Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Neverstop είπε:

      Στις οδηγίες λέει να περιμένουμε μία δύο ημέρες. Οπότε λόγω σκ θα περιμένω αλλιώς θα πάω στο ληξιαρχείο ξανά να ρωτήσω. Στον εφκα κι ηλεκτρονικα διάβασα πως γίνεται πλέον.

       Ε μπορεί επειδή έπεσες σε σκ να έμεινε στην μέση ! 

Cafe Φεβρουάριος 2010


CoffeeFilter

Recommended Posts

Καρδούλα επειδή τελευταία το πάθαινα συχνά με τον Γιώργο (καλά εμένα είναι και μεγάλος) πήρα τα libero 1 νούμερο μεγαλύτερο απ αυτό που του φόραγα και έτσι γλύτωσα ...εμένα το πάθαινε κάθε νύχτα και είχα τρελεθει να τον αλλάζω...

Τα lidl έχουν φοβερές πάνες ...είναι και πολύ πιο οικονομικές...


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 19,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elita

    2468

  • mummycool

    2062

  • giota!

    1218

  • katerina23

    1174

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ραμονιτσα τι μπεμπιλινα βαζεις?Μηπως του ειναι μικρά?

Εγω σημερα επειδη τον ποναγε η κοιλιτσα δυο φορες αφου ειχε περασει καμοια ωρα που εφαγε τον εβαλα και κοιμηθηκε μπρουμιτα. Το ξερω οτι λενε διαφορα αλλα ανακουφηστικε και κοιμηθηκε. Λενε για το ενα λενε για το άλλο τι να πω. Τοσα παιδια χρονια τωρα κοιμοντουσαν μπρουμιτα. Οι μαιες στη μοναδα τα βαζαν μπρουμιτα. Αν του σηκωσεις το στρωματακι να χει κλεισει και εχεις το νους σου λεει. Βοηθαει στη παλλινδρομηση το μπρουμιτα. Τωρα τι να πω. Εγω για μια δυο φορες το κανα


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

ramonitsa και kardoula οταν εχετε διαρροες να ξερετε οτι θελετε μεγαλυτερο νουμερο παμπερς συνηθως δεν ισχυει που λενε πανω 2-5, 3-6 κλπ μην το μετρατε ετσι εμεις πχ με το που εφτασε 3 και κατι πηραμε το νο 2 παμπερς που ειναι το 3-6 στον γιο μου το ανακαλυψα οτι συμβαινει αυτο γιατι ειχαμε πολλες διαρροες και παντα στα αγορακια το πουλακι κατω.

Γυρισαμε κι εμεις απο την μαμα μου η μικρη ολο το πρωι ξυπνια και γκρινια με το που πηγαμε στην μαμα μου κυρια ξυπνια αλλα καθοταν και χαζευε ουτε κιχ δεν εβγαλε τωρα γυρισαμε ξεραθηκε στον υπνο

Ραμο ιτσα μας χρωστας την ιστορια της γεννας σου!!!

Felia αυριο μπαινεις ? φανταζομαι την αγωνια σου με το καλοοοοοο!!!

εγω στην αρχη πηρα το αλμιρον αλλα μας εκανε δυσκοιλιοτητα τωρα της δινω το novalac it και εχουμε στρωσει

mummycool ουτε εμενα της αρεσει να καθεται μπρουμυτα αλλα οταν ποναει και την βαζω ετσι πανω στα ποδια μου ηρεμει, εχθες της εδωσα και το ροφημα μαραθου της μιλουπα αλλα δεν μου φανηκε να εκανε και τιποτα συνεχισε την γκρινια


tssvzea28s.jpgeNortjK1UjI3t7S0ULIGXDATDQK049.pngeNortjKzUjI0sTQwMlSyBlwwFXgCzg,,76.pngeNortjKzUjIyNDY1NVayBlwwFXIC0A,,85.png
Link to comment
Share on other sites

ραμονιτσα μηπως δεν το κλεινεις αρκετα?δηλαδη τοχεις χαλαρο?το ενα αυτο και το αλλο να θες μεγαλυτερο νουμερο.και εμενα ειχε διαροες και αλλαξα νουμερο.και εγω πανω το κανω το πουλακι.

τελικα ναι χαμογελαει συνειδητα, οταν με δει, οταν του γαργαλαω το λαιμουδακι, χαμογελαει!!!!!!!!!!!!


