Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 20 λεπτά , Lila86 είπε:

      Στα μέσα του Οκτώβρη περιμένω κι εγώ περίοδο και ξεκινάμε ελπίζω!!! Κάθε μέρα ανυπομονώ όλο και περισσότερο προσπαθώ να σκέφτομαι άλλα πράγματα για να περάσουν οι μέρες..

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια!!! Ελπίζω να είστε όλοι καλά, μανούλες και μπεμπάκια. Η μικρούλα μου προς το παρόν δείχνει αρκετά ήσυχη (αφού αρχίζω να ανησυχώ μήπως δεν είναι παιδί μου....), τρώει αποκλειστικά το γάλα της μαμάς χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα, ανέβασε λίγο ίκτερο στην αρχή γιαυτό την βάζω συνεχώς κοντά στο παράθυρο και γενικώς μας έχει τρελλάνει όλους οικογενειακώς!!!! Τα αδέλφια της μόλις γυρνάνε απ'το σχολείο το πρώτο πράγμα που ρωτάνε είναι για τη μικρούλα... Μεγάλη ευτυχία σας λέω!!!!! Βέβαια τα προβληματάκια δεν λείπουν αλλά με λίγη υπομονή αντιμετωπίζονται. Βέβαια μπορώ να σας καταλάβω Κατερίνα και Ιωάννα γιατί σε σας τα πρώτα σας παιδάκια είναι μικρά και σε δύσκολη ηλικία μάλιστα... Το έζησα αυτό το στάδιο όταν η μεγάλη ήταν 4,5 ο μεσαίος 16 μηνών και ο τρίτος νεογέννητο.... Η απόλυτη υστερία! Τώρα νομίζω πως μπορώ να απολαύσω το μωράκι μου μια που πλέον μεγάλωσαν!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

kalhmera kai apo mas,

kathe proi niotho allos anthropos kai mexri tis 7 to apogeuma eimai ena rakos ax:)

silvi mou kalosorisate spitaki sas. me to thilasmo apo oti mou eipe kai i maia mou kai h paidiatros mou sthn arxh den exoume sxedon katholou gala alla oute kai to mwro xriazete terasties posotites opote prepei na to vazeis sto stithos kai na apofeugis ta simpliromata. tora an to deis oti klaiei kai peinaei afou to thilases mporeis na tou doseis ligo simpliroma mexri na edreothi o thilasmos.

inka kai egw thelw na vapsw ta mallia mou kai vrika auto to post http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=265824. h aglaia leei oti den yparxei thema na vapsoume ta mallia mas. ase kai exw ginei san kologria. perimena to kommoti mou th deutera na rthei na me vapsi alla kati tou etixe kai den mporw na vlepw ta aspra mou mallia. den ftanei pou einai sto mauro tous to xali.

episis egw tou dinw pipila an kai thn pernei opote thelei. sinithos tou th dinw an exei fai kai den isixazi na koimithi kai me th pipila iremi. den ton exw omws me mia pipila olh mera. etsi kana 5lepto 10lepto mexri na iremisi.

Link to comment
Share on other sites

paros 99 02/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι 17/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

kardoula 02/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι 01/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

mummycool 03/02 Γεν.Kλιν.Θεσ/νίκης * Αγοράκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Litsaki 19 05/02 * ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ * Κοριτσάκι 06/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

ioannak 05/02 * Κοριτσάκι 26/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

georgiab 05/02 * Κοριτσάκι 10/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Ydroxoaki 06/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι 06/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

katerina23 09/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι 13/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Eua79 09/02 ΠΓΝΙ *Κοριτσάκι

Bouda 10/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι 21/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

sofiaanna 10/02 ΜΗΤΕΡΑ* Κοριτσάκι

myrto 11/02 AΡΕΤΑΙΕΙΟ* Αγοράκι 10/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

inka 12/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι 27/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Eleonora2 12/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι 12/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

giota!14/02 ΙΑΣΩ * Κοριτσάκι 12/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

huida 14/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι 27/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

elita 14/2 ΜΗΤΕΡΑ* Αγοράκι & Κοριτσάκι 25/12/2009 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ!!

mariamg 17/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι 20/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Σιλβή 17/02 Γενικό Νοσοκομείο Σερρών * Κοριτσάκι 20/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

jend 17/02 * Αγοράκι 22/01/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

ramonitsa 18/02 ΙΑΣΩ* Αγοράκι 11/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

riaili 19/02 Βιοκλινική Θεσ/νίκης * Κοριτσάκι 17/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

georghar 20/02* Κοριτσάκι 07/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!

