Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 22 λεπτά , a miracle please είπε:

      Καλησπέρα σας,

      ελπίζω να είστε όλες καλά! 

      Αχ πως αρχίζω το μήνυμά μου...σαν γράμμα. Αλλά ελπίζω πραγματικά να είστε καλά όλες σας.

      Ελπίζω να μπορέσετε να με βοηθήσετε, διότι σκέφτηκα αρκετά να κάνω λογαριασμό και να σας ρωτήσω εδώ στο θέμα για πληροφορίες...

      Το ιστορικό μου έχει ως εξής..

      Είμαι 43 (και μισό) και έχω αποβολές/παλίνδρομες τα τελευταία χρόνια. Έχω κάνει και εξωσωματική, αλλά...... οι γιατροί που έχω ρωτήσει γενικά, εαν έχουμε κάποιο πρόβλημα κτλ κτλ μου είπαν απλά πως είναι θέμα ηλικίας που δεν κρατιούνται οι εγκυμοσύνες και πως δύσκολα θα κάνω "δικά μου" παιδιά. Και να σκεφτώ τη δωρεά. Έχουμε δώσει ένα σκασμό λεφτά σε εξετάσεις κτλ και όλα δείχνουν καλά. Τι να πω... ίσως είναι λόγω ηλικίας τελικά. Αν και έχω ακούσει πως και άλλες γυναίκες στην ηλικία μου έχουν μείνει εγκυος και φυσιολογικά μάλιστα και απέκτησαν υγιέστατα μωράκια. Αλλά αυτό μάλλον είναι άλλο θέμα.

      Και εδώ έρχομαι να σας ρωτήσω, ποιους γιατρούς να επισκεφτώ να ρωτήσω για δωρεά; ποιοι είναι ειδικοί σε αυτό το θέμα; γιατί πλέον δεν εμπιστεύομαι εύκολα όποιον να'ναι. 

      Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε; Επίσης τα προμηθεύονται απο τράπεζες ή βρίσκουν γυναίκες να κάνουν ωοληψία μαζί τους;

      Προσπαθώ να βρω λίγο το δρόμο μου, γιατί βασικά μόνο αυτό μου έμεινε να κάνω.

      Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!      

      Δεν υπάρχουν ειδικοί γιατροί.. οι περισσότεροι  ασχολούνται  και με αυτό το κομμάτι.. απλά κάποιος τους κάναμε εμείς ονόματα εδώ μέσα λόγω επιτυχιών.. σωστο και λαθος ταυτόχρονα..ιασω, Ρέα, ιακ ,μητερα και άλλα λογικά είναι τα κέντρα-νοσοκομεία που ασχολούνται..οπότε οι γιατροι συνεργάζονται  με αυτά.. αν μιλάς για Αθήνα.. υπάρχουν αντίστοιχα  και Θεσσαλονίκη..υπάρχουν και από τράπεζα και "φρεσκα", συνήθως την δότρια την μοιράζεσαι με άλλη κοπέλα.. το κόστος κυμαίνεται από 5000-7000, ίσως και λιγότερα από 5000 ανάλογα τι θα ζητήσεις και τι deal θα κάνεις.. γνώμη μου να διαλέξεις γιατρό  που θα ξεσκονησει και τον σύζυγο  αν δεν το εχετε κανει γτ πάντα  ειμαστε 2..μην παμε στο προφανες οτι φταει η γυναίκα..θα δωσεις λεφτά  για πιο σιγουρα..οποτε να εισαι πιο σιγουρη..αυτά για αρχή.. δεν ξέρω τι άλλο θα σε βοηθούσε.. 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Γεωργία τι εννοεις Αμφιλοχια;

Πρέπει να ξέρεις τον άνδρα μου!!! εκει μεγάλωσε και πηγε σχολειο, οι γονείς του μένουν ακόμα εκει!!!


Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Το καλύτερο είναι να πάρει η κάθεμια στο μαιευτήριο που θα γεννήσει. Εγώ π.χ. δεν πήρα τίποτα για το μωρό, τα είχαν όλα εκεί. Μόνο γαντάκια, και αυτά δεν χρειάστηκαν. Ακόμα και παμπεράκια και μωρομάντηλα για το άλλαγμα μου τα έφερναν από εκεί...

Εγώ ευτυχώς είχα το σπίτι και τους δικους μου κοντά και έπλενε η καημένη η μάνα μου..ακόμα και τις πάνες έπρεπε να έχω μαζί....εμείς το ταίζαμε αποστειρώναμε και τα μπιμπερό και ΑΣΤΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ!!!Γι αυτό έχω αγχωθεί και τώρα και θέλω να ρωτήσω..θα γεννήσω στο Μητερα Λαμίας και δεν ξέρω αν είναι το ίδιο με τον Αθηνών...στο δωμάτιο θα είμαι μόνη και θα έχει ένα κρεβάτι για άτομα που συνοδεύει....το μωρό θα το έχω συνέχεια κοντά μου....

Μαρία όταν πλήρωσες στο mothercare δεν είχε να επιλέξεις ταχυδρομείο;;;

Εγώ όσα έχω πάρει κυρίως απο ebay έρχονται στην πόρτα μου και δεν πληρώνω τίποτα παραπάνω...νόμιζα το ίδιο θα είναι και εδώ....συμφέρει τελικά;;;;


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάρες καλημέρα!!!

Παρεούλα βλέπω απ΄το πρωί!!!

Paros περαστικούλια σου εύχομαι!!! Στίψε πορτοκάλια για μένα είναι φάρμακο...

Μαρία για την υγρασία πήγαινε σε ένα μαγαζί με χρώματα-σιδηρικά και ζήτα ένα δοχείο που έχει μέσα ασβεστόλιθους!!! Πραγματικά κάνει δουλειά το είχε πάρει η αδερφή μου γιατί είχε κι αυτή τρομερό πρόβλημα με υγρασία στο δωμάτιο της μικρής!

Εγώ το πρωί ήμουν στο ΙΚΑ... Ανέκδοτο η κατάσταση!!! Επιγραμματικά σας αναφέρω οτι ο γιατρός αντί για 7.30 ήρθε 9 η ώρα, μου άλλαξε ΠΗΤ χωρίς καν να δει την κλασική ρόδα που έχουν όλοι και μου λέει 26/02 και μου πρότεινε 1ον να πάω στο ιδιωτικό του ιατρείο για να δούμε το μωρό και 2ον να σκεφτούμε με το σύζυγο να γεννήσω σε κλινική(είναι στο Γένεσις ο ίδιος).

Βέβαια η ΠΗΤ με βολεύει ακόμη καλύτερα γιατί μου έδωσε αναρρωτική μέχρι την κυοφορίας και μετά θα γυρίσω μια βδομάδα αργότερα απ'ότι υπολόγιζα και θα δουλέψω 1 1/2 μήνα ως το καλοκαίρι.

Πήρα και τα αποτελέσματα αίματος, ούρων και καμπύλη σακχάρου. Όλα καλά σε γενικές γραμμές, λίγο ανεβασμένη χοληστερίνη και τριγλυκερίδια, αιματοκρίτης 37,9 και το σάκχαρο ήταν 91 νηστική, 165 στα 60' και 123 στα 120'. Καλά δεν είναι τα αποτελέσματα;;;Θα τα συζητήσω στο γυναικολόγο μου την Παρασκευή!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Γεωργία τι εννοεις Αμφιλοχια;

Πρέπει να ξέρεις τον άνδρα μου!!! εκει μεγάλωσε και πηγε σχολειο, οι γονείς του μένουν ακόμα εκει!!!

Είμαι απ΄την Αμφιλοχια οι γονεις μου και τ΄αδερφια μου εκει μενουν εκτος απο μια αδερφή μου! Να μου πεις πως λεγεται στο msn και καποιος απ΄την πατριδα επιτελους! Σιγουρα θα τους ξερουν οι δικοι μου τους πεθερους σου!