PN8Qp2.png

csXep2.png

Link to comment
Share on other sites

katerina egw tou foraw apo thn arxh to 3-6 noumero 2 afou eimastan 4 kila theorisa oti den eixe noima na parw to noumero 1. ti na pw den kserw? apo tote pou tou kanw pantos katw to poulaki spania exoume diaroes kai sinithos otan tou dinw tsai pou kanei apeira:P

Felia me to kalo aurio na kratisis kai esy to mwro sou agkalia:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

elita ,kale mono 10 kila pires esy stin egimosini ?mia xara se vrisko !!!!!aaaaax prepei na einai poly oraio na beneis sta rouxa sou e?aaaaaaaaaaante kai sta dika mas !!!!!ego exo 8 kila na xaso !!!!

elpizo mexri to pasha ...alla me exei piasei mia trela me ta glyka!!!!

i mikroula nithei oraia na einai agalitsa me ton aderfouli tis e?gineka paidi mou ..xadiara!!!!!

ramonitsa ,pos pas esy me to kilakia sou ..kala einai noris akoma tora genises ...ego thimithika tin paros xtes ,pou elege san xlapatsa ..e ..etsi imoun sto video pou travikse o adras mou otan ekana banio tin mikri ..den fenome kala sto prosopo ..opote tha leo stin foufoula otan megalosei ..oti den eimai ego alla mia kyria xontroula pou tin frontize!!!!:):):)

otan tis dino sibliroma tis dino to frisolac ..apo tin imera pou genisa 3 fores tis exo dosei ..opot den exo apopsi an kanei diskiliotita kai tetia ...

simera traviksa me to thilastro 100 ml kai etsi eimai etimi gia marathonio!!!!!:):):)

gia tis panes ..afiste ..ki emeis katourame ta rouxa mas ..mas fevgoun apo ta plagia kai tsisakia kai kamia fora kai kakakia ...kai tin ora pou tin alazo mporei na kanei pipi kai kaka..mia mera tin eplina 3 fores ....mas doulevoune trelaaaaaaaaaaaaa!!!!!

pios me rotise gia tin foufoula gia ta kila ...?einai 3100 !!!prepei stis 40 meres na pernei meso oro 20gr tin imera !!!!ta spirakia tis foufoulas einai apo tis ormones tis dikes mou ,tha kratisoun 3mino gmt me ifesi kai eksarsi .

i paidiatros pou vrikame telika einai poly kali !!!! ekatse kai eide kai to stithos mou me evale na thilaso gia na dei pos thilazei to moro ...an itan adras den tha ginotane ayto!!!!stous adres to stelno to vizi me mail!!!!!xaxxaxaxaaxaxxaxa!!!!

exoume neo apo tin maria ?

felia kali epitixiaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

ραμονιτσα μηπως δεν το κλεινεις αρκετα?δηλαδη τοχεις χαλαρο?το ενα αυτο και το αλλο να θες μεγαλυτερο νουμερο.και εμενα ειχε διαροες και αλλαξα νουμερο.και εγω πανω το κανω το πουλακι.

τελικα ναι χαμογελαει συνειδητα, οταν με δει, οταν του γαργαλαω το λαιμουδακι, χαμογελαει!!!!!!!!!!!!

aaaaaaax elitaki anipomono na to ziso ayto!!!!!ayta ta xamogelakia pou fenonte ta oulakia apo mesa !!!!!pethenooooooooooooooo!!!!


inka

AW3sp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αγωνία με λαχτάρα να σε νοίαζομαι.......άσε τον γιό μου σκέφτομαι που θα κάνω 5 μέρες να τον δω....

Επίσης σήμερα ανακάλυψα ότι δεν έχω αρκετά μπιμπερό...θα θηλάσω βέβαια αλλά μην γίνει καμια στραβή και τρέχω...βέβαια κάτω απο το μαιευτήριο


line_m121_beg_40_time_1214452800_text_cf20c3e9fef1e3eff220eceff520e5dfede1e9.gif

eNortjK1UjIzNrIwVLIGXDASsgKg26.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, χθες είχαμε το πιο τραγικό απόγευμα/βράδυ...αν δεν είμασταν 2 με τον άντρα μου δεν ξέρω αν θα το άντεχα...έκλαιγε και γκρίνιαζε συνέχεια με μικρά διαλείμματα για φαί και ελάχιστο ύπνο....τι βόλτες τον πήγαμε, τι μπάνιο κάναμε, τι χαμομήλι του δώσαμε, τι πιπίλα, τι καρότσι, τι αυτοκίνητο, τίποτα!!

κοιμήθηκε αποκαμωμένος στις 1 μετά από πολύ πολύ κόπο και πολύ σεσουάρ, ξύπνησε για λίγο στις 4 και μετά στις 8

΄

τώρα τον λυπάμαι που θα τον ξυπνήσω αλλά πρέπει να τον πάμε εκκλησία

Σήμερα μπαίνει με πρόκληση και η Nutella!! Γαλήνη μου καλή επιτυχία, ευχές για ένα γρήγορο τοκετό και ένα γερό και όμορφο μωράκι!!