Felia 22/02 ΜΗΤΕΡΑ ΛΑΜΙΑΣ* Κοριτσάκι

AlmA 24/02 ΜΗΤΕΡΑ * Αγοράκι

natasaZ 25/02 ATTIKO* Αγοράκι 08/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

nutella 25/02 ΓΕΝΕΣΙΣ * Κοριτσάκι 21/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣEI!!

Νίνια 27/02 ΜΗΤΕΡΑ * Κοριτσάκι 04/02/2010 ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ!!!

Elena1982 06/03 Γενικό Κρατικό Νίκαιας* Κοριτσάκι

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας τη λίστα,τελικά τα κορίτσια είναι περισσότερα!!! Καρδούλα, το κυπριακό νανούρισμα που ανέφερες κάποια μέρα είναι αυτό που λέει ο Αλκίνοος Ιωαννίδης?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα μανούλες!!!!!

Είστε καλά??? Εμένα η μικρή έχει για 4η μέρα πυρετό... Τι να κάνω???? Την πήγα εχθές στο παίδων και μου είπαν να την έχω μόνο με αντιπυρετικό ούτε αντιβηχικό ούτε τπτ άλλο... Και εμένα μου είπαν να μην την πηγαίνω παιδικό αλλά τελικά έχουμε αρρωστήσει όλοι και όχι απο τον παιδικό... Ο μπέμπης εντωμεταξύ έχει μυξούλες και βήχει και λίγο αλλά ευτυχώς δεν έχει πυρετό το μωράκι μου...

Προχθές είχα πάει στο mall και είχα βάλει το μπέμπη στο sling και να πω την αλήθεια νομίζω οτι το μωρό μετά απο κάποια στιγμή κουράστηκε εκει μέσα και γρίνιαζε... Και με κούρασε και εμένα.. Λέτε να μην τον έβαλα σωστα?? Είχε χωθεί πάντως εκει μέσα και δεν μπορούσε να κουνηθεί το καημένο..

Σιλβή με το θηλασμό πρέπει να βάζεις το μωρό στο στήθος συνέχεια, αποκλείεται να μην έχεις γάλα, αλλά αν δίνεις συνέχεια ξένο όντως δεν θα έχεις.. Μπές στο parents και δες το τοπικ για το θηλασμό, έχει απαντήσεις σε όλες τις απορίες!

Επεξεργάστηκαν by paros99

eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

paros ιωση ειναι και ο δικος μου ειχε 4 μερες πυρετο και οταν του επεσε αρχισε μπουκωμα και βηχα και κολλησαμε ολοι εκτος απο την μπεμπα εμενα τωρα μια εβδομαδα και συνεχιζει να ειναι μπουκωμενος με βηχα ουτε εγω του δινω τιποτα μονο ορο και otrivin στην μυτη


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

nai alla me ton paradosiako stoixo giati o alkinos to allazei kapos kai vazei kai dika tou an kai apo perioxi se perioxi apo oti kserw allazei kai o stoixos. an thimame kai h giagia mou evaze kai dika ths logia xixi

Έτσι κι αλλιώς έχω ακούσει δύο εκδοχές και απο τον Αλκίνοο, μία για κορίτσια και μία για αγόρια....

Πάρος, από την εμπειρία μου σου λέω πως τα μωρά και ειδικά αυτά που θηλάζουν ακόμη και αν κολλήσουν κάποια ίωση συνήθως την περνούν ελαφριά. Χρειάζεται όμως πολύ καλό καθαρισμα της μύτης( όχι απλώς σταγονίτσες φυσιολογικό ορό) για να αποφύγεις τον κίνδυνο της βρογχιολίτιδας. (Την πάτησα στο παρελθόν !!!!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια τι κανετε τι κανουν τα μωρακια σας απ΄ οσο διαβαζω καλα, να ναι καλα και γκρινιαζουν λιγακι!!!