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αγχώθηκα με τα του μαιευτηρίου τώρα!!!!

Εγω που θα γεννήσω στο Αρεταίειο τι θα πρέπει άραγε να έχω μαζί μου???

Μάλλον πρέπει να κάνω μια βόλτα απο εκεί για να ενημερωθώ (δεν ξέρω αν θα βγάλω άκρη τηλεφωνικά....)


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια αγχώθηκα με τα του μαιευτηρίου τώρα!!!!

Εγω που θα γεννήσω στο Αρεταίειο τι θα πρέπει άραγε να έχω μαζί μου???

Μάλλον πρέπει να κάνω μια βόλτα απο εκεί για να ενημερωθώ (δεν ξέρω αν θα βγάλω άκρη τηλεφωνικά....)

γιατί δεν ρωτάς κάποια παλιά κοπέλα που έχει γεννήσει εκεί.....θα υπάρχουν αρκετές εδώ μέσα!!!

Ο γιατρός μπορεί επίσης να σε κατατοπίσει,να σου δώσει κάποιο τηλ.


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το άκουσα στις ειδήσεις...

39χρονη έγκυος νοσηλεύεται στο νοσοκομείο της Ρόδου ελαφρά όχι σε μονάδα εντατικής θεραπείας με διαγνωσμένη τη νέα γρίπη. Οι έρευνες έχουν δείξει οτι οι έγκυες κινδυνεύουν 10 φορές περισσότερο από επιπλοκές της νέας γρίπης από τον υπόλοιπο πληθυσμό.

Α, ρε γιατρέ τι έχεις να ακούσεις πάλι την Παρασκευή από μένα!!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι να ειναι καλά και αυτή και το μωρό!! Ούτε που θέλω να φανταστώ την ψυχολογία της!!! :(

Γεωργία θα παω να το δω σ'ευχαριστώ!!!

Φέλια οχι, μονο κουριερ!! Αλλα η τιμή μου φάνηκε πολυ καλή για τα κιλά του πακέτου και την απόσταση!!!

Επεξεργάστηκαν by mariamg

Κοριτσάκια μου, ειστε τα πάντα!!! Ο λόγος που υπήρξα, υπάρχω και θα υπάρχω!!

a0emeo9d8357iv9v.png

g5980jjifoai3xxi.png

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

ego simera vgika ekso apo tin filaki !!!!!!kai piga na mou grapsoun tis eksetaseis kai meta petaxtika mexri to premaman kai to pull and bear!!!!apo to premaman pira dyo kalson ..9 euro to ena alla me oraia enisxisi kai stiriksi sti koilitsa!!!!kai apo to pull and bear pira rixta forematakia gia pano apo kolan kai mia oraia xontri zaketa !!!!ax kai eimai poly happy!!!!gia tin bebe mou den pira tipota ....alla den tha tin afiso etsi!!!!!!!

maria ,an exei kanei mouxlitsa se merika simia ...dokimase tin xlorini ...den tin exo dokimasei ego alla mas to eixe pei o bogiatzis ....ekino to domatiaki den to vlepei o ilios e?...nomizo stous 20 prepei na einai i thermokrasia tou domatiou ...kai eisai ok ....

paros ,perastikoulia !!!!!tha sou elega na pieis kanena deponaki ...gia na mi to afiseis na ekselixthei....

perastika stin egyoula pou einai sto nosokomio ....alla borei na bike proliptika ...elpizo..!!!!!!

omorfi mera simera e???

smouch!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

ego simera vgika ekso apo tin filaki !!!!!!kai piga na mou grapsoun tis eksetaseis kai meta petaxtika mexri to premaman kai to pull and bear!!!!apo to premaman pira dyo kalson ..9 euro to ena alla me oraia enisxisi kai stiriksi sti koilitsa!!!!kai apo to pull and bear pira rixta forematakia gia pano apo kolan kai mia oraia xontri zaketa !!!!ax kai eimai poly happy!!!!gia tin bebe mou den pira tipota ....alla den tha tin afiso etsi!!!!!!!

