Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 20 λεπτά , Lila86 είπε:

      Στα μέσα του Οκτώβρη περιμένω κι εγώ περίοδο και ξεκινάμε ελπίζω!!! Κάθε μέρα ανυπομονώ όλο και περισσότερο προσπαθώ να σκέφτομαι άλλα πράγματα για να περάσουν οι μέρες..

      Μαζι θα κάνουμε! Καλή μας επιτυχία❤️Το πιο αγχωτικό κομμάτι για μένα είναι η αναμονή της εξέλιξης των εμβρύων,είναι πιο δύσκολο ακόμα και από την αναμονή της χοριακης.Εσυ αυτό που έχεις να κάνεις είναι να παίρνεις τις βιταμίνες σου και όλα θα πάνε καλά 😊

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Κορίτσια, οι δυσειδαιμονιες στις οποίες πιστευουν οι παλιότεροι είναι απίστευτες...

Εκτός απο αυτό με τις γυναίκες με περίοδο, μου έχουν πει τα εξής:

1) Να μην έρχεται Αντρας το βράδυ στο σπίτι (εξαιρείται ο πατέρας, πάλι καλά)

2) Αν πρόκειται να βγούμε έξω βράδυ με το μωρό, να βάλω ένα κομμάτι ψωμί στον κόρφο του (!!??!!??)

3) Να μην αφήνω απλωμενα ρούχα του μωρού έξω το βράδυ,

κλπ κλπ κλπ

Τις προάλλες στου Αγίου Συμεών δε με άφησαν να πιάσω μαχαίρι.... γιατί θα βγει σημαδεμένο μωρό...

το ωραίο είναι ότι, ειδικά ή πεθερά μου που είναι 70 φεύγα, τα λένε με τόσο στόμφο και με τόση πειθώ που μπορεί να τη πιστέψεις κιόλας!!!

χαχαχα


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kοριτσάρες καλησπέρα και απο μένα, χάθηκα αυτές τις μέρες γιατί ΤΡΕΧΩΩΩΩΩ.... Ο άντρας μου έχει πάλι σεμινάρια και η μικρή είναι κρυωμένη με πυρετό οπότε δεν πάει παιδικό και τα έχω δει όλα!!!! παρόλαυτά σας διαβάζω πριν πέσω για ύπνο αλλά μετά κλείνουν τα μάτια μου και δεν μπορώ να γράψω...

Καταρχήν τα μωρά σας είναι κουκλάκια!!!!!! Θέλω και εγώ να βάλω καμια καινούρια photo αλλά δεν έχω βγάλει καμια καλή... Α ο μπέμπης πλέον γελάει!!!!! Άμα του μιλήσουμε σκάει κάτι χαμόγελα που μας τρελένει!!!!!

Κορίτσια εγώ βάζω κρέμα και στην κοιλιά μου αλλά φυτικές γιατί είμαι σαν αυγό Μελάτο!!!! χαχαχαχα!!!

Natasa εύχομαι το αγοράκι σας να γίνει γρήγορα καλά και να το πάρετε σπίτι... Πρέπει να υποφέρεις πολύ που είναι μακρια σας αλλά θα γίνει καλά και θα τα ξεχάσεις γρήγορα όλα!!!!! Υπομονή...


eNortjKzUjI0MTQzN1ayBlwwFYAC0w,,02.pngeNortjKzUjI0NTUzNlCyBlwwFYYC0Q,,22.png

eNortjKzUjIysDQxMlKyBlwwFXsC0A,,26.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια να σας ζησουν τα μωρακια σας. Να σας ενημερωσω οτι προχθες την κυριακη το μεσημερι γεννησε και η Νουτελα μια μπεμπουλα 3.500 κιλα με φυσιολογικο τοκετο! :D


ziZip2.png BhAqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Noutela mou na sou zhsei.

roulaki exete aniksi post gia th Noutela?

Koritsia sernome eleos. Eimouna etimi na kanw trelo kauga me ton antra mou apo kourasi. Eutixos pou ekane pisw autos. Nomizw oti mpainw kai egw pleon sth lista tou marathoniou. Apo to apogeuma kathe misi ora htan ksipnios kai ithele na fai. Eleos den eimaste mhxanes galatos. Kai na to lew ston antra mou kai na me vgazei treli oti den ksipnouse sinexeia grrrrrrrrrrr.

Pote stamatane eipame na ksipnane ta vradia kathe 3 ores?

Link to comment
Share on other sites

τι κανετε μανουλες??