Εμεις προχτες δεν κοιμηθηκαμε λογω κολικων 4 το πρωι ουτε πιπιπιλα τπτ δε θελει η κορη!! γενικα τις τελευταιες μερες δεν ενεργηται ευκολα και κλαιει!!

Τη νυχτα κοιμαται δοξα το θεο αλλα ολη τη μερα κοιμαται με διαλειμματα λογω των κολικων και θελει και αγκαλιτσα!!

Να πω την αληθεια δεν την αφηνω να γκρινιαζει πολυ γιατι νοιωθω τυψεις μετα, λεω ας τη παρω να τη χορτασω τωρα που μπορω γιατι μετα τον Οκτωβρη θα παω για δουλεια και δε θα το βλεπω το παιδακι μου ολη μερα! Μια φιλη μου που το χε συνεχεια με τη πεθερα της λογω δουλειας φωναζε τη γιαγια του μαμα!!

Βεβαια παρολο που θα ναι μικρουλι μαλλον θα το στείλω σταθμο, καλυτερα πιστευω οτι θα ναι για το παιδακι,το μονο αρνητικο ειναι οι ιωσεις!!!

Ολη μερα ασχολουμαι με τη κορη τπτ αλλο δε κανω και μαγειρευω κανενα φαγητακι μη φανταστείτε τπτ ιδιαιτερο,ετσι δε προλαβαινω να γραψω, μεχρι να διαβασω τα νεα με φωναζει η κορουλα για αγκαλιτσα!!

Εν το μεταξυ εχω παθει σοκ με το ποσο αλλαζουν μερα με την ημερα, χαζευω κυριολεκτικα και με το τροπο που δενονται με τη μανα! Εμενα αμα γκριναιξει και π.χ ειναι στο ριλαξ και της μιλησω σταματαει με το ακουσμα της φωνης μου και το βραδυ αν κλαψει και της πω νανουρισμα σταματαει χωρις αγκαλιτσα !!! Προσπαθω ολες αυτες τις στιγμες να τις γευτω οσο πιο πολυ μπορω γιατι ειναι ανεπαναληπτες!!!

Σιλβυ ακου τις παλιες με το θηλασμο!! Και γω δε θηλασα και στην αρχη εκλαιγα γιατι δε μπορουσα να βλεπω το μικρουλι μου να τρωει το παλιοξενο!! Μην αφησεις να σε παρει απο κατω ακομα και αν δε θηλασεις!! και σκεψου τα μωρακια δε θελουν λυπημενες μανουλες και τα αισθανονται ολα!! Ο αντρας μου μου φωναξε εντονα προχτες και η μικρουλα ανοιξε διαπλατα τα ματακια της και τον κοιταζε!!

Κοριτσακια και μωρακια φιλακια πολλα, ωραια ομορφη μερα να χουμε ολες με τα γλυκουλακια μας!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα ευτηχώς όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουμε πυρετό, μόνο βήχα, πονόλεμο και καταρροή.. Πάντως μου έκανε εντύπωση γιατί πρώτη φορά της κρατάει ο πυρετός τόσες μέρες...Συνήθως 2 μέρες έχει... Πάντως αυτό που δεν χάνει με τπτ είναι η όρεξη!!!!! Τραγουδάει ασταμάτητα απο το πρωί.... Δεν έχω και ωτοασπίδες... :)


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως κι εμεις την περασαμε χωρις πυρετο αλλα με ολα τα αλλα που ειπες ακριβως τα ιδια, ο δικος μου εκανε 2 μερες πυρετο την 3η δεν ειχε και την 4η ξανανεβασε για μια μερα αλλα εχει περασει μια εβδομαδα και ακομα εχει συναχι και βηχει θα παρω την παιδιατρο σημερα μηπως μασ δωσει τιποτα. Καλα κι εμεις απο διαθεση αλλο τιποτα:D


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Riali και εγώ έτσι ξέρω, ότι με το θηλασμό περνάνε αντισώματα απο την μαμά στο μωρό.. Για να δούμε, μέχρι στιγμής την έχουμε γλιτώσει!!!! Τις μυξούλες του τις ρουφάω με ένα ειδικό το otrisalin και βγαίνουν μια χαρά!!!!


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...