Σοφάκι σε νιώθωωωωω!!!!

Η μπέμπα ξαγρύπνησε όλο το βράδυ και μαζί της κι εγώ φυσικά...

Κοιμήθηκε στις 07.30 το πρωί, εγω άντεξα μέχρι τις 06.00, μετά ανελαβε ο μπαμπάς της...


EIXrp2.png

Αγγελική ήρθες και ομόρφυνες τη ζωή μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


έτσι έτσι άμα έχετε προσόντα πώς να τα συμμαζέψετε;;;; α ρε αντράκια που μάζεψε το φόρουμ!!!!!!!!

το πουλάκι παλιά οι γιατροί λέγανε να το σηκώνεις προς τα πάνω, έτσι κάναμε τον αδερφό μου το θυμάμαι (έχουμε 8 χρόνια διαφορά) αλλά τώρα άλλαξε κι αυτό όπως πολλά άλλα, εγώ το αφήνω όπως να ναι

εμείς πέρναμε παμπερς 2-5 και τώρα 3-6 και ξέρω ότι καλό είναι να είσαι στη μέση του εύρους, δηλ αν είσαι πάνω από 4 κιλά καλό είναι να παίρνεις τα 3-6 και όχι τα 2-5

του το σφίγγω αρκετά και έχουμε πολύ σπάνια διαρροή

σήμερα τρώει ανά μια ώρα, να δηλώσω κ εγώ συμμετοχή στο μαραθώνιο;;;

ΥΓ πρέπει να δείτε τον άντρα μου πώς καμαρώνει όταν ο γιος του ρεύεται ή πέρδεται!! τι να πω

η γιώτα που είναι σήμερα;;

ραμονίτσα πες μας τίποτα για τη γέννα καλέ....riaili κι εσύ δε μας είπες τίποτα!


i1lzp2.png
Link to comment
Share on other sites

Φελια το πουλακι πανω ε;

Οι πανες που του βαζω ειναι οι libero 3-6κ εγω, απλα σκεφτομαι μηπως ειναι επειδη επανω του τις γυροζω οπως ειπε η μαια για να μην ακουμπαει στον αφαλο του..

Για να δω οταν θα πεσει κ θα τις φοραμε κανονικα..

Α Ινκα κ εγω λιγςε φορες του εχω δωσει συμπληρωμα..συνηθως πεφτει Μαραθωνιος ολε!

Τα κιλακια μου ε; -10 ειμαι...μαλλον..τα υπολοιπα να δω πως θα τα χασω....αν κ με τη σκαλα του σπιτιου πανω κατω συνεχεια...με βλεπω γρηγορα σουπερ model χαχαχααχ..ψωναρα ραμον!:D

Πηρα κορσε κ φοραω στην κοιλια..λενε οτι κατι κανει..¨

Αν κ η κοιλια εχει φυγει σχεδον ολη.Τα κιλααααααααααααααααα;;;;;;;

Κατερινακι..ναι...εκει που την εγραφα προχτες ..κατι πατησα το ζωον κ σβηστηκε...ααχ παλι γκρινιτσα εχουμε..η κοιλια μας αραγε;

του δωσα λιγο χαμομηλι..ποπο καθολου δεν το γουσταρουμε...

αστα καρδουλα αυτο με το πλυσιμο κ το αλλαγμα καθε μερα τοσο πολυ οντως εναι πολυ εκνευριστικο...


 

Εισαι ο απολυτος ερωτας μου!!!!!!!!!!

Ο δικος μου Αποστολος! Ο δικος μου Αγγελος!

Link to comment
Share on other sites

sofaki mipws prepei na eniksoume mia kainourgia lista pou na legete marathonios fagitou? xaxa kouragio.

fovame na tou to sfikso poly giati otan tou th vgazw exei simadakia apo ta lastixakia. prepei e?

ton perimenw tora na ksipnisi na kanoume mpanio na fame kai na koimithi pali. auth th fora ktipisame 4oro afou olh mera den koimomastan

Link to comment
Share on other sites

pantos auto pou proseksa me to mpemph einai oti oso pernane o prigkipas mou trwei poly pio grhgora den ktipame pleon 1ora gia na fame na ton alaksw kai na to koimisw afou sto 15 trwei kai xortenei. einai fisiologiko auto? ta kilakia tou pantos ta pernei alla mipos prepei na epimenw na trwei perisotero?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...