εγω ολη μερα τρεεεεεεεχω εχω και τον γιο μου εδω και ειναι χαλια μπουκωμενος και εχει απιστευτη γκρινια μια γκρινιαζει ο ενας μια η αλλη τα νευρα μου!!! Εχθες ειχαμε και χαλια νυχτα η μικρη κοιμηθηκε μετα κοπων και βασανων στις 3.00 σηκωθηκε ξανα στις 5 για φαγητο και ξανακοιμκηθηκε 7 το πρωι τα ειδα ολα καποια στιγμη κοντευα να κοιμηθω ορθια με το μωρο αγκαλια

Ξεχασα να σας πω παρηγγειλα ενα mei tai απο το αστερακι σλινγκς και μου ηρθε σημερα το φορεσα και πηγα για ψωνια με την μικρη και ητανε βολικοτατο και πανευκολο στην χρηση ενω το ρινγκ σλινγκ δεν με ειχε βολεψει καθολου


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσακια τι κανετε χαθηκα τοσες μερες, κουραση η μπεμπολα μου κανε διαφορα αυτες τις μερες!! Πηγα εκκλησια την πεμπτη να σαραντησουμε, παει και αυτο!!

Δεν προλαβα να διαβασω ολες τις σελιδες κλαψ!! Θα γραψω και τις διαβαζω μετα!!!

Μου λειψατε φιλάκια στα μωρακια εχουμε γεννησει ολες τι γινετε???

noutela να σου ζησει το μπεμπε!!!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Paros99 & Katerina, νομίζω πρέπει να κάνουμε σύλλογο!!Εμείς με τα 2 παιδάκια εννοώ..Paros99 δεν ανησυχείς που την πας παιδικό με τις ιώσεις, μην σου κολλήσει και το μωρό? Εμένα η παιδίατρος με άγχωσε τρελά και για αυτό τον κρατάω σπίτι..και βαριέται ο κακομοιρούλης μωρέ..!!Πάντως σας καταλαβαίνω απόλυτα, ομοιοπαθούσα!

Το πρωί που ξύπνησε η μπέμπα στις 5 ξύπνησα τον άντρα μου και την τάισε. Μέχρι τις 6:00 βέβαια, γιατί μετά είχε γκρίνια και την έβαλα στο ριλαξ και κουνούσα μέχρι 6:45 οπότε και κοιμήθηκε μέχρι τις 8 παρά..και ξυπνήσαμε όλοι μετά. Καλά ο αντρούλης μου κουτουλούσε το καμάρι μου..χαχαχα..έτσι θα τον ξυπνάω από εδώ και πέρα!

Κατερίνα, το μει ται δεν είναι για μεγαλύτερα μωράκια???Και εμένα μου ήρθε το ρινγκ σλινγκ, θα το πλύνω και θα το δοκιμάσω να σας πώ εντυπώσεις...

Νουτέλλα, να σου ζήσει το μωράκι σου!!!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

molis tora ksipnisa kai troo ena terastio mpol me giaourti meli kai karidia ...to tsakisa !!!!!!

na sas po tin amartia mou ..telika kathieorasame ena sibliroma meta ton thilasmo ton 1:00 giati den xortene i foufoula ki ego den antexo olous tous marathonious ...etsi koimomaste mexri tis 5 san poulakia !!!!!

kale pou to poulane to mei tai?mexri poso minon einai?

eseis dinete pipila sto moro ? se ti volevei?

exoume neo apo felia ?

ramonitsa !!!kale ti adraklas o gios sou !!!!!na ton xerese!!!!banaki me poly nero tha ton kaneis mia evdomada afou pesei o afalos ..tha sinexizeis me tis stagones me to oinopnevma kai molis den yparxei katholou ksero aimataki tha ton kaneis banio me poly nero..esy den rotises;

to sabbato tha pao gia antavgies..tha afiso tin foufoula ston mpampa tis...ti lete ?kai leme meta na pame kamia volta ...ax pite mou ..den exoume 40ntisei tha klisoume mina to sabato.

na exoume oles mia isixi mera me xortata kai eytixismena mora!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια!!!

σερνομαι συνεχιζουνε και τα 2 την γκρινια ουυυυυυυυυφφφφφφφφφ!!!

μου ρχεται να παρω τα βουνα!!