maria ,an exei kanei mouxlitsa se merika simia ...dokimase tin xlorini ...den tin exo dokimasei ego alla mas to eixe pei o bogiatzis ....ekino to domatiaki den to vlepei o ilios e?...nomizo stous 20 prepei na einai i thermokrasia tou domatiou ...kai eisai ok ....

paros ,perastikoulia !!!!!tha sou elega na pieis kanena deponaki ...gia na mi to afiseis na ekselixthei....

perastika stin egyoula pou einai sto nosokomio ....alla borei na bike proliptika ...elpizo..!!!!!!

omorfi mera simera e???

smouch!!!!

Inka μου με γεια τα καινούρια ρουχαλάκια!!!

Για πες, πώς είναι τα φορεματάκια? Εγώ ψάχνω πλεκτά αλλά δεν μπορώ να βρω.... Απο τιμές?


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kalispera koritsiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!

ego simera vgika ekso apo tin filaki !!!!!!kai piga na mou grapsoun tis eksetaseis kai meta petaxtika mexri to premaman kai to pull and bear!!!!apo to premaman pira dyo kalson ..9 euro to ena alla me oraia enisxisi kai stiriksi sti koilitsa!!!!kai apo to pull and bear pira rixta forematakia gia pano apo kolan kai mia oraia xontri zaketa !!!!ax kai eimai poly happy!!!!gia tin bebe mou den pira tipota ....alla den tha tin afiso etsi!!!!!!!

maria ,an exei kanei mouxlitsa se merika simia ...dokimase tin xlorini ...den tin exo dokimasei ego alla mas to eixe pei o bogiatzis ....ekino to domatiaki den to vlepei o ilios e?...nomizo stous 20 prepei na einai i thermokrasia tou domatiou ...kai eisai ok ....

paros ,perastikoulia !!!!!tha sou elega na pieis kanena deponaki ...gia na mi to afiseis na ekselixthei....

perastika stin egyoula pou einai sto nosokomio ....alla borei na bike proliptika ...elpizo..!!!!!!

omorfi mera simera e???

smouch!!!!

ινκα με γεια τα καινουρια ρουχαλακια εμενα αυτα που ειχα παρει παντελονια και τετοια μου κανουν ακομα οριακα εχω 2 πλεκτα φορεματακια και σκεφτομαι να παρω και καμια φορμουλα ακομα


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Inka μου με γεια τα καινούρια ρουχαλάκια!!!

Για πες, πώς είναι τα φορεματάκια? Εγώ ψάχνω πλεκτά αλλά δεν μπορώ να βρω.... Απο τιμές?

Λιτσακι ανακαλυψα ενα καλο μαγαζακι με στοψκ εγκυμοσυνης που ειχε και πλεκτα φορεματακια και φορμες και εχω παρει ενα πολυ ωραιο μπουφανακι απο κει απο 150 30 ευρω αν ενδιαφερεσε να σπου πω που ειναι


N4Dwp2.png?3e5EjzTx
Link to comment
Share on other sites

Λιτσακι ανακαλυψα ενα καλο μαγαζακι με στοψκ εγκυμοσυνης που ειχε και πλεκτα φορεματακια και φορμες και εχω παρει ενα πολυ ωραιο μπουφανακι απο κει απο 150 30 ευρω αν ενδιαφερεσε να σπου πω που ειναι

Περιμένω εναγωνίως να μου πεις που είναι....:P


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Κι εσύ inka εξάψεις ε;;;

Το ΣΚ πήγαμε Σέρρες κι εγώ ήμουν στην ταβέρνα έξω με το κοντομάνικο και μια ζακετούλα όταν έπεσε ο ήλιος και οι άλλοι να με βλέπουν και να κουμπώνονται δυο φορές!!! Χι,χι ... πού να είχα και ψηλό αιματοκρίτη!!!


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/PqLWp2.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...