως! Δλδ θα τις δίνεις όλο και λιγότερο! Βάζε την στο στήθος περισσότερο ώστε να χορταίνει με το δικό σου και να μην χρειάζεται το ξένο! Κάνε υπομονή και μην το βάζεις κάτω!!!! Εγώ κρέμα πήρα την PureLan 100 την οποία δεν χρειάζεται να την ξεπλένεις για να θηλάσεις! Οι θηλές σου θα φτιάξουν, είναι οι πρώτες μέρες, γιαυτό έχουν ερεθιστεί, βάζε καλά το στήθος στο στόμα του μωρού για να μην πονάς και όχι μόνο την θηλή! Ελπίζω να σε βοήθησα!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...