Ιωαννα και εγω γιαυτο δεν τον εστειλα παιδικο θα τον στειλω το Σεπτεμβριο βεβαια ακομακαι ετσι τις ιωσεις δεν της αποφευγουμε εμενα ακομα χαλια ειναι φουλ μπουκωμενος και εχει και βηχα:confused:

Το μει ται γρσφει μεσα πως κανει και για νεογεννητο στις οδηγιες δειχνεις πως να το φορεσεις με το νεογεννητο πως με μωρο ανω των 3 μηνων κλπ εχθες βγηκαμε βολτα κιολας και με βολεψε απιστευτα ενω το σλινγκ οχι δεν ξερω γιατι ισως δεν το φοραγα καλα

Οσο γιαυτο που λες για τον συλλογο συμφωνω να δινουμε κουραγιο η μια στην αλλη


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

ινκα εγω εχω πιπιλες της avent αλλα αν δεν της εχεις βαλει μην της βαλεις ειναι μπελας εμενα της τις μαθανε στην θερμοκοιτιδα και θελει πιπιλα για να κοιμηθει και το κακο ειναι πως της πεφτει συνεχεια και ξυπναει και γκρινιαζει και καταληγω να κολλαω το λικνο στο κρεβατι μου και να βαζω το χερι μεσα απο τα καγκελα και να κραταω την πιπιλα στο στομα της για ωρες...

Το mei tai το πηρα απο το αστερακι slings δεν θυμαμαι την σελιδα αλλα αν το γραψεις ετσι στο googlr θα την βρεις εκανε 65 ευρω


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!!!Χθες βγήκαμε και εμείς από το νοσοκομείο.Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τίποτα ακομα απο οσα γράψατε θα κατσω μετα ..

Σας λεω στα γρήγορα τα νεα μου .Την Παρασκευ'η ξημερώματα 5 ώρα μου έσπασαν τα νερά στις 7 αρχισαν οι πόνοι και στις 9.30 γεννήθηκε η μπεμπούλα μουμε φυσιολογικό τοκετό χωρίς επισκληρίδιο.Καλα κορίτσια τώρα καταλαβαίνω τι λέγατε έχω τρελλαθεί όλη μέρα την χαζεύω και γελάω είναι τέλειο το συναίσθημα ,απίστευτο !

Θα σας βάλω μετα φωτογραφία να τη δείτε ..

Ευχαριστώ πολυ για τις ευχές όλες σας !

Εχω και ένα πρόβλημα με το θηλασμό δεν έχω γάλα και ετσι δίνω στην μπέμπα συνέχεια ξένο ,καμια συμβουλή από τις παλιές μανούλες; Εχω αγχωθεί πολύ με αυτό το θέμα.


mz6Up2.png
Link to comment
Share on other sites

Σιλβη να την χαιρεσαι και να σου ζησει. Ετσι ειναι στην αρχη μετα αρχιζουν οι μαραθωνιοι δε βλεπεις εμας, τρεχουμε και δε φτανουμε?Στην αρχη ολο κοιμουνται μετα αρχιζουν τα διαφορα. Σου ευχομαι να κοιμαται , ναναι ησυχη και να μη γκρινιαζει, χαχα αντε και καλη αναρρωση, οσο για το γαλα θελει επιμονη καμοια δεν εχει γαλα στην αρχη πολυ αλλα ουτε και το μωρο τρωει πολυ, γιαυτο δε θα επρεπε να σε ανησυχει, πρεπει να την βαζεις ομως συνεχεια και κακος δινουν ξενο γαλα αν θες να θηλασεις και να κατεβει το γαλα. Δεν κατεβαινει μονο του .Αυτα θα σου πουν και οι παλιοτερες εδω!!!

Ινκακι θελω κι εγω να παω για αντευγεις και ριζουλα, θελω να τα σκουρινω και λιγο γιατι εχουν παραανοιξει, γενικα θελω μια κουρα βεβαια σκεφτομαι πως αν πάω εκει που πηγαινω ειδικα παρασκευες και σαβατα ειναι φουλ και εχει τυχει να παω για ανταυγειες 1 η ωρα και να φυγω 6 χωρις υπερβολη!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

To asteraki ειναι η σελίδα www.babywearing.gr

Inka, αν θηλάζεις δεν κάνει να κάνεις βαφή νομίζω..τίποτα, καμμία χημική επεξργασία!Για ρώτα τον γιατρό σου...

Κατερίνα, αυτό βλέπω, παρόλο που δεν τον στέλνω, τις ιώσεις δεν τις γλυτώσαμε...

Εγώ πάντως μόλις ξαναέρθει η μαμά μου θα πάω για γενικό ρεκτιφιέ..μέχρι και ξανθιά μπορώ να γίνω- έτσι με γνώρισε ο άντρας μου!


eNortjKzUjI0NDWxMFSyBlwwFXcC0Q,,92.pngeNortjKzUjI0NLGwMFayBlwwFYsC1g,,37.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...